Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση rlink σε renault kadjar


logokrimenos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, SaFiS είπε

Τελικά τι κάνατε?? Τα καταφέρατε?? Εγώ τελείωσα και με τα έξτρα που ήθελα να κάνω, με την βοήθεια του Developer Mode και παράλληλα με το OBD / DDT4ALL. Ενεργοποίησα Cornering Lights, Expert Mode ESP (το απενεργοποιεί για λίγα δευτερόλεπτα μέχρι να ξεκινήσεις σε κάποιο δύσκολο σημείο) και την ειδοποίηση κόπωσης (ανάλογα με τον εξοπλισμό του αυτοκινήτου, μπορείς ή όχι)...

IMG_5705.JPG.224144c1963d90e686cb7121f465d0dd.JPG

IMG_5706.JPG.2125919e14953165f9757f0c80cebc88.JPG

Εγώ σήμερα θα περάσω την mod έκδοση. Αυτό με την κόπωση και το esp πως το έκανες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 164
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

@logokrimenos Ναι, το Cornering Lights είναι αυτό που ανάβουν τα προβολάκια ανάλογα που στρίβεις. Μόνο με OBD / DDT4ALL γίνεται. Γιατί όμως να το απενεργοποιήσεις?? Εγώ το βρήκα πολύ χρήσιμο σε απόλυτα σκοτάδια όταν είχα οδηγήσει αυτοκίνητο με τέτοιο σύστημα, γι'αυτό και το ενεργοποίησα και στο δικό μου. Έχω βέβαια αλλάξει και τα προβολάκια με τα Led από το Talisman οπότε έχει άλλη ποιότητα στο φως σε συνδυασμό με τα Led φανάρια...

@giannis-21 Για το Expert ESP χρειάζεται συνδυαστικά Developer Mode και OBD / DDT4ALL. Για την κόπωση μόνο με το OBD / DDT4ALL και με την προϋπόθεση να έχει το αυτοκίνητο το απαραίτητο / συγκεκριμένο PDC Module και όλα τα περιμετρικά ραντάρ...

Τα προβολάκια που έβαλα...

120859309_970070160138170_7896389231328457079_n.jpg.8bbe5df74c984a952fb2c30901e08d35.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, SaFiS είπε

@logokrimenos Ναι, το Cornering Lights είναι αυτό που ανάβουν τα προβολάκια ανάλογα που στρίβεις. Μόνο με OBD / DDT4ALL γίνεται. Γιατί όμως να το απενεργοποιήσεις?? Εγώ το βρήκα πολύ χρήσιμο σε απόλυτα σκοτάδια όταν είχα οδηγήσει αυτοκίνητο με τέτοιο σύστημα, γι'αυτό και το ενεργοποίησα και στο δικό μου. Έχω βέβαια αλλάξει και τα προβολάκια με τα Led από το Talisman οπότε έχει άλλη ποιότητα στο φως σε συνδυασμό με τα Led φανάρια...

Είναι σπαστικό που εχουν άλλο χρώμα φως. Σκέφτομαι να βάλω led λάμπες στο ίδιο χρώμα με τα φώτα. Τα απενεργοποίησα τελικά απο το μενού του rlink.

Έχεις κανέναν οδηγο/βιντεάκι για το πως μπορώ να βγάλω τις ταπετσαρίες της πόρτας? Στην δεξιά όταν βάζω τέρμα την ένταση κάτι τρίζει, οπότε σκεφτόνουν να την βγάλω και να βάλω καμια ταινία με ύφασμα στα σημεία που βρίσκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 hours ago, logokrimenos said:

Τα απενεργοποίησα τελικά απο το μενού του rlink.

Που το βρήκες από το Dev Mode?? Γτ όσο έψαξα δεν το εντόπισα (για την περίπτωση που θελήσω να τα απενεργοποιήσω πάλι). Για την ταπετσαρία, δες το παρακάτω, το έκανα Screenshot από το Actis του φίλου που έχει συνεργείο Renault. Όπου φαίνονται οι βούλες είναι κλιπ. Το κυκλωμένο με κόκκινο, είναι βίδα. Καλά είναι να βρεις "κουτάλα" για το ξεκούμπωμα των κλιπ. Δες και το παρακάτω βίντεο...

Door.jpg.34a8be34a18989c60efbb032d3f0a0c2.jpg

 

3 hours ago, giannis-21 said:

Τα οριστζιναλ προβολακια από το talisman μπαίνουν κατευθείαν; Τι τιμή τα βρήκες; Να τα πάρω και γω 😁

Θεωρητικά ναι, το σχέδιο και οι βάσεις του προβολέα της Valeo, γενικά είναι κοινό σε πολλές εταιρίες. Το Talisman φοράει δεξί - αριστερό λόγω κατόπτρου που έχει για την λειτουργία Cornering Lights. Εγώ τα βρήκα eBay Γερμανία, τελευταίο ζευγάρι που είχε ο συγκεκριμένος. Μου βγήκαν 150€, γενικά τζάμπα τα πήρα, γτ η Renault μου είπε 240€ το ένα και παραγγελία από Γαλλία χωρίς ημερομηνία. Βγάζει και η Valeo τύπου generic (ίδιο για δεξιά - αριστερά) χωρίς το κάτοπτρο...

Εναλλακτική, λάμπες LED...

120859309_970070160138170_7896389231328457079_n.jpg.8bbe5df74c984a952fb2c30901e08d35.jpg.25d869aa457e60b80f20aade680cf372.jpg

Valeo.jpg.59120b26617c84510064e323b601170c.jpg

Ξέχασα...
Οι κωδικοί για τα γνήσια προβολάκια είναι: 261509314R & 261556200R

Επεξ/σία από SaFiS
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, SaFiS είπε

Που το βρήκες από το Dev Mode?? Γτ όσο έψαξα δεν το εντόπισα (για την περίπτωση που θελήσω να τα απενεργοποιήσω πάλι). Για την ταπετσαρία, δες το παρακάτω, το έκανα Screenshot από το Actis του φίλου που έχει συνεργείο Renault. Όπου φαίνονται οι βούλες είναι κλιπ. Το κυκλωμένο με κόκκινο, είναι βίδα. Καλά είναι να βρεις "κουτάλα" για το ξεκούμπωμα των κλιπ. Δες και το παρακάτω βίντεο...

Door.jpg.34a8be34a18989c60efbb032d3f0a0c2.jpg

 

Άκυρο, βρήκα μια επιλογή αυτόματοι προβολείς και νόμιζα είναι αυτο αλλά τελικά τζίφος. Ευχαριστώ πολύ για τα σχέδια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, logokrimenos είπε

Άκυρο, βρήκα μια επιλογή αυτόματοι προβολείς και νόμιζα είναι αυτο αλλά τελικά τζίφος. Ευχαριστώ πολύ για τα σχέδια!

Αυτό είναι για την μεγάλη σκάλα η οποία ανάβει αυτόματα μετά από κάποια ταχύτητα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε άλλους!

Μέσα στην επόμενη εβδομάδα παραλαμβάνω ένα Mégane 4 1.6 με τα 131hp!

Βλέπω και developer mode και κάποιες λειτουργίες που είναι κλειστές από διάφορα θέματα που διαβάζω! Πώς τα ανοίγουμε αυτά υπάρχει τρόπος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Μαριος Νίκου είπε

Καλημέρα σε άλλους!

Μέσα στην επόμενη εβδομάδα παραλαμβάνω ένα Mégane 4 1.6 με τα 131hp!

Βλέπω και developer mode και κάποιες λειτουργίες που είναι κλειστές από διάφορα θέματα που διαβάζω! Πώς τα ανοίγουμε αυτά υπάρχει τρόπος?

Για αρχή μόλις το παραλάβεις θα μας πεις ποια εκδοση rlink εχεις και μετά θα δεις τι χρειάζεσαι. Το developer mode ειναι πανεύκολο, απλά πρέπει να ξέρεις τι ακριβώς θα κάνεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίκιο έχεις απλά ξέρω από τώρα ότι το αμάξι δεν έχει κάμερα οπισθοπορεια και σκέφτομαι να βάλω αλλά έχω δει ότι για να ενεργοποιηθεί χρειάζεται να μιλάω σε αυτό το μενού! Γι'αυτό και ρωτάω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το DDT4ALL χρησιμοποιησα για τα ξεκλειδωματα που ηθελα να κανω. Δεν ειναι διαγνωστικο και θελει πολυ προσοχη γτ μπορει να γινει ανεπανορθωτη ζημια στους εγκεφαλους που σκαλιζεις…

Επεξ/σία από SaFiS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, απο Google search που με πηγε σε καποιο Renault forum, ηταν ηδη compiled σε εκτελεσιμο. Επισης πρεπει να κατεβασεις και database, κοιτα για οσο πιο προσφατη υπαρχει…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα σήμερα την custom V9 αλλά πάλι το apple δεν παίζει. Επίσης πήγα να βάλω τους χάρτες και μου βγάζει μήνυμα οτι δεν επαρκεί ο χώρος στην συσκευή. Έσβησα ότι εφαρμογή είχε μέσα και ξαναδοκίμασα αλλά πάλι τα ίδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...