Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση rlink σε renault kadjar


logokrimenos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, Antoikon είπε

Καλησπέρα σας. Έχω κι εγώ ένα kadjar 2016 1,6 Xmod και ενδιαφέρομαι για αναβάθμιση του rlink 2.Μηπως γνωρίζετε ποιες είναι οι διαφορές του 2.2 σε σχέση με την έκδοση 7;

Το βασικό ότι δεν έχεις πρόβλημα με την σύνδεση σε κάποια Android όπως είχα εγώ. Και σημαντικότερο ότι μπορείς να ενεργοποιήσεις το Android Auto/Apple Car Play

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 164
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδες, ειμαι και εγω στην ιδια φαση. Πηγε κανεις Θεσσαλονικη για αναβαθμιση?? Αγορασα προσφατα ενα Megane Grandtour Bose Edition απο Ολλανδια και ηρθε με την 3.3.xxx. Εχω ενεργο CarPlay, AndroiAuto αλλα θελω να παω σε 7.xx -> 8.xx / 9.xx για το Full Screen CarPlay / AndroidAuto…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Προς ενημέρωση για μελλοντικούς κατόχους, μου έκαναν τελικά την αναβάθμιση στην Lion στην Θεσσαλονίκη. Aρχικά όμως προσπάθησαν να το αποφύγουν λόγω της επικινδυνότητας που έχει η όλη διαδικασία. Το κόστος έχει ανέβει στα 90€ για εκτός εγγύησης. Πλέον μπορώ να αναβαθμίσω μόνος μου σε v8 & v9. Πρώτες εντυπώσεις με την v7 είναι η ταχύτητα της μονάδας προς το καλύτερο, η πλοήγηση που σταμάτησε να κολλάει ανα διαστήματα και πλέον το Apple Car Play δεν χάνει την σύνδεση...

v7.jpg.fbad5aeab0d2d281a20e924922031e64.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, SaFiS είπε

Προς ενημέρωση για μελλοντικούς κατόχους, μου έκαναν τελικά την αναβάθμιση στην Lion στην Θεσσαλονίκη. Aρχικά όμως προσπάθησαν να το αποφύγουν λόγω της επικινδυνότητας που έχει η όλη διαδικασία. Το κόστος έχει ανέβει στα 90€ για εκτός εγγύησης. Πλέον μπορώ να αναβαθμίσω μόνος μου σε v8 & v9. Πρώτες εντυπώσεις με την v7 είναι η ταχύτητα της μονάδας προς το καλύτερο, η πλοήγηση που σταμάτησε να κολλάει ανα διαστήματα και πλέον το Apple Car Play δεν χάνει την σύνδεση...

v7.jpg.fbad5aeab0d2d281a20e924922031e64.jpg

Είναι πολύ ζόρικη η συγκεκριμένη αναβάθμιση και υπάρχει κίνδυνος να βγει άχρηστη η μονάδα αν δεν πάει κάτι καλά. Τωρα θα ευχαριστηθείς αλλιώς το αμάξι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 7/2/2023 στις 8:19 ΜΜ, SaFiS είπε

Προς ενημέρωση για μελλοντικούς κατόχους, μου έκαναν τελικά την αναβάθμιση στην Lion στην Θεσσαλονίκη. Aρχικά όμως προσπάθησαν να το αποφύγουν λόγω της επικινδυνότητας που έχει η όλη διαδικασία. Το κόστος έχει ανέβει στα 90€ για εκτός εγγύησης. Πλέον μπορώ να αναβαθμίσω μόνος μου σε v8 & v9. Πρώτες εντυπώσεις με την v7 είναι η ταχύτητα της μονάδας προς το καλύτερο, η πλοήγηση που σταμάτησε να κολλάει ανα διαστήματα και πλέον το Apple Car Play δεν χάνει την σύνδεση...

v7.jpg.fbad5aeab0d2d281a20e924922031e64.jpg

έκανες αναβάθμιση σε 8? απο κινητό δνε την βγάζει και ούτε μέσω rlink  με το usb το κάνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, giannis-21 said:

έκανες αναβάθμιση σε 8? απο κινητό δνε την βγάζει και ούτε μέσω rlink  με το usb το κάνει

Ναι, έχω πάει κανονικά στην τελευταία έκδοση (9.0.37.x). Δεν θα στις βγάλει στο R-Link Toolbox, κτλ. γτ βασίζεται στον αριθμό πλαισίου που στην ουσία του λέει ότι οι v2 ή v3 (αναλόγως ποια είχες αρχικά) είναι οι τελευταίες. Παρακάτω τα αρχεία. Καλή ποιότητα στικάκι και κατά την αναβάθμιση να είναι σε λειτουργία ο κινητήρας. Επίσης, αν έχεις FB το παρακάτω γκρουπ έχει πάρα πολλές πληροφορίες σχετικά με τροποποιήσεις & "ξεκλειδώματα" που μπορείς να κάνεις στο αυτοκίνητο μέσω της OBD με το DDT4ALL. Είναι στα Ιταλικά αλλά με ένα Translate γίνεται δουλειά...

Αν μπεις στην διαδικασία με το DDT4ALL, το αρχικό OBD που είχαν στις οδηγίες έχει σταματήσει να λειτουργεί. Το καινούργιο, συμβατό, είναι το παρακάτω...

https://www.skroutz.gr/s/20477705/Vgate-Διαγνωστικό-Αυτοκινήτου-ELM-327-OBD-2-με-WiFi-OBD2.html

Οι αναβαθμίσεις πρέπει να γίνουν με την σειρά...

7 -> 8
https://mega.nz/file/Ef5wmLbC#mt6up8dsHb1OLbfzqe2ZiEvCUajJrKi2TUZHWZbRzIk
8 -> 9
https://mega.nz/file/cSAWnToR#WZ3Z_4liUy1lN0vNBJRLvyEcXP4bJf2VV0yxzWbsg_I
9.0.35.x -> 9.0.37.x
https://mega.nz/file/UTR3hAjS#VF1y1D6IiV3YGRcZIasVHIMWwgXnFw7pzw2xW-yrm88
FB γκρουπ
https://www.facebook.com/groups/1075791352756907

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κυριότερο Full Screen σε Car Play & Android Auto (εφόσον τα έχεις) και γενικά πιο γρήγορη. Επιπλέον, με πατσαρισμένο αρχείο που μπορείς να βάλεις μετά, αναβαθμίζεις και τους χάρτες με ανεπίσημους...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλες οι λειτουργείες ειναι οκ μετά να φανταστώ. πχ εμενα έχει αυτή την μπούρδα για το αυτόματο παρκάρισμα και η γυναίκα αν νομίζει οτι δεν χωράει το χρησιμοποιεί. μην έχω κρεβατομουρμούρα μετα 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, εννοείται. Και εγώ έχω το παρκάρισμα, όλα κομπλέ. Μόνο κανά δυο ρυθμίσεις μου γύρισαν σε Default, το Head Up Display σε OFF και το σχέδιο του χιλιομετρητή στο "Neutral" του Multi Sense...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να κάνω την αναβάθμιση. Κάνω φορμάτ ένα φλασάκι. Το βάζω στο αυτοκίνητο για λίγα λεπτά. Το βάζω στο pc και βάζω τα αρχεία που είχε το zip για την αναβάθμιση στην v8. Βάζω το φλασάκι στο αυτοκίνητο, μου λέει εντοπίστηκε αναβάθμιση περιμένετε αλλά δεν μου βγάζει να πατήσω κάτι για να συνεχίσει 😐 σου έτυχε εσένα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το βαλεις καθολου στο αυτοκινητο απο πριν. Format σε FAT32, αντιγραφεις τον φακελο R-LINK του zip στο φλασακι και κατευθειαν στην θυρα…

Θα πρεπει να σου βγαλει κουμπι ΟΚ και προειδοποιηση για πιθανη επαναφορα ρυθμισεων…

Και το στικακι να ειναι τουλαχιστον 8GB…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, SaFiS είπε

Μην το βαλεις καθολου στο αυτοκινητο απο πριν. Format σε FAT32, αντιγραφεις τον φακελο R-LINK του zip στο φλασακι και κατευθειαν στην θυρα…

Θα πρεπει να σου βγαλει κουμπι ΟΚ και προειδοποιηση για πιθανη επαναφορα ρυθμισεων…

Και το στικακι να ειναι τουλαχιστον 8GB…

Δοκίμασα 3 φλασάκια. Αγόρασα και νέο 32gb μπας και είναι κάποιο χαλασμένο. Περίμενα κανένα 20λεπτο να πετάξει το μήνυμα αλλά τίποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...