Προς το περιεχόμενο

Αγορα απο perishop/peristore/peristores.gr


George b

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, sattack είπε

Θα μπορούσες να κοιμηθείς το βράδυ αν είχες βουτήξει τα χρήματα ένα σωρό μεροκαματιαρηδων που ειχαν δουλέψει κάνα μήνα για να τα βγάλουν?

Ρε αδερφέ, όχι ότι θέλω να διαφωνήσω με το νόημα της έκφρασης αυτής, αλλά στη προκειμένη περίπτωση δε νομίζω να υπάρχει άτομο που θα διέθετε 1000+ ευρώ για κινητό(εφάπαξ, όχι δόσεις) και να ήταν με "κομπόδεμα" ή στα όρια της φτώχειας. Δεν εννοώ ότι καλά να πάθουν ή ότι καλά τους έκανε έτσι; μη τρελαθούμε. Αλλά νταξ. Μην λαϊκίζουμε κιόλας, μεταξύ μας μιλάμε , όχι σε κάνα τηλεοπτικό πάνελ. Μακάρι να πάρουν όλοι τα λεφτά τους πίσω.

  • Like 3
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tom34 είπε

Παιδιά είναι κανείς που πήρε τα χρήματα του πισω μετα απο αμφισβήτηση συναλλαγής με πληρωμή με χρεωστική κάρτα;

Στις 29 Μαρτιου εκανα αμφισβητηση εγω και αναμενω, μεχρι στιγμης δεν εχω νεοτερο. Ισως ποικιλλει αναλογα με την τραπεζα εμενα η πειραιως μου ειπε εως 60 μερες μπορει να διαρκεσει η διαδικασια.

Επεξ/σία από znit
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aφού έκανα καταγγελίες σε συνήγορο καταναλωτή,aade,υπουργείο ανάπτυξης,διεύθυνση ηλεκτρονικού εγκλήματος στα τέλη Φλεβάρη έκανα και αμφισβήτηση συναλλαγής στην τράπεζα Πειραιώς(χρεωστική κάρτα) 5 ή 6 Μαρτίου.Τα χρήματα μου τα επέστρεψαν Παρασκευή 05 Απριλίου.

Παραγγελία 52110   08/01/2024 και πληρωμή αυτής.

Μη χαρίζεστε στον FOUNDER του ομίλου.

Αυτός το ξεκίνησε.

Καλή υπομονή και αίσια κατάληξη σε όλους  μέσα από την καρδιά μου.

"Μπορείς να κοροϊδεύεις πολλούς για λίγο καιρό, λίγους για πολύ καιρό αλλά όχι όλους όλο τον καιρό".

Αβραάμ Λίνκολν

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, afentiko είπε

Ρε αδερφέ, όχι ότι θέλω να διαφωνήσω με το νόημα της έκφρασης αυτής, αλλά στη προκειμένη περίπτωση δε νομίζω να υπάρχει άτομο που θα διέθετε 1000+ ευρώ για κινητό(εφάπαξ, όχι δόσεις) και να ήταν με "κομπόδεμα" ή στα όρια της φτώχειας. Δεν εννοώ ότι καλά να πάθουν ή ότι καλά τους έκανε έτσι; μη τρελαθούμε. Αλλά νταξ. Μην λαϊκίζουμε κιόλας, μεταξύ μας μιλάμε , όχι σε κάνα τηλεοπτικό πάνελ. Μακάρι να πάρουν όλοι τα λεφτά τους πίσω.

Καταρχήν, το νόημα ήταν να πω στον φίλο ότι άσχετα με το απαράδεκτο κράτος, οι περισσότεροι από μας δεν θα άντεχαν τον εαυτό τους να ήταν έτσι απατεώνες και να έκλεβαν τα λεφτά του οποιουδήποτε άλλου. 

Μετά, πάνω σε αυτό που λες, είναι αδιάφορο αν κάποιος βγάζει μεροκάματο 50Ε και κάποιος άλλος 500Ε. Και οι δύο δίνουν τον χρόνο τους και την ενέργεια τους σε μια τίμια δουλειά, αντί να τον δίνουν στην οικογένεια τους, ή να ξεκουραζονται, ή να πίνουν μπαφους και να παίζουν προ. Και ακόμα κι έτσι να κάνανε και τα λεφτά να τους τα έδινε ο μπαμπάς τους, και πάλι οι περισσότεροι από μας δεν θα δικαιολογουσαμε τον εαυτό μας να τους τα αρπάξει. 

 

Επεξ/σία από sattack
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, sattack είπε

Θα μπορούσες να κοιμηθείς το βράδυ αν είχες βουτήξει τα χρήματα ένα σωρό μεροκαματιαρηδων που ειχαν δουλέψει κάνα μήνα για να τα βγάλουν?

Αυτός είναι ο ορισμός του απατεώνα. Οποιος δεν είναι προφανώς και θα αναρωτιέται πως  μπορούν και κοιμούνται το βράδυ. Οπως όλες οι εγκληματικές προσωπικότητες, υπάρχει επαρκής απουσία ενσυναίσθησης ή τις όποιες τύψεις που έχουν, τις σκεπάζουν με διάφορες φτηνές έως παρανοικές δικαιολογίες, πχ όποιος μπορεί κλέβει τους άλλους, εγώ μπόρεσα και το έκανα κλπ κλπ. Δεν βρίσκεις άκρη...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία  25 και 27 Φεβρουαρίου  ,δεν έχει τίποτα ακόμα  έρθει  καμμια επικοινωνία,πλήρης κοροϊδία ,απαράδεκτο  ηλεκτρονικό κατάστημα  ακόμα και το Google δεν σε αφήνει να κάνεις αρνητική κριτική. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, gotzilas said:

Πάει και το peristerishop.

Ήμουν έτοιμος να πάρω το αϊφονι το 16, κρίμα γτ έχασα την καλύτερη τιμή της Ευρώπης!

Τους ξεφυγε προς το παρων το https://peristores.gr/

ειναι ακομα πανω.

  • Haha 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα το λάθος και εγώ και αγόρασα ένα κινητό 1000€ από αυτό το κατάστημα με τιμολόγιο, με τραπεζικό έμβασμα εθνική τράπεζα. Μετά από 4 μήνες πήρα τηλέφωνο και ακύρωσα την αγορά και ζήτησα την επιστροφή των χρημάτων. Μετά από 2 μήνες (σήμερα δηλαδή) δεν έχει γίνει κάτι. Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω; Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, stefanidisg είπε

Έβγαλε ανακοίνωση στο Facebook να τους στείλουμε email  για να μας αναφέρουν την εξέλιξη της παραγγελίας .

Δέχονται ανελέητο πόλεμο από τους Χούθι...image.png.e14ee86bc251179afd935e2c2420310e.png

  • Haha 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Olakalal είπε

Έκανα το λάθος και εγώ και αγόρασα ένα κινητό 1000€ από αυτό το κατάστημα με τιμολόγιο, με τραπεζικό έμβασμα εθνική τράπεζα. Μετά από 4 μήνες πήρα τηλέφωνο και ακύρωσα την αγορά και ζήτησα την επιστροφή των χρημάτων. Μετά από 2 μήνες (σήμερα δηλαδή) δεν έχει γίνει κάτι. Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω; Ευχαριστώ 

Διάβασε τις πιο πίσω σελίδες αυτου του θέματος και βρεις τι πρέπει να κάνεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Αγορα απο perishop/peristore/peristores.gr

Μάγκες τα έχουμε πει ο τύπος είναι κανονικός απατεώνας δεν έτυχε απλά να στραβώσει το μαγαζί ο τύπος δουλεύει βάση σχεδίου απο την αρχή έστησε το μαγαζί για να κάνει κομπίνες, έχει και μάνα δικηγόρο και θα του είπε φυλακή δεν πρόκειται να μπεις θα φας μερικά πρόστιμα αντε βαριά κ καμιά μήνυση αλλά θα έχεις βγάλει εκατομμύριο-α στην τσέπη σίγουρα,  γι αυτό λέει με υφάκι κάντε ότι θέλετε....

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, elessar86 είπε

Μάγκες τα έχουμε πει ο τύπος είναι κανονικός απατεώνας δεν έτυχε απλά να στραβώσει το μαγαζί ο τύπος δουλεύει βάση σχεδίου απο την αρχή έστησε το μαγαζί για να κάνει κομπίνες, έχει και μάνα δικηγόρο και θα του είπε φυλακή δεν πρόκειται να μπεις θα φας μερικά πρόστιμα αντε βαριά κ καμιά μήνυση αλλά θα έχεις βγάλει εκατομμύριο-α στην τσέπη σίγουρα, γι αυτό λέει με υφάκι κάντε ότι θέλετε....

Σε μένα στο τέλος είπε..ποιος είπε ότι δεν είχα σκοπό..τώρα μπέρδεψε αυτό που είπε ή όντως το εννοούσε

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...