Προς το περιεχόμενο

Αγορα απο perishop/peristore/peristores.gr


George b

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

https://tiktech.gr/

Προσοχή σε αυτό το Site πρέπει να είναι νέο perishop η peristore η όπως αλλιώς θα το βαφτίζει κάθε εβδομάδα, αν υπαρχή κάποιο τσακάλι στο ψάξιμο να δούμε αν είναι δικό του για να μην μπλέξει πάλι αθώος κόσμος και κλαίει τα λεφτά του. 

2 ώρες πριν, nat10 είπε

Ναι το έχω 

Στείλε ρε φίλε μπας και μπορέσουμε να βγάλουμε μια άκρη! 

Στις 9/4/2024 στις 9:10 ΜΜ, Getta Robo είπε

Τους ξεφυγε προς το παρων το https://peristores.gr/

ειναι ακομα πανω.

https://tiktech.gr/ 

Και αυτό δικό του μου φαίνεται 

2 ώρες πριν, nat10 είπε

Ναι το έχω 

Το βρήκα από το επιμελητήριο της Λάρισας, ωραία θα περάσουμε από αύριο!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Yep. Ίδια σκατά κι αυτό.

Domain που δημιουργήθηκε στις 6/4, hosted στην Cretaforce όπως και το peri{shop|store}.

Αριθμός ΓΕΜΗ της ΠΛΑΝΟ ΓΑΜΑ (έχει και τα στοιχεία επικοινωνίας του κ. Περηφάνη για τυχόν χρήση από οποιονδήποτε ενδιαφερόμενο :) ), aka Plan C που είναι γνωστό σε ποιον ανήκει.

Τι να πω... Ή δεν τον αγγίζει ο νόμος ή είναι τέρμα ηλίθιος.

Επεξ/σία από infin1tyGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, infin1tyGR είπε

Yep. Ίδια σκατά κι αυτό.

Domain που δημιουργήθηκε στις 6/4, hosted στην Cretaforce όπως και το peri{shop|store}.

Αριθμός ΓΕΜΗ της ΠΛΑΝΟ ΓΑΜΑ (έχει και τα στοιχεία επικοινωνίας του κ. Περηφάνη για τυχόν χρήση από οποιονδήποτε ενδιαφερόμενο :) ), aka Plan C που είναι γνωστό σε ποιον ανήκει.

Τι να πω... Ή δεν τον αγγίζει ο νόμος ή είναι τέρμα ηλίθιος.

Το δεύτερο είναι φίλε μου, και θα έρθει η ώρα του! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί ο καθ' ου να συνειδητοποίησε με καθυστέρηση τα οφέλη των κεφαλαιουχικών εταιρειών έναντι των προσωπικών, αλλά έχω την αίσθηση πως, αν περνά απ' το μυαλό του ότι στην «Πλάνο Γάμα» (στην οποία παραμένει και το διαβόητο κινητό επικοινωνίας του Perish** και της ατομικής του) με την επωνυμία μπορεί ως συγκεκαλυμμένη κοροϊδία προς το κοινό να περνά μέσω αμφισημίας μαζί με την ονομασία του 3ου γράμματος και την προστακτική του γνωστού γενετήσιου ρήματος, ίσως εκπλαγεί κάπως εάν συνειδητοποιήσει πόσο εύκολα αυτή η προστακτική αλλάζει από ενεργητική φωνή σε μεσοπαθητική.

Plan C.png

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσοι από εσάς μετά από την αμφισβήτηση στην τράπεζα πήρατε τα λεφτά σας και σε πόσο χρόνο;;

Είμαι κι εγώ παθών...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Δες που θα μας κάνουν να μην αγοράζουμε από ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ μαγαζί που εδρεύει Λάρισσα με τον φόβο μην είναι του Πέρι. Ο εμπορικός σύλλογος της Λάρισσας, θα πρέπει λίγο να το λάβει υπόψιν του

2) Καλό είναι, προσωπικές συνομιλίες να μην τις βγάζετε φόρα-παρτίδα στο ιντερνετ. Όχι μόνο για νομικούς, αλλά και για ηθικούς λόγους. Μπορείτε απλά να περιγράψετε

  • Like 4
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Zazula είπε

Μπορεί ο καθ' ου να συνειδητοποίησε με καθυστέρηση τα οφέλη των κεφαλαιουχικών εταιρειών έναντι των προσωπικών, αλλά έχω την αίσθηση πως, αν περνά απ' το μυαλό του ότι στην «Πλάνο Γάμα» (στην οποία παραμένει και το διαβόητο κινητό επικοινωνίας του Perish** και της ατομικής του) με την επωνυμία μπορεί ως συγκεκαλυμμένη κοροϊδία προς το κοινό να περνά μέσω αμφισημίας μαζί με την ονομασία του 3ου γράμματος και την προστακτική του γνωστού γενετήσιου ρήματος, ίσως εκπλαγεί κάπως εάν συνειδητοποιήσει πόσο εύκολα αυτή η προστακτική αλλάζει από ενεργητική φωνή σε μεσοπαθητική.

Plan C.png

Θεουλης ο Zazula 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Έχω γράψει από πολύ καιρό (όσο ακόμη κάποιοι διέγραφαν μηνύματα με την ελπίδα πως θα εξευμένιζαν με τον τρόπο αυτό τον "επιχειρηματία" και θα τους έστελνε αυτό που είχαν ήδη προπληρώσει) πως η μόνη λύση είναι η προσφυγή στις αρμόδιες αρχές.

Βλέπω, με λύπη μου, να γράφονται προτάσεις που, ουσιαστικά (αν όχι ρητά) προτείνουν την αυτοδικία.

Δεν παραγνωρίζω το άγχος, το θυμό, την αγανάκτηση των ανθρώπων που έχουν εμπλακεί σε αυτή την ιστορία.

Όμως, το τελευταίο πράγμα που πρέπει να κάνετε, είναι να πάτε από εκεί και να τον απειλήσετε.

Πρώτον, γιατί κανείς δεν σας εγγυάται πως έχει χρήματα να σας επιστρέψει. Ακόμη κι αν τα είχε (προφανώς όχι πάνω του) πώς ακριβώς θα τα παίρνατε; Θα τον συνοδεύατε μπουλούκι σε τράπεζα, να τα σηκώσει, και μετά να σας τα μετράει; Να πάτε πέντε, ας πούμε, να έχει να δώσει σε τρεις, να αρπαχτείτε και μεταξύ σας.

Δεύτερον, γιατί πολύ εύκολα μπορεί να εκτραχυνθεί η κατάσταση, κι εκεί που έχετε όλα τα δίκια του κόσμου, να βρεθείτε αγρίως μπλεγμένοι (και μην έχετε την παραμικρή αμφιβολία πως ένας άνθρωπος σε δεινή θέση θα δοκιμάσει τα πάντα προκειμένου να στρέψει την κουβέντα αλλού, αν όχι να διεκδικήσει αποζημιώσεις για απειλές έργω ή λόγω).

Απευθυνθείτε στις αρχές. Ενημερώστε και επίσημα για τον τραγέλαφο με τις νέες εταιρίες. Η επικοινωνία πάντοτε γραπτή. Το τι μας είπαν ή δεν μας είπαν στο τηλέφωνο...

Και μην δημοσιοποιείτε προσωπικές συνομιλίες.

  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Snoob είπε

Έχω γράψει από πολύ καιρό (όσο ακόμη κάποιοι διέγραφαν μηνύματα με την ελπίδα πως θα εξευμένιζαν με τον τρόπο αυτό τον "επιχειρηματία" και θα τους έστελνε αυτό που είχαν ήδη προπληρώσει) πως η μόνη λύση είναι η προσφυγή στις αρμόδιες αρχές.

Βλέπω, με λύπη μου, να γράφονται προτάσεις που, ουσιαστικά (αν όχι ρητά) προτείνουν την αυτοδικία.

Δεν παραγνωρίζω το άγχος, το θυμό, την αγανάκτηση των ανθρώπων που έχουν εμπλακεί σε αυτή την ιστορία.

Όμως, το τελευταίο πράγμα που πρέπει να κάνετε, είναι να πάτε από εκεί και να τον απειλήσετε.

Πρώτον, γιατί κανείς δεν σας εγγυάται πως έχει χρήματα να σας επιστρέψει. Ακόμη κι αν τα είχε (προφανώς όχι πάνω του) πώς ακριβώς θα τα παίρνατε; Θα τον συνοδεύατε μπουλούκι σε τράπεζα, να τα σηκώσει, και μετά να σας τα μετράει; Να πάτε πέντε, ας πούμε, να έχει να δώσει σε τρεις, να αρπαχτείτε και μεταξύ σας.

Δεύτερον, γιατί πολύ εύκολα μπορεί να εκτραχυνθεί η κατάσταση, κι εκεί που έχετε όλα τα δίκια του κόσμου, να βρεθείτε αγρίως μπλεγμένοι (και μην έχετε την παραμικρή αμφιβολία πως ένας άνθρωπος σε δεινή θέση θα δοκιμάσει τα πάντα προκειμένου να στρέψει την κουβέντα αλλού, αν όχι να διεκδικήσει αποζημιώσεις για απειλές έργω ή λόγω).

Απευθυνθείτε στις αρχές. Ενημερώστε και επίσημα για τον τραγέλαφο με τις νέες εταιρίες. Η επικοινωνία πάντοτε γραπτή. Το τι μας είπαν ή δεν μας είπαν στο τηλέφωνο...

Και μην δημοσιοποιείτε προσωπικές συνομιλίες.

Αυτό ακριβώς! Και ομολογώ πως κάποια από όσα γράφονται προάγοντας λογική αυτοδικίας μού προκαλούν τεράστια αμηχανία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μίλησε κανείς για αυτοδικια μια κουβέντα να κάνουμε να λυθεί το πρόβλημα σε ειρηνικό πάντα πνεύμα. Λάθος εντύπωση βγήκε αλλά από την άσχημη εικόνα που έχει προκύψει από την συγκεκριμένη εταιρεία πάει κατευθείαν το μυαλό στην φασαρία. Ξέρω άτομο που πήγε από εκεί και το πήρε και όλα καλά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, santeos100 είπε

Δεν μίλησε κανείς για αυτοδικια μια κουβέντα να κάνουμε να λυθεί το πρόβλημα σε ειρηνικό πάντα πνεύμα. Λάθος εντύπωση βγήκε αλλά από την άσχημη εικόνα που έχει προκύψει από την συγκεκριμένη εταιρεία πάει κατευθείαν το μυαλό στην φασαρία. Ξέρω άτομο που πήγε από εκεί και το πήρε και όλα καλά 

και με τι κουβέντα τι θα βγει δηλ???

μόνο νομικές διαδικασίες....τα άλλα είναι να χαμε να λέγαμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, santeos100 είπε

Δεν μίλησε κανείς για αυτοδικια μια κουβέντα να κάνουμε να λυθεί το πρόβλημα σε ειρηνικό πάντα πνεύμα. Λάθος εντύπωση βγήκε αλλά από την άσχημη εικόνα που έχει προκύψει από την συγκεκριμένη εταιρεία πάει κατευθείαν το μυαλό στην φασαρία. Ξέρω άτομο που πήγε από εκεί και το πήρε και όλα καλά 

Στο διά ζώσης, και ιδίως όταν πάει κάποιος δικαιολογημένα φορτωμένος από το δούλεμα, είναι απρόβλεπτο πώς μπορεί να εξελιχθεί μια κατάσταση (και να λάβει άσχημη τροπή, ήτοι επιβαρυντική για αυτόν που 'χει όλα τα δίκια τού κόσμου). Επίσης, υπήρχαν και τοποθετήσεις (από άλλους) υπέρ του «επιτόπου» οι οποίες ήταν αδιαμφισβήτητα οξυμένες και δεν άφηναν περιθώριο αμφιβολίας για το τι υπονοούσαν.

Επεξ/σία από Zazula
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...