Προς το περιεχόμενο

She-Hulk: Attorney at Law (Disney+, 2022)


thermo-sifounas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Δεν ξέρω τι είναι χειρότερο το Ms. Marvel ή αυτό?

Όποιος γκρίνιαζε για το Falcon & Winter Soldier ή το Hawkeye, πόσο μάλλον για τα υπόλοιπα, συγκριτικά με αυτά τα 2 πρέπει να τους φαίνονται πλέον Πολίτης Κέιν.

Δεν γίνεται τίποτα στη σειρά μέχρι και το 4ο επεισόδιο. Αν στα επόμενα αρχίσουν κάποιο "main story" παίζει να μπορεί να skippάρει κάποιος τα 2/3/4/? και να πάει από το 1ο κατευθείαν στα επόμενα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Thresh said:

Δεν ξέρω τι είναι χειρότερο το Ms. Marvel ή αυτό?

Ξεκάθαρα αυτό imo. Το Ms Marvel είχε κι ένα στόρι, ένα υπόβαθρο, είχε κάτι να πει. Ενδιαφέρον ή όχι, αυτό είναι υποκειμενικό, αλλά είχε μια ιστορία να πει. Ετούτο εδώ, είναι αίσχος. Όλοι οι άνδρες είναι γλειωδη καθίκια εκτός αν μας αρέσουν και το να είσαι superhero και να βοηθάς είναι για δισεκατομμυριουχους Νάρκισσους. 

Κάτι πήγε να κάνει το τελευταίο με την σκηνή μάχης, αλλά και πάλι φρόντισε να το λουσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Ms Marvel ήταν μια σειρά για teenagers και κατά την γνώμη μου πολύ ανώτερο από αυτό εδώ. Στην χειρότερη στο Ms Marvel έβλεπες μια Πακιστανική οικογένεια μέσα από ένα διαφορετικό πρίσμα από αυτό του "Αλαχου ακμπαρ" καμπουμ, οπότε κάτι θετικό σου άφηνε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 ώρες πριν, Thresh είπε

Δεν ξέρω τι είναι χειρότερο το Ms. Marvel ή αυτό?

Όποιος γκρίνιαζε για το Falcon & Winter Soldier ή το Hawkeye, πόσο μάλλον για τα υπόλοιπα, συγκριτικά με αυτά τα 2 πρέπει να τους φαίνονται πλέον Πολίτης Κέιν.

Δεν γίνεται τίποτα στη σειρά μέχρι και το 4ο επεισόδιο. Αν στα επόμενα αρχίσουν κάποιο "main story" παίζει να μπορεί να skippάρει κάποιος τα 2/3/4/? και να πάει από το 1ο κατευθείαν στα επόμενα.

 

9 λεπτά πριν, john_dr είπε

Το Ms Marvel ήταν μια σειρά για teenagers και κατά την γνώμη μου πολύ ανώτερο από αυτό εδώ. Στην χειρότερη στο Ms Marvel έβλεπες μια Πακιστανική οικογένεια μέσα από ένα διαφορετικό πρίσμα από αυτό του "Αλαχου ακμπαρ" καμπουμ, οπότε κάτι θετικό σου άφηνε.

Αυτο ακριβως, τουλάχιστον βλεπόταν. Καλα το Falcon και το Hawkeye ειναι έπη συγκριτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Marvel πειραματίζεται με τις σειρές, να δει τι πουλάει. Ο άλλος ο βλάκας στο link που παρατίθεται πιο πάνω, λέει ότι το She Hulk είναι μια παγίδα μέσα στην οποία έπεσαν όλοι οι τοξικοί αρσενικοί.

Να πω και εγώ μια θεωρία;

Η Marvel έχει χ3σμένες τις σειρές και δίνοντας το ελευθέρας στην δημιουργό του She Hulk να περάσει την προπαγάνδα της, θέλει να δει πως θα εξελιχθεί αυτό. Μπορεί η δημιουργός της σειράς να πέφτει μέσα στην παγίδα της Marvel, όχι οι τοξικοί άντρες στην παγίδα της She Hulk. Στο τέλος το μόνο που μπορεί να εξασφαλιστεί θα είναι, η She Hulk να μην δει ποτέ δική της ταινία, λόγω χαμηλής αποδοχής από το τηλεοπτικό κοινό.

Η σειρά έχει ένα ωραίο ανάλαφρο στυλ, που αν δεν το σκίαζε η προπαγάνδα της, θα μπορούσε να έχει καλύτερη τύχη και η ίδια η σειρά και η ηρωίδα της. Η σειρά θα μπορούσε να περάσει τα μηνύματά της με πιο κομψό τρόπο. Αλλά δεν το κάνει, διότι εκεί χρειάζονται ικανότητες. Και η δημιουργός έχει απωθημένα, όχι ικανότητες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς δεν διάβασα ποτε She-Hulk, κρίμα για τους fans που περιμένανε χρονια να δούνε την ηρωίδα τους στην οθόνη. Προσωπικά είδα το πρώτο και σταμάτησα εκεί και από αυτά που λέτε μάλλον καλά έκανα, thanks. :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tempes είπε

τον Γιονγκ , γιατι τον ξεφτυλισαν ετσι

Δυστυχώς κάθε male figure έχουν χαντακώσει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Glikos είπε

Δυστυχώς κάθε male figure έχουν χαντακώσει.

Αυτή η έκτη αίσθηση που έχεις πάντως για τα φαντάζματα πάντως σκίζει! 😄

  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Kasrith είπε

Αυτή η έκτη αίσθηση που έχεις πάντως για τα φαντάζματα πάντως σκίζει! 😄

Εγώ θα έλεγα ότι η αντικειμενικότητα σου...σκίζει! Μάλλον βλέπουμε διαφορετική σειρά. 😆

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειδα μαζεμενα 3ο και 4ο.
Στο 3ο ειχε μια αναφορα στις αντιδρασεις των θιγμενων αρσενικων- ποσο προβλεψιμοι ειναι βρε παιδι μου!
Εξακολουθει να ειναι συμπαθητικο, αλλα δε βλεπω μεχρι στιγμης κατι που να το κανει πραγματικα καλο.
Ολα τα λεφτα εξακολουθει να ειναι η Μασλανυ. Μαλλον θα τελειωσω τη σαιζον, αλλα αν δε βελτιωθει δε ξερω αν θα παω παραπερα.

Οσοι ειδαν το 4ο... ενας απο τους guest χαρακτηρες ειναι 104 χρονων (υποθετω 103 οταν γυριστηκε το επεισοδιο αλλα και παλι!) και ο γηραιοτερος που συμμετειχε ποτε σε οτιδηποτε MCU. 103-104.. μια χαρα μιλαμε στεκεται ο τυπος.
https://thedirect.com/article/she-hulk-episode-4-mcu-oldest-actor

Επεξ/σία από Blah-Blah-Blah
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως να νιώθουν άραγε οι δημιουργοί που τα πιο ενδιαφέροντα επ. ως τώρα είναι όσα είχαν συμμετοχή Ο Banner, ο Wong και 

Spoiler

ο DD, εστω και σαν αναφορά.

Να θες να μειώσεις τους ανδρικούς χαρακτήρες και να μη σου βγαίνει με τίποτα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Thresh είπε

Μέχρι στιγμής σχεδόν όλη η σειρά είναι filler...

Τόσο χάλια? Έχω έτοιμο το 5ο να το δω απόψε, περίμενα μπας και δείξουν κάτι αξιόλογο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
13 minutes ago, Glikos said:

Τόσο χάλια? Έχω έτοιμο το 5ο να το δω απόψε, περίμενα μπας και δείξουν κάτι αξιόλογο.

Δεν υπάρχει ακόμα main plot, κάτι, είναι λες και βλέπουμε "αυτοτελή" επεισόδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...