Προς το περιεχόμενο

She-Hulk: Attorney at Law (Disney+, 2022)


thermo-sifounas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λίγο καλύτερο - βασικά πιο ανεκτό - το 2ο νομίζω. Χωρίς feminonazi διαλόγους αυτήν την φορά (εκτός αν μου διέφυγε κάτι). Εδώ που τα λέμε το μόνο που μου άρεσε ήταν κανά 2 χιουμοριστικές σκηνές, ειδικά η ατάκα της jennifer στην

Spoiler

φυλακή όταν έκανε reference τον Hannibal Lecter. Και αυτό επειδή αγαπώ τον δόκτωρ Lecter.

Επίσης, επιτέλους έδειξαν τον

Spoiler

Tim Roth. Αλλά δεν ξετρελάθηκα και τόσο με τον τρόπο που έγραψαν τον χαρακτήρα του. Είχε διαφορετικό στυλ/προσωπικότητα από την ταινία του 2008. Εδώ ήταν πιο ελαφρύς, με κωμικά στοιχεία. Τον περίμενα πιο επιβλητικό και μυστηριώδη.

Βέβαια ίσως επίτηδες να έγινε αυτό διότι μάλλον υποκρίνεται στο ότι έχει μετανοήσει κλπ. Αλλά έχει την τάση η Marvel να δίνει ντε και καλά κωμικά στοιχεία σε όλους τους χαρακτήρες της (με τρανό παράδειγμα τον ζογκλέρ - Thor.)

Θα δούμε πως θα πάει στην συνέχεια αν και δεν έχω προσδοκίες. Ελπίζω να συναντηθεί με Bruce.

Τέλος, τα CGI της She-Hulk ήταν άθλια. Λες και ήταν περασμένης δεκαετίας. Φαινόταν αρκετά fake, τουλάχιστον σε μένα.

Το καλό είναι ότι τα επεισόδια είναι μισάωρα οπότε περνάει τσακ μπαμ η ώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 263
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για πιο λόγο στο προηγούμενο επεισόδιο, άλλαξε σε χαλκ μέσα στο δικαστήριο. Ήταν δύσκολο να σκεφτεί ότι αυτό θα φέρει προβλήματα; Όλοι οι σούπερ ήρωες, άλλαζαν κάπως μυστικά (και καλά)  και έτσι δεν έδιναν στόχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, tempes είπε

Για πιο λόγο στο προηγούμενο επεισόδιο, άλλαξε σε χαλκ μέσα στο δικαστήριο. Ήταν δύσκολο να σκεφτεί ότι αυτό θα φέρει προβλήματα; Όλοι οι σούπερ ήρωες, άλλαζαν κάπως μυστικά (και καλά)  και έτσι δεν έδιναν στόχο.

Ε δεν θα είχε χρόνο να αλλάξει μυστικά εξάλλου φαίνεται ότι είναι η Jennifer. Δεν κρύβει την ταυτότητας της είναι γνωστή πλέον ως She-Hulk.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα μετα απο αυτο εγινε γνωστη η ταυτοτητα της. Αν η αλλαγη γινοταν πιο μυστικα , θα μπορουσε να κρυψει τη ταυτοτητα της.Οπως εκανε και μπαρνερ για πολυ καιρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, tempes είπε

μα μετα απο αυτο εγινε γνωστη η ταυτοτητα της. Αν η αλλαγη γινοταν πιο μυστικα , θα μπορουσε να κρυψει τη ταυτοτητα της.Οπως εκανε και μπαρνερ για πολυ καιρο

Δεν είχαν σκοπό στο στόρυ να την κρατήσουν κρυφή, το πάνε διαφορετικά. Αλλά το CGI δεν μ'αρέσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι αποτυχία είναι αυτό; Ακόμη μία για το ανδρικό μόριο strong female character. Πως κατάντησε έτσι κάθε γυναικείος ρόλος; Άσε την μισανδρία και προκατάληψη που ξεχειλίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...