Προς το περιεχόμενο

She-Hulk: Attorney at Law (Disney+, 2022)


thermo-sifounas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

44 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Ξέρω (τουλάχιστον) μία, τη μητέρα του παιδιού μου! :D

Ακριβώς, κοιτάνε να επεκταθούν σε αγορές που δεν κυριαρχούν και το περιθώριο κέρδους είναι μεγαλύτερο. Νομίζω πως οι νεαρές γυναίκες είναι οι μεγαλύτερες καταναλώτριες οπότε είναι και το πιο επιθυμητό target group και σε ασιατικές-μουσουλμανικές χώρες έχουν μικρή παρουσία.

 

Αναφέρομαι στις σειρές και όχι στις ταινίες επίτηδες. Στις ταινίες υπήρξε ενδιαφέρων, ειδικά για Thor, Captain America από τις κυρίες. Με βάση λοιπόν το περιβάλλον που γνωρίζω και υπολογίζοντας μόνο τις γυναίκες που έχουν ασχοληθεί με MCU (αφήνω απέξω τις πολύ περισσότερες που δεν γνωρίζουν ούτε τι είναι).

Αυτές είναι τέσσερις λοιπόν (ναι, ξέρω σιγά το δείγμα ρε αδερφέ! Αλλά αυτό έχω, σε αυτό βασίζομαι)και έχουν δει όλες τις ταινίες του MCU, ακόμα και το Eternals. Γνωρίζουν τους βασικούς χαρακτήρες, το στόρι, δείχνουν ένα ενδιαφέρων να δουν την επόμενη ταινία  κτλ κτλ.

Λοιπόν, και οι 4 μαζί έχουν δει ακριβώς 0 λεπτά από όλες τις σειρές του MCU. Απαιτείται μια διαφορετική προδιάθεση και επένδυση σε χρόνο για να δεις μια σειρά επεισοδίων από μια ταινία που θα ξοδέψεις ένα δίωρο το βράδυ και τέλος.

Και στις συζητήσεις καμία δεν έδειξε ενδιαφέρων να δει μια θηλυκια hulk. Εδώ δεν έδειξαν στην Wanda που ήταν και πολύ πιο συμπαθής σε αυτές χαρακτήρας.

Αναφορά σε κείμενο

Το Ms Marvel που τα συνδυάζει το είδε κανείς; :P

ούτε η μάνα της :P

Πραγματικά περιμένω να δω τι επιτυχία θα έχει το Marvels με την πιο αχώνευτη (για εμένα) και την πιο αποτυχημένη (by views) χαρακτήρα του MCU.

Ελπίζω να πατώσει μπας και γλυτώσουμε από την Larson τουλαχιστον

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

Τελικα πολυ ωραιο το πρωτο επεισοδιο και εχει και γελιο. Βαλανε πολλα στοιχεια απο τα κομικς του '80, οπως το οτι η Jen εχει πολυ καλυτερο ελεγχο της Hulk πλευρας της απο τον Bruce, και εξηγει και πολυ σωστα και το λογο.
Εκανε δυνατο ξεκινημα, ελπιζω και τα υπολοιπα επεισοδια να ειναι το ιδιο ωραια. Το CGI δεν ξερω αν σκοπευουν να βελτιωσουν.... ειναι απλα 'οκ' μεχρι στιγμης αλλα μπορουσε να ειναι καλυτερο.

 

Επεξ/σία από corr8
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Καλά πλακα κάνετε? Μια χαρά είστε, εγώ τις ναρκώνω απλά για να δουν το extented του LOTR. :P

Ε καλά και εσύ. Το extended έχει μεγαλύτερη διάρκεια από πλήρης σειρές! Στα πολύ βαθιά τις ρίχνεις :)

Ξεκινά τις από το rings of power για να μπουν στο κλίμα :P

Επεξ/σία από mike299
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Καλά πλακα κάνετε? Μια χαρά είστε, εγώ τις ναρκώνω απλά για να δουν το extented του LOTR. :P

Εμένα μου ζήτησε το Πάσχα κι έπαιξε μια θέαση! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, Stone Cold είπε

image.png.e78d6497bd4ab2123756c6b9c4e588d9.png

Μετα την ελληνικη εκδοση του rings of power, εχουμε και εδω ελληνικη εκδοση που βγηκε πρωτη στις τηλεορασεις.

Τι σκατα, μας κλεβουν? 😂

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταλαβαινω οτι προσπαθούν να τσιμπησουν το γυναικείο κοινο αλλα τη γκρινια , τη μιζερια και τη κλαψα της πρωταγωνιστριας ουτε γυναικες πιστευω θα τα αντεχαν . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...