Προς το περιεχόμενο

She-Hulk: Attorney at Law (Disney+, 2022)


thermo-sifounas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 26/7/2022 στις 1:38 ΜΜ, SabotazNic είπε

House of Cards, εσυ?

image.png.eca78dfda1ee2ee72941314785ebbf65.png

Παρολο που εχω disney+ απο Τουρκια, σκοπευω να το κατεβασω για να μην δωσω views 😈

Το κάνω και εγώ αυτό! Επίσης τι απογοήτευση τα likes/dislikes ratio..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παίδες όπως έχω ξαναπεί μόνο για τον Tim Roth ίσως την ξεκινήσω και ίδωμεν πως θα πάει. Αν και πιστεύω δεν θα έχει τόσο screen time όσο θα ήθελα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Mixed feelings. :P

Από την μία, έχει αρκετά stuff "των καιρών μας", από την άλλη, έχει πλάκα.

 

Spoiler


Αναφορά σε κείμενο

Ι knew it! CAPTAIN AMERICA FU--!!


Πού ήταν ο Hulk

Spoiler

που έστειλε τον βράχο στην στρατόσφαιρα

στα trailers/Endgame; :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αναμενόμενη κουραδίτσα. Οκ είχε λίγο χιούμορ και κάτι κωμικές σκηνές.

Spoiler

Καταρχάς γιατί μετά το ατύχημα ο Bruce της είπε να τρέξει διότι προφανώς θα γινόταν Hulk? Αφού μπορεί να ελέγξει τον εαυτό του. Anyway.

Λοιπόν ξεκινώ το rant

Spoiler

Ξαφνικά η δικηγορίνα σε λίγες ώρες/μέρες (?) μπόρεσε να κάνει master την μετάλλαξη της, because women do it better. 😅

Το CGI της Φιόνα Νο2 θα μπορούσε να ήταν λίγο καλύτερο αλλά είναι βελτιωμένο σε σχέση με τα αρχικά βίντεο.

Εννοείται το αίμα της είναι ανώτερο του Hulk γι'αυτό και μπόρεσε να γιατρέψει το χέρι του. Το είπε και η ίδια ότι είναι καλύτερη/πιο βελτιωμένη από αυτόν. Και το είδαμε και στο training όπου τα μάθαινε asap και τα έκανε καλύτερα. Ίσως με εξαίρεση τον 2ο βράχο που έριξε ο Hulk μακρυά. Αν και ίσως μπορούσε να το κάνει και η ίδια αν έβαζε πολύ δύναμη.

Στο ψευτο 1 vs 1 οκ δεν νομίζω να πήγε full ο Hulk αλλά και πάλι τον έπαιζε στα ίσια η κοπελιά. Εκεί ειδικά με τα sonic waves με τα χέρια της που έκανε τον γονάτισε. Θέλω να πιστεύω ότι ο Hulk κρατιόταν πολύ.

Και πως στο καλό ο Hulk δεν μπόρεσε να σταματήσει το τζιπ? Τον έχουμε δει να παίζει με τανκς και να τα έχει σαν hot wheels.

Όταν έκανε ψευτο rage ο Hulk σκεφτόμουν μπας και του φύγει το ταμπόν απ'το πολύ σφίξιμο. Έβαλα μετά να δω σκηνές στο Youtube με τον Hulk του Norton εκεί που σαλτάρει στο πανεπιστήμιο και δίνει πόνο.

 

Και τι φάση με τον

Spoiler

Captain America, γιατί τον έκανε diss? Μήπως επειδή είναι λευκός superhero άνδρας?!Αν ήταν afro ή άλλης εθνικότητας δεν θα έκανε τέτοια αστειάκια εννοείται. 😅

Οκ ίσως δεν ισχύει και το ψειρίζω. Μπορεί να ήταν απλά αστειάκια για το χιουμοριστικό κομμάτι της σειράς αλλά όπως και να'χει το αναφέρω.

Το Abomination δεν το έδειξε και ανησυχώ. Ελπίζω να φανεί σύντομα και να δούμε και action σκηνές.

Δεν έχω προσδοκίες για την σειρά οπότε μικρό το κακό. Θα δώσω μια ευκαιρία μπας και βελτιωθεί.

Επεξ/σία από Glikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
25 minutes ago, Glikos said:

 

 

  Hide contents

Captain America, γιατί τον έκανε diss? Μήπως επειδή είναι λευκός superhero άνδρας?!Αν ήταν afro ή άλλης εθνικότητας δεν θα έκανε τέτοια αστειάκια εννοείται.

Οκ ίσως δεν ισχύει και το ψειρίζω. Μπορεί να ήταν απλά αστειάκια για το χιουμοριστικό κομμάτι της σειράς αλλά όπως και να'χει το αναφέρω.

 

Spoiler

Ε ναι αντίστοιχο χιουμοριστικό με τον Aragorn που αν δεν γινόταν βασιλιάς της Gondor δεν υπήρχε περίπτωση να τον αφήσει ο Elrond να παντρευτεί την Arwen, άρα κι αυτός μέχρι τα 87 την έβγαζε με τη χήρα με τα 5 ορφανά. 😛

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Thresh είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Ε ναι αντίστοιχο χιουμοριστικό με τον Aragorn που αν δεν γινόταν βασιλιάς της Gondor δεν υπήρχε περίπτωση να τον αφήσει ο Elrond να παντρευτεί την Arwen, άρα κι αυτός μέχρι τα 87 την έβγαζε με τη χείρα με τα 5 ορφανά. 😛

 

Γι'αυτό

Spoiler

είχε τόσο ενέργεια ο μπαγάσας.😄

Λίγο περίεργο πάντως να κάνει τέτοιο συσχετισμό η

Spoiler

δικηγορίνα. Είμαι σίγουρος ότι αν ήταν διαφορετικό το στόρυ γενικά και τον έβλεπε μπροστά της τον Captain θα ήθελε να τον καβαλήσει.

Στο τέλος πάντως φάνηκε να χάρηκε όταν της είπε ο Hulk ότι ο Cap γ@μησε μια γκόμενα το 1942. Ένιωσε ανακούφιση. 😋

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, Glikos said:

 

  Hide contents

δικηγορίνα. Είμαι σίγουρος ότι αν ήταν διαφορετικό το στόρυ γενικά και τον έβλεπε μπροστά της τον Captain θα ήθελε να τον καβαλήσει.

Στο τέλος πάντως φάνηκε να χάρηκε όταν της είπε ο Hulk ότι ο Cap γ@μησε μια γκόμενα το 1942. Ένιωσε ανακούφιση. 😋

 

Spoiler

Μα στεναχωριόταν που αυτός ο κώλος πήγαινε χαμένος. 😛

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Glikos είπε

 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

 

Και τι φάση με τον

  Απόκρυψη περιεχομένων

Captain America, γιατί τον έκανε diss? Μήπως επειδή είναι λευκός superhero άνδρας?!

 

Παντού φαντάσματα ε; 😄

Επεξ/σία από Kasrith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...