Προς το περιεχόμενο

Alienware AW3423DW 34” Review


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, BabisTs είπε

Μόνο από Amazon κοιτάω.....όταν και αν την φέρει....σε θέμα εγγύησης δεν παίζονται.....

Εάν κάποιοι μπορούν να ανταγωνιστούν την εγγύηση του amazon είναι η dell στο mall Μαρούσι μπαμπη. Το 2018 οταν είχα παρε από αυτούς το ultrawide 34αρι alienware μου είχε έρθει με αρκετο bleeding μετα από 1 μερα email και 3 φωτο σε 3 ημερες ειχα courier σπιτι με αλλη οθονη και μου πηραν οι ιδιοι την παλια.

Απο τοτε εχω πει μονιτορ μονο ξανα απο αυτους.

Επεξ/σία από Virus200
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 94
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
9 hours ago, Virus200 said:

Εάν κάποιοι μπορούν να ανταγωνιστούν την εγγύηση του amazon είναι η dell στο mall Μαρούσι μπαμπη.

Ναι αλλά δεν νομίζω ότι μπορούν να ανταγωνιστούν τις ενδοκοινοτικές συναλλαγές του Amazon. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Thresh είπε

Ναι αλλά δεν νομίζω ότι μπορούν να ανταγωνιστούν της ενδοκοινοτικές συναλλαγές του Amazon. 😛

Σε αυτό δεν θα διαφωνήσω 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/5/2022 στις 11:36 ΜΜ, BabisTs είπε

https://www.amazon.fr/LG-27GP950-B-AEU-Moniteur-27GP950-B/dp/B08VRW8V3T/ref=sr_1_1?crid=1T6VGVKLPQ1SY&keywords=lg+27gp950-b&qid=1653165265&sprefix=%2Caps%2C91&sr=8-1

Αλλά θα δώσω λίγο χρόνο για το Αlienware....αν εξακολουθήσει να είναι paperlaunch μέχρι τέλη Αυγούστου - αρχές Σεπτέμβρη θα χτυπήσω το Lg παραπάνω

Μπάμπη και εδώ δες. 576 mini led zones. Νομίζω δε μπορεί να μην έχει καλή απόδοση σε hdr. 1100 dollars. 15 Ιουνίου.

https://tftcentral.co.uk/news/cooler-master-gp27-fus-with-4k-160hz-panel-and-mini-led-backlight

Spoiler

SmartSelect_20220523-212935_Chrome.jpg.623f57c9fb731f16a7135c8c9d5b2c40.jpg

 

Επεξ/σία από Armoral
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Πηγα DellStore και ρωτησα για διαθεσιμοτητα.... "αγνωστο" μου ειπαν.... "μπορει να μην ερθει και ποτε"... αμα θελω να μπω σε λιστα αναμονης... που υπαρχουν ηδη ατομα απο Μαιο που δεν εχουν παραλαβει τιποτα..... και βλεπουμε...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, tyxeros είπε

Πηγα DellStore και ρωτησα για διαθεσιμοτητα.... "αγνωστο" μου ειπαν.... "μπορει να μην ερθει και ποτε"... αμα θελω να μπω σε λιστα αναμονης... που υπαρχουν ηδη ατομα απο Μαιο που δεν εχουν παραλαβει τιποτα..... και βλεπουμε...

και εμείς ακόμα στο περίμενε είμαστε.....υπομονή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτο το ποτε δεν ισχυει,ετσι μου ειχαν πει και εμενα για το AW2721DW και μετα απο 1-2 μηνες το εφεραν ξανα..

Εγω παντως δεν θα το αγοραζα το QD,θα περιμενα του χρονου να βγει το νεο μοντελο..

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να είπαν ότι ποτέ δεν θα έρθει μου φαίνεται περίεργο καθώς πήρα τηλ τα exclusivestores και της Θεσσαλονίκης και της Αθήνας και η απάντηση ήταν ότι θα γίνει παραλαβή στις 17 με 18 Σεπτεμβρίου αν όλα πάνε καλά.

Προφανώς μου ειπε πως δεν πρόκειται για stock αλλά ότι έρθει είναι για να καλύψει τις προπαραγγελίες και γενικώς τους ανθρώπους που περιμένουν 3-4 μήνες. (Κάποιους τους κρατάει ομήρους ο Κωτσος αφού τσίμπησε όλο το ποσό)

Θα έρθει ξανά σίγουρα προς Χριστούγεννα μεριά επόμενη παρτίδα εκτός απροόπτου. Δική μου εκτίμηση, δεν μου είπαν κάτι περισσότερο οι άνθρωποι.

Αν προλάβω να βάλω μια παραγγελία τότε καλώς. Αν όχι, μιλάμε για Collector's  Edition monitor που όποιος πρόλαβε...πρόλαβε.

Διαφωνώ στο να περιμένει κάποιος καθώς από την στιγμή που το μόνιτορ σε καλύπτει με τα features του και με το παραπάνω και όταν προφανώς δεν υπάρχει οικονομικής φύσεως θέμα, οπλίζεις χτυπάς και δεν κοιτάς πίσω.

Απλώς προτείνω στους επίδοξους αγοραστές του, να μην δώσει κανείς προκαταβολή σε κατάστημα που την ζητάει. Το exclusivestores δεν σου ζητάει πχ προκαταβολή. Κάνεις το order σου και όταν το έχουν τότε προχωρούν στο να σου ζητήσουν κατάθεση του ποσού κτλ.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 6/9/2022 στις 8:23 ΜΜ, Alex21121988 είπε

Να είπαν ότι ποτέ δεν θα έρθει μου φαίνεται περίεργο καθώς πήρα τηλ τα exclusivestores και της Θεσσαλονίκης και της Αθήνας και η απάντηση ήταν ότι θα γίνει παραλαβή στις 17 με 18 Σεπτεμβρίου αν όλα πάνε καλά.

Προφανώς μου ειπε πως δεν πρόκειται για stock αλλά ότι έρθει είναι για να καλύψει τις προπαραγγελίες και γενικώς τους ανθρώπους που περιμένουν 3-4 μήνες. (Κάποιους τους κρατάει ομήρους ο Κωτσος αφού τσίμπησε όλο το ποσό)

Θα έρθει ξανά σίγουρα προς Χριστούγεννα μεριά επόμενη παρτίδα εκτός απροόπτου. Δική μου εκτίμηση, δεν μου είπαν κάτι περισσότερο οι άνθρωποι.

Αν προλάβω να βάλω μια παραγγελία τότε καλώς. Αν όχι, μιλάμε για Collector's  Edition monitor που όποιος πρόλαβε...πρόλαβε.

Διαφωνώ στο να περιμένει κάποιος καθώς από την στιγμή που το μόνιτορ σε καλύπτει με τα features του και με το παραπάνω και όταν προφανώς δεν υπάρχει οικονομικής φύσεως θέμα, οπλίζεις χτυπάς και δεν κοιτάς πίσω.

Απλώς προτείνω στους επίδοξους αγοραστές του, να μην δώσει κανείς προκαταβολή σε κατάστημα που την ζητάει. Το exclusivestores δεν σου ζητάει πχ προκαταβολή. Κάνεις το order σου και όταν το έχουν τότε προχωρούν στο να σου ζητήσουν κατάθεση του ποσού κτλ.

 

Προπαραγγελία από exclusivestores εδώ, μόλις υπήρξε η επιλογή, πραγματικά ξέχασα πότε ήταν ακριβώς πάνε μήνες. 

Στην τελευταία επικοινωνία που είχα μαζί τους η πιθανή ημ/νια παραλαβής είναι 30/9.

Και εξωτερικό (ευρώπη) που διαβάζω οι ημ/νιες είναι για αρχές-μέση του επόμενου μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...