Προς το περιεχόμενο

Alienware AW3423DW 34” Review


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/9/2022 στις 4:26 ΜΜ, CMOS_Z είπε

Προπαραγγελία από exclusivestores εδώ, μόλις υπήρξε η επιλογή, πραγματικά ξέχασα πότε ήταν ακριβώς πάνε μήνες. 

Στην τελευταία επικοινωνία που είχα μαζί τους η πιθανή ημ/νια παραλαβής είναι 30/9.

Και εξωτερικό (ευρώπη) που διαβάζω οι ημ/νιες είναι για αρχές-μέση του επόμενου μήνα.

Μίλησα μαζί τους (και) σήμερα. Υπάρχει περίπτωση να πάει και μέσα Οκτωβρίου. Αλλά εκτιμήσεις είναι αυτές, ούτε αυτοί γνωρίζουν ακριβώς την ημερομηνία. Ότι τους λένε κατά προσέγγιση σου μεταφέρουν.

Θα φέρουν όλα και όλα 10 monitors από ότι μου είπαν και η λίστα τους έχει 15 πελάτες στο περίμενε. Οπότε 5 στον κουβά και καλο 2023. Θέλω να πιστεύω ότι είσαι μέσα σε αυτούς τους 10. 😜 

Το monitor υπάρχει σε κατάστημα ετοιμοπαραδοτο btw (μπορεί και να μην ισχύει, τα ξέρετε τα ελληνικά καταστήματα)  αλλά έχει καπελαδουρα 200 ευρώ. Θα μάθω αύριο αν όντως ισχύει το απόθεμα και θα ενημερώσω.

Update: Δεν ίσχυε τελικά το απόθεμα στο cts gr. Κλασσικά δεν είχαν ενημερώσει ότι δεν υπάρχει στην αποθήκη τους. 

Επεξ/σία από Alex21121988
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 94
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 22/9/2022 στις 1:11 ΠΜ, Alex21121988 είπε

Μίλησα μαζί τους (και) σήμερα. Υπάρχει περίπτωση να πάει και μέσα Οκτωβρίου. Αλλά εκτιμήσεις είναι αυτές, ούτε αυτοί γνωρίζουν ακριβώς την ημερομηνία. Ότι τους λένε κατά προσέγγιση σου μεταφέρουν.

Θα φέρουν όλα και όλα 10 monitors από ότι μου είπαν και η λίστα τους έχει 15 πελάτες στο περίμενε. Οπότε 5 στον κουβά και καλο 2023. Θέλω να πιστεύω ότι είσαι μέσα σε αυτούς τους 10. 😜 

Το monitor υπάρχει σε κατάστημα ετοιμοπαραδοτο btw (μπορεί και να μην ισχύει, τα ξέρετε τα ελληνικά καταστήματα)  αλλά έχει καπελαδουρα 200 ευρώ. Θα μάθω αύριο αν όντως ισχύει το απόθεμα και θα ενημερώσω.

Update: Δεν ίσχυε τελικά το απόθεμα στο cts gr. Κλασσικά δεν είχαν ενημερώσει ότι δεν υπάρχει στην αποθήκη τους. 

Όπως το είπες τελικά. Με ενημέρωσαν και εμένα για μέσα του μήνα. Ίσως την άλλη εβδομάδα. Με διάφορους που μιλάω απο Ευρώπη, πλέων υπάρχει stock απο official dell και παραλαμβάνουν κανονικά ακόμη και νέες παραγγελίες.

Άντε να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/10/2022 στις 5:06 ΜΜ, CMOS_Z είπε

Όπως το είπες τελικά. Με ενημέρωσαν και εμένα για μέσα του μήνα. Ίσως την άλλη εβδομάδα. Με διάφορους που μιλάω απο Ευρώπη, πλέων υπάρχει stock απο official dell και παραλαμβάνουν κανονικά ακόμη και νέες παραγγελίες.

Άντε να δούμε.

Το θέμα είναι να αρχίσει να δέχεται παραγγελίες ξανά το δικό μας store.  Aν κάποιος το ψάξει, ενδεχομένως να μπορέσει να το πάρει μέσω Dell.de αλλά θα πρέπει προφανώς να δώσει όλο το ποσό μπροστά και έπειτα να περιμένει να του έρθει.

Κάτι το οποίο δεν με ψήνει για το συγκεκριμένο προϊόν καθώς δεν μου αρέσουν οι κινήσεις της Dell. Σε φάση δεν μπορώ να ικανοποιήσω την ζήτηση πάρε το πετσοκομμενο χωρίς Gsync monitor μου μέχρι να βγάλω ξανά το καλό μου στην αγορά σταδιακά... Αυτή είναι η λογική τους. Χρήματα μπροστά σε αυτούς απλά ποτέ... Όχι, αν δεν υπάρχει τουλάχιστον η επιλογή της PayPal.

Σε άλλα νεα, το έχει αφαιρέσει (χθες το κοίταξα, δεν ξέρω αν κάτι άλλαξε) ο Κωτσοβολος από το site του, το exclusivestores δεν δέχεται παραγγελίες και από ότι μου είπαν για την δική μου περίπτωση ειναι καλό 23 αν δεν αλλάξει κάτι.  

Οπότε τους παίρνουμε τηλ και αν κάποια στιγμή αυτό αλλάξει τότε μπαίνουμε σε λίστα και αναμένουμε. Το καλό με αυτούς είναι ότι δεν ζητάνε χρήματα μπροστά. Μπαίνεις σε λίστα και όταν έρθει σου ζητούν κατάθεση για να σου σταλεί το μόνιτορ.

Ειδωμεν.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/10/2022 στις 8:34 ΜΜ, Alex21121988 είπε

Οπότε τους παίρνουμε τηλ και αν κάποια στιγμή αυτό αλλάξει τότε μπαίνουμε σε λίστα και αναμένουμε. Το καλό με αυτούς είναι ότι δεν ζητάνε χρήματα μπροστά. Μπαίνεις σε λίστα και όταν έρθει σου ζητούν κατάθεση για να σου σταλεί το μόνιτορ.

Ειδωμεν.

 

Το monitor είναι στην μεταφορική και έρχεται. Είσαι μέσα σε αυτήν την φουρνιά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, CMOS_Z είπε

Το monitor είναι στην μεταφορική και έρχεται. Είσαι μέσα σε αυτήν την φουρνιά;

Όχι, ούτε καν. Εγώ προσπάθησα πολύ αργά. (Σεπτέμβριο). Ένας φίλος από μέσα Ιουλίου αν θυμάμαι καλά, του το ακύρωσε ο Κωτσόβολος. 

Εσύ πιο πίσω ήσουν φαντάζομαι. Άντε με το καλό, θα σου στείλω ένα pm κάποια στιγμή να μου πεις μια γνώμη όταν περάσεις μια εβδομάδα με την μονιτοράρα. Καλόπαιχτο να σου είναι. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...