Προς το περιεχόμενο

Σπαζοκεφαλιά με Nikon


Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, babisskg είπε

    Έτσι κι' έρθω εκεί ........ 🤣🤣🤣 ......... θα πας με το λοστρόμο για μεταλυκειακά ...... πήγε που λες ο λοστρόμος να κάνει την ανάγκη τα τσίσα του ο άνθρωπος ..... μεγάλος σε ηλικία ...... καραβόσκυλο του κερατά δλδ ...... ( ζητώ συγγνώμη εκ των προτέρων για κάποια Γαλλικά που είναι απαραίτητα βάσει του πρωτοκόλλου ) ...... την αμολάει να κάνει τα τσίσα του ..... μπαίνει εκείνη την ώρα το τζόβενο ........ για τον ίδιο λόγο ....... 🤣🤣🤣 ...... πέφτει το μάτι του στο τέτοιο του λοστρόμου ...... 🤣🤣🤣 ...... το οποίο παρεμπιπτόντως είχε επάνω ένα τατουάζ ....... το οποίο με το ζόρι φαινόταν τι έγραφε ....... του τράβηξε την προσοχή και προσπαθούσε να διαβάσει τι έγραφε ........ ο λοστρόμος ...... παλιό κουμάσι ....... πήρε χαμπάρι το τζόβενο που κοιτούσε ....... καπως ..... το πήρε λοξά φυσικά ....... τι κοιτάς ρε χαμένε ..... γιατί πήγε και αλλού το μυαλό του ....... 🤣🤣🤣 ....... όχι λοστρόμε ..... μην με παρεξηγείς ........ αλλά είδα πως κάτι γράφει εκεί επάνω και δεν φαίνεται καλά ....... τατουάζ έκανες ....... και τι έγραψες ....... σαν να γράφει " ξύδι " μου φαίνεται ...... α βρε μούλικο ...... αφού κατάλαβε ο λοστρόμος ότι το τζόβενο δεν κατάλαβε ........ τώρα που γέρασα βλέπεις να φαίνεται πως γράφει " Ξύδι " ........ άμα με έβλεπες στα νιάτα μου ..... θα διάβαζες πως γράφει ....... " Καλό ταξίδι " ......... 🤣🤣🤣 ....... 

   Καλά βρες μούλικο ..... επάνω στη γέφυρα ποιός είναι τέτοια ώρα ...... ο Θεός ........ 🤣🤣🤣 ..... 

Το οποίο μου θύμισε, off topic:

Ένας άντρας, εξαιρετικά ερωτευμένος με τη σύζυγό του, για να ενισχύσει το δεσμό τους αποφάσισε να κάνει στο πέος του ένα tatoo με το όνομά της. Τη γυναίκα του την έλεγαν Wendy. Κάνει το tatoo, και μετά αποφασίζει να την πάει ταξίδι στη Τζαμάικα. Φτάνοντας στη Τζαμάικα, ζεσταμένος, πάει να κάνει μια βουτιά στην πισίνα του ξενοδοχείου που έμεναν. Στα αποδυτήρια της πισίνας, όταν του ήταν πεσμένη, στο tatoo φαίνονταν μόνο το "W" και το "Y", το πρώτο και το τελευταίο γράμμα. Δίπλα του, ένας Τζαμαικανός που του ήταν κι αυτουνού πεσμένο το πέος, είχε τα γράμματα "W" και "Υ". Οπότε τον ρωτάει ο ήρωάς μας:
- You have tatoo "Wendy" too?
- No! It is "Welcome to Jamaica and have a nice day"!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 392
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 λεπτά πριν, babisskg είπε

    Έτσι κι' έρθω εκεί ........ 🤣🤣🤣 ......... θα πας με το λοστρόμο για μεταλυκειακά ...... πήγε που λες ο λοστρόμος να κάνει την ανάγκη τα τσίσα του ο άνθρωπος ..... μεγάλος σε ηλικία ...... καραβόσκυλο του κερατά δλδ ...... ( ζητώ συγγνώμη εκ των προτέρων για κάποια Γαλλικά που είναι απαραίτητα βάσει του πρωτοκόλλου ) ...... την αμολάει να κάνει τα τσίσα του ..... μπαίνει εκείνη την ώρα το τζόβενο ........ για τον ίδιο λόγο ....... 🤣🤣🤣 ...... πέφτει το μάτι του στο τέτοιο του λοστρόμου ...... 🤣🤣🤣 ...... το οποίο παρεμπιπτόντως είχε επάνω ένα τατουάζ ....... το οποίο με το ζόρι φαινόταν τι έγραφε ....... του τράβηξε την προσοχή και προσπαθούσε να διαβάσει τι έγραφε ........ ο λοστρόμος ...... παλιό κουμάσι ....... πήρε χαμπάρι το τζόβενο που κοιτούσε ....... καπως ..... το πήρε λοξά φυσικά ....... τι κοιτάς ρε χαμένε ..... γιατί πήγε και αλλού το μυαλό του ....... 🤣🤣🤣 ....... όχι λοστρόμε ..... μην με παρεξηγείς ........ αλλά είδα πως κάτι γράφει εκεί επάνω και δεν φαίνεται καλά ....... τατουάζ έκανες ....... και τι έγραψες ....... σαν να γράφει " ξύδι " μου φαίνεται ...... α βρε μούλικο ...... αφού κατάλαβε ο λοστρόμος ότι το τζόβενο δεν κατάλαβε ........ τώρα που γέρασα βλέπεις να φαίνεται πως γράφει " Ξύδι " ........ άμα με έβλεπες στα νιάτα μου ..... θα διάβαζες πως γράφει ....... " Καλό ταξίδι " ......... 🤣🤣🤣 ....... 

   Καλά βρες μούλικο ..... επάνω στη γέφυρα ποιός είναι τέτοια ώρα ...... ο Θεός ........ 🤣🤣🤣 ..... 

     Ο μόνος άνθρωπος που μου έδωσε κάπως να καταλάβω ....... το εκτιμώ ιδιαίτερα ....... είναι ο Bryan F. Peterson ....... και μου έδωσε να καταλάβω το τεχνικό μέρος ....... σε όλες αυτές τις διαδικασίες , η ευκολία / δυσκολία βρίσκεται στον τρόπο που αντιλαμβάνεται καθένας τα πράγματα ....... αισθητικά όμως ..... παλεύω ακόμη ..... 

     Λοιπόν ....... πέρα από τα γέλια ........ κανείς δεν βγαίνει έξω από το βαπόρι 24 ώρες πριν λύσει ....... τέλος ....... όλοι μέσα ........ για να μην κλάψεις ...... ο Θεός να έρθει ...... όλοι μέσα ...... 

1 ώρα πριν, KAKADI είπε

Σε ενα m4/3 αισθητηρα ισως χρειαζονται λιγο παραπανω οι πιο φωτεινοι φακοι..

Σε μια ff προσωπικα ειμαι happy και στο f/1.8.

Συμφωνω οτι καποιος μπορει να λεει, ε οκ θα βαλω λιγο νερο στο κρασι μου το βραδυ. Σιγα.

Αλλος ομως οχι.. Σου λεει αφου θα μου στοιχησει που θα μου στοιχησει εστω μακροπροθεσμα ενα συστημα 2κ - 3κ τουλαχιστον να παρω το καλυτερο που μπορω στα λεφτα αυτα..

Και οι 2 δικιο εχουν, απ την οπτικη του ο καθενας..

Καταλαβαινω πως το λες.. Και πως μιλαει ο @babisskg μερικες φορες. Ολα αυτα εχουν νοημα και μαλιστα πολυ.

Θα μπορουσα και εγω να πουλησω την D610 με το grip και τους 2 f/2,8 ζουμ φακους μου και να παρω μια μεταχειρισμενη D810.

Θα ημουν οκ να κανω τη δουλεια μου με prime φακους μονο, και πιο ελαφρυς θα ημουν και καλυτερο af το βραδυ θα ειχα και χρηματα στη τσεπη θα μενανε..

Ουτε επαγγελματιας ειμαι ουτε τιποτα να κυνηγαω τα πουλια και το βιντεο και να προσπαθω να ακολουθω την τεχνολογια απο πισω..

Ισως τελικα αυτο να ειναι πιο σωστο..

     Η D610 δόθηκε ....... πάμε γι' άλλα ....... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, babisskg είπε

    

     Ο μόνος άνθρωπος που μου έδωσε κάπως να καταλάβω ....... το εκτιμώ ιδιαίτερα ....... είναι ο Bryan F. Peterson ....... και μου έδωσε να καταλάβω το τεχνικό μέρος ....... σε όλες αυτές τις διαδικασίες , η ευκολία / δυσκολία βρίσκεται στον τρόπο που αντιλαμβάνεται καθένας τα πράγματα ....... αισθητικά όμως ..... παλεύω ακόμη ..... 

Η sony έχει ένα ωραίο mode το highlight metering (νομίζω όχι σε όλα τα μοντέλα) το οποίο είναι λιγότερο άγριο στις μεταβάσεις του σε σχέση με το spot και βοηθάει περισσότερο. Πάντα δουλεύοντας μαζί με το exposure compensation. Δεν ξέρω αν το έχει κάποια άλλη εταιρεία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, TouPia είπε

Το οποίο μου θύμισε, off topic:

Ένας άντρας, εξαιρετικά ερωτευμένος με τη σύζυγό του, για να ενισχύσει το δεσμό τους αποφάσισε να κάνει στο πέος του ένα tatoo με το όνομά της. Τη γυναίκα του την έλεγαν Wendy. Κάνει το tatoo, και μετά αποφασίζει να την πάει ταξίδι στη Τζαμάικα. Φτάνοντας στη Τζαμάικα, ζεσταμένος, πάει να κάνει μια βουτιά στην πισίνα του ξενοδοχείου που έμεναν. Στα αποδυτήρια της πισίνας, όταν του ήταν πεσμένη, στο tatoo φαίνονταν μόνο το "W" και το "Y", το πρώτο και το τελευταίο γράμμα. Δίπλα του, ένας Τζαμαικανός που του ήταν κι αυτουνού πεσμένο το πέος, είχε τα γράμματα "W" και "Υ". Οπότε τον ρωτάει ο ήρωάς μας:
- You have tatoo "Wendy" too?
- No! It is "Welcome to Jamaica and have a nice day"!

    Η παρέα όλων σας αποκτάει και μεγαλύτερο νόημα κάθε μέρα ....... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, babisskg είπε

     Λοιπόν ....... πέρα από τα γέλια ........ κανείς δεν βγαίνει έξω από το βαπόρι 24 ώρες πριν λύσει ....... τέλος ....... όλοι μέσα ........ για να μην κλάψεις ...... ο Θεός να έρθει ...... όλοι μέσα ...... 

Χαχαχαχαχα... Ααααχ.. Πανε αυτα τωρα... Μια που μπαινεις και μια που ξεμπαρκαρεις... 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, babisskg είπε

    ΟΚ ....... ότι πεις ........ 🤣🤣🤣 ...... 

Αυτο παθαινω.. Βλεπεις? Δε γινομαι πιστευτος.. Ναι βρε.. Στα LNG βγαιναμε που βγαιναμε για κανα 3ωρο - 4ωρο τωρα μετα το 20 με τον covid τελος ολα... Βλεπεις εχει μπει η παραμετρος "ελαχιστοποιηση του ρισκου" πια!!

3 λεπτά πριν, DVaderLa είπε

At work.

 

Παραθέτω φωτό που βγήκε με τη G9 και τον Olympus 12 40 f2.8 pro σε f2.8. Άραγε σε FF τι διάφραγμα θα χρειαζόταν για να ναι όλα εστιασμένα;

Τρομαξα... Με το που το ειδα νομιζα οτι εβγαλες χειρουργειο!!! 😂😂

Πφφφφ.. Ξερω γω? 7-8 και πανω?? Ισως..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, KAKADI είπε

Τρομαξα... Με το που το ειδα νομιζα οτι εβγαλες χειρουργειο!!! 😂😂

Πφφφφ.. Ξερω γω? 7-8 και πανω?? Ισως..

Θα το εκλάβω ως κοπλιμέντο. 

Και άρα πόσο παραπάνω iso για να πετύχεις ίδια ταχύτητα κλείστρου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, KAKADI είπε

Αυτο παθαινω.. Βλεπεις? Δε γινομαι πιστευτος.. Ναι βρε.. Στα LNG βγαιναμε που βγαιναμε για κανα 3ωρο - 4ωρο τωρα μετα το 20 με τον covid τελος ολα... Βλεπεις εχει μπει η παραμετρος "ελαχιστοποιηση του ρισκου" πια!!

Τρομαξα... Με το που το ειδα νομιζα οτι εβγαλες χειρουργειο!!! 😂😂

Πφφφφ.. Ξερω γω? 7-8 και πανω?? Ισως..

    Βρε ....... στη γέφυρα ποιός είναι ........ δεν είπες τίποτε ....... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, DVaderLa είπε

Θα το εκλάβω ως κοπλιμέντο. 

Και άρα πόσο παραπάνω iso για να πετύχεις ίδια ταχύτητα κλείστρου;

Ψηλα θα ησουν λογικα... 3200 με 6400 ισως.. 

I get your point!! 

3 λεπτά πριν, babisskg είπε

    Βρε ....... στη γέφυρα ποιός είναι ........ δεν είπες τίποτε ....... 

Ο ανθυποπυραυλος!! Εκτος αν μας παει ο θεος τωρα. Οντως..

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, costas_ είπε

Οταν βάλεις την D610 για πούλημα, στείλε μου ένα μήνυμα να την αγοράσω !

Κάτω από 40κ πρέπει να έχει τώρα. Στείλε μήνυμα inbox γτ σε κανα δίμηνο γυρνάω. Για να σε θυμάμαι!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...