Προς το περιεχόμενο

θέμα με τον ssd


pavloa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

34 λεπτά πριν, rus είπε

Δεν ειναι το θεμα να... μετρηθουμε. Ουτε εχουν σημασια τα προηγουμενα λειτουργικα σου. Αν ειχες την εμπειρια που εχω εγω στα 7 δε θα λεγες ποτέ οτι γραφουν απο μονα τους

Oχι , ας μετρηθουμε. Σου λεω οτι εχω πιασει τα λειτουργικα απο το DOS , και εσυ μου λες οτι εχεις εμπειρια στα 7αρια που δεν εχει αλλος... τουλαχιστον εγω. Ας βγαλει ο κοσμος τα συμπερασματα του.
 

35 λεπτά πριν, rus είπε

μα τοση ανασφαλεια εχεις?

Οχι , δεν εχω καμμια ανασφαλεια. Το συμπερασμα μου οτι ο γενικος πληθυσμος δεν γνωριζει την εννοια του "μεσου ορου" , ειναι απολυτως ... ασφαλες.
 

36 λεπτά πριν, rus είπε

Ουτε δεσμευει, ουτε γραφει, τελος. Ξεκολα απ αυτη μπαρουφα. Τιποτα δε γινεται απο μονο ή στη τυχη.

Καπου εδω καταλαβαινουμε , οτι εχεις χασει την μπαλα.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, mphxths είπε

Oχι , ας μετρηθουμε. Σου λεω οτι εχω πιασει τα λειτουργικα απο το DOS , και εσυ μου λες οτι εχεις εμπειρια στα 7αρια που δεν εχει αλλος... τουλαχιστον εγω. Ας βγαλει ο κοσμος τα συμπερασματα του.
 

Οχι , δεν εχω καμμια ανασφαλεια. Το συμπερασμα μου οτι ο γενικος πληθυσμος δεν γνωριζει την εννοια του "μεσου ορου" , ειναι απολυτως ... ασφαλες.
 

Καπου εδω καταλαβαινουμε , οτι εχεις χασει την μπαλα.
 

Το αναποδο, αυτο που προεκυψε ειναι οτι εσυ εχεις χασει τη μπαλα.

Σου εξηγησα οτι εχω μικρο ssd για να ελεγχω συνεχως τα περιεχομενα του, με λειτουργικο Win7 εδω και 13 χρονια, αλλα εσυ επιμενεις οτι γραφονται/δεσμευονται καθημερινα μ.ο.22GBs...... για τα οποια λες δεν ενδιαφερθηκες ποτέ να μαθεις απο που και γιατι 👍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, rus είπε

αλλα εσυ επιμενεις οτι γραφονται/δεσμευονται καθημερινα μ.ο.22GBs

Στο δικο μου συστημα ναι. Στο δικο σου απαρχαιωμενο , δεν ενδιαφερει κανενα. Και ειναι γραφονται... οχι δεσμευονται. Αν δεσμευονταν 22γιγα κατα μεσο ορο , ο δισκος θα ειχε τιγκαρει εδω και καιρο.
Παλεψα να σου μαθω τι σημαινει το "μεσος ορος" , μηπως πρεπει να παλεψω να σου μαθω την διαφορα του γραφω και του δεσμευω ? Το να τρολαρεις ειναι μεθοδος για να σου μαθαινω πραγματα ?
Γραφω : Σημαινει , οτι δεδομενα γραφονται σε μονιμη ή προσωρινη βαση. Αυτο σημαινει οτι καποια απο αυτα παραμενουν στον δισκο και καποια σβηνονται οταν τελειωσει η χρησιμοτητα τους απο την εφαρμογη που τα εγραψε.
Δεσμευω : Σημαινει , οτι δεδομενα γραφονται σε μονιμη βαση.

Γραφονται λοιπον στο συστημα μου κατα μεσο ορο 22 γιγα την ημερα. Απο που και γιατι σε γενικες γραμμες ξερω (το ανελυσα σε προηγουμενο ποστ μου) και δεν με απασχολει το γιατι γινεται , γιατι πολυ απλα ειναι το φυσιολογικο. Επισης δεν με απασχολει το οτι γινεται , γιατι πολυ απλα η φθορα του δισκου με τον ρυθμο που παει θα παρει πολλα χρονια μεχρι να τιναξει τα πεταλα ο δισκος.

Αντε παλι στην υποχρεωτικη αργια σου ... δεν ησουν ετοιμος για να γυρισεις.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mphxths είπε

Στο δικο μου συστημα ναι. Στο δικο σου απαρχαιωμενο , δεν ενδιαφερει κανενα. Και ειναι γραφονται... οχι δεσμευονται. Αν δεσμευονταν 22γιγα κατα μεσο ορο , ο δισκος θα ειχε τιγκαρει εδω και καιρο.
Παλεψα να σου μαθω τι σημαινει το "μεσος ορος" , μηπως πρεπει να παλεψω να σου μαθω την διαφορα του γραφω και του δεσμευω ? Το να τρολαρεις ειναι μεθοδος για να σου μαθαινω πραγματα ?
Γραφω : Σημαινει , οτι δεδομενα γραφονται σε μονιμη ή προσωρινη βαση. Αυτο σημαινει οτι καποια απο αυτα παραμενουν στον δισκο και καποια σβηνονται οταν τελειωσει η χρησιμοτητα τους απο την εφαρμογη που τα εγραψε.
Δεσμευω : Σημαινει , οτι δεδομενα γραφονται σε μονιμη βαση.

Γραφονται λοιπον στο συστημα μου κατα μεσο ορο 22 γιγα την ημερα. Απο που και γιατι σε γενικες γραμμες ξερω (το ανελυσα σε προηγουμενο ποστ μου) και δεν με απασχολει το γιατι γινεται , γιατι πολυ απλα ειναι το φυσιολογικο. Επισης δεν με απασχολει το οτι γινεται , γιατι πολυ απλα η φθορα του δισκου με τον ρυθμο που παει θα παρει πολλα χρονια μεχρι να τιναξει τα πεταλα ο δισκος.

Αντε παλι στην υποχρεωτικη αργια σου ... δεν ησουν ετοιμος για να γυρισεις.
 

Προσπαθεις να κανεις τον ξυπνιο, αλλα ματαιος κοπος.

Tι εννοεις "απαρχαιωμενο", ρωτησες τα εξαρτηματα του συστηματος μου? ή μηπως αποκαλεις ετσι οποιο συστημα δεν  διαθετει ενα ανεπαρκες και αποτυχημενο λειτουργικο οπως τα win 10? Γραφονται/δεσμευονται, δικες σου λεξεις ειναι, εγω σου ξεκαθαρισα πως εχει το πραγμα. Εχει κλεισει το ζητημα που εθιξες. Αυτο που παλεψες ηταν να κανεις μια επιδειξη αγνοιας και ανασφαλειας.

Δε γυρισα για σενα, μην αυτοκολακευεσαι. Απλα δεν επρεπε να μεινει αναπαντητο ποστ που απευθυνοταν σε μενα. Αν βεβαια ηξερα απ την αρχη τι οργιο εισαι, δε θα εκανα ποτέ το κοπο να σε quoταρω.

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...