Προς το περιεχόμενο

Η Ζούγκλα των δρόμων


adi32

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Bomber-21 είπε

Το φοβερό είναι ότι γίνονται χιλιάδες προσλήψεις αστυνομικών κάθε τρεις και λίγο και πάλι όλες οι υπηρεσίες της Αστυνομίας είναι υποστελεχωμένες.

Πώς γίνεται αυτό, δεν μπορώ να καταλάβω...

εαν τους μοιραζεις για να φυλανε τηλεπερσονες και βουλευτες/επιχειρηματιες μια χαρα γινεται...

5 γνωστούς/φιλους αστυνομικους εχω, μονο οι 2 κανουν τη δουλεια τους, οι αλλοι 3 ειναι συνοδεια επιχειρηματιών και πολιτικών...

εαν ισχυει γενικα αυτη η αναλογια ας μην αναρωτιομαστε που ειναι...

 

βεβαια και εκει εξω που ειναι ΔΕ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 179
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, paylidis είπε

εαν τους μοιραζεις για να φυλανε τηλεπερσονες και βουλευτες/επιχειρηματιες μια χαρα γινεται...

5 γνωστούς/φιλους αστυνομικους εχω, μονο οι 2 κανουν τη δουλεια τους, οι αλλοι 3 ειναι συνοδεια επιχειρηματιών και πολιτικών...

εαν ισχυει γενικα αυτη η αναλογια ας μην αναρωτιομαστε που ειναι...

 

βεβαια και εκει εξω που ειναι ΔΕ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ!

Με το που μπαίνουν, παίρνουν τηλ το βύσμα να τους φτιάξει...

Εγώ τι να πω που μένω στη Βάρκιζα και έχω ένα μωρό που ξυπνάει κάθε τρεις και λίγο από τις κόντρες στο Ζάχο προς το Ribas.

Μιλάμε πόλεμος κανονικός, ο θόρυβος είναι εκκωφαντικός πρωί, μεσημέρι, βράδυ, νύχτα, ξημερώματα.

Έρχεται ένα περιπολικό δυο φορές την εβδομάδα κόβει 50 κλήσεις αλλά δεν πτοούνται. Την επόμενη τα ίδια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Bomber-21 είπε

Το φοβερό είναι ότι γίνονται χιλιάδες προσλήψεις αστυνομικών κάθε τρεις και λίγο και πάλι όλες οι υπηρεσίες της Αστυνομίας είναι υποστελεχωμένες.

Πώς γίνεται αυτό, δεν μπορώ να καταλάβω...

Φυλανε πολιτικους και δημοσιογραφους...πως να προλαβουν να ελεγξουν παραβασεις?

Εδω δεν κανουν το εξης απλο. Ειναι στο φαναρι 2 ΔΙΑΣ και διπλα παπακια χωρις κρανος και δεν τους κανουν ουτε μια προφορικη παρατηρηση. Τι να πεις απο εκει και περα?

Επεξ/σία από Αλεξανδρος A.92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Φυλανε πολιτικους και δημοσιογραφους...πως να προλαβουν να ελεγξουν παραβασεις?

Εδω δεν κανουν το εξης απλο. Ειναι στο φαναρι 2 ΔΙΑΣ και διπλα παπακια χωρις κρανος και δεν τους κανουν ουτε μια προφορικη παρατηρηση. Τι να πεις απο εκει και περα?

Έχει τύχει μπροστά μου να είναι μηχανάκι με μπαμπά και παιδάκι πίσω να το πηγαίνει σχολείο χωρίς κράνη και ο πατέρας να μιλάει και στο κινητό. Εκείνη την ώρα πέρναγε περιπολικό από την αντίθετη μεριά. Τους ανάβω τα φώτα και τον δείχνω. Ούτε καν ασχολήθηκαν

  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Nabuko είπε

Ας θυμήσω κάτι. Ελλάδα 2005

ΤΕΛΟΣ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ <<ΠΗΓΑΣΟΣ>> ΤΗΣ ΤΡΟΧΑΙΑΣ!!

Μέχρι τα μέσα Αυγούστου η ομάδα «Πήγασος» της τροχαίας θα αποτελεί παρελθόν. Η συγκεκριμένη ομάδα είχε γίνει ο εφιάλτης των παραβατών και ιδίως των επαγγελματιών οδηγών που προσέβαλαν τον κλάδο τους. Παρά της επιτυχίες του «Πήγασου» η κυβέρνηση ανακοίνωσε την διάλυση της.

Η συγκεκριμένη ομάδα άρχισε να λειτουργεί τον Απρίλιο του 2001, από τον τότε διευθυντή της τροχαίας Αττικής Κωνσταντίνο Τζέκη και υπαγόταν απευθείας σε αυτόν. Οι ανάγκες σύστασης της ομάδας που οδήγησαν στην δημιουργία της ήταν η ύπαρξη ενός ολιγομελούς και ευέλικτου σχήματος, προκειμένου να αντιμετωπίσει με αποτελεσματικότητα τα αδικήματα εκείνα στα οποία υπάρχει έξαρση κατά καιρούς όπως οι υπερβολική ταχύτητα, οι αυτοσχέδιοι αγώνες, οι παραβάσεις του κόκκινου αλλά και κυρίως αιφνιδιαστικοί έλεγχοι σε φορτηγά, λεωφορεία και ταξί, τόσο για την ασφάλεια όσο και για την προστασία των πολιτών από ασυνείδητους.

Πολλοί από αυτούς που γνωρίζουν καλά την κατάσταση υποστηρίζουν ότι η ειδική ομάδα έπεσε θύμα της καινούργιας διοίκησης των ταξιτσίδων η οποία είχε βάλει σκοπό εδώ και καιρό να την εξαφανίσει, πράγμα το οποίο υποσχόταν και πριν την εκλογή του ο πρόεδρος της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Επαγγελματιών Ιδιοκτητών Αυτοκινήτων Ταξί και Αγοραίων, Θύμιος Λυμπερόπουλος.

Πριν από μία εβδομάδα περίπου ελήφθη η απόφαση από το αρχηγείο της ΕΛ.ΑΣ. να καταργηθεί η ομάδα και εστάλη το σχετικό έγγραφο τον διευθυντή της τροχαίας Αττικής, Ταξίαρχο Αντώνη Βιτωράκη, να προχωρήσει τις διαδικασίες για τις μεταθέσεις των 27 αστυνομικών που υπηρετούσαν μέχρι τώρα στην ομάδα «Πήγασος».

Εν τω μεταξυ, 3 φορές έχουν πάει να με χτυπήσουν και τις 3 ήταν ταξί. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά 10  οχήματα με συμβατικές πινακίδες της τροχαίας να κάνουν βόλτες έχοντας μια GoPro στο παρμπρίζ. Στο τέλος της περιπολίας την καρτούλα MicroSD για ανάλυση (ας τη δίνουν σε ιδιωτικό συνεργείο...) και καταγραφή πιστοποίηση παραβάσεων. Μόνη η ύπαρξη αυτής της υπηρεσίας αρκεί να αναχαιτίσει πολλές χιλιάδες δυνητικούς παραβάτες που θα σκέφτονται πλέον πολύ σοβσρά το ενδεχόμενο να καταγραφούν. Ο φόβος φυλάει τα έρμα... Εννοείται ότι το μέτρο πρέπει να είναι συνεχές, σταθερό, χωρίς εξαιρέσεις και να μην ατονήσει σε τρεις μήνες.... Κοστος ελάχιστο. Κέρδη σε οδική ασφάλεια; Στο Θεό...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι τωρινοι 30-40ριδες είναι η γενιά του 90'. Έτσι όπως την θυμάμαι εγώ δεν περιμένω και κάτι παραπάνω. Τα παιδιά τους δε, ακούνε όλη μέρα ταπερς να μιλάνε για σεξ, χρήμα, όπλα,  και ότι άλλη ψευτομαγκια και παρακμή  υπάρχει. Αυτή η χώρα θέλει ένα ρισταρτ με μια ριζοσπαστική και συνάμα συντηρητική κυβέρνηση 

Επεξ/σία από Macosj
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, turbat0s said:

Η λύση δεν θα έρθει από την αστυνομία.

Η λύση θα έρθει όταν αποφασίσουν όλοι οι μπαμπάδες να διδάξουν στα βλαστάρια τους σεβασμό στον συνάνθρωπο.

δεν χρειαζεται κοπος θελει τροπο.οταν σκισεις τον αλλον στις κλησεις και πανε εφορια τοτε η παιδεια θα ερθει.πηγαινε νορβηγια και τολμησε να πας πανω απο το οριο.γερμανια καμερες παντου.οταν θα περασεις κοκκινο και θα φας πχ 1000 ευρω προστιμο μια δυο φορες να δεις μετα πως βαζεις μυαλο.απλα ουτε αυτο δεν γινεται.σκισιμο θελει και να πληρωνει σε λεφτα ο αλλος.να δεις πως ποναει.

δεν ειναι τυχαιο ατομα που εδω κανουν βλακειες οταν πηγαινουν εξωτερικο ειναι νομοταγεις.δεν αλλαξε η παιδεια απλα πονεσε η τσεπη

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://exploringgreece.tv/weird-travel/o-nomos-gia-ta-flas-sto-aytokinito-poy-sigoyra-den-xereis/12657/

αμφιβαλω αν εχει τιμωρηθει ποτέ κανεις για μη χρηση φλας 

Για μενα ειναι ισως η νουμερα ενα αιτια ατυχηματων 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου έκαναν παρατήρηση εχθές γιατί έβγαλα φλας, ότι τους μπέρδεψα, για να βγω από την πλατεία... 

 

Καλά στον Κηφισό το 10% βγάζει φλας... Οι υπόλοιπο απλώς αλλάζουν λωρίδα. 

Δεν έχει γιατρειά η μ!@%!%$%...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, filarhos είπε

Εμένα μου έκαναν παρατήρηση εχθές γιατί έβγαλα φλας, ότι τους μπέρδεψα, για να βγω από την πλατεία... 

 

Καλά στον Κηφισό το 10% βγάζει φλας... Οι υπόλοιπο απλώς αλλάζουν λωρίδα. 

Δεν έχει γιατρειά η μ!@%!%$%...

Ναι ρε αδερφε γιατι αναβεις αυτο το κιτρινο που αναβοσβηνει και μας μπερδευεις; αντε πια εχετε γεμισει λαμπακια και κουμπακια τα αμαξια σας...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, filarhos είπε

Εμένα μου έκαναν παρατήρηση εχθές γιατί έβγαλα φλας, ότι τους μπέρδεψα, για να βγω από την πλατεία... 

 

Καλά στον Κηφισό το 10% βγάζει φλας... Οι υπόλοιπο απλώς αλλάζουν λωρίδα. 

Δεν έχει γιατρειά η μ!@%!%$%...

Εμένα μου την είπε ένας επειδή σταμάτησε ξαφνικά και έκανε όπισθεν για να παρκάρει και του κόρναρα. Κακώς δεν κράταγα απόσταση 100 μέτρων και δεν μύρισα τα νύχια μου ότι μπορεί να θέλει να παρκάρει κάποιος ξαφνικά 🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, tsofras είπε

Εμένα μου την είπε ένας επειδή σταμάτησε ξαφνικά και έκανε όπισθεν για να παρκάρει και του κόρναρα. Κακώς δεν κράταγα απόσταση 100 μέτρων και δεν μύρισα τα νύχια μου ότι μπορεί να θέλει να παρκάρει κάποιος ξαφνικά 🤣

αυτο μου χει τυχει κι εμενα αλλα κορυφαιο ηταν αλλο. σε δρομο διπλης κατευθυνσης στο αντιθετο ρευμα καποιος θελει να παρκαρει παραλληλα στον δρομο. στριβοντας στην οπισθεν γωνια για να μπει στην θεση παρκινγκ η μπροστινη μερια του αυτοκινητου του μπαινει στο ρευμα που κινουμε εγω και φρεναρω να μην τρακαρουμε. κατεβαινει και μου κανει καβγα οτι τον ειχα δει, κι επρεπε να σταματησω να παρκαρει και μετα να περασω εγω. αλλοι παροντες να του λενε οτι εχει λαθος αλλα αυτος αμεταπειστος. αφου δεν τρακαραμε δεν υπηρξε συνεχεια παντως. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, paylidis είπε

Ναι ρε αδερφε γιατι αναβεις αυτο το κιτρινο που αναβοσβηνει και μας μπερδευεις; αντε πια εχετε γεμισει λαμπακια και κουμπακια τα αμαξια σας...!

Γιαυτο και η Hyundai τα έχει βάλει εκεί χαμηλά.

Είτε τα ανάβεις, είτε όχι δεν τα βλέπει κανείς.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...