Προς το περιεχόμενο

Η Ζούγκλα των δρόμων


adi32

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτός για αισθητήρες παρκαρίσματος τον έχει το κοτσαδόρο ; Πρέπει να αρχίσουν να κόβουν κωλους κάποια στιγμή με τους κοτσαδόρους σε θέση ρυμούλκησης χωρίς ρυμουλκούμενο 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, paylidis είπε

Αυτός για αισθητήρες παρκαρίσματος τον έχει το κοτσαδόρο ; Πρέπει να αρχίσουν να κόβουν κωλους κάποια στιγμή με τους κοτσαδόρους σε θέση ρυμούλκησης χωρίς ρυμουλκούμενο 

Γιώργο το παιδί μου εδώ και 3 μήνες πάει στο σχολείο και 10 μέτρα πριν την είσοδο κατεβαίνει στο δρόμο γιατί έχει παρκαρισμένο αμάξι ολόκληρο επάνω στο πεζοδρόμιο.

3 μήνες ούτε μία κλήση, τι να πούμε τώρα για τον κοτσαδορο, είμαστε μία χώρα απογοήτευση σε απλά πράγματα, αν χτύπα ξύλο πατήσουν κανα παιδί μπορεί και να συγκινηθεί κάποιος για κανά δίμηνο

Εγώ φαντάσου βαρέθηκα να παίρνω τηλέφωνο και να μην περνάει κανείς από τροχαία

  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, tsofras είπε

Γιώργο το παιδί μου εδώ και 3 μήνες πάει στο σχολείο και 10 μέτρα πριν την είσοδο κατεβαίνει στο δρόμο γιατί έχει παρκαρισμένο αμάξι ολόκληρο επάνω στο πεζοδρόμιο.

3 μήνες ούτε μία κλήση, τι να πούμε τώρα για τον κοτσαδορο, είμαστε μία χώρα απογοήτευση σε απλά πράγματα, αν χτύπα ξύλο πατήσουν κανα παιδί μπορεί και να συγκινηθεί κάποιος για κανά δίμηνο

Εγώ φαντάσου βαρέθηκα να παίρνω τηλέφωνο και να μην περνάει κανείς από τροχαία

Και μετά λέμε μη παίρνεις το νόμο στα χέρια σου. Πλύσιμο με dot3 για αρχή κ βλέπουμε θέλει ο τύπος που αναγκάζει το  παιδί να βγει στο δρόμο επειδή είναι γαιδαρος

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, paylidis είπε

Και μετά λέμε μη παίρνεις το νόμο στα χέρια σου. Πλύσιμο με dot3 για αρχή κ βλέπουμε θέλει ο τύπος που αναγκάζει το  παιδί να βγει στο δρόμο επειδή είναι γαιδαρος

Παλεύω καθημερινά με αυτές τις σκέψεις , γιατί δεν μιλάμε απλά ότι μου τη σπάει που είναι καραγκιόζηδες , πλέον φοβάμαι για τα παιδιά .

Και ο συγκεκριμένος δεν είναι γάιδαρος είναι δολοφόνος. Σκέφτηκα να καταγγείλω την τροχαία αλλά έχει παλαβώσει και ο κόσμος και δεν θέλω ονομαστικά να πάρει τέτοιες διαστάσεις

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτοί έχουν δίπλωμα και κυκλοφορούν έξω. 

Απλά δεν έπρεπε να κυκλοφορούν ούτε με τα πόδια 

Τις τελευταίες 5 μέρες λέει έπιασαν 4 που πέρασαν με κόκκινο. 

Γελάει ο κόσμος. 4 περνάνε με κόκκινο σε κάθε διασταύρωση της Αθήνας κάθε 3 λεπτά 

IMG-20231025-WA0001-01_1.jpeg

20230507_181241_1-01_1.jpeg

Επεξ/σία από adi32
  • Like 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την δεύτερη φωτογραφία με το 107. 

Αν έχει δεξιά και αριστερά καθρέπτη επιτρέπεται να καλύψει από την μεσαία κολώνα (b pillar) και πίσω και να μην έχει ορατότητα.

Εντωμεταξύ κι εμένα εντύπωση μου έκανε το παραπάνω, αλλά τα περισσότερα καινούρια όπως είναι φτιαγμένα δεν έχουν ορατότητα από το πίσω τζάμι, συμπεριλαμβανομένου του id3 μας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, filarhos είπε

Εντωμεταξύ κι εμένα εντύπωση μου έκανε το παραπάνω, αλλά τα περισσότερα καινούρια όπως είναι φτιαγμένα δεν έχουν ορατότητα από το πίσω τζάμι, συμπεριλαμβανομένου του id3 μας.

 

Για εξηγησε το λιγο παραπανω αυτο, δηλαδη δεν βλεπεις απο τον καθρεφτη το πισω τζαμι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

image.png.e5af39246068d807377adc82b2f1d8a3.pngμαλλον αυτο εννοει 

που δε βλεπεις ουτε εσυ που το εχεις ουτε οι πισω τι γινεται μπροστα 

9 ώρες πριν, filarhos είπε

Αν έχει δεξιά και αριστερά καθρέπτη επιτρέπεται να καλύψει από την μεσαία κολώνα (b pillar) και πίσω και να μην έχει ορατότητα

Είναι νόμιμο να βγαίνεις εθνική οδό χωρίς καμία ορατότητα από τον μεσαίο καθρέπτη? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, Αλεξανδρος A.92 said:

Για εξηγησε το λιγο παραπανω αυτο, δηλαδη δεν βλεπεις απο τον καθρεφτη το πισω τζαμι?

Τίποτα δεν βλέπεις, δυστυχώς. Με τα προσκέφαλα των πίσω κάτω έχεις κενό 20-25 εκατοστά (αν σηκώσεις και προσκέφαλα έχεις μια χαρμάδα. Πρακτικά τίποτα. Η πλάκα είναι ότι με τον μεσαίο καθρέπτη βλέπεις το διαθέσιμο πίσω τζάμι και πάνω την οροφή και κάτω το κάθισμα. 

12 hours ago, adi32 said:

image.png.e5af39246068d807377adc82b2f1d8a3.pngμαλλον αυτο εννοει 

που δε βλεπεις ουτε εσυ που το εχεις ουτε οι πισω τι γινεται μπροστα 

Είναι νόμιμο να βγαίνεις εθνική οδό χωρίς καμία ορατότητα από τον μεσαίο καθρέπτη? 

Όχι μόνο αυτό αλλά και στο id3-born.

Ναι πλέον δεν είναι υποχρεωτικό, αν έχεις δεξί καθρέπτη. Μου το είχε πει φίλος που είχε βάλει από κολώνα και πίσω τέρμα μαύρες μεμβράνες που το είχε ψάξει. Υπάρχουν και μικρά φορτηγά ι.χ. που βγαίνουν χωρίς παράθυρο πίσω (καλά και τα μεγάλα έτσι είναι).

Ο νόμος για τα πίσω τζάμια δεν έχει ελάχιστη περατότητα φωτός, όπως στα εμπρός, οπότε μπορείς ακόμα και να τα βάψεις αν έχεις δύο καθρέπτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, filarhos είπε

 

Ναι πλέον δεν είναι υποχρεωτικό, αν έχεις δεξί καθρέπτη. Μου το είχε πει φίλος που είχε βάλει από κολώνα και πίσω τέρμα μαύρες μεμβράνες που το είχε ψάξει. Υπάρχουν και μικρά φορτηγά ι.χ. που βγαίνουν χωρίς παράθυρο πίσω (καλά και τα μεγάλα έτσι είναι).

 

εγκλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σχεδον  καθημερινο σκηνικο στη Βουλιαγμενης

Στη μεσαια κανα 2 φορτηγα , στην αριστερη μαζεμενοι 50 

Στη δεξια καποιος που πηγαινει με 30 πχ γιατι παιζει στο κινητο του ή ειναι παππους ή ανικανος/η και η αποσταση του απο τον μπροστινο ειναι 200 μετρα. Ο οποιος φτανοντας στο φαναρι περναει και με κοκκινο 

Ενα δρομο 3 λωριδων τoν κανουμε 1 

Μετα μη λεμε για μποτιλιαρισμα

 

 

Επεξ/σία από adi32
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/12/2023 στις 3:08 ΜΜ, adi32 είπε

Αυτοί έχουν δίπλωμα και κυκλοφορούν έξω. 

Ήρθα να σου ανεβάσω λίγο την πίεση μιας και ξέρω ότι είναι οι αγαπημένες σου παραβάσεις 😄

parkarismamaniatika(2).jpg.ad5bdc7c3a4a24e47c1d1be6a50f2a0f.jpg

  • Thanks 1
  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Nabuko είπε

Ήρθα να σου ανεβάσω λίγο την πίεση μιας και ξέρω ότι είναι οι αγαπημένες σου παραβάσεις 😄

parkarismamaniatika(2).jpg.ad5bdc7c3a4a24e47c1d1be6a50f2a0f.jpg

Αστα να πανε 

Αυτοι  εχουν δικαιωμα ταυτοτητας ανθρωπου ?

22.jpeg

11.jpeg

του εβαλε και πετσι για να μη το γρατσουνισει ?

Επεξ/σία από adi32
  • Sad 2
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πριν λίγο στη βουλιαγμένης 

Την πινακίδα την έσβησε μόνος του μη παιδεύομαι 

Screenshot_20240225_154921_Gallery.jpg

Κράτος υπάρχει? 

Ή μόνο εκπομπές μετά από δυστυχήματα? 

Επεξ/σία από adi32
  • Sad 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...