Προς το περιεχόμενο

Αξιζει να Παω για ΕΠΟΠ;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Mikel696 είπε

Θερμουδραυλικος Στην Σχολη ΕΠΑΣ Οαεδ της Πατρας

Δεν κοιτας προς τα εκει τιποτα? Γιατι εποπ μια ζωη θα εισαι 900-1200 ευρω με νοικι στην αλλη ακρη της Ελλαδος και για να κατεβεις Πατρα θα θες μια τριακοσαρου αρα θα βλεπεις την οικογενεια σου κανα δυο φορες το χρονο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 29/6/2022 στις 9:09 ΜΜ, Mikel696 είπε

Καλησπερα σε ολο το φορουμ... Δουλεω ως Διανομεας και Ψαχνω Για Μια Καλυτερη Δουλειά και Εκανα Ηλεκτρονικα αιτησεις για ΕΠΟΠ στον ΣΞ ΠΑ ΠΝ... Αξιζει να παω για Εποπ Σε Θεμα Χρηματων; Ολοι ξερουμε οτι υπαρχουν μεταθεσεις σε αυτη την Δουλειά αλλα Μισθο ποσο παιρνουν οι ΕΠΟΠ; Εχουν Ενοικια Ρευμα Τηλεφωνο Βενζινες κλπ Σε Βγαζουν τα Λεφτα που Παίρνεις η Μπαινεις και μεσα; 

Ευχαριστώ 

ΟΧΙ ΌΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ, Μακριά 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/6/2022 στις 8:09 ΜΜ, Mikel696 είπε

Καλησπερα σε ολο το φορουμ... Δουλεω ως Διανομεας και Ψαχνω Για Μια Καλυτερη Δουλειά και Εκανα Ηλεκτρονικα αιτησεις για ΕΠΟΠ στον ΣΞ ΠΑ ΠΝ... Αξιζει να παω για Εποπ Σε Θεμα Χρηματων; Ολοι ξερουμε οτι υπαρχουν μεταθεσεις σε αυτη την Δουλειά αλλα Μισθο ποσο παιρνουν οι ΕΠΟΠ; Εχουν Ενοικια Ρευμα Τηλεφωνο Βενζινες κλπ Σε Βγαζουν τα Λεφτα που Παίρνεις η Μπαινεις και μεσα; 

Ευχαριστώ 

αξιζει αποτι διανομεας και θα σου εξηγησω:

Εστω οτι παιρνει 900 ευρ. Εξοδα φαγητου δεν εχεις και θεωρητικα μπορει να αιτηθεις να μενεις και στρατοπεδο. Απο εκει και περα σε αρκετες απομακρυσμενες περιοχες αρκετοι ΕΠΟΠ (μαυρα) δουλευουν τα απογευματα ως διανομεας/υδραυλικος κτλ αλλα θελει μεγαλη προσοχη (βεβαια αυτο συμβαινει και στην αστυνομια αλλα μη το πιανουμε τωρα). Αναλογα τη μοναδα και την ειδικοτητα σου ενδεχομενως να εχεις ή να μην εχεις πολυ φορτο/αγγαριες/σκοπιες κτλ αλλα ειναι λιγο προωρο να μιλαμε για αυτο. Μη ξεχνας οτι για 5 χρονια εχεις καποια εργασιακη σιγουρια. Εχω συζητησει με ΕΠΟΠ και οταν βρηκαν μια καλη μοναδα επαρχια (πχ νησι) αιτηθηκαν να μεινουν εκει και οντως εμειναν. Γενικα δεν ειναι ασχημα εχεις τα εξοδα π.χ βενζινη/τηλ/διασκεδαση αλλα αν θες να νοικιασεις τοτε τα εξοδα μεγαλωνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα στρατιωτικά οικήματα ειδικά αν είσαι άγαμος είναι μια τρύπα 15 τετραγωνικών μέτρων με αυτόνομη τουαλέτα , οι έγγαμοι έχουν παραπάνω τετραγωνικά μέτρα οίκημα αλλά είναι παλαιά με φθορές που συνηθώς δεν διορθώνονται ποτέ.

Καλά για ΠΝ δεν το συζητώ καν , κάνουν πάνω από 150 με 170 μέρες εν πλω , πολλοί παραιτούνται.

Για εμένα δεν αξίζει, αν έμενες παραμεθόριο και είχες σπίτι ναι, χωρίς σπίτι μην μπεις καν στον κόπο.

 

Επεξ/σία από dionisis1925
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/7/2022 στις 4:05 ΜΜ, vamvakoolas είπε

Εξοδα φαγητου δεν εχεις και θεωρητικα μπορει να αιτηθεις να μενεις και στρατοπεδο.

Σίγουρα όχι. Τουλάχιστον όχι στον Ελληνικό Στρατό που υπηρετώ εδώ και δεκαετία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, magnam είπε

Σίγουρα όχι. Τουλάχιστον όχι στον Ελληνικό Στρατό που υπηρετώ εδώ και δεκαετία.

σεβαστη η γνωμη σου αλλα στο ΕΣ υπαρχουν δεκαδες μοναδες και εκατονταδες διοικητές 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι γνώμη του :P 

Πού είδατε ΕΠΟΠ να μένουν μέσα στο στρατόπεδο; Μην αναπαράγετε πράγματα που δεν ισχύουν και ο άλλος νομίζει οτι θα πάει ΕΠΟΠ και θα εχει το μισθό μονο για βενζίνες και βόλτες

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, vamvakoolas είπε

σεβαστη η γνωμη σου αλλα στο ΕΣ υπαρχουν δεκαδες μοναδες και εκατονταδες διοικητές 

Δεν αποτελεί προσωπική γνώμη το τι προβλέπεται και το τι ισχύει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ασχολεισαι με αυτα που σπουδασες?

Η αγορα κανει κρα αυτη τη στιγμη για θερμουδραυλικους.Ξεκινας για λιγα χρονια βοηθος και μετα αφου κανεις και γνωριμιες παιζεις μπαλα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, magnam είπε

Δεν αποτελεί προσωπική γνώμη το τι προβλέπεται και το τι ισχύει.

μια απλη αναζητηση στο γκουγκλι

https://www.alithia.gr/file/21017

Επεξ/σία από vamvakoolas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, vamvakoolas είπε

μην επιμενεις

https://www.alithia.gr/file/21017

ΣΟΕΠΟΠ είναι αυτά, καμία σχέση με αυτό που έγραψες στο προηγούμενό σου post. Αντίστοιχα των ΣΟΑ αλλά για τους ΕΠΟΠ. Μην επιμένεις.

Επεξ/σία από magnam
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Πολλα αναγωγα χαμηλής νοημοσυνης  αγροτοπαιδα, που επειδη δεν εβγαιναν μπηκαν στο στρατο. που θα στην κανουν την μαλακια και θα σου σπασουν μπαλες. Αν δεν « μιλας πολλες γλωσσες» δεν εισαι κοινωνικος απο την φυση σου θα φρικαρεις με αυτα τα πλασματα. 
 

οπως σου ειπαν πηγαινε στρατο και αν την παλεψεις μπες. Βασικα ειναι να το αγαπας, δεν ειναι ταμειο ανεργιας ο στρατος ουτε party ανιατων. Ασχετα αν ειναι ετσι, δεν θα επρεπε να ειναι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/6/2022 στις 8:58 ΜΜ, Mikel696 είπε

Καλησπέρα σας... ναι εχω παει φανταρος τελειωσα τον Απριλιο του 2017 εχω τελειωσει Τεχνικος Η/Υ και Θερμουδραυλικος Στην Σχολη ΕΠΑΣ Οαεδ της Πατρας και εχω τελειωσει και ως Τεχνικός Εφαρμογών Πληροφωρικης... Αν βρεις Δουλεια στην Πατρα θα βρεις σε καφετεριες σε ψητοπωλεια γενικα σε εστιαση... Και η εστιαση δεν την λες και δουλεια του μελλοντος ποσο μαλλον σε καφε που δουλευω εγω εκτός αν εχεις δικό σου μαγαζι... υπαρχουν βεβαια και αλλες δουλειες αλλα ζηταν εμπειρια ζηταν Πανεπιστήμιο Τει που δεν εχω εγω και εκανα ηλεκτρονικα τις αιτησεις για ΕΠΟΠ... 

Σαν τεχνικός Η/Υ δυσκολο να βρεις από ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ αλλά σαν θερμουδραυλικός εχει πολύ ζήτηση, πήγαινε να δουλεψεις βοηθός κάπου ακόμα και σε άλλη πόλη και μετα θα βγαζεις πολύ περισσότερα από το ντελίβερι ή τους ΕΠΟΠ. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάποιος έχει σπουδάσει, ΟΧΙ να μην πάει ΕΠΟΠ.

Αν κάποιος δεν εχει σπουδασει και απο το να δουλευει διανομεας, ή ανεδεικευτος καλυτερα να παει

Απο εκει και περα δεν εχω καλη αποψη για τους ΕΠΟΠ. Η πλειοψηφία είναι έλλειψης μορφωτικού επιπέδου, κακής παιδείας, χαμηλού IQ, άτομα που δεν ξέρουν να γράψουν ούτε το ονομά τους, και τους πήραν και τους έβαλαν ΕΠΟΠ. Στη πλειοψηφία τους κομπλεξικοί και τσομπανοχωριάτες που σε ένα άλλο Ευρωπαικο κρατος θα ηταν ενα ΤΙΠΟΤΑ. Μακρυα

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...