Προς το περιεχόμενο

God of War Ragnarök [PS4][PS5]


CarbonFibre

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Εκανα quote και το προηγουμενο μηνυμα μου που ειχα γραψει

"Παραδοξως τα public και για 2 συλλεκτικές εκδόσεις , και για το disc μου ειπαν 22/11 (3 διαφορετικές παραγγελίες δλδ) . Εχει παραγγειλει αλλος, να παρει ενα τηλ να δει εκτιμωμενη παραδοση? Μηπως ειναι συστημικο "λαθος" και αλλαξει κατι απο Δευτερα. "

Έστειλα κ γω mail, περιμένω απάντηση να μου πουν..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, ensternistis είπε

Έστειλα κ γω mail, περιμένω απάντηση να μου πουν..

Εκανα και εγω ξανα αιτημα, και ακομα δεν εχουν απαντησει.

image.png.e51916ac8c06a1064716f9be23407080.png

Αν εχεις λογαριασμο στο public, μπορεις να δεις την εξελιξη του αιτηματος σου εδω, αλλιως θα σου εχει ερθει λινκ με τον συνδεσμο του αιτηματος.

Τελικα απαντησαν μολις.

image.png.78ba17c83eab22bce2b45ae6e07815ab.png

Λεει δεν μπορουν να γνωριζουν την σειρα προτεραιοτητας εκ των προτερων. Μαλιστα. Που να μην ειχαν αριθμους παραγγελιας και ωρες καταχωρησης.

Μαλακια που αφησα την παραγγελια απο sony center, και ας ειχε 20 ευρω μεταφορικα (!) (τραγικο αυτο)

Καλα, σε καθε καναλι επικοινωνιας, το public λεει και αλλη ιστορια (τηλ, φορμα επικοινωνιας, messenger). Απο Δευτερα μαλλον θα ειναι πιο ξεκαθαρα τα πραγματα

 

 

Screenshot_20221104_185946_Messenger.jpg

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/11/2022 στις 11:47 ΠΜ, Psycho_Warhead είπε

Ε 1440P/60FPS θα είναι το καλύτερο mode μάλλον.

Έχει δυο performance modes ανάλογα με το αν έχεις 120hz τηλεόραση ή όχι.
- Ένα απλό που είναι locked από ότι φαίνεται στα 60fps με ανάλυση δυναμική μεταξύ 1440p και 2160p (κάθεται κάπου στη μέση γενικά)
- Ένα που είναι fully unlocked το framerate με ανάλυση κλειδωμένη στα 1440p


Γενικά πέρα από την ανάλυση υπάρχουν και άλλες διαφορές μεταξύ performance και resolution mode, αλλά λένε ότι δεν είναι αρκετές για να αξίζει να πας σε 30fps


Επειδή στο βίντεο λένε ότι έχει αρκετά καλό upscale implementation με TTA...μάλλον θα παίξω με unlocked framerate.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σχετικα με το μεγεθος που γραφει στο αρθρο των 50 ωρων, θεωρω οτι μαλλον θα ανοιξουν ολα τα realms για εξερευνηση, ισως και παλιες περιοχες που ηδη ειχαμε παει (πχ alfheim). Αυτο που θελω, ειναι να δουμε περισσοτερη διαδραση με τους 12 θεους. Ειδικα πχ με την Αθηνα την ωρα των blade, ή με τον Δια στο Helhiem (το οποιο ελπιζω να μπορουμε να παμε μεχρι το γερακι, να δουμε τι το επικινδυνο εχει), ειχα ανατριχιλες. 

Παντως ειδα προσφατα καποια gameplay απο τα παλια, και λειπουν για επικα fights οπως με τους titans, και το μεγεθος των Bosses

Τελικα ειχα παρει απο Public και τα HFW και το ER και τα ειχα στα χερια μου 18 και 25/02, οποτε ευελπιστω να ειμαστε οκ και εδω

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

50 ώρες πάντως είναι κάπως υπερβολικά πολλές για action/narrative τίτλο. 
 

Ελπίζω τουλάχιστον αυτό να βασίζεται σε ποικιλία τοποθεσιών και όχι σε κουραστικό backtracking. 
 

Το προηγούμενο παιχνίδι δυστυχώς είχε τέτοια δομή που για εμένα προσωπικά ήταν τόσο restrictive που δεν κατάφερε να μου δώσει το κίνητρο για εξερεύνηση. Και φαίνεται ότι τα ίδια restrictions (με καμουφλαρισμένα loadings) ισχύουν και εδώ.
 

Αν το παιχνίδι δεν είναι seamless στον πυρήνα του, η “εξερεύνηση” τείνει να κουράζει και όχι να επιβραβεύει. Επισης η αργή over-the-shoulder camera με τα tank controls και το μειωμένο οπτικό πεδίο δεν είναι καθόλου ιδανική σε αυτή την περίπτωση. 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

50 ώρες πάντως είναι κάπως υπερβολικά πολλές για action/narrative τίτλο. 
 

Ελπίζω τουλάχιστον αυτό να βασίζεται σε ποικιλία τοποθεσιών και όχι σε κουραστικό backtracking. 
 

Το προηγούμενο παιχνίδι δυστυχώς είχε τέτοια δομή που για εμένα προσωπικά ήταν τόσο restrictive που δεν κατάφερε να μου δώσει το κίνητρο για εξερεύνηση. Και φαίνεται ότι τα ίδια restrictions (με καμουφλαρισμένα loadings) ισχύουν και εδώ.
 

Αν το παιχνίδι δεν είναι seamless στον πυρήνα του, η “εξερεύνηση” τείνει να κουράζει και όχι να επιβραβεύει. Επισης η αργή over-the-shoulder camera με τα tank controls και το μειωμένο οπτικό πεδίο δεν είναι καθόλου ιδανική σε αυτή την περίπτωση. 

Συμφωνώ σε όλα, δεν είχα την υπομονή να εξερευνήσω τα πάντα στο προηγούμενο παιχνίδι και οι λόγοι είναι αυτοί που αναφέρεις με τα tank controls. Γενικά αυτά τα linear games δεν είναι για να τα κουράζουν με δήθεν εξερεύνηση, εδώ παίζεις για το story κυρίως..Τι πάνε να μπλέξουν τα μπούτια τους και βάζουν RPG στοιχεία, απλά για να αυξηθεί η διάρκεια και να λένε ''50 ώρες''.

Το πιο πιθανό είναι ότι κι εδώ απλά θα τελειώσω το story χωρίς να κάνω τα περισσότερα έξτρα.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν δω οδηγό για 100%, δεν πιστεύω στις ώρες που γράφει ο καθένας.

Μου φαίνεται ψιλο απίθανο να θέλει 50ώρες απλά για να παίξεις το story χωρις side περιεχόμενο κλπ.

20 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Τι πάνε να μπλέξουν τα μπούτια τους και βάζουν RPG στοιχεία, απλά για να αυξηθεί η διάρκεια και να λένε ''50 ώρες''.

Για να μην υπάρχει μετά η μουρμούρα του μικρού παιχνιδιού, γιατι άλλο.

Για τον ίδιο λόγο που στην προηγούμενη γενιά γεμίσαμε με open world με στοιχεια rpg παιχνιδια. Για να γράφει το κοντέρ πολλές(ανούσιες)ώρες, και να νιώθει ο καταναλωτής ότι πιάνουν τόπο τα day one χρήματα του.

Και την Ubisoft παρόλο το κράξιμο που τρώει ιντερνετικά, οι πωλήσεις ειδικά στην AC σειρά της την επιβεβαιώνουν σε αυτό.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το πας ευθεία ρε παιδιά το story είναι 22-28 ώρες λένε. Λίγο μεγαλύτερο από το πρώτο.

Τα 40-50ωρα είναι με όλα τα side-quests που εσύ αποφασίζεις αν θες να ασχοληθείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν υπάρχει περίπτωση να θέλει 50 ώρες για το main story, εκτός κι αν ο σκοπός είναι να το παρατήσουμε σκίζοντας τις φλέβες μας. Εδώ το TLOU2 που ήταν 25 ώρες καταντούσε πολύ κουραστικό από ένα σημείο και μετά. 

Το sweet spot για τα narrative games αυτού του βεληνεκούς είναι στις 20 ώρες κατά τη γνώμη μου. Πάντα σε ότι αφορά το main quest, εννοείται ότι μπορούν να φορτώνονται με side quests, errands κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 δυνατές ώρες είναι το ιδανικό για linear games, χωρίς ψευτο-open world κουραστικά στοιχεία όπως είχε το Metro Exodus για παράδειγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...