Προς το περιεχόμενο

Τουρισμός για όλους


xraxra

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 864
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

επισης θα πρεπει να ξεκαθαριστει το θεμα με το χρηματοπιστωτικο ιδρυμα.γραφει alpha bank και viva wallet.δεν ξερω τι μπορει να ειναι αυτα και γιατι λειπουν οι υπολοιπες τραπεζες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Manolo7 είπε

Προπληρωμένη κάρτα είναι βάλτε viva με την άλφα είναι μπελάς. 

Πηγα να φτιαξω viva και κατι προβλημα μου εβγαλε.

https://www.vivawallet.com/gr_el

Δεν απαιτείται άνοιγμα λογαριασμού στη Viva Wallet για να λάβετε το "Τουρισμός για όλους" μέσω της άυλης ψηφιακής κάρτας. Για να κάνετε την αίτησή σας, πατήστε εδώ 🎉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να φτιάξεις βιβα. ΑΝ κληρωθεις σου στέλνουν τα στοιχεία και σου έχει εκδοθεί μια προπληρωμένη κάρτα. Πάλι δεν χρειάζεσαι την βιβα, παίρνεις τα στοιχεία της κάρτας όπως είναι τα βάζεις στο Google pay και πληρώνεις ανέπαφα με το κινητό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωμεταξύ σε βάζουν να "δηλώσεις υπεύθυνα" ότι δεν έχεις πάρει τουρισμό από οαεδ πέρσι και φέτος και τουρισμό για όλους πέρσι. Πόσοι θα πάρουν διπλά.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tzitzikas2 είπε

https://vouchers.gov.gr/sites/default/files/2022-07/kya_t4a_2022_fek_tefxos-b_03652_12_07_2022.pdf

εδώ δεν γράφει πάντως οτι αίτηση υποβάλλει μόνο υπόχρεος της φορολογικής δήλωσης.

Θα μπορούσαν άρα αίτηση να κάνουν και οι 2 σύζυγοι? Η' όχι? 

από:

https://www.protothema.gr/economy/article/1265220/anoigei-i-platforma-tourismos-gia-olous-voucher-150-euro/

--------------------------------

6. Μπορεί να υποβάλει αίτηση κάθε μέλος της οικογένειας ξεχωριστά;

Ναι, εφόσον πληρούνται τα εισοδηματικά κριτήρια και εφόσον κάθε μέλος έχει δικούς του κωδικούς στο Taxisnet και υποβάλλει φορολογική δήλωση.

απο ΦΕΚ:

Άρθρο 2
ΔΥΝΗΤΙΚΟΙ ΔΙΚΑΙΟΥΧΟΙ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ
1. Δυνητικοί Δικαιούχοι του προγράμματος «Τουρισμός για Όλους», είναι ενήλικα φυσικά πρόσωπα, που
είναι φορολογικοί κάτοικοι Ελλάδας και εμπίπτουν στα
εισοδηματικά κριτήρια της παρούσας (ετήσιο οικογενειακό εισόδημα).
2. Για τον πρώτο κύκλο του προγράμματος, ήτοι για το
πρόγραμμα «Τουρισμός για Όλους 2022», Δυνητικοί Δικαιούχοι είναι όσοι έχουν υποβάλει Δήλωση Φορολογίας
Εισοδήματος Φυσικών Προσώπων για το φορολογικό
έτος 2020 και το ετήσιο οικογενειακό εισόδημά τους
εμπίπτει στα οριζόμενα στον κάτωθι πίνακα εισοδηματικά κριτήρια. Ως ετήσιο οικογενειακό εισόδημα θεωρείται το συνολικό ετήσιο φορολογούμενο πραγματικό
ή τεκμαρτό εισόδημα, καθώς και το απαλλασσόμενο ή
φορολογούμενο με ειδικό τρόπο εισόδημα του φορολογούμενου, της συζύγου του και των τέκνων που τον
βαρύνουν, από κάθε πηγή. Στο ως άνω εισόδημα δεν
προσμετράται τυχόν επίδομα αναπηρίας του δικαιούχου
ή των εξαρτώμενων από αυτόν μελών το οποίο απαλλάσσεται του φόρου.

Ναι σωστά!!! Μπορούν να υποβάλλουν και οι δυο σύζυγοι. Και εγώ έτσι το καταλαβαίνω. 

Επίσης θα μπορούσε να έκανε αίτηση κάποιος συγγενής ας πούμε που είναι δικαιούχος και την αυλή ψηφιακή κάρτα να την επωφεληθώ εγώ έχοντας την στο κινητό μου; Γίνεται άραγε τέτοια μαμουνια…;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, amartolos79 είπε

Ναι σωστά!!! Μπορούν να υποβάλλουν και οι δυο σύζυγοι. Και εγώ έτσι το καταλαβαίνω. 

Επίσης θα μπορούσε να έκανε αίτηση κάποιος συγγενής ας πούμε που είναι δικαιούχος και την αυλή ψηφιακή κάρτα να την επωφεληθώ εγώ έχοντας την στο κινητό μου; Γίνεται άραγε τέτοια μαμουνια…;;;

Δηλαδη εγω που εκανα αιτηση επειδη εχω αφμ σε 1 θα μπορει να κανει και η γυναικα μου που εχει σε 7 η με μια αιτηση πιανει ολη την οικογενεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Δηλαδη εγω που εκανα αιτηση επειδη εχω αφμ σε 1 θα μπορει να κανει και η γυναικα μου που εχει σε 7 η με μια αιτηση πιανει ολη την οικογενεια;

Αν έχει κωδικούς taxisnet και υποβάλει και εκείνη δήλωση στην εφορία προφανώς ναι! Μπορεί να κάνει και εκείνη αίτηση. Τώρα αν κληρωθείτε και οι δυο δεν ξέρω τί γίνεται… Θα είναι 2χ150€ ή θα γίνει δεκτή μόνο η μια…;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Πηγα να φτιαξω viva και κατι προβλημα μου εβγαλε.

https://www.vivawallet.com/gr_el

Δεν απαιτείται άνοιγμα λογαριασμού στη Viva Wallet για να λάβετε το "Τουρισμός για όλους" μέσω της άυλης ψηφιακής κάρτας. Για να κάνετε την αίτησή σας, πατήστε εδώ 🎉

Τα ιδια με το freedom, τα ιδια με το fuel pass. Ρε παιδια, διαβαστε τι σας λεει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Πηγα να φτιαξω viva και κατι προβλημα μου εβγαλε.

https://www.vivawallet.com/gr_el

Δεν απαιτείται άνοιγμα λογαριασμού στη Viva Wallet για να λάβετε το "Τουρισμός για όλους" μέσω της άυλης ψηφιακής κάρτας. Για να κάνετε την αίτησή σας, πατήστε εδώ 🎉

Που είναι το πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Που είναι το πρόβλημα;

Μετα ειδα αυτο που λεει οτι δεν χρειαζεται να φτιαξεις λογαριασμο, τωρα οταν πηγα να φτιαξω καιτι με την εφορια μου ελεγε και τα στοιχεια μου ενω ειναι σωστα.

16 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Τα ιδια με το freedom, τα ιδια με το fuel pass. Ρε παιδια, διαβαστε τι σας λεει

Δεν το ειχα δει αυτο το βγαζει καπως καθυστερημενα στην κεντρικη σελιδα και προσπαθησα να φτιαξω λογαριασμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...