Προς το περιεχόμενο

Τουρισμός για όλους


xraxra

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, libertini είπε

Αυτό δεν σχετίζεται με το αν υπάρχει smartphone ή όχι;

Νόμιζα μου απάντησε ο προηγούμενος. Προφανώς και θες smartphone για να χρησιμοποιήσεις τις εφαρμογές. Αν έχεις nfc, πληρώνεις με αυτό, αν όχι, με ηλεκτρονική πλατφόρμα πληρωμών. Σε ένα κινητό μπορείτε να περάσετε παραπάνω από μια κάρτες (στο gpay θα τις περάσετε έτσι και αλλιώς) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SabotazNic είπε

Θα κατεβάσεις την εφαρμογή, θα δεις τα στοιχεία της κάρτας, θα τα αντιγράψεις στην ηλεκτρονική πλατφόρμα του παρόχου ΑΝ ΈΧΕΙ. Το ίδρυμα χρειάζεται για να εκδοθεί κάπου η κάρτα

Όπως δηλαδή αντιγράφεις τα στοιχεία της κάρτας για να πληρώσεις σε e-shop. 

Την εφαρμογή της alpha bank την έχω ήδη στο κινητό μου. Εννοείς ότι στο υπάρχον profile μου στην εφαρμογή, θα εμφανιστούν τα στοιχεία της κάθε κάρτας για όλα τα άτομα για τα οποία θα κάνω αίτηση;

Επίσης αυτό με τη δημιουργία email μου φαίνεται μεγάλο μανίκι, σκέψου έχω να κάνω αιτήσεις 8 συγγενών που δεν έχουν email και κάποιοι από αυτούς ούτε κινητό, δεν εννοώ smartphone, αλλά αριθμό κινητού γενικά! Τις προηγούμενες χρονιές δήλωνα τα δικά μου στοιχεία κι ήταν όλα εντάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά αυτό το πρόγραμμα δεν θα χρησιμοποιηθεί σε καταστήματα υγειονομικού ενδιαφέροντος όπως λέγανε τόσες μέρες? Μάλιστα αποκλείσανε και όσους το πήραν πέρυσι και δεν μπόρεσαν να το χρησιμοποίησουν.

Άλλη μια μπούρδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, libertini είπε

Την εφαρμογή της alpha bank την έχω ήδη στο κινητό μου. Εννοείς ότι στο υπάρχον profile μου στην εφαρμογή, θα εμφανιστούν τα στοιχεία της κάθε κάρτας για όλα τα άτομα για τα οποία θα κάνω αίτηση;

Επίσης αυτό με τη δημιουργία email μου φαίνεται μεγάλο μανίκι, σκέψου έχω να κάνω αιτήσεις 8 συγγενών που δεν έχουν email και κάποιοι από αυτούς ούτε κινητό, δεν εννοώ smartphone, αλλά αριθμό κινητού γενικά! Τις προηγούμενες χρονιές δήλωνα τα δικά μου στοιχεία κι ήταν όλα εντάξει.

Οχι, για κάθε άτομο θα δημιουργηθεί λογαριασμός στο χρηματοπιστωτικό ίδρυμα που θα επιλέξεις. Αν αυτά τα άτομα έχουν ήδη Ebanking στην alpha, η κάρτα θα συνδεθεί αυτόματα στους ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥΣ λογαριασμούς. Εσύ θα μπεις με τα στοιχεία του λογαριασμού και θα περάσεις τις κάρτες στο gpay

Το email που βάζεις είναι για λόγους επικοινωνίας μόνο. Δεν θα χρειαστεί για την δημιουργία λογαριασμού 

 

@kyramas οτι ισχυει για το mail, ισχυει και για το κινητο. Ειναι μονο για την επικοινωνια, ωστοσο δεν μπορεις με το ιδιο τηλ να κανεις 2 αιτησεις. Θα σταλει λινκ στο email για την δημιουργια λογαριασμου ωπου συνδεεσαι σε οποιο κινητο θες. Η πληρωμη γινεται με google pay

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mariariw22 είπε

Καλησπέρα. Εγώ που πήρα πέρυσι εισιτήρια κοινωνικού τουρισμού δικαιούμαι να πάρω τουρισμό για όλους;

4. Δεν θεωρούνται δικαιούχοι του α’ κύκλου του προγράμματος «Τουρισμός για όλους 2022»: α) οι επιλεγέντες ως δικαιούχοι στο πλαίσιο του προγράμματος Κοινωνικού Τουρισμού περιόδου 2021-2022 και 2022-2023 των Ο.Α.Ε.Δ. και Δ.ΥΠ.Α., αντιστοίχως, ανεξαρτήτως από το αν έκαναν χρήση της παροχής ή όχι

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Οχι, για κάθε άτομο θα δημιουργηθεί λογαριασμός στο χρηματοπιστωτικό ίδρυμα που θα επιλέξεις. Αν αυτά τα άτομα έχουν ήδη Ebanking στην alpha, η κάρτα θα συνδεθεί αυτόματα στους ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥΣ λογαριασμούς. Εσύ θα μπεις με τα στοιχεία του λογαριασμού και θα περάσεις τις κάρτες στο gpay

Άρα 8 άτομα, 8 διαφορετικά profile στην εφαρμογή της alpha bank άρα 8 αιτήσεις για Ebanking στην alpha διότι δεν έχουν. Ή στο viva wallet...Ταλαιπωρία...

Υπάρχουν κάπου αναρτημένες οδηγίες για όλα αυτά που μου περιγράφεις; Όχι για τη δημιουργία του viva wallet, αλλά της διαδικασίας λήψης της κάρτας από το Υπουργείο

 

Επεξ/σία από libertini
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

edit:

καλησπέρα. Η σύζυγός μου είχε επιλεγεί ως δικαιούχος στο πρόγραμμα κοινωνικού τουρισμού 2021-2022. Εντός Ιουλίου 2022 χρησιμοποιήσε τα 2 voucher κοινωνικού τουρισμού 2021-2022. Αίτηση έκανε το περασμένο καλοκαίρι. Αρα με αυτό που διαβάζω κάτω στην διαδικασία της αίτησης, ΔΕΝ μπορώ να συμμετάσχω σωστά? 

Δηλώνω υπεύθυνα ότι:
εγώ και οι ωφελούμενοι εμού δεν έχουν επιλεγεί ως δικαιούχοι - ωφελούμενοι στο πλαίσιο του προγράμματος Κοινωνικού Τουρισμού περιόδου 2021-2022 του Ο.Α.Ε.Δ., του προγράμματος για τον Κοινωνικό Τουρισμό της Δ.Υ.Π.Α. 2022, της δράσης «Τουρισμός για όλους» του Υπουργείου Τουρισμού, δυνάμει του άρθρου 45 του ν. 4933/2022 (Α’ 99) ή συναφούς παροχής από οποιονδήποτε άλλο φορέα για την ίδια χρονική περίοδο.

 

 

Επεξ/σία από tzitzikas2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, libertini είπε

Άρα 8 άτομα, 8 διαφορετικά profile στην εφαρμογή της alpha bank άρα 8 αιτήσεις για Ebanking στην alpha διότι δεν έχουν. Ή στο viva wallet...Ταλαιπωρία...

Υπάρχουν κάπου αναρτημένες οδηγίες για όλα αυτά που μου περιγράφεις; Όχι για τη δημιουργία του viva wallet, αλλά της διαδικασίας λήψης της κάρτας από το Υπουργείο

 

Ταλαιπωρία δεν είναι, κανονικά ο καθένας κάνει για τον εαυτό του. Από εκεί και πέρα, όπως το βλέπετε. Αν αξίζει η διαδικασία, ή όχι. 

Επίσης θα ξαναπώ για 100η φορά ότι εσύ δεν δημιουργείς κανέναν λογαριασμό. Όλα θα στα στείλουν έτοιμα. Εσύ θα συνδεθείς και θα δεις την κάρτα όπως σε οποιοδήποτε e banking. Για το πως να την προσθέσεις στο google pay, υπάρχουν οδηγοί online. 

Δες και στο τοπικ του fuel pass 

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Ταλαιπωρία δεν είναι, κανονικά ο καθένας κάνει για τον εαυτό του. Από εκεί και πέρα, όπως το βλέπετε. Αν αξίζει η διαδικασία, ή όχι. 

Επίσης θα ξαναπώ για 100η φορά ότι εσύ δεν δημιουργείς κανέναν λογαριασμό. Όλα θα στα στείλουν έτοιμα. Εσύ θα συνδεθείς και θα δεις την κάρτα όπως σε οποιοδήποτε e banking. Για το πως να την προσθέσεις στο google pay, υπάρχουν οδηγοί online. 

Δες και στο τοπικ του fuel pass 

Εδώ υπάρχει κόσμος που ενώ έχει τις γνώσεις απευθύνεται σε λογιστή! Εγώ πάντα εξυπηρετούσα τους συγγενείς που έχουν ελλιπείς γνώσεις, δεν το θεωρώ κακό.  Προς θεού δεν σου επιτίθεμαι, εσύ με βοηθάς με κάτι που δεν γνωρίζω.

Επίσης αναφέρεις ότι δεν θα δημιουργήσω κανέναν λογαριασμό αλλά θα συνδεθώ και θα δω την κάρτα. Εννοείς ότι θα στείλουν κάποιο link στο email το οποίο θα χρησιμοποιήσω στη συνέχεια και θα συνδεθώ στο δικό μου προφίλ στην εφαρμογή της alpha bank και θα δω όλες τις κάρτες των συγγενών;

Στο fuel pass δεν χρειάστηκε να κάνω κάτι παρόμοιο. Απλά μπήκαν τα χρήματα στους τραπεζικούς λογαριασμούς!

Σ'ευχαριστώ για τον χρόνο σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, libertini είπε

Επίσης αναφέρεις ότι δεν θα δημιουργήσω κανέναν λογαριασμό αλλά θα συνδεθώ και θα δω την κάρτα. Εννοείς ότι θα στείλουν κάποιο link στο email το οποίο θα χρησιμοποιήσω στη συνέχεια και θα συνδεθώ στο δικό μου προφίλ στην εφαρμογή της alpha bank και θα δω όλες τις κάρτες των συγγενών;

ΔΕΝ θα συνδεθείς σε κανέναν δικό σου λογαριασμό. Θα στείλουν έναν σύνδεσμο για την ΔΗΜΙΟΥΡΓΊΑ λογαριασμού (βασικά βάζεις μόνο κωδικό). Την κάθε κάρτα θα την δεις σε κάθε διαφορετικό λογαριασμό. 

Στο fuel pass επέλεξες να μπουν στην τράπεζα. Αν πας στο θέμα, θα δεις την διαδικασία για την αυλή κάρτα όμως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

ΔΕΝ θα συνδεθείς σε κανέναν δικό σου λογαριασμό. Θα στείλουν έναν σύνδεσμο για την ΔΗΜΙΟΥΡΓΊΑ λογαριασμού (βασικά βάζεις μόνο κωδικό). Την κάθε κάρτα θα την δεις σε κάθε διαφορετικό λογαριασμό. 

Στο fuel pass επέλεξες να μπουν στην τράπεζα. Αν πας στο θέμα, θα δεις την διαδικασία για την αυλή κάρτα όμως. 

Για δημιουργία λογαριασμού στην εφαρμογή της alpha bank ή στο viva wallet;

1 λεπτό πριν, libertini είπε

Για δημιουργία λογαριασμού στην εφαρμογή της alpha bank ή στο viva wallet;

 

Επεξ/σία από libertini
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, libertini είπε

Για δημιουργία λογαριασμού στην εφαρμογή της alpha bank ή στο viva wallet;

Θα σου έρθει λινκ για δημιουργία όποιου ιδρύματος εσύ διαλέξεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SabotazNic είπε

Θα σου έρθει λινκ για δημιουργία όποιου ιδρύματος εσύ διαλέξεις. 

στο email που θα δηλώσω...σε αυτά τα 8 email που πρέπει να δημιουργήσω δηλαδή

13 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Στο fuel pass επέλεξες να μπουν στην τράπεζα. Αν πας στο θέμα, θα δεις την διαδικασία για την αυλή κάρτα όμως. 

Και σου χρεώνει 5 ευρώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να σας πω και εγω δεν το πολυκαταλαβα, παραδειγμα στο αλλο που εκανα αιτηση και με απορριψε εκει εβαζες ολη την οικογενεια η μονη παγιδα ηταν οτι αν ειχες παιδι κατω απο 5 ετων δεν επρεπε να το βαζεις στους δικαιουχους.

Σε αυτο δεν εχει να προσθεσεις μελη οικογενειας τι παιζει ειναι ατομικο αυτο το ποσο των 150 αρα θα πρεπει να κανει και η γυναικα μου η βλεπουν τα μελη της οικογενειας και δεν χρειαζεται να κανει αιτηση και η γυναικα μου;

Επεξ/σία από LLLEFTERIS
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...