Προς το περιεχόμενο

Τουρισμός για όλους


xraxra

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, Dereki2 είπε

Για 2 άτομα έγγαμους κάνουμε 2 αιτήσεις ή μια; Η κάρτα γίνεται να έρθει στο ebanking όλα στο δικό μου;

 

47 λεπτά πριν, Manolo7 είπε

Έλα μου ντε. Μου χουν βάλει και διευκρίνηση ότι δεν μπορεί κάποιος να κάνει αίτηση αν ήδη είναι στους ωφελουμενους κάποιου αλλου. Που να ξέρουμε αν τον έχει πάρει ωφελουμενο αφού η αίτηση δεν δείχνει τίποτα απολύτως 

O καθένας κάνει δική του αίτηση παιδιά, θεωρητικά είναι ατομικό το 150άρι.

 

Μπορεί να υποβάλει αίτηση κάθε μέλος της οικογένειας ξεχωριστά;

Ναι, εφόσον πληρούνται τα εισοδηματικά κριτήρια και εφόσον κάθε μέλος έχει δικούς του κωδικούς στο Taxisnet και υποβάλλει φορολογική δήλωση.

 Μέχρι πότε μπορεί να εξαργυρωθεί η ψηφιακή επιταγή;

Το voucher είναι ατομικό και μπορεί να εξαργυρωθεί σε οποιοδήποτε ξενοδοχείο ή τουριστικό κατάλυμα, μέχρι και τον Ιούνιο του 2023.

Επεξ/σία από papp0us
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 883
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν τυπικά δικαιούνται και οι δύο(έγγαμοι & Σύμφωνο) να κάνουν αίτηση τότε έστω έχουν από 15κ εισόδημα(σύνολο 30κ). Σε ποια κατηγορία εμπίπτουν;

image.png.e37ceda14217096fe6b56bf408a2c121.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, FiLw είπε

Αν τυπικά δικαιούνται και οι δύο(έγγαμοι & Σύμφωνο) να κάνουν αίτηση τότε έστω έχουν από 15κ εισόδημα(σύνολο 30κ). Σε ποια κατηγορία εμπίπτουν;

image.png.e37ceda14217096fe6b56bf408a2c121.png

Αν εχουν οικογενειακο εισοδημα, δεν δικαιουται κανεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει δηλαδή τρόπος έγγαμοι και σύμφωνο να μην ανήκουν μόνο στη κατηγορία "Οικογενειακό";  (πχ αν κάνουν ξεχωριστό Ε1 υπάγονται στο "Ατομικό";)

7 λεπτά πριν, Tommygre είπε

Αν εχουν οικογενειακο εισοδημα, δεν δικαιουται κανεις. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγώ για εμένα την έκανα την αίτηση, αλλά επειδή με ρώτησε ένας γείτονας, περιλαμβάνει και συναταξιούχους;

Γιατί κάτι είχα ακούσει ότι θα βγει άλλο αποκλειστικά για συνταξιούχους

έχει νόημα να πάω να τον βοηθήσω να την κάνει;

Επεξ/σία από Bitbit
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Bitbit είπε

εγώ για εμένα την έκανα την αίτηση, αλλά επειδή με ρώτησε ένας γείτονας, περιλαμβάνει και συναταξιούχους;

Γιατί κάτι είχα ακούσει ότι θα βγει άλλο αποκλειστικά για συνταξιούχους

έχει νόημα να πάω να τον βοηθήσω να την κάνει;

Οχι, θα ανοιξει αλλο για 25.000 συνταξιουχους. Απλα δεν ξερω αν ειναι στην περιπτωση του πατερα μου που προσφατα εκανε τα χαρτια και δεν θεωρειται ακομα συνταξιουχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, FiLw είπε

Υπάρχει δηλαδή τρόπος έγγαμοι και σύμφωνο να μην ανήκουν μόνο στη κατηγορία "Οικογενειακό";  (πχ αν κάνουν ξεχωριστό Ε1 υπάγονται στο "Ατομικό";)

 

Φυσικα, απλα θα επρεπε να το ειχες δηλωσει μεχρι τις 28/2/22 στην ΑΑΔΕ

https://m.naftemporiki.gr/story/1854705

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το mail της επιβεβαίωσης για yahoo συγκεκριμένα αργεί πολύ ρε παιδιά; 

Φτιάχνω της μάνας μου τώρα, επιβεβαίωσα το κινητό αλλά το email δεν λέει να έρθει. Έχω πατήσει 3 φορές επαναποστολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού δεν χρειάζεται λογαριασμός Viva τι διαφορά έχουν οι επιλογές Viva και Alpha; Από ότι διαβάζω γιατί δεν είναι για μένα και δεν το έχω ξανακάνει, και στις 2 περιπτώσεις δεν σου στέλνουν τα στοιχεία της κάρτας και τα περνάς στο Google Pay;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Hacker?pcs είπε

Αφού δεν χρειάζεται λογαριασμός Viva τι διαφορά έχουν οι επιλογές Viva και Alpha; Από ότι διαβάζω γιατί δεν είναι για μένα και δεν το έχω ξανακάνει, και στις 2 περιπτώσεις δεν σου στέλνουν τα στοιχεία της κάρτας και τα περνάς στο Google Pay;

Ουτε λογαριασμος viva χρειαζεται, ουτε alpha. Και στις 2 περιπτωσεις ερχεται λινκ με οδηγιες ενεργοποιησης λογαριασμου και αρα προσβαση στα στοιχεια της καρτας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, SabotazNic said:

Ουτε λογαριασμος viva χρειαζεται, ουτε alpha. Και στις 2 περιπτωσεις ερχεται λινκ με οδηγιες ενεργοποιησης λογαριασμου και αρα προσβαση στα στοιχεια της καρτας. 

Ναι το κατάλαβα και αυτό έγραψα, αυτό που ρωτάω είναι ποια είναι η διαφορά μεταξύ των 2 επιλογών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα ενταχθεί στους επιλαχόντες το 2021 τουρισμός για όλους, δε το είχα καταναλώσει  . Δικαιούμαι ν κάνω αυτό που τρέχει τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...