Προς το περιεχόμενο

Τουρισμός για όλους


xraxra

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήρθε θειος να μου ζητήσει να του κάνω την αίτηση και δεν έχει email, μπορώ να την ολοκληρώσω μόνο με την επιβεβαίωση του κινητού; Αν πάει στο ΚΕΠ θα του ζητήσουν και εκεί email?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 882
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, dompred είπε

Ήρθε θειος να μου ζητήσει να του κάνω την αίτηση και δεν έχει email, μπορώ να την ολοκληρώσω μόνο με την επιβεβαίωση του κινητού; Αν πάει στο ΚΕΠ θα του ζητήσουν και εκεί email?

Και γιατι δεν φτιαχνεις ένα gmail  ή yahoo mail ? Και μετα το "ξεχνας" ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panosno1com είπε

Και γιατι δεν φτιαχνεις ένα gmail  ή yahoo mail ? Και μετα το "ξεχνας" ?

Ναι, αυτό σκέφτηκα, αλλά μήπως θα χρειαστεί μετά για την έκδοση της κάρτας ή είναι μόνο για την επιβεβαίωση; Επίσης θα περαστεί και στα στοιχεία επικοινωνίας τους στο gov?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω γιατί έχει μόνο δύο επιλογές στις τράπεζες? 

Και ας το ξεπεράσουμε αυτό. Πέρασα λοιπόν την cash card της Alpha στο google Pay, είμαι εντάξει ? Θεωρείται αυτή "άυλη" κάρτα

ή πρέπει να βγάλω άλλη κάρτα (όχι πλαστικό δηλαδή) που να είναι μόνο ηλεκτρονική και άυλη? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Free Bird είπε

Δεν καταλαβαίνω γιατί έχει μόνο δύο επιλογές στις τράπεζες? 

Και ας το ξεπεράσουμε αυτό. Πέρασα λοιπόν την cash card της Alpha στο google Pay, είμαι εντάξει ? Θεωρείται αυτή "άυλη" κάρτα

ή πρέπει να βγάλω άλλη κάρτα (όχι πλαστικό δηλαδή) που να είναι μόνο ηλεκτρονική και άυλη? 

Γιατι μονο με αυτες τις 2 συνεργαζεται το Υπ Οικονομικων ή ποιος ειναι υπευθυνος για τα pass. Διαλεγεις οποια θελεις χωριας να εχει σημασια αν εχει ηδη λογαριασμο ή οχι.

Θα σταλουν οδηγιες στο μαιλ ή διαβαζεις εδω στο νουμερο 5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, funkopop είπε

Όσοι κάνουμε αίτηση στον τουρισμό για όλους μπορούμε να κάνουμε και στο eviapass και όποιο πάρουμε;🤔

Όχι βέβαια. Δηλώνεις στην αίτηση ότι δεν είσαι δικαιούχος αλλού προγράμματος για το ίδιο χρονικό διάστημα. Ειδικά για τουρισμό οαεδ δεν πρέπει να έχεις πάρει ούτε πέρσι ούτε φέτος. Βέβαια όλα αυτά χωρίς καμία διασταύρωση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Manolo7 είπε

Όχι βέβαια. Δηλώνεις στην αίτηση ότι δεν είσαι δικαιούχος αλλού προγράμματος για το ίδιο χρονικό διάστημα. Ειδικά για τουρισμό οαεδ δεν πρέπει να έχεις πάρει ούτε πέρσι ούτε φέτος. Βέβαια όλα αυτά χωρίς καμία διασταύρωση 

Δεν αναφέρομαι όμως στον κοινωνικό τουρισμό από τον οαεδ αλλά στο eviapass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, funkopop είπε

Δεν αναφέρομαι όμως στον κοινωνικό τουρισμό από τον οαεδ αλλά στο eviapass

Έχει όλες τις πληροφορίες στο σαιτ 

https://vouchers.gov.gr/tourism4all

Υπενθυμίζεται ότι δεν μπορούν να λάβουν μέρος στο νέο Πρόγραμμα επιλεγέντες ως δικαιούχοι στο πλαίσιο του Προγράμματος «Κοινωνικός Τουρισμός» (2021-2022 και 2022-2023) του Ο.Α.Ε.Δ. και της Δ.Υ.Π.Α. -ανεξαρτήτως από το εάν έκαναν χρήση ή όχι της παροχής- καθώς και ωφελούμενοι του Προγράμματος «Evia-Samos Pass».

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Manolo7 είπε

Έχει όλες τις πληροφορίες στο σαιτ 

https://vouchers.gov.gr/tourism4all

Υπενθυμίζεται ότι δεν μπορούν να λάβουν μέρος στο νέο Πρόγραμμα επιλεγέντες ως δικαιούχοι στο πλαίσιο του Προγράμματος «Κοινωνικός Τουρισμός» (2021-2022 και 2022-2023) του Ο.Α.Ε.Δ. και της Δ.Υ.Π.Α. -ανεξαρτήτως από το εάν έκαναν χρήση ή όχι της παροχής- καθώς και ωφελούμενοι του Προγράμματος «Evia-Samos Pass».

Δεν το πρόσεξα όταν το έψαχνα, σε ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα 

Εγώ είχα εκλεγεί το καλοκαίρι του 2021 στο πρόγραμμα πάλι του "τουρισμός για όλους " , υπάρχει κάποιο θέμα με αυτό ; Δεν αναφέρει κάτι σχετικό .

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Manolo7 είπε

Έχει όλες τις πληροφορίες στο σαιτ 

https://vouchers.gov.gr/tourism4all

Υπενθυμίζεται ότι δεν μπορούν να λάβουν μέρος στο νέο Πρόγραμμα επιλεγέντες ως δικαιούχοι στο πλαίσιο του Προγράμματος «Κοινωνικός Τουρισμός» (2021-2022 και 2022-2023) του Ο.Α.Ε.Δ. και της Δ.Υ.Π.Α. -ανεξαρτήτως από το εάν έκαναν χρήση ή όχι της παροχής- καθώς και ωφελούμενοι του Προγράμματος «Evia-Samos Pass».

Εδώ βέβαια λέει για δικαιούχους, δεν λέει πουθενά ότι δεν μπορεί να κάνει αίτηση και για τα δύο, σωστά;

Κανένα από τα δύο δεν είναι σίγουρο ότι θα τα πάρει (με κλήρωση το ένα, όποιος προλάβει όταν ανοίξουν οι αιτήσεις το δεύτερο), άρα ντε φακτο δικαιούχος.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ αυτό προσπαθώ να κάνω.

για έμενα έκανα. Μπαίνω να κάνω και της συζύγου με τους κωδικούς της.

Και στα προσωπικά στοιχεία μου βγάζει το ονοματεπώνυμο μου με το δικό της ΑΦΜ...

αν το έχει κάνει κάποιος με επιτυχία ας απαντήσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, xtolicc είπε

Καλημέρα 

Εγώ είχα εκλεγεί το καλοκαίρι του 2021 στο πρόγραμμα πάλι του "τουρισμός για όλους " , υπάρχει κάποιο θέμα με αυτό ; Δεν αναφέρει κάτι σχετικό .

Ευχαριστώ.

Δεν το διευκρινίζει. Αναφέρει ότι δεν μπορείς να έχεις κληρωθεί για αντίστοιχο πρόγραμμα το ιδιο χρονικό διάστημα. Εφόσον κληρώθηκες για το 21-22 και αυτό αφορά 22-23,εγω στη θέση σου θα έκανα αίτηση για το φετινό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...