Προς το περιεχόμενο

The Flash (DC, 2023)


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Fronimitis είπε

Αντί της Kara Zor-El εννοούσα.

Όσο και αν μου άρεσε ο Ρίβ, διότι με αυτόν ως Superman μεγάλωσα, δεν θεωρώ ότι θα ήταν σωστό κάτι τέτοιο. Δεν νομίζω ότι θα ήταν σωστό ούτε και για τον ίδιο τον ηθοποιό και την μνήμη του, διότι θα βλέπαμε έναν Superman με το πρόσωπο του Ρίβ, αλλά όχι την υποκριτική και τα χαρακτηριστικά του Ριβ.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, john_dr είπε

Όσο και αν μου άρεσε ο Ρίβ, διότι με αυτόν ως Superman μεγάλωσα, δεν θεωρώ ότι θα ήταν σωστό κάτι τέτοιο. Δεν νομίζω ότι θα ήταν σωστό ούτε και για τον ίδιο τον ηθοποιό και την μνήμη του, διότι θα βλέπαμε έναν Superman με το πρόσωπο του Ρίβ, αλλά όχι την υποκριτική και τα χαρακτηριστικά του Ριβ.

Σε αυτό συμφωνώ απόλυτα κι έχεις δίκιο όσο κι αν θα μου άρεσε να το έβλεπα.

Τον δείξανε όμως και μου δημιούργησε την ανάγκη να το είχαν φτιάξει διαφορετικά γιατί η Kara δεν μου άρεσε καθόλου και δεν κόλλησε ιδιαίτερα με την νοσταλγική υπόλοιπη ταινία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ταινία είναι ένας μεγάλος αχταρμας... Δυστυχώς χτύπησε στο μόνο κομμάτι που μπορούσε να χτυπήσει... στην νοσταλγία.. και το σενάριο σε δεύτερο πλάνο .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αναπάντεχα (πολύ) ευχάριστο. Πάρα πολύ καλός ο Ezra, δεν έχω ακολουθήσει τι έχει κάνει ο ηθοποιός irl (ότι μου έχουν πει) απλά κρίμα.

Σχεδόν σαν αγγαρεία την είδα αλλά με τράβηξε. Κάτι η WW (με το theme της💪), κάτι οι διασκεδαστικές/μη κουραστικές σκηνές, το μη καθυστερημένο time travel σενάριο, οι batμάνες! Προφανώς ειδικά ο Keaton (οκ απλά wow αυτό), καλύτερο comeback ever?

Η ταινία πέρασε ευχάριστα, δε με κούρασε καθόλου, με τη Kara δε τρελάθηκα αλλά και τι έγινε. Συγκινήθηκα με το χιλιοειπωμένο, κατά τα άλλα, στόρυ σώζω μάνα/πατέρα/whatever. Ναι πανάθεμα τους.

Απλά lolz με τον Nicolas Cage. :D

Είναι η ιδέα μου ή είναι η φωνή του Kilmer στο τηλ, πριν σκάσει ο Clooney;

Επεξ/σία από Diinekis21
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για μενα ηταν ευχαριστη εκπληξη. 

Αρκετα καλυτερη απο τη σαβουρα της Marvel (περα απο το Guardians of the galaxy 3 που ηταν καλο).

Ισως θα πρεπε να ηταν ενα 20 λεπτο πιο μικρη καθως εκει στο τελευταιο 45 λεπτο που αρχισε να πηγαινει το ταξιδι περα δωθε γρηγορα κουρασε λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Dantε είπε

Ναι το CGI οντως ηταν κακο.

Βλεπεις το GOTG 3 και σου πεφτουν τα σαγονια με την εικονα και το CGI. To flash πραγματικα ηταν κακιστο σε αυτο τον τομεα. Στο τελος οι μαχες ηταν οτι χειροτερο απο αποψη εφε εχω δει τα τελευταια χρονια. Και μιλαμε οτι το πρωτο ειχε 250 εκατομμυρια budget το flash 220 δηλαδη παιζει να πηρε 100 μυρρια ο Keaton και αλλα 50 ο Ezra και τα υπολοιπα τα εριξαν στα εφε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 hours ago, Arkin said:

Βλεπεις το GOTG 3 και σου πεφτουν τα σαγονια με την εικονα και το CGI. To flash πραγματικα ηταν κακιστο σε αυτο τον τομεα. Στο τελος οι μαχες ηταν οτι χειροτερο απο αποψη εφε εχω δει τα τελευταια χρονια. Και μιλαμε οτι το πρωτο ειχε 250 εκατομμυρια budget το flash 220 δηλαδη παιζει να πηρε 100 μυρρια ο Keaton και αλλα 50 ο Ezra και τα υπολοιπα τα εριξαν στα εφε. 

2 εκατομυρια γραφει οτι πηρε ο keaton. Και ο Ezra πηρε 4.

Τωρα δεν ξερω αν τα νουμερα ειναι αληθινα. Στο endgame ολοι οι κυριοι πρωταγωνιστες ειχαν παρει απο 10-20 εκατομυρια; Και ο Robert Downey Jr. 75!

Επεξ/σία από Witcher1st
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...