Προς το περιεχόμενο

The Flash (DC, 2023)


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την είδα και εγώ σήμερα. Πολύ καλύτερη από ότι περίμενα. Διασκεδαστική και συναισθηματική όπου χρειαζόταν. Κατάφερε να έχει συνοχή και"λογική" παρόλο που ασχολείται με το πολύ δύσκολο θέμα του time travel και multiverse. Ωραία Easter eggs διάσπαρτα στην ταινία.

Για μένα η καλύτερη superhero movie μετά το endgame. Καλύτερο από Dr strange 2 και BP2. Την χάρηκα περισσότερο και από το guardians 3 που σε πολλά σημεία κούραζε.

Δεν το περίμενα αλλά ο ψυχακιας Ezra ήταν πολύ καλός στο διπλό ρόλο του, σε σημείο να πω ότι θα ήθελα να τον ξαναδώ σαν flash. Μειονέκτημα το κακό CGI σε μερικά σημεία, αδικαιολόγητο για τέτοια παραγωγή.

Για το είδος της ένα γεμάτο 7/10 και μετάνιωσα που δεν την είδα σινεμά.

Άλλη μια απόδειξη πάντως ότι η marvel/Disney έχει πολύ μεγαλύτερη δυναμική από την DC/Warner. Δεν γίνεται το black panther 2 που ήταν ένα άθλιο πράγμα να κόβει τα τριπλάσια εισιτήρια.

Επεξ/σία από mike299
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η αρχική σκηνή με τον Flash να σώζει τα μωρά ήταν κακή απομίμηση αυτής

και παρότι το Apocalypse δεν ήταν από τις καλύτερες X-Men ταινίες (το αντίθετο μάλλον) με κάποιο τρόπο η αντίστοιχη σκηνή του The Flash καταφέρνει να είναι πολύ χειρότερη και από άποψη παρουσίασης και από εφέ κλπ.

Επεξ/σία από Gilmaru
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, Gilmaru said:

Η αρχική σκηνή με τον Flash να σώζει τα μωρά ήταν κακή απομίμηση αυτής

και παρότι το Apocalypse δεν ήταν από τις καλύτερες X-Men ταινίες (το αντίθετο μάλλον) με κάποιο τρόπο η αντίστοιχη σκηνή του The Flash καταφέρνει να είναι πολύ χειρότερη και από άποψη παρουσίασης και από εφέ κλπ.

Γιατι δεν κανουν εμετο; Δεν υποτιθεται ο flash λεει οτι δε πρεπει ποτε να μετακινει αλλους ανθρωπους με τετοια ταχυτητα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Gilmaru είπε

Η αρχική σκηνή με τον Flash να σώζει τα μωρά ήταν κακή απομίμηση αυτής

και παρότι το Apocalypse δεν ήταν από τις καλύτερες X-Men ταινίες (το αντίθετο μάλλον) με κάποιο τρόπο η αντίστοιχη σκηνή του The Flash καταφέρνει να είναι πολύ χειρότερη και από άποψη παρουσίασης και από εφέ κλπ.

πολυ ωραια σκηνη , και οντως στο φλας ειναι κακη αντιγραφη.

2 ώρες πριν, Witcher1st είπε

Γιατι δεν κανουν εμετο; Δεν υποτιθεται ο flash λεει οτι δε πρεπει ποτε να μετακινει αλλους ανθρωπους με τετοια ταχυτητα;

σε κανενα φλας δεν χωραει λογικη σε αυτα που γινονται, ειδικα στην σειρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σκηνή του Quicksilver από το X-Men, είναι μία από τις κορυφαίες σε ταινία με υπερήρωες. Ειδικά με την μουσική των Eurythmics στο background. Τώρα αν τα σπάει με μερικούς ή όλους τους νόμους της φυσικής, πραγματικά, δεν νομίζω να πειράζει πολλούς. Το ότι έχει ξεπεράσει τα 91 εκατομμύρια προβολές σε μόλις 2 χρόνια και μόνο στην ανάρτηση αυτού του YouTube καναλιού λέει πολλά.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
21 λεπτά πριν, john_dr είπε

Τώρα αν τα σπάει με μερικούς ή όλους τους νόμους της φυσικής, πραγματικά, δεν νομίζω να πειράζει πολλούς.

Ε ναι, superheroes μόνο που υπάρχουν σπάνε (μεταφορικά και κυριολεκτικά) πολλά. ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 hours ago, Witcher1st said:

Γιατι δεν κανουν εμετο; Δεν υποτιθεται ο flash λεει οτι δε πρεπει ποτε να μετακινει αλλους ανθρωπους με τετοια ταχυτητα;

Εμετός (διαλυμένη άμορφη μάζα) θα έπρεπε να γίνεται ολόκληρο το σώμα τους από την αεροδυναμική αντίσταση και μόνο. Όπως και στην αρχική σκηνή που ο flash τρέχει ανάμεσα στα αυτοκίνητα, θα έπρεπε να καταστρέφει τα πάντα γύρω του σε απόσταση δεκάδων μετρων από το ωστικό κύμα. Όπως δείχνει το νερό όταν τρέχει πάνω από την λίμνη. Αλλα εντάξει τώρα, μην ψάχνουμε λογική σε μια superhero ιστορια

 

Επεξ/σία από mike299
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, mike299 said:

Εμετός (διαλυμένη άμορφη μάζα) θα έπρεπε να γίνεται ολόκληρο το σώμα τους από την αεροδυναμική αντίσταση και μόνο. Όπως και στην αρχική σκηνή που ο flash τρέχει ανάμεσα στα αυτοκίνητα, θα έπρεπε να καταστρέφει τα πάντα γύρω του σε απόσταση δεκάδων μετρων από το ωστικό κύμα. Όπως δείχνει το νερό όταν τρέχει πάνω από την λίμνη. Αλλα εντάξει τώρα, μην ψάχνουμε λογική σε μια superhero ιστορια

 

Στο The Flash παντως κανει εμετο, οταν τον κουναει λιγα μετρα πιο περα. Ενω στην αρχικη σκηνη με τα μωρα, τιποτα απολυτως.. Πολλα goofs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου άρεσε πάντως, κράτησε το ενδιαφέρον μου μέχρι τέλους. Γενικά δεν μου αρέσει αυτό με το πολυσυμπαν, αλλά οκ η πλοκή εκεί πηγαίνει και σε άλλες ταινιες. Με μπέρδεψε το τέλος με τον Κλούνεϊ, που θα βγάλει αυτό άραγε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
24 λεπτά πριν, tempes είπε

Εμένα μου άρεσε πάντως, κράτησε το ενδιαφέρον μου μέχρι τέλους. Γενικά δεν μου αρέσει αυτό με το πολυσυμπαν, αλλά οκ η πλοκή εκεί πηγαίνει και σε άλλες ταινιες. Με μπέρδεψε το τέλος με τον Κλούνεϊ, που θα βγάλει αυτό άραγε

Επιστροφή των Bat-Nipples. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tempes είπε

Εμένα μου άρεσε πάντως, κράτησε το ενδιαφέρον μου μέχρι τέλους. Γενικά δεν μου αρέσει αυτό με το πολυσυμπαν, αλλά οκ η πλοκή εκεί πηγαίνει και σε άλλες ταινιες. Με μπέρδεψε το τέλος με τον Κλούνεϊ, που θα βγάλει αυτό άραγε

Στην καλύτερη των περιπτώσεων, σε νέο διαφημιστικό για Nespresso. Μέχρι εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την είδα σήμερα κι εγώ και να πω πως είμαι από αυτούς που είδαν λίγο πολύ όλα τα παλιά Σούπερμαν, Μπάτμαν και φλας και μπορώ να πω πως η συγκίνηση έπιασε ταβάνι.

Το στορυ με κράτησε κι οποίες ατέλειες είχε δεν με ενόχλησαν.

Καταπληκτικός ο Έζρα κι ο Κίτον ως Μπάτμαν όπως έπρεπε να είναι!

Ελπίζω να μην βγάλουν συνέχεια γιατί είναι 100% σίγουρο ότι θα τα κάνουν σαν τα μούτρα τους.

Μακάρι να βάζανε έστω και ψηφιακά  τον Κρίστοφερ Ριβ αντί της κοπέλας που έπαιξε την Supergirl.

Το κάνανε με τον Φλας,ας το κάνανε και με τον Superman.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fronimitis είπε

Μακάρι να βάζανε έστω και ψηφιακά τον Κρίστοφερ Ριβ αντί της κοπέλας που έπαιξε την Supergirl.

Δίπλα δίπλα φαίνονται αυτοί οι δύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...