Προς το περιεχόμενο

The Flash (DC, 2023)


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 28/6/2023 στις 9:56 ΠΜ, Lotof είπε

ρε ξερεις κατι? Αξιοπρεπης ηταν, χωρις πολιτικα και μαλακιες, αντιθετως με το Σαζαμ που αξιζε το μπομπ αλλα αυτο? Οκ, απο αποψη ταινιας αλλα αξιζει την αποτυχια μονο για τον ψυχακια πρωταγονιστη υποθετω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 minutes ago, achileesxi said:

ρε ξερεις κατι? Αξιοπρεπης ηταν, χωρις πολιτικα και μαλακιες, αντιθετως με το Σαζαμ που αξιζε το μπομπ αλλα αυτο? Οκ, απο αποψη ταινιας αλλα αξιζει την αποτυχια μονο για τον ψυχακια πρωταγονιστη υποθετω...

Για μένα ότι βγάζει η DC είναι τίμιο και στέκεται σε αντίθεση με Marvel που είναι επαναλαμβανόμενη σούπα. Ασε που το τελευταίο αξιόλογο με υπερήρωες ήταν το extended του Snyder. Λογικά ναι λόγω του ανώμαλου που έχει για πρωταγωνιστή και τον έχουν αθωώσει πολλάκις τρώει το hate. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, Dakonblackblade said:

Δεν έχω χειρότερο από το να λένε πως το extended του Snyder ηταν καλή ταινία.

Καταρχάς είπα απλά ότι είναι αξιόλογο. Δηλαδή ότι βλέπεται. Αλλά πες μου έτσι από περιέργεια μια καλύτερη superhero movie που είδες την τελευταία 3ετια και εννοείται μετά το endgame.

Spoiler

IMG-8245.jpg

 

 

Επεξ/σία από Lotof
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα του DC Universe. Ενώ στην περίπτωση της Marvell είχες ένα σύμπαν που εξελισσόταν ομαλά, με την DC βλέπεις μια ταινία χωρίς να περιμένεις να δεις κάτι περισσότερο. Και όταν αυτή η ταινία πάσχει σε διάφορους τομείς, σκηνοθεσία, casting, σενάριο, παύεις να έχεις ενδιαφέρον γενικότερα για το DC Universe. Οι ταινίες της DC, ως επί το πλείστον είναι περισσότερο ταινίες για να καλύψεις ένα βράδυ, όταν αυτές γίνουν διαθέσιμες, παρά ταινίες που τις περιμένεις αμέτρητα βράδια μέχρι να γίνουν διαθέσιμες.

Σήμερα θα έδινα ευχαρίστως χρήματα για να δω το Guardians 3, αλλά ούτε cent για να δω το Flash. Παρόλο που το trailer του Flash με Κίτον μέσα μου δείχνει πολύ πιο ενδιαφέρον από το trailer του Guardians που βγάζει παιδικότητα.

Επεξ/σία από john_dr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, Dakonblackblade said:

Δεν έχω χειρότερο από το να λένε πως το extended του Snyder ηταν καλή ταινία.

ΕΙναι η ημερα με τη νυχτα σε σχεση με την θεατρικη εκδοση. Ευτυχως ειχα την χαρα να δω πρωτα την extended εκδοση. Μετα βαζω απο περιεργεια την θεατρικη και μενω μ@λ@κ@ς.. 2 ωρες μικροτερη σε διαρκεια, με αλλαγμενες τελειως σκηνες, και οι μισες απο αυτες να ειναι αστειακια και φλερτ μεταξυ της ομαδας.. Δε ξερω τι σκεφτονται εκει στη DC.. 

Προσωπικα δεν εχω δει καμια ταινια της DC απο τις προσφατες.. Το The Flash βεβαια θα το δω, αλλα στην τηλεοραση, καθως θα κλεινει ενα κεφαλαιο. Αν και θα προτιμουσα μια σκοτεινη συνεχεια του Justice League, αλλα μαλλον το κοινο δε ειναι προετοιμασμενο για bad endings.. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/6/2023 στις 11:20 ΜΜ, Lotof είπε

Για μένα ότι βγάζει η DC είναι τίμιο και στέκεται σε αντίθεση με Marvel που είναι επαναλαμβανόμενη σούπα. Ασε που το τελευταίο αξιόλογο με υπερήρωες ήταν το extended του Snyder. Λογικά ναι λόγω του ανώμαλου που έχει για πρωταγωνιστή και τον έχουν αθωώσει πολλάκις τρώει το hate. 

Συμφωνώ. Άνετα βλεπα αυτό και το Black Adam από τα σκουπιδια της Μάρβελ που από άποψη μου δεν έχει βγάλει ενδιαφέρουσα ταινία από το  δεύτερο με τους Εκδικητές.

Να ξέρεις, η Warner είναι στα τέλη χρεοκοπίας και με σιγουριά δεν θα μπορέσουν να συνεχίζουν το νέο Σούπερμαν και θα πουλήσουν πολλα μπραντ από DC σε άλλες εταιρίες για γρήγορο χρήμα μην χρεοκοπήσουν. Μια ευκαιρία ότι θα δουν ότι το τελευταία κερδοφόρες πράγμα που έκαναν ήταν το Snyder cut και θα το συνεχίζουν. Φαίνεται απίστευτο αλλά όταν η απληστία βλέπει τον τάφο της, γίνονται θαύματα..

15 ώρες πριν, gpgalanis είπε

Δεν ξέρω τι θα μας δείξει ο Gun αλλά είναι κρίμα που δεν ολοκλήρωσε ο Snyder το σύμπαν του. Θα ήθελα πολύ να δω Man of Steel 2, Batman, Justice League 2 & 3.

Σύντομα..

18 ώρες πριν, Dakonblackblade είπε

Δεν έχω χειρότερο από το να λένε πως το extended του Snyder ηταν καλή ταινία.

Ήταν. Η τουλάχιστον, αν δεν το νομίζεις εσύ, ήταν επιτυχία και οι περισσότεροι την λάτρεψαν. Τώρα που η WB είναι στα πρόθυρα χρεοκοπίας, το μόνο κανόνι τους είναι αυτό το brand και έχει βγει ότι ο πρόεδρος Ντέιβιντ Σασλαβ είναι πρόθυμος να πουλήσει χαρακτήρες DC σε άλλες εταιρίες που αφήνει το ενδεχόμενο για συνέχεια του Σνάιντερ Κατ πιθανό..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
23 hours ago, Witcher1st said:

Πανω που θα εκλεινα εισητηριο για αυριο, βλεπω οτι εχει σταματησει να παιζει σε κινηματαγραφουν κοντα στη περιοχη που μενω. Τοσο χαλια;

Κράτα τα λεφτά για το Μισιο Ποσιμπολ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

With ‘The Flash,’ DC Now Has 6 Of The 10 Biggest Comic Book Movie Bombs Ever

The article says:

I honestly cannot believe how big of a bomb The Flash has turned out to be. While not stellar, it was a pretty solid entry in the DC canon, but a combination of an unknown/controversial star, the DCEU dying and the failure of gimmicks like Keaton’s Batman meant that audiences simply did not show up.

As a result, The Flash will apparently lose Warner Bros. $200 million when all is said and done due to its high cost and low revenue. That makes it the biggest comic book movie bomb ever, and up there with famous flops like the also-$200-million-losing John Carter.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...