Προς το περιεχόμενο

Το Viber Pay κάνει το παγκόσμιο ντεμπούτο του από την Ελλάδα προσφέροντας ασφαλείς πληρωμές και συναλλαγές


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, vagstef είπε

Το θεωρείς κάτι τριτοκοσμικό?

Οχι απλως ο Ελληνας εμαθε με viber και δεν ξερει τιποτα αλλο εκτος απο αυτο,στις ποιο πολλες χωρες το viber δεν εχει την ιδια δυναμικη χρησης οπως εδω και για αυτο παντα η εταιρεια οτι καινουργιο βγαζει το ξεκιναει απο εδω,εχω φιλους που αν τους πω να τους στειλω μηνυμα σε WhatsApp δεν το ξερουν και μου λενε μονο viber δουλευουν δεκτο,εγω προσωπικα χρησιμοποιω το WhatsApp σε οσους το εχουν στους υπολοιπους αναγκαστικα  viber.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vagstef είπε

Το θεωρείς κάτι τριτοκοσμικό?

Εγώ πάντως δε το θεωρώ τριτοκοσμικό απλά πολύ χειρότερο απο Whatsapp/Telegram. Διαφημισεις, πιο αργό, ανούσιες συνομιλίες ανάμεσα στις κανονικές που μερικές φορές δε διαγράφονται κλπ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
11 ώρες πριν, iliata2410 είπε

Τελικά πότε θα είναι έτοιμο για Ελλάδα ρε παιδιά; Εμένα με έχει σε λίστα αναμονής 

Εγώ έχω μπεί κανονικά απλά δέν έτυχε να το χρησιμοποιήσω σε κανονική συναλλαγή. Μόνο για τέστ έστειλα 1€ και μια χαρά βολεύει

Στις 26/7/2022 στις 8:47 ΜΜ, BrianMolko είπε

Ti προμηθεια θα κρατα το viber σε ολα αυτα;

Αν είδα καλά περιέργως δέν έχει προμήθεια ούτε σε μεταφορές από και πρός τραπεζικούς λογαριασμούς

Στις 26/7/2022 στις 9:44 ΜΜ, Doubt είπε

Το περίμενα κάτι χρόνια το Viber pay, πολύ καλή ιδέα.

Βέβαια αν έχεις revolut κι έχουν και τα άτομα του περιβάλλοντός σου, δύσκολη η σύγκριση.

Οπότε έρχονται τα ερωτηματικά.

Θα είναι εντελώς δωρεάν; Θα χρειάζεται ταυτοποίηση και ΑΦΜ; Η βάση χρηστών πάντως είναι δεδομένη.

 

Μέχρι 120€ δέν ζητάει κάποια περαιτέρω ταυτοποίηση. Για πάνω απο 120€ (που φτάνει στα 4500€ {λές και τα έχω ρε viber} ζητάει μία φωτογραφία και ένα έγγραφο τύπου ταυτότητα-δίπλωμα οδήγησης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, iliata2410 είπε

Εγώ ακόμη τίποτε. Αναμένω. Γιατί τόση καθυστέρηση ή λειτουργία.;Ποτε αναμένουμε να λειτουργείση; 

Συνήθως μια λειτουργία καθυστερεί για διάφορους λόγους. Οι ποιο συνηθισμένοι είναι ότι κατά πρώτον την δίνουν σταδιακά σε λίγους-λίγους για να προλάβουν τυχόν προβλήματα που μπορεί να προκύψουν, και κατά δεύτερον ενδεχομένως να υπάρχουν κολλήματα με διάφορους νόμους ή συμφωνίες που μπορεί να υπάρχουν ανά χώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα με έχει αποδεχτεί καιρό αλλά για διάφορους λόγους δεν την έχω δοκιμάσει παρά μόνο για αποστολή χρημάτων (το οποίο πήγε μια χαρά). Το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι για αποστολή χρημάτων από το wallet σε λογαριασμό θέλει 4 εργάσιμες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Kag1ante είπε

Το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι για αποστολή χρημάτων από το wallet σε λογαριασμό θέλει 4 εργάσιμες...

Σε μένα έγινε την επόμενη εργάσιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Doubt είπε

Σε μένα έγινε την επόμενη εργάσιμη.

Αν δουλέυει τόσο γρήγορα και αυτό τότε πραγματικά εύγε. Σε τι τράπεζα αν επιτρέπεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Doubt είπε

Eurobank, κι εμένα μου έκανε πολύ θετική εντύπωση η πρώτη δοκιμαστική χρήση.

Ευχαριστώ, διαβάζω επίσης ότι σχεδιάζουν να μπορείς να κάνεις και πληρωμές σε μαγαζιά που προσωπικά αν βγεί θα με βολέψει φούλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Kag1ante είπε

διαβάζω επίσης ότι σχεδιάζουν να μπορείς να κάνεις και πληρωμές σε μαγαζιά που προσωπικά αν βγεί θα με βολέψει φούλ

Φαντάζομαι, θα έχουν προφίλ τα καταστήματα επαληθευμένο, όπως και τώρα δηλαδή και κάπως έτσι θα γίνεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

για τον φίλο που ανέφερε πάνω απο 120 ζητάει ταυτοποίηση,αυτό θα γίντε συνέχεια;Δηλαδή κάθε φορά θα δειχνω ταυτότητα , ή δίπλωμα;η μονο στην  αρχη θα γίνετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, iliata2410 είπε

για τον φίλο που ανέφερε πάνω απο 120 ζητάει ταυτοποίηση,αυτό θα γίντε συνέχεια;Δηλαδή κάθε φορά θα δειχνω ταυτότητα , ή δίπλωμα;η μονο στην  αρχη θα γίνετε;

Όχι, γίνεται μία φορά μέσω της εφαρμογής και μετά τα limit πάνε απο 120 στο 4500

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα να φορτώσω 5 ευρώ από την πιστωτική visa της eyrobank και δυστυχώς δεν φορτώνει χρήματα. Μου λέει πληρωμή σε εξέλιξη αλλά δεν εκτελείτε δυστυχώς..Απο ότι φαίνεται δεν δουλεύει Ελλάδα ακομη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...