Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το gov.gr Wallet για ταυτότητα και άδεια οδήγησης στο smartphone [Ενημέρωση]


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια λίγο άσχετη ερώτηση. Αν ανανεώσω τη φυσική ταυτότητα, θα ανανεωθεί αυτόματα και η ψηφιακή φωτό ? Γιατί στη φωτό είμαι μικρός, 14 χρόνια πριν. 😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
28 minutes ago, dvakal said:

Μια λίγο άσχετη ερώτηση. Αν ανανεώσω τη φυσική ταυτότητα, θα ανανεωθεί αυτόματα και η ψηφιακή φωτό ? Γιατί στη φωτό είμαι μικρός, 14 χρόνια πριν. 😝

Θα ενεργοποιηθεί σε λίγο το myPhoto στο οποίο θα έχουν πρόσβαση ολοι οι επαγγελματίες φωτογράφοι και θα ανεβάζουν αυτοί τη φωτογραφία που θα σου βγάλουν και στη συνεχεια εσύ μέσα από το app θα μπορείς να τη δεις και να δώσεις πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες ώστε να χρησιμοποιούν αυτή τη φωτό! 

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, billdanos είπε

Θα ενεργοποιηθεί σε λίγο το myPhoto στο οποίο θα έχουν πρόσβαση ολοι οι επαγγελματίες φωτογράφοι και θα ανεβάζουν αυτοί τη φωτογραφία που θα σου βγάλουν και στη συνεχεια εσύ μέσα από το app θα μπορείς να τη δεις και να δώσεις πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες ώστε να χρησιμοποιούν αυτή τη φωτό! 

Αν εχουμε ετοιμη φωτογραφια απο φωτογραφο δεν μπορουμε να το κανουμε εμεις ?

Μου ειχε φτιαξει φιλος οταν αλλαξα αδεια οδηγησης περυσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
9 minutes ago, Γιάννης Platano said:

Αν εχουμε ετοιμη φωτογραφια απο φωτογραφο δεν μπορουμε να το κανουμε εμεις ?

Μου ειχε φτιαξει φιλος οταν αλλαξα αδεια οδηγησης περυσι

Το δελτίο τύπου που διάβασα αναφέρει πως θα έχουν πρόσβαση επαγγελματίες φωτογράφοι, ενώ ο χρήστης θα δίνει απλά το ΟΚ στις αρμόδιες υπηρεσίες να μοιράζονται αυτή τη φωτό.

"Τα κρατικά έγγραφα που απαιτούν φωτογραφία του πολίτη (πχ άδεια οδήγησης) θα υποστηριχθούν οριζόντια από τη δημιουργία της εφαρμογής MyPhoto.gov.gr που θα απευθύνεται σε επαγγελματίες φωτογράφους και θα βελτιώσει σε μεγάλο βαθμό το επίπεδο των παρεχόμενων υπηρεσιών προς τους πολίτες. Με αυτή την πλατφόρμα οι φωτογράφοι θα έχουν τη δυνατότητα μεταφόρτωσης των φωτογραφιών των πολιτών στο Κυβερνητικό Νέφος (G-Cloud) ενώ οι πολίτες θα έχουν τη δυνατότητα να «κατεβάσουν» τα ψηφιακά αρχεία ή/και να δώσουν το δικαίωμα στις αρμόδιες κυβερνητικές υπηρεσίες να τα χρησιμοποιήσουν."

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, billdanos είπε

Το δελτίο τύπου που διάβασα αναφέρει πως θα έχουν πρόσβαση επαγγελματίες φωτογράφοι, ενώ ο χρήστης θα δίνει απλά το ΟΚ στις αρμόδιες υπηρεσίες να μοιράζονται αυτή τη φωτό.

"Τα κρατικά έγγραφα που απαιτούν φωτογραφία του πολίτη (πχ άδεια οδήγησης) θα υποστηριχθούν οριζόντια από τη δημιουργία της εφαρμογής MyPhoto.gov.gr που θα απευθύνεται σε επαγγελματίες φωτογράφους και θα βελτιώσει σε μεγάλο βαθμό το επίπεδο των παρεχόμενων υπηρεσιών προς τους πολίτες. Με αυτή την πλατφόρμα οι φωτογράφοι θα έχουν τη δυνατότητα μεταφόρτωσης των φωτογραφιών των πολιτών στο Κυβερνητικό Νέφος (G-Cloud) ενώ οι πολίτες θα έχουν τη δυνατότητα να «κατεβάσουν» τα ψηφιακά αρχεία ή/και να δώσουν το δικαίωμα στις αρμόδιες κυβερνητικές υπηρεσίες να τα χρησιμοποιήσουν."

Δηλαδή θα μπορούμε να τη βάζουμε και στο tinder? (τη φωτογραφία)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
13 minutes ago, Doubt said:

Δηλαδή θα μπορούμε να τη βάζουμε και στο tinder? (τη φωτογραφία)

 Αν βρίσκεσαι ακόμη σε αναζήτηση συντρόφου που θα ενθουσιαστεί από αυτή τη φωτογραφία, γιατί όχι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, billdanos είπε

 Αν βρίσκεσαι ακόμη σε αναζήτηση συντρόφου που θα ενθουσιαστεί από αυτή τη φωτογραφία, γιατί όχι? 

Στην περίπτωση την δικια μου ολο και καποια απελπισμένη θα υπάρχει...

Επεξ/σία από gorge18
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το ένα αστέρι που δίνουν κάποιοι στην εφαρμογή στο play store. Και στο google wallet όταν ήταν google pay έδιναν κάποιοι ένα αστέρι, επειδή δεν μπορούσαν να βάλουν τις κάρτες της Πειραιώς ή της Εθνικής. Αυτό ήταν θέμα των τραπεζών και όχι του google pay.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, pano είπε

Καλησπέρα,σε εμένα  είναι ενημερωμένη αλλά δεν γίνεται τίποτα ,ξέρετε αν χρειάζεται και κάτι άλλο;

Και σε εμένα το ίδιο πρόβλημα.

Φαίνεται να υπάρχει το αφμ μου στο https://drivers-vehicles.services.gov.gr/ αλλά παρόλαυτα εμφανίζεται ότι δεν είναι η δυνατή η έκδοση ψηφιακού διπλώματος.

Κάποιος που να έχει βρει κάποια λύση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...