Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το gov.gr Wallet για ταυτότητα και άδεια οδήγησης στο smartphone [Ενημέρωση]


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, great είπε

 

 

ειναι γνωστό το θεμα και η λυση ειναι εδω

Η λύση δεν είνια εκεί. Το έχω δοκιμάσει ήδη, το αναφέρει και στο faq αλλά δε μπορώ να κάνω κάτι γιατί και στο δίπλωμα και "εκεί" υπάρχει κανονικά το ΑΦΜ μου. Οι μόνες επιλογές είναι αυτές:
image.png.1d1c935804c237ac0831864870a68364.png

που δε μου χρησιμεύουν σε κάτι γιατί δε χρειάζομαι τίποτα από αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, vgeros είπε

Η λύση δεν είνια εκεί. Το έχω δοκιμάσει ήδη, το αναφέρει και στο faq αλλά δε μπορώ να κάνω κάτι γιατί και στο δίπλωμα και "εκεί" υπάρχει κανονικά το ΑΦΜ μου. Οι μόνες επιλογές είναι αυτές:
image.png.1d1c935804c237ac0831864870a68364.png

που δε μου χρησιμεύουν σε κάτι γιατί δε χρειάζομαι τίποτα από αυτά.

Μήπως υπάρχει κάποιο λάθος στο όνομα/επώνυμο στην άδεια οδήγησης σε σχέση με την ταυτότητα η φωτογραφία σου φαίνεται στην άδεια στο παραπάνω site?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, leo066 είπε

Μήπως υπάρχει κάποιο λάθος στο όνομα/επώνυμο στην άδεια οδήγησης σε σχέση με την ταυτότητα η φωτογραφία σου φαίνεται στην άδεια στο παραπάνω site?

Η φωτογραφία όχι δεν εμφανίζεται. Τα στοιχεία μου ναι, έχουν διαφορά με την ταυτότητα γιατί το δίπλωμα είχε βγει με άλλη ταυτότητα. Το σκέφτηκα οτι μπορεί να παίζει ρόλο αυτό αλλά αφού η σύνδεση γίνεται με το ΑΦΜ, δε θα έπρεπε να προχωρήσει κανονικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά, που βάζουμε το ΑΦΜ για το δίπλωμα; Ακολούθησα το λινκ αλλά μου βγάζει μόνο για αλλαγή, Ανανεωση διπλώματος κλπ.

Πάνω από αυτά μου βγάζει μια κάρτα διπλώματος που μπορώ να την γυρίσω μπρος πίσω και έχει κάτι άσχετα στοιχεία με τα δικά μου. Τώρα τι κάνουμε;

Επεξ/σία από kgian
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, vgeros είπε

Η φωτογραφία όχι δεν εμφανίζεται. Τα στοιχεία μου ναι, έχουν διαφορά με την ταυτότητα γιατί το δίπλωμα είχε βγει με άλλη ταυτότητα. Το σκέφτηκα οτι μπορεί να παίζει ρόλο αυτό αλλά αφού η σύνδεση γίνεται με το ΑΦΜ, δε θα έπρεπε να προχωρήσει κανονικά;

Δεν τίθεται θέμα. Η κοπέλα μου έχει διαφορετικά γραμμένο το όνομα στο δίπλωμα από ότι στην ταυτότητα και τα πέρασε και τα 2 κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω ΑΦΜ που λήγει σε 0 και πήρε κανονικά την ταυτότητα. Κάποιος που γνωρίζω και το ΑΦΜ του λήγει σε 0 την πέρασε στις 1:00 μετά τα μεσάνυχτα. Από τα μεσάνυχτα πρέπει να άνοιξε γιά όλα τα ΑΦΜ.

Επεξ/σία από NickFotopoulos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Choulio είπε

Δεν τίθεται θέμα. Η κοπέλα μου έχει διαφορετικά γραμμένο το όνομα στο δίπλωμα από ότι στην ταυτότητα και τα πέρασε και τα 2 κανονικά.

Ε ψάχνομαι να δω τι μπορεί να φταίει. Μέχρι τώρα τίποτα δε φαίνεται να φταίει αλλά το δίπλωμα συνεχίζει να μην περνάει. 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση ( μπορεί να έχει ξαναγίνει ) . Σε εμένα στη φωτογραφία του διπλώματος "κοτσαρε" αυτή που είχα και στην ταυτότητα ( 12 χρονών ) . Παίζει κάποιο conflict ή απλά τους λέω ότι έδωσα φωτογραφία 12χρονού ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

΄΄Για την έκδοση ψηφιακών εγγράφων μέσω του Gov.gr Wallet απαιτείται η κατοχή πιστοποιημένου αριθμού κινητού τηλεφώνου μέσω του ΕΜΕΠ΄΄

Δείτε μήπως δεν έχετε περασμένα τα στοιχεία σας στο ΕΜΕΠ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, anthonykleis είπε

Ερώτηση ( μπορεί να έχει ξαναγίνει ) . Σε εμένα στη φωτογραφία του διπλώματος "κοτσαρε" αυτή που είχα και στην ταυτότητα ( 12 χρονών ) . Παίζει κάποιο conflict ή απλά τους λέω ότι έδωσα φωτογραφία 12χρονού ; 

οταν εννοεις ειχα, εννοεις εχω

δηλαδη η ταυτοτητα σου εχει φωτογραφια οταν εισουν 12. Ναι ειναι λογικο, αυτη την φωτογραφια παιρνει.

Θα πρεπει βασει νομου εαν η ταυτοτητα σου δεν εχει λατινικους χαρακτηρες ή εχει περασει 15 χρονια απο την εκδοση να την αλλάξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, great είπε

οταν εννοεις ειχα, εννοεις εχω

δηλαδη η ταυτοτητα σου εχει φωτογραφια οταν εισουν 12. Ναι ειναι λογικο, αυτη την φωτογραφια παιρνει.

Θα πρεπει βασει νομου εαν η ταυτοτητα σου δεν εχει λατινικους χαρακτηρες ή εχει περασει 15 χρονια απο την εκδοση να την αλλάξεις.

εχω* . σε 1 χρόνο δικαιούμαι αλλαγή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά ενημερωτικά αν ενδιαφέρεται κάποιος...

 

Έκανα αίτηση στις 28/7 για ψηφιοποίηση της άδειας οδήγησης και σήμερα έλαβα το παρακάτω μνμ:

 

Έγκριση αίτησης ενημέρωσης στοιχείων

Η πρόσβασή σας στις ψηφιακές υπηρεσίες του Υπουργείου Υποδομών και Μεταφορών θα ενεργοποιηθεί μετά απο την παρακάτω ημερομηνία:

06/08/2022 07:00

 

Οπότε περιμένω από αύριο να δω αν θα μου περάσει και το δίπλωμα στην εφαρμογή...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Vassub είπε

Απλά ενημερωτικά αν ενδιαφέρεται κάποιος...

 

Έκανα αίτηση στις 28/7 για ψηφιοποίηση της άδειας οδήγησης και σήμερα έλαβα το παρακάτω μνμ:

 

Έγκριση αίτησης ενημέρωσης στοιχείων

Η πρόσβασή σας στις ψηφιακές υπηρεσίες του Υπουργείου Υποδομών και Μεταφορών θα ενεργοποιηθεί μετά απο την παρακάτω ημερομηνία:

06/08/2022 07:00

 

Οπότε περιμένω από αύριο να δω αν θα μου περάσει και το δίπλωμα στην εφαρμογή...

Που έκανες την αίτηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...