Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, lazarnik είπε

Καλησπέρα, σήμερα με ενημέρωσαν τι θα ισχύει από σήμερα στην ελπε. Τα 100(τμηματικα) για πρώην πελάτες που θέλουν να επιστρέψουν ελπε (κυμενομενο) τέλος. 

Θα ισχύουν μόνο αν κάνουν μπλε. ΑΛΛΑ όσοι "πρωην" πελάτες ελπε επιστρέψουν και κάνουν μπλε δεν παίρνουν την τιμή που έχει το site αλλά 0,106kwh με 9,90 πάγιο και δεσμσευση μέχρι 31/12/24. Η ρήτρα αποχωρήσεις είναι 10€ για κάθε μήνα που μένει.  Επίσης παίρνουν κανονικά τα 100+50(τμηματικα) +20σκλαβενιτη.

Όσο πάει κόβει από τα δώρα η Elpe...κακό, αλλά ελπίζω ότι θα παίξουν έξτρα εορταστικά promo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5457

  • ekrepali

    2066

  • doomnx

    1007

  • takoulou

    636

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

18 minutes ago, SofoS@ said:

Μπορεί να παίζει ρόλο και το εξής, τον Φεβρουάριο είχα δύο μετρήσεις με ένδειξη ΔΕΔΔΗΕ, μία στην αρχή του μήνα που ήταν η προγραμματισμένη καταμέτρηση και μια στις 22 από την μεταφορά.

Κανονικά σ'αυτή τη περίπτωση οφείλουν να βγάλουν εκκαθαριστικό μέχρι τη καταμέτρηση του ΔΕΔΔΗΕ, και μετά τελικό για το υπόλοιπο διάστημα. Βεβαια αν οι διαφορές είναι 1-2 ευρώ, μη το κάνεις θέμα... χειρότερο μπάχαλο θα δημιουργηθεί με την ακύρωση λογαριασμών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια, εχω κανει το μυαλο μου μαρμελαδα παλι τις τελευταιες μερες.
Διαβαζω και διαβαζω και δεν εχω καταλαβει τιποτα με το τι γινεται με το ρευμα.
Μπορει καποιος να το δει να μου πει που με συμφαιρει να παω; Δεν αντεχω να διαβαζω αλλο, ζαλιστικα.

Κατω στο spoiler, ο σημερινος εκκαθαριστικος που με τους 2 προηγουμενους εναντι, πληρωσα πριν την ληξη του, για να προλαβω την εκπτωση συνεπειας.

 

Spoiler

Ekkatharistikos.jpg.74e79c0d44b1c29b3707c49c1e0885fb.jpg

 

Επεξ/σία από ri3per
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ri3per είπε

Παιδια, εχω κανει το μυαλο μου μαρμελαδα παλι τις τελευταιες μερες.
Διαβαζω και διαβαζω και δεν εχω καταλαβει τιποτα με το τι γινεται με το ρευμα και εχει γινει αποδεκτη και το επιδομα θερμανσης για το ρευμα και παρ' ολα αυτα δεν ειδα καμια εκπτωση στον λογαριασμο που εχει ερθει σημερα και παλι κοντεψα να πηδηξω απ το παραθυρο.
Μπορει καποιος να το δει να μου πει που με συμφαιρει να παω και τι παιζει με το επιδομα; Δεν αντεχω να διαβαζω αλλο, ζαλιστικα.

Κατω στο spoiler, ο σημερινος εκκαθαριστικος που με τους 2 προηγουμενους εναντι, πληρωσα πριν την ληξη του, για να προλαβω την εκπτωση συνεπειας.

 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Ekkatharistikos.jpg.74e79c0d44b1c29b3707c49c1e0885fb.jpg

 

για επίδομα υπάρχει άλλο νήμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, korakios είπε

για επίδομα υπάρχει άλλο νήμα

Το βρηκα το νημα, ευχαριστω πολυ.. Διορθωσα και το ποστ μου. Αυτο που με καιει περισσοτερο ειναι να δω αν με συμφαιρει να παω αλλου γιατι με εχουν γδαρει νομιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ri3per είπε

Το βρηκα το νημα, ευχαριστω πολυ.. Διορθωσα και το ποστ μου. Αυτο που με καιει περισσοτερο ειναι να δω αν με συμφαιρει να παω αλλου γιατι με εχουν γδαρει νομιζω

δυστυχώς δε φαίνεται τίποτα λόγω χαμηλής ανάλυσης ,

αλλά απο τη στιγμή που παίζει το excel του doomnx μπορείς να δεις στο ιστορικό τιμών του προγράμματος που είσαι αν συνέφερε ή όχι

το μόνο που φαίνεται στο λογαριασμό είναι οτι ήσουν στο ειδικό της Προτέργιας το οποίο είναι σε μαύρη λίστα λόγω μεγάλης αρχικής τιμής . Βέβαια τη συνέπεια είδαμε σε 2-3 άλλα μέλη οτι τη βάζανε απευθείας και όχι στον επόμενο , δεν ξέρω αν το κάνανε και σε σένα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να κάνω account στο zenith app. Επειδή το email υπήρχε, με αναγνωρίζει ως παλίο πελάτη με τον παλίο κωδικό πελάτη και γενικά γίνεται λίγο μπάχαλο. Το ξανακάνω από την αρχή και εκεί στην δημιουργια PIN, κολλάει εντελώς. Είχε κανείς το ίδιο θέμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

δυστυχώς δε φαίνεται τίποτα λόγω χαμηλής ανάλυσης ,

αλλά απο τη στιγμή που παίζει το excel του doomnx μπορείς να δεις στο ιστορικό τιμών του προγράμματος που είσαι αν συνέφερε ή όχι

το μόνο που φαίνεται στο λογαριασμό είναι οτι ήσουν στο ειδικό της Προτέργιας το οποίο είναι σε μαύρη λίστα λόγω μεγάλης αρχικής τιμής . Βέβαια τη συνέπεια είδαμε σε 2-3 άλλα μέλη οτι τη βάζανε απευθείας και όχι στον επόμενο , δεν ξέρω αν το κάνανε και σε σένα

Υπαρχει καποιος τροπος να το ανεβασω καπου με μεγαλυτερη αναλυση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ri3per είπε

Υπαρχει καποιος τροπος να το ανεβασω καπου με μεγαλυτερη αναλυση;

δοκίμασε screenshot σελίδα-σελίδα ξεχωριστά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε η ώρα της αποχώρησης από την Ελιν με 5 παροχές. Από την πιο εξυπηρετική εταιρια κατάντησε η χειρότερη όλων με την φαεινή ιδέα να πάρουν ένα τηλεφωνικό κέντρο γεμάτο άσχετες που απλά μεταφέρουν τα αιτήματα με σκοπό να σε πάρουν αργότερα οι υπεύθυνοι. Και βέβαια δεν σε παίρνει ποτέ κανένας.

μακριά πλέον από Ελιν αν θέλετε την ψυχική ενεργειακή υγεία σας

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη λαδιά της elpedison όσον αφορά τους υπολογισμούς στο λογαριασμό. Πιο συγκεκριμένα, ο τελευταίος λογαριασμός που εκδόθηκε ήταν με διάστημα κατανάλωσης από 2 Ιανουαρίου έως 5 Μαρτίου. Ο προηγούμενος λογαριασμός ήταν διάστημα από 2 Ιανουαρίου έως 9 Φεβρουαρίου. Όπερ σημαίνει διπλοχρέωση ενός μηνός. Όλοι οι λογαριασμοί μου είναι έναντι με ένδειξη πελάτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Castorp είπε

Ήρθε η ώρα της αποχώρησης από την Ελιν με 5 παροχές. Από την πιο εξυπηρετική εταιρια κατάντησε η χειρότερη όλων με την φαεινή ιδέα να πάρουν ένα τηλεφωνικό κέντρο γεμάτο άσχετες που απλά μεταφέρουν τα αιτήματα με σκοπό να σε πάρουν αργότερα οι υπεύθυνοι. Και βέβαια δεν σε παίρνει ποτέ κανένας.

μακριά πλέον από Ελιν αν θέλετε την ψυχική ενεργειακή υγεία σας

μέσω email στο customercare δεν απαντάνε ? (για τα τηλέφωνα σε νέες αιτήσεις τα ξέρουμε όπως και με ζενίθ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, gpapas640 said:

Πρώτη λαδιά της elpedison όσον αφορά τους υπολογισμούς στο λογαριασμό. Πιο συγκεκριμένα, ο τελευταίος λογαριασμός που εκδόθηκε ήταν με διάστημα κατανάλωσης από 2 Ιανουαρίου έως 5 Μαρτίου. Ο προηγούμενος λογαριασμός ήταν διάστημα από 2 Ιανουαρίου έως 9 Φεβρουαρίου. Όπερ σημαίνει διπλοχρέωση ενός μηνός. Όλοι οι λογαριασμοί μου είναι έναντι με ένδειξη πελάτη.

Ανεβασε λογαριασμους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gpapas640 είπε

Πρώτη λαδιά της elpedison όσον αφορά τους υπολογισμούς στο λογαριασμό. Πιο συγκεκριμένα, ο τελευταίος λογαριασμός που εκδόθηκε ήταν με διάστημα κατανάλωσης από 2 Ιανουαρίου έως 5 Μαρτίου. Ο προηγούμενος λογαριασμός ήταν διάστημα από 2 Ιανουαρίου έως 9 Φεβρουαρίου. Όπερ σημαίνει διπλοχρέωση ενός μηνός. Όλοι οι λογαριασμοί μου είναι έναντι με ένδειξη πελάτη.

σαν έναντι μη δίνεις και πολύ σημασία , αλλά όντως χαζομάρα και σπαζοκεφαλιά στην εκκαθάριση

δεν αφαίρεσαν το προηγούμενο ποσό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, korakios είπε

σαν έναντι μη δίνεις και πολύ σημασία , αλλά όντως χαζομάρα και σπαζοκεφαλιά στην εκκαθάριση

δεν αφαίρεσαν το προηγούμενο ποσό ?

Τώρα που το λες κάτι έχουν αφαιρέσει το οποίο δεν εξηγείται πουθενά. Έχω ήδη απευθυνθεί στο τσατ, μόλις βγάλω άκρη θα ενημερώσω.

Update: υπάρχει αφαίρεση ενός ποσού που αντιστοιχεί σε προμήθεια+ρυθμιζόμενες του προηγούμενου λογαριασμού. Με λίγα λόγια είναι σαν ο προηγούμενος λογαριασμός να βγήκε ως σκέτος έναντι. Οι δικαιολογίες του τσατ, φαιδρες. Έπρεπε λέει να το υπολογίσουν έτσι γιατί υπήρχε μέτρηση του ΔΕΔΔΗΕ στις 02/01 (εν τω μεταξύ και στον προηγούμενο λογαριασμό η αρχική μέτρηση ήταν η ίδια). Μπαχαλο. Θα μου πείτε τι πιο σύνηθες να συμβεί...

Επεξ/σία από gpapas640
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...