Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 hours ago, bilham said:

 

"οφείλει να επιστρέψει στην εταιρεία το πλήρες ποσό των δωροκαρτών που έχει λάβει μέχρι το εν λόγω χρονικό σημείο" εντός 12μήνου

 

Έμμεση ρήτρα αποχώρησης είναι κι αυτό... αν φτάσει καμια υπόθεση στον ΣτΚ θα τη χαρίσουν στον πελάτη κατ'εξαιρεση για να κλείσει το αίτημα άρον άρον και να μη βγει πόρισμα.

Δεν είναι τυχαίο ότι η volton ξήλωσε τη ρήτρα στη δωροεπιταγη των public. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

13 ώρες πριν, Dimperor είπε

ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ ΜΕ ΤΟ SMART ZERO ΛΕΝΕ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ ΤΠΤ

ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΜΕ ΤΟ SMARTUP ΔΙΝΟΥΝ 40 ΕΥΡΩ

 

Σε μένα τηλεφωνικά, σαν παλιό πελάτη, μου είπαν zero + 40 σκλαβενίτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορεί κάποιος να τσεκάρει αν είναι σωστές οι χρεώσεις; Δεν μπορώ να βγάλω άκρη πως χρεώνει η volton

Η περίοδος κατανάλωσης είναι 22/01 έως 19/02 (28ημ)

και ο υπολογισμός βάση συμβολαίου που υπέγραψα με την έκπτωση συνέπειας είναι ο εξής

1,1990 * ΜΤΑΜ + 0,014 με την έκπτωση συνέπειας (πλήρωσα εμπρόθεσμα) ή 1,1990 * ΜΤΑΜ + 0,020 χωρίς

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων

Spoiler

Screenshot2024-04-24105347.jpg.5d55995d35fb9680ee4d9e5fa55a96fc.jpg

 

Επεξ/σία από kozywozy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περί πάγιας εντολής Elpedison (αλλά ίσως αφορά και τους υπόλοιπους).. άρα χωρίς πληρωμή δεν μπαίνει πάγια (με κάρτα όχι μέσω τραπέζης)

Spoiler

Screenshot_2024-04-24-11-55-31-556_com.android.chrome.jpg.ab2c4de9a0fa82e25aca2855311459c8.jpg

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, bilham είπε

Δεν είναι άσχημα, από ότι βλέπω στο excel σου το Yellow Simple Protect έχει μόνο 1€ διαφορά από το φθηνότερο choice. Δίνουν μία ψευδαίσθηση ασφάλειας για κάποιο διάστημα και ενόψει ενδεχομένως αύξησης ΤΕΑ λόγω καλοκαιριού. Αν είχαν και τον Αύγουστο μέσα θα ήταν πολύ καλύτερα.

Απλά το Choice ισχύει για όλο το 12μηνο και εν τέλει βγαίνει φθηνότερο (με ίδια ΤΕΑ).

14 ώρες πριν, bilham είπε

@doomnx Στο excel σου στο Blue Fixed 6M το εξαμηνιαίο σύνολο 462.79 € πώς το βγάζεις;

Επίσης μήπως το Volton Yellow Simple Protect να μπει στα ex-ante μέχρι τέλος Ιουλίου;

Ευχαριστώ για την επισήμανση. Είχα αφήσει μέσα το πέναλτι αποχώρησης του Blue Fixed επειδή έκανα in-place διόρθωση. Τραγικό λάθος.

Δεν θα το βάλω στα ex-ante γιατί δεν ξέρουμε πόσο θα είναι η ΤΕΑ στο τέλος του μήνα. Κατά πάσα πιθανότητα θα ισχύει το 0,083, αλλά και πάλι δεν είναι δεσμευτικό. Σε κάθε περίπτωση, το μηνιαίο σύνολο μπορεί να συγκριθεί με αυτό των ex-ante αφού αναμένεται να είναι σταθερό.

Επεξ/σία από doomnx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πληροφοριακά πήρα προσφορά τηλεφωνική από befon για το Elpedison Bright up 50 ευρώ πίστωση στον λογαριασμό + 15+15 για δύο μήνες παραμονής. Ουσιαστικά ακυρώσανε το πάγιο της 8 μηνης παραμονής.

Spoiler

Screenshot2024-04-24131446.png.804f3b46dff1b0c45ee7a0990e55c304.png

Spoiler

Screenshot2024-04-24131527.png.5f5a8d34bf4f8c9ce8f81917bcb81ec7.png

Μου είπαν ότι θα μου στείλουν και 40€ Σκλαβενίτη αλλά δεν μπορούσαν να το επισυνάψουν στο e-mail αλλά έχω την υπόσχεση της πωλήτριας ότι θα μου τα στείλει 🤣 οπότε δεν τα υπολογίζω.

Επεξ/σία από kozywozy
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Σε σπίτι εξοχικό που κατοικείται ελάχιστα, δεν είναι πολύ καλή λύση το smart zero της ελπεντισον?

Έχει καμιά παγίδα?

Παγίδες δεν έχει, αλλά δεν έχει και δώρα. Το YELLOW FREE HOME του ΗΡΩΝ με τα 50 € δώρο μέσω e-contract θα σου έρθει φθηνότερα.

Επεξ/σία από doomnx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, doomnx said:

Παγίδες δεν έχει, αλλά δεν έχει και δώρα. Το YELLOW FREE HOME του ΗΡΩΝ θα σου έρθει φθηνότερα.

λογικα και το power home choice me 1ε παγιο, αλλα αρκετα φθηνοτερη τιμη kwh, αν κατοικειται για 4-5 μηνες δεν θα συμφερει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, insomniagfg είπε

λογικα και το power home choice me 1ε παγιο, αλλα αρκετα φθηνοτερη τιμη kwh, αν κατοικειται για 4-5 μηνες δεν θα συμφερει?

Όχι γιατί δεν έχει δώρο (πέρα από το 1 €/μήνα). Βάλτε όμως τις καταναλώσεις στο εξέλ και δείτε. 

Επεξ/σία από doomnx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, stylish είπε

Για κλειστο σπιτι δεν συμφερει το elpedison bright up? Για ποσο καιρο δεσμευεσαι να μεινεις;

Έχεις 10 ευρώ πάγιο και είσαι δεσμευμένος μέχρι 31/12

Δεν είναι η καλύτερη επιλογή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, doomnx είπε

Όχι γιατί δεν έχει δώρο (πέρα από το 1 €/μήνα). Βάλτε όμως τις καταναλώσεις στο εξέλ και δείτε. 

Το Power home choice έχει μηδενικό πάγιο για όλον τον χρονο.Λεει 1 ευρώ αλλά είναι δώρο όλα τα πάγια 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 minutes ago, kozywozy said:

Πληροφοριακά πήρα προσφορά τηλεφωνική από befon για το Elpedison Bright up 50 ευρώ πίστωση στον λογαριασμό + 15+15 για δύο μήνες παραμονής. Ουσιαστικά ακυρώσανε το πάγιο της 8 μηνης παραμονής.

  Hide contents

Screenshot2024-04-24131446.png.804f3b46dff1b0c45ee7a0990e55c304.png

  Hide contents

Screenshot2024-04-24131527.png.5f5a8d34bf4f8c9ce8f81917bcb81ec7.png

Μου είπαν ότι θα μου στείλουν και 40€ Σκλαβενίτη αλλά δεν μπορούσαν να το επισυνάψουν στο e-mail αλλά έχω την υπόσχεση της πωλήτριας ότι θα μου τα στείλει 🤣 οπότε δεν τα υπολογίζω.

Στο σταθερο αν φυγεις στον μηνα τι πληρωνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...