Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

31 minutes ago, doomnx said:

Στο Bright δεν παίζει. Για το τμηματικό δεν έχω ενημέρωση... Και πάλι 4,10 €/μήνα δεν είναι και τίποτα σούπερ ουάου.

Ομολογω πως δε ξερω πως βγηκε το 4,10 αλλα εκανα λαικ. 😛

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5502

  • ekrepali

    2073

  • doomnx

    1018

  • takoulou

    637

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, energy52 είπε

Οκ δεν το αναφερω καθολου και θα δειξει..Τα 100 ειναι τμηματικα και γραφει  (εφεξής «το Δώρο Το Δώρο θα αποδίδεται στον Πελάτη τμηματικά, ήτοι υπολογιζόμενο με αναλογία ημερών (πχ. 100/730x 30) θα πιστώνεται στους μηνιαίους λογαριασμούς κατανάλωσης που θα εκδίδονται για τον μετρητή του Πελάτη κατά τη αρχική διάρκεια της ι Σύμβασης Προμήθειας.

Σ ευχαριστω παντως!

Αφού δεν είναι εφάπαξ αλλά 0.30€ την ημέρα, θα στο δώσουν.

Είναι σίγουρο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, energy52 said:

Οκ δεν το αναφερω καθολου και θα δειξει..Τα 100 ειναι τμηματικα και γραφει  (εφεξής «το Δώρο Το Δώρο θα αποδίδεται στον Πελάτη τμηματικά, ήτοι υπολογιζόμενο με αναλογία ημερών (πχ. 100/730x 30) θα πιστώνεται στους μηνιαίους λογαριασμούς κατανάλωσης που θα εκδίδονται για τον μετρητή του Πελάτη κατά τη αρχική διάρκεια της ι Σύμβασης Προμήθειας.

Σ ευχαριστω παντως!

Eνα ένα τα γράφεις... εγώ νόμιζα πως είναι ίδιο με το Christmas promo που έδιναν 100 στο 1ο λογαριασμό. Αν είναι  τμηματικό, κλάιν. Aνεβασε το pdf να δούμε τι σόι ειναι πάντως... Easter promo λέει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Eνα ένα τα γράφεις... εγώ νόμιζα πως είναι ίδιο με το Christmas promo που έδιναν 100 στο 1ο λογαριασμό. Αν είναι  τμηματικό, κλάιν. Aνεβασε το pdf να δούμε τι σόι ειναι πάντως... Easter promo λέει;

κλάιν-ξεκλάιν τα δινει τα δωρακια η Ελπε😄.. 0,30 την ημερα ειναι οπως λεει ο φιλος πιο πανω;

2024-04-24-180635.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 minutes ago, energy52 said:

κλάιν-ξεκλάιν τα δινει τα δωρακια η Ελπε😄.. 0,30 την ημερα ειναι οπως λεει ο φιλος πιο πανω;

 

Αυτό επειδή αφορά double, θα σου απαντήσω στο topic του αερίου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά,

 

θα ήθελα μία βοήθεια γτ δεν το κατέχω το θέμα. Πιθανολογώ ότι μπορεί και να ψάχνω ψύλλους στα άχυρα, αλλά καλύτερα να ακούσω κάποιον που να γνωρίζει παρά να κάνω πράγματα στα τυφλά...

Θα ανοίξω μία εταιρία σύντομα και στο κατάστημα γενικά αναμένω για πολλούς και διάφορους λόγους μικρές καταναλώσεις. όταν λέμε χαμηλές εννοούμε <100kwh/μήνα ή κάπου εκεί.

Βρήκα αυτά τα 2 προγράμματα.

https://www.elpedison.gr/el/gia-tin-epicheirisi/revma-gia-mikres-mesaies-epicheiriseis/elpedison-smartzero-for-business_133158/

https://www.heron.gr/energy/electricity/epixeirisi/yellow-free-business/

Ποιο από τα 2 πιστεύετε ότι θα "βγει" πιο φτηνά ή/και κρύβει τις λιγότερες "παγίδες"/κρυφά κόλπα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο και τον κόπο σας!

Επεξ/σία από tasosv1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως κάποιος έχει/μπορεί να μου πει πώς θα βρω την τιμή στο guarantee home bonus του Ήρωνα (κίτρινο) του περασμένου Δεκεμβρίου; Αν είδα καλά, στο εξελ έχει ιστορικό τιμών από τον Ιανουάριο. Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, ΑΠΟΛΛΩΝ83 είπε

Μήπως κάποιος έχει/μπορεί να μου πει πώς θα βρω την τιμή στο guarantee home bonus του Ήρωνα (κίτρινο) του περασμένου Δεκεμβρίου; Αν είδα καλά, στο εξελ έχει ιστορικό τιμών από τον Ιανουάριο. Ευχαριστώ πολύ

0,077 και 10% συνέπεια

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, πέρασα από VOLTON για να πάρω τις 500 δωρεάν , κάθισα 38 ημέρες και μου έβγαλαν 2 λογαριασμούς ένα στις 16  ημέρες και ένα εκκαθαριστικό και απωολτον.pdf

ό τις  500 πήρα  315 ,τα έχουν βγάλει σωστά ?

Καλησπέρα, πέρασα από VOLTON για να πάρω τις 500 δωρεάν , κάθισα 38 ημέρες και μου έβγαλαν 2 λογαριασμούς ένα στις 16  ημέρες και ένα εκκαθαριστικό και από τις  500 πήρα  315 ,τα έχουν βγάλει σωστά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, tony4444 είπε

Καλησπέρα, πέρασα από VOLTON για να πάρω τις 500 δωρεάν , κάθισα 38 ημέρες και μου έβγαλαν 2 λογαριασμούς ένα στις 16  ημέρες και ένα εκκαθαριστικό και από τις  500 πήρα  315 ,τα έχουν βγάλει σωστά ?

πόσο έκαψες τις πρώτες 16 ? Λείπει ο λογαριασμός

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tony4444 είπε

αρχικά έκαψες όντως 760kw σε 16 μέρες ? Ή φούσκωσες την ένδειξη ή έγινε μπέρδεμα , πάντως σε έφαγε η χρέωση ΥΚΩ

απο τον πρώτο λογαριασμό πήρες

16*500/30=267 δωρεάν

απο το δεύτερο , για τις υπόλοιπες 14 μέρες ,με 75kw κατανάλωσης στις 22 μέρες πήρες με όριο τα 500/30

14*75/22=48 δωρεάν

σύνολο 315

Σε έφαγε το οτι βγήκε (φουσκωμένος) ο 1ος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

αρχικά έκαψες όντως 760kw σε 16 μέρες ? Ή φούσκωσες την ένδειξη ή έγινε μπέρδεμα , πάντως σε έφαγε η χρέωση ΥΚΩ

απο τον πρώτο λογαριασμό πήρες

16*500/30=267 δωρεάν

απο το δεύτερο , για τις υπόλοιπες 14 μέρες ,με 75kw κατανάλωσης στις 22 μέρες πήρες με όριο τα 500/30

14*75/22=48 δωρεάν

σύνολο 315

Σε έφαγε το οτι βγήκε (φουσκωμένος) ο 1ος

ναι όντως έκαψα 760 , αρα είναι σωστή η χρέωση καταλαβαίνω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tasosv1 είπε

Καλησπέρα παιδιά,

 

θα ήθελα μία βοήθεια γτ δεν το κατέχω το θέμα. Πιθανολογώ ότι μπορεί και να ψάχνω ψύλλους στα άχυρα, αλλά καλύτερα να ακούσω κάποιον που να γνωρίζει παρά να κάνω πράγματα στα τυφλά...

Θα ανοίξω μία εταιρία σύντομα και στο κατάστημα γενικά αναμένω για πολλούς και διάφορους λόγους μικρές καταναλώσεις. όταν λέμε χαμηλές εννοούμε <100kwh/μήνα ή κάπου εκεί.

Βρήκα αυτά τα 2 προγράμματα.

https://www.elpedison.gr/el/gia-tin-epicheirisi/revma-gia-mikres-mesaies-epicheiriseis/elpedison-smartzero-for-business_133158/

https://www.heron.gr/energy/electricity/epixeirisi/yellow-free-business/

Ποιο από τα 2 πιστεύετε ότι θα "βγει" πιο φτηνά ή/και κρύβει τις λιγότερες "παγίδες"/κρυφά κόλπα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο και τον κόπο σας!

της ελπέ μου βγάζει το excel λίγο φθηνότερο

Μόλις τώρα, tony4444 είπε

ναι όντως έκαψα 760 , αρα είναι σωστή η χρέωση καταλαβαίνω 

ναι

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

37 ημέρες στη volton, 691kwh κατανάλωση.

Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να έχουν βγάλει σωστό λογαριασμό.Μονο για το πάγιο δεν είμαι σίγουρος. Γράφουν όμως εκκαθαριστικός ενώ θα έπρεπε να είναι τελικός αφού έφυγα για ΔΕΗ.

 

Spoiler

 

 

EINV3469451 (1).pdf

Επεξ/σία από armenistis1980
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...