Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 30,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 λεπτά πριν, kozywozy είπε

Μετά από αποδοχή του e-mail της elpedison που μου πρόσφεραν στο Bright up 50 ευρώ στον πρώτο λογαριασμό και 30 επιμέρους στους δύο μήνες με πήραν και από το αρμόδιο τμήμα για τηλεφωνική επιβεβαίωση και ολοκλήρωση της σύναψης του συμβολαίου. Όταν τους είπα να αναφερθούμε και στους ειδικούς όρους μου είπαν ότι δεν έχουν κάποια ενημέρωση ότι μπορούν να δώσουν τα + 30 ευρώ τμηματικά στους 2 μήνες και ότι θα με πάρουν ξανά. Ακόμα περιμένω.

Ερώτηση αν κάποιος το γνωρίζει, επειδή τέτοιες συμπεριφορές και ασυνεννοησίες δεν μου αρέσουν. Αν τελικά τηλεφωνικά δεν αποδεχθώ την σύμβαση θα εκδώσουν λογαριασμό 80 ευρώ λόγο αποχώρησης ή το e-mail αποδοχής δεν είναι δεσμευτικό;

Ευχαριστώ

Την στιγμή που αναφέρεται γραπτα στο email ισχύει.Απλα ο άνθρωπος που σε πήρε για την τυπική τηλεφωνική επιβεβαίωση ήξερε μόνο το γνωστό ποιηματάκι που τους λένε και όταν του είπες για ειδικούς όρους μπλοκαρίστηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, favou2000 είπε

Την στιγμή που αναφέρεται γραπτα στο email ισχύει.Απλα ο άνθρωπος που σε πήρε για την τυπική τηλεφωνική επιβεβαίωση ήξερε μόνο το γνωστό ποιηματάκι που τους λένε και όταν του είπες για ειδικούς όρους μπλοκαρίστηκε.

Πολύ πιθανό αλλά επειδή η συνεννόηση μου με την elpedison αυτή την φορά είναι πολύ προβληματική μιας και δεν μου έδωσαν και μια διατακτική σε ένα άλλο συμβόλαιο που ήθελα να κάνω, λόγο λάθους τους όπως είπαν, που ακόμα και αυτό περιμένω να το διορθώσουν αλλά δεν βλέπω προθυμία μάλλον θα κάνω καινούργια αίτηση σε κάποιον άλλο για να πάρω αντιπροσφορά της Volton για το simple protect.

Γι αυτό θέλω να ξέρω αν θα βρεθώ να χρωστάω 80 μόνο και μόνο επειδή έχω στείλε το e-mail αποδοχής!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/4/2024 στις 1:09 ΜΜ, desiro είπε

Καλημερα παιδια!!! Εχω ενα θεμα με την elpedison.... εδω κ 3 σχεδον μηνες που υπεγραψα δεν μου εχει αποσταλει η δωροκαρτα edenred...στα τηλεφωνα κ στα email που πηρα μου λενε οτι θα προωθηθει κατ επειγον το θεμα κ θα με ειδοποιησουν χωρις φυσικα να με παρει ποτε κανεις πισω....

σας παρακαλω δωστε μου καποιο σημαδι πως να κινηθω ?

Καλησπέρα μάγκες!!

Μολις ελαβα την εξης απαντηση μεσω rae 

"Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με την Elpedison μέσω της πλατφόρμας My Rae.

Σε συνέχεια του έγγραφου αιτήματός σας θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι, έχουμε προχωρήσει στις απαραίτητες ενέργειες αποστολής της δωροεπιταγής.

Με εκτίμηση,

Διεύθυνση Εξυπηρέτησης Πελατών
ELPEDISON S.A"

Ποια ειναι η επομενη μου ενεργεια? Παταω έτοιμα προς ολοκλήρωση ή απορριψη απαντησης κ αποστολη νεου σχολιου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, desiro είπε

Καλησπέρα μάγκες!!

Μολις ελαβα την εξης απαντηση μεσω rae 

"Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με την Elpedison μέσω της πλατφόρμας My Rae.

Σε συνέχεια του έγγραφου αιτήματός σας θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι, έχουμε προχωρήσει στις απαραίτητες ενέργειες αποστολής της δωροεπιταγής.

Με εκτίμηση,

Διεύθυνση Εξυπηρέτησης Πελατών
ELPEDISON S.A"

Ποια ειναι η επομενη μου ενεργεια? Παταω έτοιμα προς ολοκλήρωση ή απορριψη απαντησης κ αποστολη νεου σχολιου?

Πατάς απόρριψη και απαντάς ότι αναμενεις την παραλαβή της δωροεπιταγης ώστε να ολοκληρώσεις το αίτημα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 minutes ago, GREGORYMO said:

Έφερα νέα παροχή στην ελπεντισον και εκτός από 2 επί 15€, μου έδωσε και Extra 30€ δώρο επιταγή public.

Υπάρχει κάποια παγίδα?

Η παγίδα είναι σου πάσαραν 30 ευρώ Public (που ό,τι κι αν πάρεις είναι πανάκριβο), αντί για 40 ευρώ σκλαβενίτη που πήραμε όλοι.

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, kozywozy said:

Αν τελικά τηλεφωνικά δεν αποδεχθώ την σύμβαση θα εκδώσουν λογαριασμό 80 ευρώ λόγο αποχώρησης ή το e-mail αποδοχής δεν είναι δεσμευτικό;

Ευχαριστώ

 

1 hour ago, kozywozy said:

 

Γι αυτό θέλω να ξέρω αν θα βρεθώ να χρωστάω 80 μόνο και μόνο επειδή έχω στείλε το e-mail αποδοχής!

Αν δε συμφωνήσεις στη τηλεφωνική ηχογράφηση, θα ακυρωθεί όλη η σύμβαση και θα πρέπει να ξανακάνεις όλη τη διαδικασία απ'την αρχή. Εκτός κι αν ζητήσεις τις διορθώσεις που θες.

Αν δε σηκώσεις το τηλέφωνο, δε νομίζω να προχωρήσει η αίτηση στον ΔΕΔΔΗΕ αλλά δεν το θεωρω κι απίθανο. Άλλοι πάροχοι πχ ΗΡΩΝ που στέλνουν τις αιτήσεις στον ΔΕΔΔΗΕ χωρίς ηχογράφηση.

 

9 minutes ago, Nnoutas said:

Παιδιά για να ενεργοποιήσεις παγια εντολή στην ΕΛΠΕ πλέον πρέπει πρώτα να εκδοθεί λογαριασμός με την εγγύηση;

  

On 22/04/2024 at 23:03, ekrepali said:

Άλλαξε η καταχώρηση πάγιας στο myelpedison... δε γίνεται πλέον να καταχωρήσουμε κάρτα πριν εκδωθεί λογαριασμός.

  Reveal hidden contents

333.jpg.16dbc22570b9f70eda01c9aee26cc0e3.jpg

Τώρα πρέπει να βγει πρώτα λογαριασμός... να καταχωρήσουμε το ποσό πληρωμής, να επιλέξουμε τρόπο πληρωμής (κάρτα ή ίσως και paypal), και κάνουμε πληρωμή & ενεργοποίηση πάγιας ταυτόχρονας.

Προσωπικά δε πρόκειται να κάνω αυτή τη διαδικασία, γιατί δε ξέρω μετά αν μπορώ να αφαιρέσω τη πάγια μ'ένα απλό κλικ... ή αν θα μας βγάζουν τη πίστη όπως ο ΗΡΩΝ.

Οπότε θα περιμένω να βγει λογαριασμός... πληρώνω με κάρτα, μετά ενεργοποιώ πάγια από ebanking από λογιαριασμό με μικρό/μηδενικό υπόλοιπο.

  

On 23/04/2024 at 10:54, nikolinoss said:

Σε παρόμοια περίπτωση, μου είπαν μεσω chat να ενεργοποιήσω την πάγια απο εδω 

Διαχείριση πιστωτικών καρτών - Πάγιες Εντολές | Elpedison

και δούλεψε!

  

On 24/04/2024 at 12:00, Dogtor21 said:

Περί πάγιας εντολής Elpedison (αλλά ίσως αφορά και τους υπόλοιπους).. άρα χωρίς πληρωμή δεν μπαίνει πάγια (με κάρτα όχι μέσω τραπέζης)

  Hide contents

Screenshot_2024-04-24-11-55-31-556_com.android.chrome.jpg.ab2c4de9a0fa82e25aca2855311459c8.jpg

 

Για να μη τα ξαναγράφω...

Αν δε θέλετε να μπλέξετε... γιατί το θέμα δεν είναι μόνο να ενεργοποιήσετε τη πάγια αλλά να μπορείτε εύκολα και να την απενεργοποιήσετε, κάντε αυτό που έγραψα με bold.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 minutes ago, GREGORYMO said:

Έφερα νέα παροχή στην ελπεντισον και εκτός από 2 επί 15€, μου έδωσε και Extra 30€ δώρο επιταγή public.

Υπάρχει κάποια παγίδα?

Α τελικα ειναι η 30αρα public αντι για 40αρα σκλαβενιτη; Νομιζα ειναι και οι 2 μαζι 😆

Αν ειναι ετσι μακρια απο public εννοειταιιιιιιιιιιιι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα με καλεσαν  αποτην ζενιθ για να παω στο power choice και 1 ευρω παγιο και τον πρωτο χρονο δεν πληρωνεις λεει καθολου παγιο. Αξιζει σαν εταιρεια; διοτι μου δινει ιδια τιμη με την elpedison . Αλλα ηθελα να δοκιμασω αλλον παροχο εκτος απο την elpedison στο οικιακο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kozywozy είπε

Γι αυτό θέλω να ξέρω αν θα βρεθώ να χρωστάω 80 μόνο και μόνο επειδή έχω στείλε το e-mail αποδοχής!

Δεν ξέρω να σου πω.Μήπως να κάνεις μια προσπάθεια να επικοινωνήσεις εσύ και να τους πεις ότι άλλαξες γνώμη ή να σου εξασφαλίσουν το 2Χ15 αλλιώς δεν συναινεις και θα κινηθείς μεσω ΡΑΕ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Η παγίδα είναι σου πάσαραν 30 ευρώ Public (που ό,τι κι αν πάρεις είναι πανάκριβο), αντί για 40 ευρώ σκλαβενίτη που πήραμε όλοι.

Πήρα τα 30€ του προγράμματος, 20€ Σκλαβενίτη και extra 30€ public.

48 λεπτά πριν, Georgebek2 είπε

Α τελικα ειναι η 30αρα public αντι για 40αρα σκλαβενιτη; Νομιζα ειναι και οι 2 μαζι 😆

Αν ειναι ετσι μακρια απο public εννοειταιιιιιιιιιιιι

20€ Σκλαβενίτης ΚΑΙ 30€ public άσχετα από το 2 επί 15€.

Στις 24/4/2024 στις 2:19 ΜΜ, doomnx είπε

Οι προσφορές της ELPEDISON μέσω τηλεφώνου σήμερα έχουν ως εξής:

  • 2x20 € διατακτικές Σκλαβενίτη + 15 €/μήνα για 2 μήνες στο κυμαινόμενο Smart.
  • 2x20 € διατακτικές Σκλαβενίτη στο κυμαινόμενο Smart Up.
  • 2x20 € διατακτικές Σκλαβενίτη στο κυμαινόμενο Smart Zero.
  • 4x20 € διατακτικές Σκλαβενίτη ή 50 € στον 1ο λογαριασμό σε πελάτες με τερματισμένη παροχή που επιστρέφουν στο σταθερό Bright Up.
  • Επιπλέον 120 € στο 1ο λογαριασμό αερίου στο σταθερό GasHome Fix σε συνδυασμό με μια προσφορά ρεύματος από τις παραπάνω (δεν υπάρχει ρήτρα αποχώρησης στο αέριο).

BONUS: Δωροεπιταγή Public 30 €

Όποιος θέλει να κλείσει μέσω της επαφής μου, ας ZERO στείλει προσωπικό μήνυμα.

 

Ναι, αλλά και το YELLOW FREE έχει μηδενικό και bonus 50 €. 

10 €/μήνα

Το πρόγραμμα smart zero πότε ξεκίνησε ξέρεις?

Το γράφει κάπου στο site της ελπεντισον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θυμάστε που ήμουν Ελπέδισον και πήγα Ήρων και μου 'καναν αντιπροσφορά από Ελπέντισον, 4 ευρώ πάγιο, 8,5 λεπτά η kWh και 40 ευρώ δωροεπιταγές...
Με ξαναπήραν σήμερα για καλύτερη προσφορά: στα παραπάνω + 30 ευρώ,  μηδενικό πάγιο....

Αν δεν την έκοβα μ' ένα ψυχρό 'όχι' ήταν έτοιμη να μου δώσει και το σπίτι της...

ΠΟΙΟΣ ΕΙΜΑΙ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ; Θα cέβεcτε:

spacer.png

 

Επεξ/σία από panosena
  • Haha 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...