Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

43 minutes ago, kozywozy said:

Πληροφοριακά πήρα προσφορά τηλεφωνική από befon για το Elpedison Bright up 50 ευρώ πίστωση στον λογαριασμό + 15+15 για δύο μήνες παραμονής. Ουσιαστικά ακυρώσανε το πάγιο της 8 μηνης παραμονής.

  Reveal hidden contents

Screenshot2024-04-24131446.png.804f3b46dff1b0c45ee7a0990e55c304.png

  Reveal hidden contents

Screenshot2024-04-24131527.png.5f5a8d34bf4f8c9ce8f81917bcb81ec7.png

Μου είπαν ότι θα μου στείλουν και 40€ Σκλαβενίτη αλλά δεν μπορούσαν να το επισυνάψουν στο e-mail αλλά έχω την υπόσχεση της πωλήτριας ότι θα μου τα στείλει 🤣 οπότε δεν τα υπολογίζω.

Η καλυτερη επιλογη φαινεται για 8μηνο εφοσον τα 80ε απο τα παγια τα παιρνεις πισω και εχεις και αρκετα καλη τιμη 0.089kwh .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι προσφορές της ELPEDISON μέσω τηλεφώνου σήμερα έχουν ως εξής:

  • 2x20 € διατακτικές Σκλαβενίτη + 15 €/μήνα για 2 μήνες στο κυμαινόμενο Smart.
  • 2x20 € διατακτικές Σκλαβενίτη στο κυμαινόμενο Smart Up.
  • 2x20 € διατακτικές Σκλαβενίτη στο κυμαινόμενο Smart Zero.
  • 4x20 € διατακτικές Σκλαβενίτη ή 50 € στον 1ο λογαριασμό σε πελάτες με τερματισμένη παροχή που επιστρέφουν στο σταθερό Bright Up.
  • Επιπλέον 120 € στο 1ο λογαριασμό αερίου στο σταθερό GasHome Fix σε συνδυασμό με μια προσφορά ρεύματος από τις παραπάνω (δεν υπάρχει ρήτρα αποχώρησης στο αέριο).

BONUS: Δωροεπιταγή Public 30 €

Όποιος θέλει να κλείσει μέσω της επαφής μου, ας στείλει προσωπικό μήνυμα.

 

3 ώρες πριν, conne είπε

Το Power home choice έχει μηδενικό πάγιο για όλον τον χρονο.Λεει 1 ευρώ αλλά είναι δώρο όλα τα πάγια 

Ναι, αλλά και το YELLOW FREE έχει μηδενικό και bonus 50 €. 

3 ώρες πριν, Georgebek2 είπε

Στο σταθερο αν φυγεις στον μηνα τι πληρωνεις;

10 €/μήνα

Επεξ/σία από doomnx
  • Like 6
  • Thanks 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαιρετώ την ομάδα!

Ευχαριστίες, ξανά και ξανά, στις ναυαρχίδες του νήματος (κοράκιος, doomnx, ekrepali) αλλά και σε όσους συνεισφέρουν γενικότερα. Να είστε καλά!

Σχετικώς με το καινούργιο σμαρτ zero: A) H χρέωση προμήθειας  έχει διαφορά από το απλό σμαρτ;  Β) Όσοι υφισταμενοι πελάτες έχουν τμηματικά δώρα εν εξελίξει (πχ το παλιο 5Χ20)  χάνονται, όπως στο σμαρτ απ, σε περίπτωση μεταπήδησης από το απλό σμαρτ στο σμαρτ zero ;  Ισχύει κάτι διαφορετικό για το δώρο 50+35 (του Αγ, Βαλεντίνου) που πιστώνεται στον πρώτο λογαριασμό;

Ευχαριστώ πολύ!!

 

Επεξ/σία από ΑΠΟΛΛΩΝ83
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 minutes ago, doomnx said:

Οι προσφορές της ELPEDISON μέσω τηλεφώνου σήμερα έχουν ως εξής:

  • 2x20 € διατακτικές Σκλαβενίτη σε 15 μέρες + 15 €/μήνα για 2 μήνες στο κυμαινόμενο Smart.
  • 2x20 € διατακτικές Σκλαβενίτη στο κυμαινόμενο Smart Up.
  • 2x20 € διατακτικές Σκλαβενίτη στο κυμαινόμενο Smart Zero.
  • 2x40 € διατακτικές Σκλαβενίτη ή 50 € στον 1ο λογαριασμό σε πελάτες με τερματισμένη παροχή που επιστρέφουν στο σταθερό Bright Up.
  • Επιπλέον 120 € στο 1ο λογαριασμό αερίου στο σταθερό GasHome Fix σε συνδυασμό με μια προσφορά ρεύματος από τις παραπάνω (δεν υπάρχει ρήτρα αποχώρησης στο αέριο).

BONUS: Δωροεπιταγή Public 30 €

Όποιος θέλει να κλείσει μέσω της επαφής μου, ας στείλει προσωπικό μήνυμα.

 

Ναι, αλλά και το YELLOW FREE έχει μηδενικό και bonus 50 €. 

10 €/μήνα

μπορούμε να πάρουμε 120€ +2Χ20€ κάνοντας το double ως υφιστάμενος πελάτης στο ρεύμα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειμαι λιγο πριν αλλαξω προγραμμα στην Ελπε απο smart σε smart up, μικρες οι διαφορες ετσι δεν ειναι; 

Το τρελο! ειναι πως στις νεες συμβασεις που μου εστειλαν (θα αλλαξω κ στο ΦΑ σε κυμενομενο) μου στειλαν και προωθητικη ενεργεια 100 ευρω ενω η κοπελα που καναμε τη συζητηση δεν ανεφερε κατι...να καναν λαθος;😄

Επεξ/σία από energy52
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, doomnx είπε

Προσπαθώ να εντοπίσω κάπου να αναφέρει για περίπτωση επιστροφής της δωροεπιταγής αλλά δεν βρίσκω κάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 minutes ago, ΑΠΟΛΛΩΝ83 said:


Σχετικώς με το καινούργιο σμαρτ zero: A) H χρέωση προμήθειας  έχει διαφορά από το απλό σμαρτ;  Β) Όσοι υφισταμενοι πελάτες έχουν τμηματικά δώρα εν εξελίξει (πχ το παλιο 5Χ20)  χάνονται, όπως στο σμαρτ απ, σε περίπτωση μεταπήδησης από το απλό σμαρτ στο σμαρτ zero ; 

 

Για το Ζero δε ξέρω, δεν το έχω κοιτάξει. Πάντως με την χονδρική να ανεβαίνει, συμφέρει το smart up.

Aν έχεις τμηματικά δώρα, τα χάνεις αν αλλαξεις πρόγραμμα. Το λένε οι όροι ότι πιστώνονται αναλογικά... δηλαδή αν κάτσεις 42 μέρες, θα πάρεις 20 (1ος μήνα) + 20*12/30 = 8 ευρώ (2ος μήνας)

Επίσης σε αλλαγή προγράμματος δε δίνουν δώρα, αλλά μόνο σε νέους πελάτες που έρχονται από άλλο πάροχο.

2 hours ago, kozywozy said:

Μου είπαν ότι θα μου στείλουν και 40€ Σκλαβενίτη αλλά δεν μπορούσαν να το επισυνάψουν στο e-mail αλλά έχω την υπόσχεση της πωλήτριας ότι θα μου τα στείλει 🤣 οπότε δεν τα υπολογίζω.

Τουλάχιστον πρέπει να υπάρχει γραμμένο στη 1η σελίδα της αίτησης, έστω και με στυλό.

Αλλιώς πρέπει να το υπενθυμίσεις στην εκπρόσωπο που θα σε πάρει για την ηχογραφημένη συνομιλία.

Εγώ υποσχέσεις δε θα δεχόμουνα... θα καταλήξεις να τρέχεις με καταγγελίες μέσω ΡΑΕ.

11 minutes ago, energy52 said:

Ειμαι λιγο πριν αλλαξω προγραμμα στην Ελπε απο smart σε smart up, μικρες οι διαφορες ετσι δεν ειναι; 

Το τρελο! ειναι πως στις νεες συμβασεις που μου εστειλαν (θα αλλαξω κ στο ΦΑ σε κυμενομενο) μου στειλαν και προωθητικη ενεργεια 100 ευρω ενω η κοπελα που καναμε τη συζητηση δεν ανεφερε κατι...να καναν λαθος;😄

Λάθος ξελάθος... απ'τη στιγμή που στο έστειλαν, θα πρέπει να στο βάλουν. Αν δε στο βάλουν στο 1ο λογαριασμό κάνε αμφισβήτηση.

Αν σε πάρουν για ηχογράφηση (άλλη εκπρόσωπος θα είναι και μάλιστα θα βιάζεται) ή θα πάρεις το ρίσκο να το αναφέρεις και θα σου πει "ισχύει ό,τι έχεις συμφωνήσει"... ή θα καταλάβει ότι κάτι έχει πάει λάθος και θα σου πει ότι δεν ισχύει. Ή δεν το αναφέρεις καθόλου και κάνεις αμφισβήτηση όπως είπα παραπάνω αν δε μπει στο λογαριασμό.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Λάθος ξελάθος... απ'τη στιγμή που στο έστειλαν, θα πρέπει να στο βάλουν. Αν δε στο βάλουν στο 1ο λογαριασμό κάνε αμφισβήτηση.

Αν σε πάρουν για ηχογράφηση (άλλη εκπρόσωπος θα είναι και μάλιστα θα βιάζεται) ή θα πάρεις το ρίσκο να το αναφέρεις και θα σου πει "ισχύει ό,τι έχεις συμφωνήσει"... ή θα καταλάβει ότι κάτι έχει πάει λάθος και θα σου πει ότι δεν ισχύει. Ή δεν το αναφέρεις καθόλου και κάνεις αμφισβήτηση όπως είπα παραπάνω αν δε μπει στο λογαριασμό.

Οκ δεν το αναφερω καθολου και θα δειξει..Τα 100 ειναι τμηματικα και γραφει  (εφεξής «το Δώρο Το Δώρο θα αποδίδεται στον Πελάτη τμηματικά, ήτοι υπολογιζόμενο με αναλογία ημερών (πχ. 100/730x 30) θα πιστώνεται στους μηνιαίους λογαριασμούς κατανάλωσης που θα εκδίδονται για τον μετρητή του Πελάτη κατά τη αρχική διάρκεια της ι Σύμβασης Προμήθειας.

Σ ευχαριστω παντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, doomnx είπε

Οι προσφορές της ELPEDISON μέσω τηλεφώνου σήμερα έχουν ως εξής:

  • 2x20 € διατακτικές Σκλαβενίτη σε 15 μέρες + 15 €/μήνα για 2 μήνες στο κυμαινόμενο Smart.
  • 2x20 € διατακτικές Σκλαβενίτη στο κυμαινόμενο Smart Up.
  • 2x20 € διατακτικές Σκλαβενίτη στο κυμαινόμενο Smart Zero.
  • 2x40 € διατακτικές Σκλαβενίτη ή 50 € στον 1ο λογαριασμό σε πελάτες με τερματισμένη παροχή που επιστρέφουν στο σταθερό Bright Up.
  • Επιπλέον 120 € στο 1ο λογαριασμό αερίου στο σταθερό GasHome Fix σε συνδυασμό με μια προσφορά ρεύματος από τις παραπάνω (δεν υπάρχει ρήτρα αποχώρησης στο αέριο).

BONUS: Δωροεπιταγή Public 30 €

Όποιος θέλει να κλείσει μέσω της επαφής μου, ας στείλει προσωπικό μήνυμα.

 

Ναι, αλλά και το YELLOW FREE έχει μηδενικό και bonus 50 €. 

10 €/μήνα

Ισχύει κάτι και για ήδη πελάτες για αλλαγή σε σταθερό Bright Up???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, EchiDNA είπε

Ισχύει κάτι και για ήδη πελάτες για αλλαγή σε σταθερό Bright Up???

Ποτέ δεν ίσχυε 🤔

54 λεπτά πριν, gpapas640 είπε

Προσπαθώ να εντοπίσω κάπου να αναφέρει για περίπτωση επιστροφής της δωροεπιταγής αλλά δεν βρίσκω κάτι

Δεν έχει. Λογικά κατήργησαν τον όρο και την παίρνεις και φεύγεις.

1 ώρα πριν, ΑΠΟΛΛΩΝ83 είπε

Χαιρετώ την ομάδα!

Ευχαριστίες, ξανά και ξανά, στις ναυαρχίδες του νήματος (κοράκιος, doomnx, ekrepali) αλλά και σε όσους συνεισφέρουν γενικότερα. Να είστε καλά!

Σχετικώς με το καινούργιο σμαρτ zero: A) H χρέωση προμήθειας  έχει διαφορά από το απλό σμαρτ;  Β) Όσοι υφισταμενοι πελάτες έχουν τμηματικά δώρα εν εξελίξει (πχ το παλιο 5Χ20)  χάνονται, όπως στο σμαρτ απ, σε περίπτωση μεταπήδησης από το απλό σμαρτ στο σμαρτ zero ;  Ισχύει κάτι διαφορετικό για το δώρο 50+35 (του Αγ, Βαλεντίνου) που πιστώνεται στον πρώτο λογαριασμό;

Ευχαριστώ πολύ!!

 

Α) Ναι, έχει πιο ακριβή τιμή kWh.
Β) Αν αλλάξεις πρόγραμμα χάνεις τα εναπομείναντα δώρα σύμφωνα με όσα έχουμε δει. Όσα δώρα έχεις ήδη πάρει δεν τα επιστρέφεις.

1 ώρα πριν, walex είπε

μπορούμε να πάρουμε 120€ +2Χ20€ κάνοντας το double ως υφιστάμενος πελάτης στο ρεύμα?

Μόνο τα 120 θα πάρεις και την 30άρα των Public.

Επεξ/σία από doomnx
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Τουλάχιστον πρέπει να υπάρχει γραμμένο στη 1η σελίδα της αίτησης, έστω και με στυλό.

Αλλιώς πρέπει να το υπενθυμίσεις στην εκπρόσωπο που θα σε πάρει για την ηχογραφημένη συνομιλία.

Εγώ υποσχέσεις δε θα δεχόμουνα...

Ξέρω για αυτό έγραψα δεν τα υπολογίζω. Αφού με πήρε από κινητό για να μου το προτείνει αυτό. Ούτε καν ηχογράφηση οπότε φαινόταν η παπάτζα από την αρχή. Εφόσον μου κάλυψαν το πάγιο του προγράμματος με αυτό ήμουν ΟΚ.

2 ώρες πριν, insomniagfg είπε

Η καλυτερη επιλογη φαινεται για 8μηνο εφοσον τα 80ε απο τα παγια τα παιρνεις πισω και εχεις και αρκετα καλη τιμη 0.089kwh .

Για μένα ναι είναι αν και οι καταναλώσεις οι μεγάλες μου ξεκινάνε από τέλη Σεπτεμβρίου και μετά, εφόσον το μεγάλο πάγιο που ήταν "αποτρεπτικό" έφυγε από την μέση θα κάνω διακοπές από τον τουρισμό για λίγο καιρό. Εκτός αν πέσουν πολύ ακόμα αλλά δεν νομίζω. Θα δείξει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, bilham είπε

@doomnx To fixed 4U 6μηνο της NRG διατίθεται και σε ΚΟΤ

Ένα ένα στα λέω 🤣

Ευχαριστώ! Καλά κάνεις και τα λες! Δεν είχε ανέβει καν στο site χθες το 6μηνο και δυσκολεύτηκα να βρω κάτι σχετικό με ΚΟΤ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, doomnx said:

Οι προσφορές της ELPEDISON μέσω τηλεφώνου σήμερα έχουν ως εξής:

  • 2x20 € διατακτικές Σκλαβενίτη σε 15 μέρες + 15 €/μήνα για 2 μήνες στο κυμαινόμενο Smart.
  • 2x20 € διατακτικές Σκλαβενίτη στο κυμαινόμενο Smart Up.
  • 2x20 € διατακτικές Σκλαβενίτη στο κυμαινόμενο Smart Zero.
  • 2x40 € διατακτικές Σκλαβενίτη ή 50 € στον 1ο λογαριασμό σε πελάτες με τερματισμένη παροχή που επιστρέφουν στο σταθερό Bright Up.
  • Επιπλέον 120 € στο 1ο λογαριασμό αερίου στο σταθερό GasHome Fix σε συνδυασμό με μια προσφορά ρεύματος από τις παραπάνω (δεν υπάρχει ρήτρα αποχώρησης στο αέριο).

BONUS: Δωροεπιταγή Public 30 €

Όποιος θέλει να κλείσει μέσω της επαφής μου, ας στείλει προσωπικό μήνυμα.

 

Ναι, αλλά και το YELLOW FREE έχει μηδενικό και bonus 50 €. 

10 €/μήνα

H 30ara public παιζει σε ολα; Για αυτο το τμηματικο 100αρι που αναφερθηκε ξερουμε κατι;

Ελα να κανουμε Πασχααα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Georgebek2 είπε

H 30ara public παιζει σε ολα; Για αυτο το τμηματικο 100αρι που αναφερθηκε ξερουμε κατι;

Ελα να κανουμε Πασχααα

Στο Bright δεν παίζει. Για το τμηματικό δεν έχω ενημέρωση... Και πάλι 4,10 €/μήνα δεν είναι και τίποτα σούπερ ουάου.

Επεξ/σία από doomnx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...