Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα! Στην πρώτη μου μεταφορά στην ΕΛΠΕ τον Νοέμβριο του 23 τηλεφωνικός μου είπε η υπάλληλος ότι θα μου δώσει 2 δωροεπιταγες 20€ Σκλαβενίτη. Μου στέλνει σε φάκελο μόνο την μία. Επικοινωνώ από τότε και τηλεφωνικός και μέσω chat ότι έχω παραλάβει μόνο την μία από τις δύο. Αυτοί ισχυρίζονται ότι στείλανε και τις δύο.. σε αυτή την περίπτωση τι γίνεται; Θα πρέπει να τραβάμε βίντεο όταν ανοίγουμε τον φάκελο μπροστά στον courier; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 λεπτά πριν, gemis XTX είπε

Καλημέρα! Στην πρώτη μου μεταφορά στην ΕΛΠΕ τον Νοέμβριο του 23 τηλεφωνικός μου είπε η υπάλληλος ότι θα μου δώσει 2 δωροεπιταγες 20€ Σκλαβενίτη. Μου στέλνει σε φάκελο μόνο την μία. Επικοινωνώ από τότε και τηλεφωνικός και μέσω chat ότι έχω παραλάβει μόνο την μία από τις δύο. Αυτοί ισχυρίζονται ότι στείλανε και τις δύο.. σε αυτή την περίπτωση τι γίνεται; Θα πρέπει να τραβάμε βίντεο όταν ανοίγουμε τον φάκελο μπροστά στον courier; 

Καλημερα.. Αυτο δεν γινεται να νλεπεις το φακελο μπροστα στον curier .. Επαιξες και εχασες... Μονο αν το αναφερεις στην ΡΑΕ μπορει κατι να γινει..Αν  θα σε πιστεψουν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 minutes ago, gemis XTX said:

Θα πρέπει να τραβάμε βίντεο όταν ανοίγουμε τον φάκελο μπροστά στον courier; 

Δεν έχει υποχρέωση ο courier να περιμένει εσένα για unboxing. Φυσικά μπορείς να ανοίξεις το φακελο μόνος σου και να τραβήξεις βίντεο.

Ακόμα και χωρις βιντεο, θα έπρεπε να κάνεις αίτημα στο myrae απο τη 1η μέρα. Και τώρα να κάνεις δε χάνεις κάτι απλά θα είναι πιο δύσκολο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ερώτηση : Για εξοχικό που πατάμε μονο Πασχα και 1-2 μηνες το καλοκαίρι, συμφέρει η προσφορα που μου εκανε η Ελπε με μηδενικό παγιο, κίτρινο τιμολόγιο (λεει κατω απο 10 λεπτα /kwh), 30 ευρω απο public και για μαστορέματα στο σπιτι μέχρι 400 ευρω? 

Επεξ/σία από jasonas21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, jasonas21 είπε

Ερώτηση : Για εξοχικό που πατάμε μονο Πασχα και 1-2 μηνες το καλοκαίρι, συμφέρει η προσφορα που μου εκανε η Ελπε με μηδενικό παγιο, κίτρινο τιμολόγιο (λεει κατω απο 10 λεπτα /kwh), 30 ευρω απο public και για μαστορέματα στο σπιτι μέχρι 400 ευρω? 

Ζήτα 40 Σκλαβενίτη και άσε τα μαστορέματα.

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, gemis XTX είπε

Καλημέρα! Στην πρώτη μου μεταφορά στην ΕΛΠΕ τον Νοέμβριο του 23 τηλεφωνικός μου είπε η υπάλληλος ότι θα μου δώσει 2 δωροεπιταγες 20€ Σκλαβενίτη. Μου στέλνει σε φάκελο μόνο την μία. Επικοινωνώ από τότε και τηλεφωνικός και μέσω chat ότι έχω παραλάβει μόνο την μία από τις δύο. Αυτοί ισχυρίζονται ότι στείλανε και τις δύο.. σε αυτή την περίπτωση τι γίνεται; Θα πρέπει να τραβάμε βίντεο όταν ανοίγουμε τον φάκελο μπροστά στον courier; 

Για ποιον λόγο σου 'εδωσαν' 2 ?

Κατ αρχήν είναι γραμμένο στη προσφορά?

Επεξ/σία από GREGORYMO
Συμπληρώμα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 minutes ago, Georgebek2 said:

Παιδες ΕΝΑΝΤΙ VOLTON αν δε πληρωσω και περιμενω εκκαθαριστικο, χανω εκπτωση συνεπειας; Ετσι μου λενε σε sms που μουστειλαν...

Και στο συμβόλαιο το λένε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η χρέωση ισχύος για 35KVA ξέρετε πως υπολογίζεται ακριβώς; φαίνεται κάπου στο μετρητή;

Υπάρχουν προγράμματα που δεν την χρεώνουν; Είμαι στη ΔΕΗ τώρα και την χρεώνει, αλλά δεν ξέρω από που προκύπτει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, l_kostas είπε

η χρέωση ισχύος για 35KVA ξέρετε πως υπολογίζεται ακριβώς; φαίνεται κάπου στο μετρητή;

Υπάρχουν προγράμματα που δεν την χρεώνουν; Είμαι στη ΔΕΗ τώρα και την χρεώνει, αλλά δεν ξέρω από που προκύπτει.

Στο λογαριασμό φαίνεται .

Δεν γνωρίζεις τι ισχύ έχεις ζητήσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35KVA είναι η συμφωνημένη ισχύς.

Η ΔΕΗ χρεώνει 2,2€/KW μήνα σύμφωνα με τη χρεωστέα ζήτηση η οποία ήταν 90KW στον τελευταίο λογαριασμό (200€)

Άρα ψάχνω να βρω από που προκύπτει αυτό το 90ΚW και αν υπάρχουν προγράμματα που δεν υπάρχει χρέωση ισχύος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, l_kostas είπε

35KVA είναι η συμφωνημένη ισχύς.

Η ΔΕΗ χρεώνει 2,2€/KW μήνα σύμφωνα με τη χρεωστέα ζήτηση η οποία ήταν 90KW στον τελευταίο λογαριασμό (200€)

Άρα ψάχνω να βρω από που προκύπτει αυτό το 90ΚW και αν υπάρχουν προγράμματα που δεν υπάρχει χρέωση ισχύος.

ΟΛΑ έχουν.

Μόνη λύση να κάνεις αίτηση για μείωση ισχύος (αν σου περισσεύει).

Έχει όμως κόστος η διαδικασία 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...