Προς το περιεχόμενο

Νέα εποχή για την ενότητα των αγγελιών με το Insomnia Marketplace


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
Just now, BrianMolko said:

Εγω βλεπω πως τα σχολια ειναι κυριως αρνητικα. Εχει σκοπο το insomnia να κανει διαλογο ή η λογικη ειναι take it or leave it?

Από την στιγμή που δεν είναι υποχρεωτικό, όποιος δεν θέλει δεν επιλέγει το νέο τρόπο και συνεχίζει με τον παλιό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 853
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, BrianMolko είπε

Εγω βλεπω πως τα σχολια ειναι κυριως αρνητικα. Εχει σκοπο το insomnia να κανει διαλογο ή η λογικη ειναι take it or leave it?

Εχουν σκοπο οι χρηστες να διαβασουν ολο το αρθρο και τους ορους του marketplace ή η λογικη ειναι take it or leave it?

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, makis269 είπε

Μεροκάματο με 17 αξιολογήσεις σε δέκα χρόνια μέλος?

Ούτε για τις τσίχλες της εβδομάδας που αγοράζω δεν φτάνουν αυτά.

Ε τότε προς τί ο καημός; Έχεις 2 αγγελίες δωρεάν. Αν όλοι αυτοί που μυξοκλαινε και συχτηριζουν το insomnia γιατί χρεώνει τις αγγελίες και απειλούν να φύγουν τότε λέω στο καλό και να μην μας γράψουν. Το insomnia δεν είναι μόνο αγγελίες. Για εμένα το insomnia θα έπρεπε να καταργήσει τον τομέα των αγγελιών. 

  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, filip123go είπε

Πάρα πολύ μεγάλο το 12%. Ενδεικτικά στο Σκρουτζ η μεγαλύτερη προμήθεια ειναι 11% σε είδη πάρτυ. 

Στα είδη τεχνολογίας η προμήθεια είναι 2.3% - 7.10% . 

Και το Σκρουτζ σου προσφέρει έναν σκασμό υπηρεσίες, διευκολύνσεις και ασφάλεια.

 

 

Είναι αυτό που λέμε… είτε μπες καλά, είτε άστο καλύτερα….

Το Σκρουτζ έκανε τρελή κίνηση ματ. Αναλαμβάνει την ευθύνη αποστολής και είσαι άρχοντας. Και αν αγοράσεις και 3-4 διαφορετικά πραγματάκια στα μαζεύει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, jimarass26 είπε

Το eBay ποσά θα σου πάρει; Με το PayPal μέσα…Κάπου τόσα είναι 

Δεν πουλάνε όλοι στο eBay. Υπάρχουν κι άλλα σαιτ αγγελιών 

Επεξ/σία από NERRY
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Thresh είπε

Από την στιγμή που δεν είναι υποχρεωτικό, όποιος δεν θέλει δεν επιλέγει το νέο τρόπο και συνεχίζει με τον παλιό.

Οκ, αρα take it or leave it.

Εγω δεν εχω θεμα με το συγκεκριμενο, απλα το επισημαίνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβω... Το χαράτσι αφορά μόνο τους verified πωλητές; Γιατί δε γίνεται λιανά πουθενά. Πραγματικά δε ξέρω πόσα χρόνια αγοράζω και πουλάω. Δεν είχα ποτέ πρόβλημα είτε σαν αγοραστής είτε σα πωλητής. Φυσικά δε βάζω πάνω από 2 αγγελίες το 3μηνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, bower είπε

τον verified seller τον ρωτήσατε αν θα θέλει να πουλήσει σε unverified buyer?

Ίσως το πιο πετυχημένο κυριολεκτικά σχόλιο του θέματος....

  • Like 10
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BrianMolko είπε

Οκ, αρα take it or leave it.

Εγω δεν εχω θεμα με το συγκεκριμενο, απλα το επισημαίνω. 

Αρα και παλι εσυ καταλαβαινεις οτι υπαρχουν μονο 2 επιλογες. ή το marketplace (take it) ή το να μην ασχοληθεις ξανα με το Insomnia (leave it). Σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, NERRY είπε

Δεν πουλάνε όλοι στο eBay. Υπάρχουν κι άλλα σαιτ αγγλικών. 

Εγώ θέλω κάποιο μεσάζοντα να αναλάβει το κόστος της πιστοποίησης με το αζημίωτο  για να μην μου τα κάνει παπάκια ο κάθε κατακαημένος πωλητής/αγοραστής. Ο επαγγελματίας που ψάχνει να κάνει PnL σεβαστό να προβληματιστεί. 

Επεξ/σία από jimarass26
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
17 λεπτά πριν, mordred είπε

Γιατί δε γίνεται λιανά πουθενά.

Είναι υποχρεωτικό να γίνω Verified Seller (Πωλητής) ;

Καθόλου. Μπορείς να συνεχίσεις να πουλάς τα πράγματά σου όπως πριν χωρίς καμία διαφορά και με τους όρους που γνωρίζεις όλο αυτό το διάστημα.

 

Χρειάζεται κάτι παραπάνω από αυτό?

  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν το μεταξύ 12% ούτε το Σκρούτζ να ήσασταν, είδαμε το έργο και με το shopflix που έχει το Μαρινάκη από πίσω πόσο καλά πήγε...Σοβαρευτείτε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι προφανές νομίζω ότι θα αρχίσουμε να βλέπουμε το λιγότερο 12% αυξημένες τιμές στις αγγελίες. Ουσιαστικά το καπέλο της "ασφάλειας" θα μετατοπιστεί στον αγοραστή... Λογικό νομίζω, καθώς αυτός προστατεύετε όχι ο πωλητής. Δε νομίζω κάποιος σαν πωλητής να έστελνε πράγματα χωρίς τραπεζική κατάθεση πρώτα ή έστω με αντικαταβολή. Το μόνο που κερδίζει ένας πωλητής είναι ότι δεν είναι ανάγκη να πάει στη Χ μεταφορική για να στείλει το δέμα. Κατά τ' άλλα μπαίνει και το insomnia μεσάζοντας στα λεφτά του και το ενδιάμεσο βήμα για τη μεταφορά των χρημάτων στο λογαριασμό του εκάστοτε πωλητή, δε καταλαβαίνω το λόγο που πρέπει να είναι manual.

Επίσης, πως διασφαλίζετε ο πωλητής από τυχών ψέματα του αγοραστή; Ο καθένας μπορεί να παραλάβει κάτι και να πει ότι είναι προβληματικό, θα υπάρχει έλεγχος του αντικειμένου από το insomnia πριν και μετά τη συναλλαγή; Προφανώς και όχι, στους όρους χρήσης το αναφέρει ξεκάθαρα.

Επεξ/σία από Eonthereal
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...