Προς το περιεχόμενο

Μου εκοψαν κληση για παρανομο παρκαρισμα μεσα στην πιλοτη της πολυκατοικιας μου


Randroyl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια, οποιος μπορει να με βοηθησει επειδη θα παω στην τροχαια σημερα ή αύριο (24 ή 24/08) για μια κλησβ στο μηχανακι μου. Το ειχα βαλει μεσα στην πιλοτη της πολυκατοικιας που μενω, στο βαθος, σε ενα σημειο που δεν εμποδιζε κανεναν. Υπαρχει πιθανοτητα να εκανε διαδικασιες ενας γερος να εχει χρηση της πιλοτης για να παρκαρει το δικο του οχημα (το λεω επειδη εχει βαλει και μια μπαρα για να την κλείσει), αλλα ειμαι σιγουρος οτι νοικιαζει το χωρο και σε κατο airbnb που εχει. Αρχικα θελω να ρωτησω αν η τροχαια μπορει να μπει στην πιλοτη να με γραψει (δεν μου εκανε κανενας παραπονο πιοπριν και παρκαρω συχνα το μηχανακι μου σε εκεινο το σημειο). Εγω εβγαλα φωτογραφίες το μηχανακι και που ηταν οταν ειδα την κληση, και επισης εβγαλα και ενα αυτοκινητο που ηταν στον ιδιο χωρο αλλα δεν ειχε κληση πανω του.

Η ερψτηση μου ειναι, μπορει η τροχαια να με γραψει σε αυτην την περιπτωση? Η κληση πανω δνε γραφει λεπτομέρειες περα απο το οτι ηταν απο παραπονα. Σε περιπτωση πουδεν μπορουν να με γραψουν, τι πρεπει να τους πω στην τροχαια?  Μου φαινεται αδικο να πληρωσω τη συγκεκριμενη κληση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 426
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γραφει κατι η κληση επανω;

Οχι δεν μπορει η τροχαία να γραψει σε ιδιωτικό χώρο.

Πήγαινε στον αξιωματικό της τροχαίας σου να σου πει 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η πυλωτη δεν εχει συγκεκριμενες θεσεις για το παρκινγκ των οχηματων?

σε ενα σημειο που δεν εμποδιζε κανεναν.  -Μαλλον ο παππους ειχε αντιθετη αποψη

Αρχικα θελω να ρωτησω αν η τροχαια μπορει να μπει στην πιλοτη να με γραψει -Φανταζομαι αν τους εκανε παραπονο ο κατοικος της πολυκατοικιας και αν εδειξε τα απαραιτητα εγγραφα μπορουν να μπουν και να σου κοψουν κληση.

Googleαρα για λιγο και εφτασα εδω,

https://www.policenet.gr/forum/σταθμευση-σε-πυλωτη

 

Δεν λεω,ο παππους λιγο μλκς(Αν ηταν οντως αυτος και δεν σου εχει αναφερει παλαιοτερα τιποτα) αλλα ειναι νομιμος.

Φαινεται πως: (Αναφορα απο μελος του insomnia)

Η τροχαία θα δώσει κλήση μόνο στην περίπτωση που το αυτοκίνητο είναι παρκαρισμένο σε δημόσιο δρόμο, και μόνο αν στο σημείο αυτό για κάποιο λόγο απαγορεύεται η στάθμευση.΄Να στο πω πιο απλά, αν το έχει παρκάρει μέσα στην πυλωτή τότε η τροχαία δεν θα μπορέσει να κάνει τίποτα.

 

 

Επεξ/σία από Turbani
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τροχαία δεν κόβει κλήση για οτιδήποτε μέσα σε πυλωτή. Δεν μπορεί να πάρει θέση για το ποιος δικαιούται, ποιος δεν δικαιούται και εφόσον υπάρχει παρεμπόδιση διέλευσης σου λέει πήγαινε κάνε αγωγή. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποια αδικη κληση και αν εφαγα μπροστα σε πολυκατοικια , ποτε δεν δικαιωθηκα οπου και αν πηγα. Δυστυχως δεν εχεις να κανεις με νοημων που συζητανε και παραδεχονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Turbani είπε

Η πυλωτη δεν εχει συγκεκριμενες θεσεις για το παρκινγκ των οχηματων?

σε ενα σημειο που δεν εμποδιζε κανεναν.  -Μαλλον ο παππους μπορει να ειχε αντιθετη αποψη

Αρχικα θελω να ρωτησω αν η τροχαια μπορει να μπει στην πιλοτη να με γραψει -Φανταζομαι αν τους εκανε παραπονο ο κατοικος της πολυκατοικιας και αν εδειξε τα απαραιτητα εγγραφα μπορουν να μπουν και να σου κοψουν κληση.

Googleαρα για λιγο και εφτασα εδω,

https://www.policenet.gr/forum/σταθμευση-σε-πυλωτη

 

Δεν λεω,ο παππους θα μπορουσε να λυσει το προβλημα αλλιως αλλα ισως και να εχει δικιο.

 

 

Ποια απαραίτητα έγγραφα; Δηλ θα κάτσει ο μπάτσος να διαβάσει συμβόλαια,  οροφοκτησιες, κανονισμούς πολυκατοικίας και θα βγάλει και απόφαση; Μη λένε ότι θέλουμε. 

Μόλις τώρα, Vault13 είπε

Οποια αδικη κληση και αν εφαγα μπροστα σε πολυκατοικια , ποτε δεν δικαιωθηκα οπου και αν πηγα. Δυστυχως δεν εχεις να κανεις με νοημων που συζητανε και παραδεχονται.

Άλλο μπροστά και άλλο μέσα σε πυλωτή. 

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεσα στη πυλωτη η τροχαια δεν εχει δικαιοδοσια, ειναι ιδιωτικος χωρος.

Μαλλον ο μπαρμπας η γκρινιαξε πολυ η εχει κανα γνωστο.

Πας και στην ακυρωνουν.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Vault13 είπε

Οποια αδικη κληση και αν εφαγα μπροστα σε πολυκατοικια , ποτε δεν δικαιωθηκα οπου και αν πηγα. Δυστυχως δεν εχεις να κανεις με νοημων που συζητανε και παραδεχονται.

μπροστά σε πολυκατοικία γιατί σε έγραψαν; έκλεινες μήπως την είσοδο/έξοδο; Στον δημόσιο δρόμο μπορεί να παρκάρει οποίος θέλει, αν δεν υπάρχει πινακίδα απαγόρευσης στάθμευσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Dantε είπε

Μεσα στη πυλωτη η τροχαια δεν εχει δικαιοδοσια, ειναι ιδιωτικος χωρος.

Μαλλον ο μπαρμπας η γκρινιαξε πολυ η εχει κανα γνωστο.

Πας και στην ακυρωνουν.

Ή το μετακίνησε μέχρι την είσοδο της πυλωτής για να πάρει την κλήση, και μετά το ξανάβαλε μέσα 😜

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια θα βαλω φωτογραφια να δειτε, ειναι φουλ μεσα στην πιλοτη, πραγματικα δεν ενοχλει κανεναν (ειναι στον τοιχο) και η πιλοτη δεν εχει σημειωμενα παρκινγκ. 

Screenshot_20220824_133543_com.android.gallery3d.jpg

 

Θα παω τροχεα τωρα μα δω τι θα μου πουν.  Στην κληση γραφει απλα τη διεύθυνση της πολυκατοικιας,  οτι ημουν απων και επισης "ΠΑΡΑΠΟΝΑ" 

Επεξ/σία από Randroyl
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τροχαία δε μπορεί να βεβαιώσει παράβαση μέσα σε πυλωτη. Το ξέρω από προσωπική εμπειρία γιατί στην πολυκατοικία που έχω το γραφείο μου καποιοι ελληναρες παρκάρουν παράνομα στην πυλωτη, χωρίς να μένουν στην πολυκατοικία, ακριβως επειδή ξέρουν ότι δε μπορει να τους γράψει η τροχαία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια πηγα στην τροχαια, μου ειπαν κανονικα απαγορευεται να μπουν σε ιδιωτικους χωρους, αλλα ο συγκεκριμενος κυριος με δικαστικη αποφαση εχει καταφερει να γραφει λεει οποιον παρακρει εκει μεσα. Εγω πρωτη φορα το ακουσα αυτο, εξανα την ενσταση αλλα θα δουμε τι θα γίνει. 

  • Like 2
  • Confused 5
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...