Προς το περιεχόμενο

Lies of P [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξεκίνησα κι εγώ σήμερα το παιχνίδι και δηλώνω ενθουσιασμένος. 

Παρατήρησα πως θέλει διαφορετική προσέγγιση από τα παιχνίδια της FromSoftware. (Αναλόγως και το play style του καθενός βέβαια)

Ενώ στα Souls είμαι dodge spammer, στο συγκεκριμένο το dodge μου φαίνεται αρκετά αδύναμο. Αντιθέτως το parry/block is your friend. Ειδικά με το mechanic που παίρνεις πίσω health αν μπλοκάρεις. Πάω για parry αλλά κρατάω πατημένο το block, όποτε αν δεν βγει το timing απλά τρως λιγότερο damage και έχεις την ευκαιρία να πάρεις πίσω μεγάλο μέρος αυτού κάνοντας consecutive hits. Με αυτό το play style έχω δει αρκετή επιτυχία. Dodge κάνω μόνο στα unblockable hits ή στα απλά και πολύ εύκολα telegraphed hits που έχω μάθει τα patterns.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Lies of P [PC]
  • Απαντ. 140
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι έγινε soulsακιδες δε σας αρέσει το παιχνίδι;

Με το elden ring μας πρηξατε!Αυτό είναι κλάσης ανωτέρο.💣

Περα από το χουμορ είναι εκπληκτικό..λίγο το dark world με πειράζει αλλά οκ είναι το concept.

Φίλε @Charismo όσον αφορά το combat παίζω και γω με guard και υπομονή γιατι το dodge δε βγαίνει ..είδα κάτι p-organ που το ανεβάζουν αλλά δεν έχω εμβαθύνει.Προς το παρόν όσο πιο moditivy(heavy) style γτ όπως προ ανέφερα δεν έχω παίξει πιο δυσκολο game.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήγα με balanced build και προς το παρόν παίζω όσο πιο vanilla γίνεται μέχρι να καταλάβω καλύτερα το concept του blade - handle combination και τι ταιριάζει στο play style μου.

Πάντως είναι όντως δύσκολο και έχω την εντύπωση πως όλοι οι εχθροί μικροί μεγάλοι έχουν πολύ περίεργα attack patterns. Σαν ανισόρροποι πάνε. 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Sprou είπε

Τι έγινε soulsακιδες δε σας αρέσει το παιχνίδι;

Με το elden ring μας πρηξατε!Αυτό είναι κλάσης ανωτέρο.💣

Περα από το χουμορ είναι εκπληκτικό..λίγο το dark world με πειράζει αλλά οκ είναι το concept.

Φίλε @Charismo όσον αφορά το combat παίζω και γω με guard και υπομονή γιατι το dodge δε βγαίνει ..είδα κάτι p-organ που το ανεβάζουν αλλά δεν έχω εμβαθύνει.Προς το παρόν όσο πιο moditivy(heavy) style γτ όπως προ ανέφερα δεν έχω παίξει πιο δυσκολο game.

 

Καλά το Εlden Ring δεν έχει όμοιό του, αλλά ωραίο παιχνίδι κι αυτό, ίσως και το πιο ωραίο soulslike εκτός from αν είσαι και fan του aesthetic.

Εγώ πάντως φουλ dodge παίζω όπως πάντα και μια χαρά πάει, δεν ξέρω γιατί διαβάζω παντού ότι δεν είναι viable, δεν έχει iframes και τέτοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και από εμένα. 

Εγώ το πήρα στο ps5 και δεν το τίμησα στο gamepass. Ωραία δουλειά. Πέρασα το 1ο boss με σχετική ευκολία.

Spoiler

Τον κλόουν εννοώ. Μπήκα στο ξενοδοχείο.

Μέχρι στιγμής το αγαπώ και δεν νομίζω αυτό να αλλάξει.  Το ενοχλητικό με τους reviewers και γενικά με τον κόσμο , είναι ότι το βάζουν δίπλα με το elden ring.. Και οποιοδήποτε souls από την From και αντί να ευχαριστηθούμε το παιχνίδι (οι φαν του sub genre) , γιατί είναι ένα παιχνίδι που σαν πρώτη προσπάθεια ειναι σε όλα ένα 8 στα 10 , κοιτάνε να κατακρίνουν ένα νέο στούντιο , το οποίο σαν πρώτο δείγμα έχουμε να περιμένουμε πολλά..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, valantis123 said:

και σε αυτό γίνεται το κλασικό που άμα πεθάνεις κάνεις rest κτλ βγαίνουν πάλι ότι έχεις φάει? 

Ναι, ακριβώς όπως στα Souls στα rest camps (Stargazers) κάνεις heal, restore healing items και respawn όλους τους εχθρούς εκτός bosses.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Charismo είπε

Ναι, ακριβώς όπως στα Souls στα rest camps (Stargazers) κάνεις heal, restore healing items και respawn όλους τους εχθρούς εκτός bosses.

Κατάλαβα... ο λόγος που δεν μπορώ να παίξω αυτά τα πράματα... 😅

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, valantis123 said:

Κατάλαβα... ο λόγος που δεν μπορώ να παίξω αυτά τα πράματα... 😅

Spoiler

Ισχύει, απο τις μεγαλυτερες μλκιες του συγχρονου gaming. Και εμένα με εκνευρίζει απίστευτα. 
Κατα τα άλλα το παιχνιδάκι είναι οκ, με αρκετά ιδιαίτερη ατμόσφαιρα.  

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο εμενα με εκνευριζει το theme ? Ειδικα οταν εχουν lore και story απο το bloodborne και πανε και το δινουν σε αλλους . Που προφανως οι κορεατες εχουν αλλα φετιχ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, erasmys said:

οποιος γραψει οτι τερματισε το παιχνιδι χωρις cheats...ειναι ψευτης απλα

Υπερβολικό σε βρίσκω. Σε κονσόλες δεν έχει cheats πάντως, εγώ προσωπικά στο PS5 το παίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...