Προς το περιεχόμενο

Lies of P [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 140
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, ilos είπε

Δεν είναι open world παιχνίδι, οπότε δε μπορεί να συγκριθεί με το ER.

Ενώ αν ήταν. :P Αμφιβάλλω να μπορέσει να συγκριθεί έστω με το BB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Lies of P [PC][19 Σεπ]
  • Moderators

19 Σεπτεμβρίου η μέρα κυκλοφορίας σύμφωνά με το σημερινό trailer:

Από σήμερα είναι διαθέσιμο και demo.

Σχετική ανακοίνωση και στο Steam https://store.steampowered.com/news/app/1627720/view/3675547066619912892

573a769e4b83dbabfcf3c808b9c2948df7c8ef2e.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 7900χτχ ολα τα settings στο best 4K ,cap παιζει καρφωμενα  στα 120 fps .. Δειχνει παρα πολυ καλο πορτ αλλα ειναι το demo..  Πρωτη εντυπωση πολυ ενθαρυντικη για το performance.. Για  Gameplay  να παιξω και αλλο το ντεμο για να δω και αποψη

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έβαλα να το δοκιμάσω και εγώ έτσι από περιέργεια... ωραία γραφικά και πολύ καλο performance, έκανε shader compilation σε 1μιση λεπτό (5800x3D), σε 4k όλα δεξιά 150+ fps, με dlssq 220+,με vsynk στα 120 η κάρτα δούλευε στο 55%... κάνα 15λεπτο που έπαιξα μου έκανε κάνα 2 φορες 2 shutters αλλα σε γενικές γραμμές άψογο το demo... σε σχέση με το golum πχ που έχει χειρότερα γραφικά πολύ ανώτερο.

ξέρει κανεις τη κάνει το AMD FidelityFXChocolate Cocoa GIF by Chocoworld ??? :P 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τέλειωσα πριν λίγο και είμαι ενθουσιασμένος μπορώ να πω. Λίγο το dodge μου φάνηκε περίεργο αλλά μπήκα στο νόημα προς το τέλος που τις έφαγα αρκετά. Τεχνικά τρέχει τέρμα smooth. Mπορεί να είναι η 2η day one αγορά που θα κάνω μετά το elden ring.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Sarandis είπε

Το τέλειωσα πριν λίγο και είμαι ενθουσιασμένος μπορώ να πω. Λίγο το dodge μου φάνηκε περίεργο αλλά μπήκα στο νόημα προς το τέλος που τις έφαγα αρκετά. Τεχνικά τρέχει τέρμα smooth. Mπορεί να είναι η 2η day one αγορά που θα κάνω μετά το elden ring.

Και εγώ αυτό το game περιμένω για να παίξω souls μετά το elden ring.Αν έχει και μεγάλο χάρτη όπως το elden ring πάει άνετα για game of the year.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έβαλα και εγώ εχθές, δηλώνω απλά ενθουσιασμένος με αυτό που είδα.

Τεχνικά άριστο, με 3060 και i5 έπαιζε σταθερά 60FPS στα 4k με ελάχιστα drops σε κάποια σημεία. 

Επίσης το θεματικό του το λάτρεψα. Έχει υπερβολικά έντονα vibes Bloodborne (που είναι προσωπικά το αγαπημένο μου της σειράς) ενώ ταυτόχρονα τα σκηνικά θυμίζουν παραμύθι συν την ιστορία του που πρακτικά έχουν μια σκοτεινή παραλλαγή του έργου του Carlo Collodi "Πινόκιο".

Το παράτησα μετά το πρώτο Boss fight γιατί δεν θέλω να δω κάτι άλλο. Περιμένω πια την κυκλοφορία του και πιστεύω ότι έχει πολύ καλές πιθανότητες να βγει το καλύτερο Souls clone παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, Anastazio είπε

Ωραίο το παίγνιο αλλά το dodge για μένα που είμαι οπαδός της κουτρουβαλας σε ότι souls έχω παίξει μου άφησε ανάμικτα συναισθήματα.

Καλά τώρα σοβαρά προτιμάς το αντιρεαλιστικοτατο και goofy looking roll, από σωστό evade/sidestep/pirouette?! Προσωπικά δεν έχω παίξει games για αυτό τον λόγο. No offense εννοείτε, just saying. ;)

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 13/06/2023 at 10:37, {TDi}Dj2k..infc said:

Καλά τώρα σοβαρά προτιμάς το αντιρεαλιστικοτατο και goofy looking roll, από σωστό evade/sidestep/pirouette?! Προσωπικά δεν έχω παίξει games για αυτό τον λόγο. No offense εννοείτε, just saying. ;)

No offense taken,απλά μετά από μια δεκαετία και βάλε με τα παιχνίδια της from το κυνήγι των iframes είναι πια μέρος του εθισμού, δεν έχω κάνει ούτε ένα parry στις 1000+ ώρες 😂 Σίγουρα έχει ενδιαφέρον και μια διαφορετική προσέγγιση! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Στις 22/3/2023 στις 5:54 ΜΜ, {TDi}Dj2k..infc είπε

Ενώ αν ήταν. :P Αμφιβάλλω να μπορέσει να συγκριθεί έστω με το BB.

Το BB που γραφεις "εστω" είναι το Bloodborne?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...