Προς το περιεχόμενο

Goodys, KFC ή McDonalds;


Gingerbread

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, skiabox είπε

Στη Λάρισα πάντως παιδιά μια χαρά είναι οι γεύσεις στα Goody's όπως παλιά.

 

Εγω βλεπω τρομερη διαφορα...τρωω goodys σχεδον 20 χρονια. Παλια βεβαια πολυ συχνοτερα. Πλεον ομως απλα ειναι πολυ κακα. Δοκιμασα KFC πριν μερικα χρονια κατα τυχη και δεν εχω ξαναπαρει ποτε goodys. Δοκιμασε τα οταν βρεις ευκαιρια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Εγω βλεπω τρομερη διαφορα...τρωω goodys σχεδον 20 χρονια. Παλια βεβαια πολυ συχνοτερα. Πλεον ομως απλα ειναι πολυ κακα. Δοκιμασα KFC πριν μερικα χρονια κατα τυχη και δεν εχω ξαναπαρει ποτε goodys. Δοκιμασε τα οταν βρεις ευκαιρια. 

Μα δεν είπα ότι δεν έχω δοκιμάσει.

Εντωμεταξύ άνοιξε ένα καινούριο κατάστημα Λάρισα που έχει παναρισμένα κομμάτια κοτόπουλου και είναι τραγικό.

Μου κάνει πραγματικά εντύπωση.

Οι ίδιοι οι επιχειρηματίες τα δοκιμάζουν ποτέ αυτά που πουλάνε;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, skiabox είπε

Εντωμεταξύ άνοιξε ένα καινούριο κατάστημα Λάρισα που έχει παναρισμένα κομμάτια κοτόπουλου και είναι τραγικό.

 

Jackaroo ειναι τα καλυτερο παναρισμενο κοτοπουλο με διαφορα που εχω δοκιμασει. Οποιον τον βγαλει ο δρομος του Πειραια ή Κυψελη ας δοκιμασει. 

Αλλα ναι αυτο που περιγραφεις ειναι προβλημα σε πολλα μαγαζια...

 

21 λεπτά πριν, skiabox είπε

Μα δεν είπα ότι δεν έχω δοκιμάσει.

 

μπερδευτηκα με αλλουνου ποστ! 

Επεξ/σία από Αλεξανδρος A.92
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, skiabox είπε

Kfc δεν έχει η Λάρισα αλλά Θεσσαλονίκη που είδα την ουρά στο Mediterranean Cosmos τρόμαξα!

και κατι τετοια ειναι που βλεπω και εγω και λεω τα βλεπουν αυτα απο τα κεντρικα ας πουμε του kentucky στην Κυψελη και λενε ενταξει παιδια δεν τραβανε τα μαγαζια μην ανοιγουμε.

Οπου και να πας ειναι τιγκα στον κοσμο με ουρες απ'εξω, Mall βλεπεις διαφορά , τα εχει ολα στην σειρα και βλεπεις goodys 5 ατομα 7 δισσεκατομυρια στα kfc και αλλα 20 ατομα διασπαρτα σε ολα τα αλλα μαγαζια. Αλλα εξακολουθουν να μην ανοιγουν μαγαζια, με τρελενει !!!!! τυφλοι ειναι ??? δεν τουσ αρεσει το χρημα ?

Για να φαω πρεπει να χαλαω +20 ευρω εισιτηρια σινεμα "ελα μωρακι μου παμε village να δουμε ταινια, ναι εκεινη την Γαλλικη που σου αρεσει, κατσε λιγο να παρουμε και κατι να φαμε"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, great είπε

και κατι τετοια ειναι που βλεπω και εγω και λεω τα βλεπουν αυτα απο τα κεντρικα ας πουμε του kentucky στην Κυψελη και λενε ενταξει παιδια δεν τραβανε τα μαγαζια μην ανοιγουμε.

Οπου και να πας ειναι τιγκα στον κοσμο με ουρες απ'εξω, Mall βλεπεις διαφορά , τα εχει ολα στην σειρα και βλεπεις goodys 5 ατομα 7 δισσεκατομυρια στα kfc και αλλα 20 ατομα διασπαρτα σε ολα τα αλλα μαγαζια. Αλλα εξακολουθουν να μην ανοιγουν μαγαζια, με τρελενει !!!!! τυφλοι ειναι ??? δεν τουσ αρεσει το χρημα ?

Για να φαω πρεπει να χαλαω +20 ευρω εισιτηρια σινεμα "ελα μωρακι μου παμε village να δουμε ταινια, ναι εκεινη την Γαλλικη που σου αρεσει, κατσε λιγο να παρουμε και κατι να φαμε"

Παίζει να είναι ακόμα και στρατηγική.

Μην ξεχνάς ότι ο επικεφαλής της apple ήταν πριν γίνει ceo στο logistics τμήμα, δηλαδή δημιουργούσε την τεχνητή ζήτηση και το hype απλά δίνοντας μια συγκεκριμμένη ροή στα προιόντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/2/2023 στις 9:20 ΠΜ, lyda94 είπε

και τα 3...δεν μ αρεσει, ζηταει πολλά και δεν ανταποκρινεται στη φημη του!

Ο γιαννάκης ειναι ο ορισμος της επιχειρησης που την πειραξε και την κατέστρεψε! Την ημερα που εφτιαξε μαγαζι και μετακομισε απο την καντινα , ηρθε και η κατηφορα. Θελεις σε ποιοτητα? θέλεις σε ψυχολογια?  τελος! απο εκει που η ουρα εκανε S στην καντινα , πραγματικο νομισματοκοπειο... εγινε μια απλη καντινα που φτιαχνει σαντουιτς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, skiabox είπε

Μα δεν είπα ότι δεν έχω δοκιμάσει.

Εντωμεταξύ άνοιξε ένα καινούριο κατάστημα Λάρισα που έχει παναρισμένα κομμάτια κοτόπουλου και είναι τραγικό.

Μου κάνει πραγματικά εντύπωση.

Οι ίδιοι οι επιχειρηματίες τα δοκιμάζουν ποτέ αυτά που πουλάνε;

Την ίδια απορία έχω και εγώ!!! Έχω πάει σε τόσα μαγαζιά που ήθελα να ήξερα στα αλήθεια αν ο ιδιοκτήτης έχει δοκιμάσει ποτέ τι σερβίρουν στο μαγαζί του ή αν απλά δεν ασχολείται καθόλου! Κι αυτό το λέω γιατί ειδικά στις κοτομπουκιές δε καταλαβαίνω πως γίνεται να μη μπορούν να βγάλουν έστω κάτι που να τρώγεται,  τη στιγμή που κοτομπουκιές από το LIdl στο φούρνο κιόλας γίνονται 100 φορές πιο νόστιμες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, $Gkuts είπε

Θα ανοίξει νέο Mc Donalds στον κόμβο Κηφισσό με Πέτρου Ράλλη.

Για ποιο λόγο? Αφού λίγα μέτρα πιο πέρα έχει ήδη κατάστημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατά την γνώμη μου, δεν υπάρχει σύγκριση goodys/McDonald's. Είναι κ τι μαγαζί θα πετύχεις, αλλά καλύτερα να φάω το πλαστικό δεινόσαυρακι του παιδιού παρά Μακ.

Όχι επειδή έφαγα ψωμάκι από goodys αλλά το μπιφτέκι τους απλά δε συγκρίνεται με Μακ. 

Πανάκριβοι βέβαια από τότε που άνοιγαν οι πόρτες μετά το τέλος της ταινίας δίπλα κ έμπαιναν οι Ούννοι πεινασμένοι κ έφευγαν τα μπιφτέκια σαν τα πήλινα πιάτα σε αγώνες σκοποβολής.

Άλλαξαν λίγο κονσεπτ, σταμάτησαν κάποια προϊόντα (είναι ποτέ δυνατόν να κόβεις την οβάλ πατάτα των golden/green special? Την οβάλ πατάτα ρε;; Έκοψαν το σαλαντ μπαρ για κάποιο λόγο. Διάφορα πράγματα.

Άνοιξαν κ αλλά πολυ καλύτερα μπέργκεραδικα σιγά σιγά, ε δε θέλει κ πολύ να πάρεις την κάτω βόλτα.

Το καμ μπακ των Μακ είναι εντυπωσιακό μιας κ έχουν σταθερα κακή ποιότητα. Ωστόσο, εργαζόμενοι δουλεύουν κ εκεί, μακάρι να πάνε καλά κ να αναπτυχθούν κ άλλο, γούστα είναι αυτά.

Btw δεν έχω την ίδια άποψη για τα Μακ στην Αμερική που δεν ήταν καθόλου άσχημα.

Επεξ/σία από Αντώνης Τ.
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει αλλάξει κάτι με το μπιφτέκι των mcdonalds?? Μια φορά είχα δοκιμάσει παλιότερα, σαν σόλα ήταν! Δηλαδή χειρότερο και από των Goody's. Από την άλλη, mc chicken και chickenburger είναι τα μόνα που αξίζουν από εκεί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Engimek είπε

Έχει αλλάξει κάτι με το μπιφτέκι των mcdonalds?? Μια φορά είχα δοκιμάσει παλιότερα, σαν σόλα ήταν! Δηλαδή χειρότερο και από των Goody's. Από την άλλη, mc chicken και chickenburger είναι τα μόνα που αξίζουν από εκεί!

Γιατί να φάει κάποιος σκέτο το μπιφτέκι των McD; 😅 O ρόλος του είναι να δίνει υφή και κράτημα στο μπέργκερ με λίγη εσάνς βοδινού. Η γεύση έρχεται από τα υπόλοιπα υλικά στο μπέργκερ. Στην Ευρώπη η συνταγή για το μπιφτέκι είναι απλά κρέας (όχι ιδιαίτερα λιπαρό) με λίγο αλάτι και πιπέρι, τίποτα άλλο. Αν το φας σκέτο είναι σα να τρως χαρτόνι.

Στις ΗΠΑ η συνταγή είναι ίδια αλλά ξεφεύγει γευστικά γιατί το κρέας είναι ένα τικ πιο λιπαρό, έχει περισσότερο αλάτι και βάζουν και ένα γκριλ άρωμα το οποίο δεν επιτρέπεται στην ΕΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα γνωστά brands παιδιά πάντα θα δουλεύουν.

Απλά σε κάθε πόλη υπάρχουν και μερικά τοπικά που πάνε σαν τρελά λόγω πάντα καλών γεύσεων.

Στη Λάρισα για παράδειγμα έχουν ξεχωρίσει ένα γυράδικο και ένα μπεργκεράδικο.

Το καλό φαγητό πάντα θα δουλέψει σαν τρελό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...