Προς το περιεχόμενο

Goodys, KFC ή McDonalds;


Gingerbread

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Speculoos είπε

Γιατί να φάει κάποιος σκέτο το μπιφτέκι των McD; 😅 O ρόλος του είναι να δίνει υφή και κράτημα στο μπέργκερ με λίγη εσάνς βοδινού. Η γεύση έρχεται από τα υπόλοιπα υλικά στο μπέργκερ.

Μέσα σε burger το είχα δοκιμάσει και όλα τα υπόλοιπα υλικά ήταν οκ. Αλλά και πάλι ήταν έντονη η αίσθηση και γεύση του "χαρτονιού" ανάμεσα, όπως ακριβώς τα λες!

Όλα τα σοβαρά burgerάδικα από όσο ξέρω κάνουν το burger ακριβώς έτσι, μόνο κρέας αλατοπιπερωμένο. Αλλά ουδεμία σχέση με αυτό των mcdonalds. Δηλαδή και μόνος μου που έχω φτιάξει burger, δεν είναι αυτό το χάλι...

Εν τέλει τι να πω. Γούστα είναι αυτά, δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 258
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/3/2023 στις 8:27 ΜΜ, enlightened είπε

Τα goody’s έχουν πολύ κακό VFM δυστυχώς και παρότι είναι σαφώς ποιοτικότερα από τα άλλα 2 πάνε για κλείσιμο. Επειδή κυκλοφορώ συνέχεια στη Γλυφάδα, βλέπω το 4όροφο επιβλητικό κτίριο των Goody’s σχεδόν πάντα άδειο, ενώ τα Mac με έναν όροφο έχει συνέχεια άπειρη πιτσιρικαρία (απ’ ότι έχω καταλάβει αποτελεί σημείο συνάντησης για ηλικίες 13-25) και το καλοκαίρι είναι γεμάτο τουρίστες και το βράδυ ξενύχτηδες που γυρίζουν απο το Island, Romeo κλπ. Για κάποιο λόγο έχει κάνει ένα απίστευτο comeback και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί. Τώρα άνοιξαν και κατάστημα στη Διονυσίου Αεροπαγείτου, στην Ακρόπολη… Φαινόμενο, κρίνοντας πόσα τοπικά μαγαζάκια υπάρχουν με χαρακτήρα, γεύση και ποιότητα…

Υπάρχει αρκετή ζήτηση για οικονομικό fast-food όπως φαίνεται.

ΥΓ. Και πλέον τα σουβλάκια δεν αποτελούν οικονομική λύση.

Επεξ/σία από agnostos13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, agnostos13 είπε

Υπάρχει αρκετή ζήτηση για οικονομικό fast-food όπως φαίνεται.

ΥΓ. Και πλέον τα σουβλάκια δεν αποτελούν οικονομική λύση.

Δεν θα το έλεγα.

Με λίγο πάνω από 3 ευρώ παίρνεις ένα σουβλάκι χοιρινό και ένα κοτόπουλο με ψωμάκι μέσα και πατάτες σε χάρτινο σακουλάκι.

Σχεδόν όσο έχει φτάσει το απλό cheeseburger στο Goody's.

Επεξ/σία από skiabox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, skiabox είπε

Δεν θα το έλεγα.

Με λίγο πάνω από 3 ευρώ παίρνεις ένα σουβλάκι χοιρινό και ένα κοτόπουλο με ψωμάκι μέσα και πατάτες σε χάρτινο σακουλάκι.

Σχεδόν όσο έχει φτάσει το απλό cheeseburger στο Goody's.

Αναφέρομαι κυρίως στα Mac που εμφανίζονται σαν τα μανιτάρια.

Με περίπου 3 ευρώ παίρνεις 3 burger στα Mac ή αλλού ένα τυλιχτό ή δύο σουβλάκια-καλαμάκια με ψωμί (η πατάτα δεν υπάρχει πάντα).

Τα Goody's δεν συγκαταλέγονται στα οικονομικά (ποτέ δεν ήταν, ήταν απλά πιο vfm).

Επεξ/σία από agnostos13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Αντώνης Τ. είπε

(είναι ποτέ δυνατόν να κόβεις την οβάλ πατάτα των golden/green special?

εχουμε καποια φωτο για εμας που δεν την προλαβαμε καν να δουμε πως ηταν;

5 ώρες πριν, skiabox είπε

Στη Λάρισα για παράδειγμα έχουν ξεχωρίσει ένα γυράδικο και ένα μπεργκεράδικο.

μπορουμε να εχουμε ονοματα αν ποτε βρεθουμε στην πολη να τα τιμησουμε; 🥰

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Titos301 είπε

εχουμε καποια φωτο για εμας που δεν την προλαβαμε καν να δουμε πως ηταν;

μπορουμε να εχουμε ονοματα αν ποτε βρεθουμε στην πολη να τα τιμησουμε; 🥰

Φυσικά.

Ena is enough και Raw.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Titos301 είπε

εχουμε καποια φωτο για εμας που δεν την προλαβαμε καν να δουμε πως ηταν;

μ; 🥰

Σε κάνα αφιέρωμα ρετρό μόνο. Έψαξα πολύ πρόχειρα στο google, δε βρήκα κατι. Golden special λεγόταν το πιάτο κ έδιναν μαζί και μια φοβερή σως, τρελός συνδυασμός με εκείνη τη πατάτα. Το golden το έχουν κρατήσει στα βάθη του καταλόγου , το ίδιο κ το green αλλά μεμονωμένα μπέργκερ πλέον.

Τώρα που το σκέφτομαι ίσως σταμάτησε να τις βγάζει η mc cain ή σταμάτησε η γκουντυς τις McCain γενικως κ ξεκίνησε συνεργασία με καμία άλλη εταιρία.

Έλα σε έχω σε έχω σε Green

 

 

Screenshot_2023-03-22-23-13-11-28_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και συζητάτε για πατάτες... είχε επισης το Goodys αρκετά παλιά για μια μικρή περίοδο crosscut πατάτες (όπως αυτές που κάνει τώρα η Pizza Fan) με τριμμένο τυρί και bacon. Οι καλύτερες! Τα θυμάται κανείς αυτά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
Στις 3/10/2022 στις 7:25 ΠΜ, great είπε

Ενταξει μεγαλωσαμε με Goody's εκει βγαιναμε τα Σαββατα και για ραντεβου αμα είχες.

MC μου αρεσει γιατι εινια πιο βρωμικο και οι πατατες δεν παιζοντα.

ΚFC λατρεία hot wings, μεχρι να σκάσω.

Burgers γενικοτερα πιο αφρατα ζουμερα κτλ υπαρχουν εκτος απο αλυσιδες.

Αυτα ειναι που λες "θα φαω την βρωμιά μου σήμερα"

Simply burgers ο μπαμπάς όλων των αλυσίδων αυτή τη στιγμή σε ότι αφορά ποιότητα και γεύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει χαλάσει πάρα πολύ σε σχέση με παλιά. 

 

Όταν είχαν πρωτοανοίξει κάπου το 2006 2007 ήταν φανταστικά. Θυμάμαι και το bluefield burger κοντά στον Φάρο Ψυχικού, που ήταν ακόμα καλύτερα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Στις 18/9/2023 στις 3:25 ΜΜ, Rebelos2018 είπε

Έχει χαλάσει πάρα πολύ σε σχέση με παλιά. 

 

Όταν είχαν πρωτοανοίξει κάπου το 2006 2007 ήταν φανταστικά. Θυμάμαι και το bluefield burger κοντά στον Φάρο Ψυχικού, που ήταν ακόμα καλύτερα. 

Burger king πολύ ανώτερο και από mac και από goodys. Δε νομίζω. Εμένα τα simply ακόμα και τώρα μου φαίνονται εξαιρετικά.

Επεξ/σία από HeimerSwag
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Goodys ήταν σημείο αναφοράς, όταν ήμουν μαθητής στα 90's. Τώρα έχει τύχει να πάω 2-3 φορές τα τελευταία 5 χρόνια. Εκτός οτι είναι απίστευτα παρατημένα και βρώμικα (δεν ξέρω για την κουζίνα, αλλά πάγκοι, τραπέζια, εξωτερικοί χώροι είναι χάλια), έχουν όντως το χειρότερο VFM. Θα δώσεις 10-12€ για να φας πλαστικούρα και δεν θα χορτάσεις. Ή αν χορτάσεις σε μισή ώρα θα ξαναπεινάς. 

Εγώ πάντως δεν ξαναπατάω. Και για τους παραπάνω λόγους αλλά και γιατί αποφάσισα οτι πρέπει να ασχοληθώ λίγο πιο σοβαρά με την διατροφή και την υγεία μου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, killer76 είπε

Θα δώσεις 10-12€ για να φας πλαστικούρα και δεν θα χορτάσεις. Ή αν χορτάσεις σε μισή ώρα θα ξαναπεινάς.

Τελευταία φορά πάτησα στα Goodys πριν 10 χρόνια περίπου. Ισχύει ακριβώς αυτό που λες, ακόμη και από 10 χρόνια πριν. Το κόστος της μερίδας αρκετά μεγάλο, και δεν χορταίνεις. Καλύτερα να πάρεις 2 πίτες-σουβλάκι συγυρισμένες, φθηνότερες θα σου βγουν και θα φας μέχρι σκασμού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...