Προς το περιεχόμενο

Goodys, KFC ή McDonalds;


Gingerbread

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 258
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, killer76 είπε

Τα Goodys ήταν σημείο αναφοράς, όταν ήμουν μαθητής στα 90's. Τώρα έχει τύχει να πάω 2-3 φορές τα τελευταία 5 χρόνια. Εκτός οτι είναι απίστευτα παρατημένα και βρώμικα (δεν ξέρω για την κουζίνα, αλλά πάγκοι, τραπέζια, εξωτερικοί χώροι είναι χάλια), έχουν όντως το χειρότερο VFM. Θα δώσεις 10-12€ για να φας πλαστικούρα και δεν θα χορτάσεις. Ή αν χορτάσεις σε μισή ώρα θα ξαναπεινάς. 

Εγώ πάντως δεν ξαναπατάω. Και για τους παραπάνω λόγους αλλά και γιατί αποφάσισα οτι πρέπει να ασχοληθώ λίγο πιο σοβαρά με την διατροφή και την υγεία μου...

Καλά το τι νιώθει ο καθένας είναι και υποκειμενικό. Μπορεί τα φαγητά που πήρες εσύ να μην ήταν καλά. Εχω δοκιμάσει σε τρία μαγαζιά τους πατάτες και κροκέτες ψαριού / κοτόπουλου όπως και τις σαλτσες που βάζουν ως συνοδευτικό, θεωρώ ότι σε αυτά δεν έχει αλλάξει τίποτε από τα παλιά. Από τα τρία μαγαζιά που πήγα, το ένα ήταν σε κατάσταση αξιολυπητη να το κλαίνε και οι ρέγγες, το άλλο μέτριο, το τελευταίο ήταν καλό και είχαν ρίξει πολλά λεφτά για στήσιμο και διακόσμηση. Συμφωνώ για το ότι είναι ακριβά.

Επεξ/σία από mariosnik_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα καλοκαίρια παίρνω milhshake στις διακοπές

βανιλια απ τα macdonalds και σοκολατα από τα goodys

κάθε μέρα

για φαγητο δεν πάω σε κανένα

μια φορά πριν 2 χρόνια δοκίμασα τσιζμπεργκερ απο macdonalds για να το συγκρινω με αυτό που φτιάχνω εγώ στο  σπίτι μου και απλά απογοητεύτηκα με την ποιότητα

κάπως έτσι ένιωσα

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, killer76 said:

Τα Goodys ήταν σημείο αναφοράς, όταν ήμουν μαθητής στα 90's. Τώρα έχει τύχει να πάω 2-3 φορές τα τελευταία 5 χρόνια. Εκτός οτι είναι απίστευτα παρατημένα και βρώμικα (δεν ξέρω για την κουζίνα, αλλά πάγκοι, τραπέζια, εξωτερικοί χώροι είναι χάλια), έχουν όντως το χειρότερο VFM. Θα δώσεις 10-12€ για να φας πλαστικούρα και δεν θα χορτάσεις. Ή αν χορτάσεις σε μισή ώρα θα ξαναπεινάς. 

Εγώ πάντως δεν ξαναπατάω. Και για τους παραπάνω λόγους αλλά και γιατί αποφάσισα οτι πρέπει να ασχοληθώ λίγο πιο σοβαρά με την διατροφή και την υγεία μου...

goodys τριτη τεταρτη πεμπτη  ενα συν ενα στα extreme burgers. με 4.75 ευρω δυο  extreme burgers.και ειναι πολυ ωραια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 hours ago, Sorath said:

Τα KFC δεν τα χωνεύω με τίποτα. Μια φορά μόνο έφαγα επειδή επέμενε η κόρη μου και ήταν και η τελευταία. Τραγικό φαγητό...

Αν επιτρέπεται, τι είχες πάρει να φας εκείνη τη φορά?

Το ακούω από πολύ κόσμο αυτό, ότι δοκίμασαν KFC και δεν τους άρεσε ή απλά δεν έμειναν εντυπωσιασμένοι. Και λέω τι πήρατε, μου λένε συνήθως κουβά ή κομμάτια κοτόπουλο.

Η επιτομή της γεύσης των KFC δεν είναι ο κουβάς, είναι το burger. Κατά προτίμηση το tower burger αν και έχω ακούσει καλά λόγια και για τα άλλα. Κάνε έναν κόπο και πήγαινε βάλε στο στόμα σου ένα tower burger και αν δε σου αρέσει υπερβολικά στείλε μου την απόδειξη να σε αποζημιώσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Classic Golden Burger απο τα Goodies. o συνδιασμος της μαγιονεζας κ της παρμεζανας ειναι το ultimate cheat.

ηταν και ειναι το αγαπημενο μου junk food απο ολα αυτα τα μαγαζια στην αγορα :)

images?q=tbn:ANd9GcQDZmzLNyKDKuH6kinaQGT

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kfc spicy tower burger και καμία φορά wraps τα άλλα ψιλο αδιάφορα. Τα goodys ψιλοχάλασαν και αυτά άλλαξαν τις πατάτες μίκρυναν τα extreme και γενικά δεν έχουν πάντα την ίδια ποιότητα. Τα mac έρχονται τρίτα και καταϊδρωμένα. Τώρα πλέον μόνο κανα kfc tower burger μετά το σινεμά στα option cinema. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα KFC από το κατάστημα στο Ιλιον, σε ένα εμπορικό στο πάρκο τρίτση.

Είχα λίγο καιρό να πάω, δεν αγοράζω συχνά (1 φορά τον μήνα το πολύ).

Αγόρασα 2 κουβάδες duo, 2 σαλάτες λάχανο, 3 πατάτες και 3 chefburger. Σύνολο 70 ευρώ (!).

Διαπίστωσα ότι τα chefburger ήταν μικροσκοπικά (γεύση αδιάφορη), πολύ μικρότερα από την προηγούμενη φορά (5 ευρώ το ένα). Οι σαλάτες χάλια (νερουλές), την μία την πέταξα. Στον 1 κουβά, με είχαν κλέψει. Αντί για τα τραγανά φιλετάκια κοτόπουλου, είχαν βάλει παραψημένα (προφανώς μπαγιάτικα; ) nuggets. Ήταν πολύ καφέ, και τα πέταξα και αυτά.

Οι φτερούγες δεν ήταν και φτερούγες. Γενικά πολύ κακή ποιότητα, μικρή ποσότητα, πολύ ακριβά.

Έχει πέσει τραγικά η ποιότητα και η ποσότητα στα KFC; Ή μιλάμε για franchise της κακιάς ώρας, και το συγκεκριμένο κατάστημα στο Ίλιον πουλά ακριβή σαβούρα με την επωνυμία KFC;

Και περίμενα και 35 λεπτά για την παραγγελία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Skywalker333 είπε

Classic Golden Burger απο τα Goodies. o συνδιασμος της μαγιονεζας κ της παρμεζανας ειναι το ultimate cheat.

ηταν και ειναι το αγαπημενο μου junk food απο ολα αυτα τα μαγαζια στην αγορα :)

images?q=tbn:ANd9GcQDZmzLNyKDKuH6kinaQGT

Συμφωνώ και εγώ, είναι πολύ εύγευστο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, patatasc είπε

Αγόρασα KFC από το κατάστημα στο Ιλιον, σε ένα εμπορικό στο πάρκο τρίτση.

Είχα λίγο καιρό να πάω, δεν αγοράζω συχνά (1 φορά τον μήνα το πολύ).

Αγόρασα 2 κουβάδες duo, 2 σαλάτες λάχανο, 3 πατάτες και 3 chefburger. Σύνολο 70 ευρώ (!).

Διαπίστωσα ότι τα chefburger ήταν μικροσκοπικά (γεύση αδιάφορη), πολύ μικρότερα από την προηγούμενη φορά (5 ευρώ το ένα). Οι σαλάτες χάλια (νερουλές), την μία την πέταξα. Στον 1 κουβά, με είχαν κλέψει. Αντί για τα τραγανά φιλετάκια κοτόπουλου, είχαν βάλει παραψημένα (προφανώς μπαγιάτικα; ) nuggets. Ήταν πολύ καφέ, και τα πέταξα και αυτά.

Οι φτερούγες δεν ήταν και φτερούγες. Γενικά πολύ κακή ποιότητα, μικρή ποσότητα, πολύ ακριβά.

Έχει πέσει τραγικά η ποιότητα και η ποσότητα στα KFC; Ή μιλάμε για franchise της κακιάς ώρας, και το συγκεκριμένο κατάστημα στο Ίλιον πουλά ακριβή σαβούρα με την επωνυμία KFC;

Και περίμενα και 35 λεπτά για την παραγγελία.

Είναι λίγο τούβλα μερικοί υπάλληλοι στο συγκεκριμένο κατάστημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tα παλια χρονια που ήμουν φοιτητής, εργαζόμουν στα ΜcDonalds  που ήταν απέναντι από το άλσος Παγκρατίου. Έτρωγα αναγκαστικά, στα διαλείμματα που είχαμε. Δεν με τρέλεναν, δεν με χαλούσαν κιόλας. Τότε είχαν ένα αρκετά νόστιμο burger, νομιζω deluxe το έλεγαν. Από την στιγμή που σταμάτησα  να εργάζομαι εκει, δεν ξαναέφαγα( 25 χρονια πριν). Μάλλον τα έφαγα όλα μαζι και μπούχτισα. 
Εκείνη την εποχή θεωρούσα τα goοdies λίγο καλύτερα, ίσως λογω του τοπικου brand, γιαυτό και συνέχιζα να τρώώ αραια και που απο κει. Φυσικά και τα δυο τα ίδια σκουπίδια ήταν και είναι, όπως όλα του είδους. Πάνε πάνω από 15 χρόνια που έχω να φάω και από αυτά. 
ΚFC, δεν μου έκαναν κλικ ποτέ. Πάντα θεωρούσα τον κουβά χαζοαμερικανιά, και υπερβολή. 
Μια τέταρτη επιλογή τότε, που γευστικά για μένα ήταν 2 κλικ πάνω από όλα ήταν τα Wendy's. Φυσικά ούτε από αυτά θα έτρωγα πλέον.

Επεξ/σία από AonDuine
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Artman13 είπε

Είναι λίγο τούβλα μερικοί υπάλληλοι στο συγκεκριμένο κατάστημα. 

Θέμα υπαλλήλων γιατί να είναι; Μάλλον θέμα πρώτων υλών είναι κυρίως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, patatasc είπε

Θέμα υπαλλήλων γιατί να είναι; Μάλλον θέμα πρώτων υλών είναι κυρίως.

Εχω προσωπική εμπειρία και άποψη για το συγκεκριμένο. 

Επεξ/σία από Artman13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, patatasc είπε

Θέμα υπαλλήλων γιατί να είναι; Μάλλον θέμα πρώτων υλών είναι κυρίως.

Σίγουρα μπορεί να είναι και θέμα υπαλλήλων/συγκεκριμένου καταστήματος. Δεν γνωρίζω για το συγκεκριμένο παράρτημα που αναφέρθηκε. Αλλά εχει τύχει και εγώ να αγοράσω 2 φορές από ένα κατάστημα. Αρκετή, έντονη λαδίλα στα κοτόπουλα και τις 2 φορές. Και μια φορά το lunchbox ήρθε σχεδόν χωρίς πατάτες. Οκ έτυχε αυτό σε εμένα να πεις αλλά δεν ήταν και ό,τι καλύτερο. Ενώ από τρια άλλα καταστήματα της ίδιας αλυσίδας  που έχω δοκιμάσει αρκετές φορές ήταν πάντα όλα οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...