Προς το περιεχόμενο

Goodys, KFC ή McDonalds;


Gingerbread

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΜcDonalds ενώ μικρός μπορεί να ψιλοέπαιρνα από ένα σημείο και μετά δεν ξαναπήρα ποτέ (παίζει να χω 10ετία να φαω). Goodys κάπως προσπάθησαν να αλλάξουν τα παίρνω σαν έσχατη λύση. KFC για κάποιο λόγο δεν είχα φάει ποτέ, έφαγα ένα tower burger και όταν ξανα είμαι σε φάση για junk food ίσως τα προτιμήσω. Εσείς ποιο προτιμάτε; 

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

McDonald's θυμάμαι δεκαετία 90 πήγα μια φορά μικρός με την γιαγιά μου. Αηδίασα και δεν πήγα ξανά, ήμασταν τακτικοί πελάτες των goodys. Μετά πήγα κάποιες φορές μετά το '10, μόνο milkshake δοκίμασα και πήγα μόνο και μόνο επειδή ο επάνω χώρος του ήταν καθαρός και δεν υπήρχαν μυρωδιές τσιγάρου η οσμες από την κουζίνα, ένα τσάι περνάμε συνήθως. 

Άμα γουστάρω καμία μέρα πηγαίνω σε goodys, έτσι για να θυμηθώ λίγο τα παλιά και να φάω την κλασσική μου παραγγελία με κοτόπουλο κροκέτες και πατάτες. 

KFC δεν έχω πάει ποτέ. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα 3 είναι ο.τι χειρότερο. Προσωπικά έχω το motto «αν είναι να το κανείς καν το μέχρι τέλους»

Επιλέγω λοιπόν την μεγαλύτερη σαπίλα (mc Donald’s)

Παίζει να τρώω μια φορά ανά 3 χρόνια 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα McDonald είναι μια αλυσίδα που είτε θα αγαπήσεις είτε θα μισήσεις. Δεν υπάρχει τίποτα στο ενδιάμεσο. Προσωπικά είμαι στην πρώτη κατηγορία και μου αρέσουν πολύ.

KFC μου αρέσουν και θεωρώ Top το τηγανιτό κοτόπουλο τους. Και ένα Burger που έφαγα τελευταία φορά το βρήκα πολύ καλό.

Τα Goodys δε μου άρεσαν ποτέ. Αρχικά, θεωρώ ότι είναι αστεία ακριβοί σε σημείο που αν θες ένα μεγάλο Burger μαζί με μενού καταλήγεις να πληρώνεις όσα θα πλήρωνες για να φας Burger της προκοπής σε μια τίμια αλυσίδα. Επίσης γευστικά είναι τουλάχιστον αδιάφορα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BlueBlade είπε

Τα McDonald είναι μια αλυσίδα που είτε θα αγαπήσεις είτε θα μισήσεις. Δεν υπάρχει τίποτα στο ενδιάμεσο. Προσωπικά είμαι στην πρώτη κατηγορία και μου αρέσουν πολύ.

KFC μου αρέσουν και θεωρώ Top το τηγανιτό κοτόπουλο τους. Και ένα Burger που έφαγα τελευταία φορά το βρήκα πολύ καλό.

Τα Goodys δε μου άρεσαν ποτέ. Αρχικά, θεωρώ ότι είναι αστεία ακριβοί σε σημείο που αν θες ένα μεγάλο Burger μαζί με μενού καταλήγεις να πληρώνεις όσα θα πλήρωνες για να φας Burger της προκοπής σε μια τίμια αλυσίδα. Επίσης γευστικά είναι τουλάχιστον αδιάφορα.

Τα Goodys, συμφωνώ μαζί σου, για μενα ήταν η έξοδος του Σαββάτου στο δημοτικό- α γυμνασίου. Από εκεί και πέρα δεν τα έχω σε εκτίμηση.

Τα McDonalds δεν έχει κοντά στο σπίτι μου, να κάτσω εκεί δεν μαρέσει (Σύνταγμα) και δεν με εμπνέει να το παρεαγγείλω σπίτι για να δουμε ταινία.

Με KFC είναι κάπως πιο φαγητό, έχει ωραίο κοτόπουλο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Gingerbread είπε

Τα McDonalds δεν έχει κοντά στο σπίτι μου, να κάτσω εκεί δεν μαρέσει (Σύνταγμα) και δεν με εμπνέει να το παρεαγγείλω σπίτι για να δουμε ταινία.

Καλα γεγονός αυτό.

Και εγώ πχ McDonald θα φάω αν τύχει να ειμαι κοντά σε ένα και να πεινάω. Δε παίζει πχ να παραγγείλω σπίτι για να φάω.

Το ίδιο ισχύει και για τα υπόλοιπα. Αυτός είναι ο λόγος άλλωστε που τρώω μια φορά το 6μηνο και αν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικό/Άσχετο.

Πρόσφατα έφαγα και από νέα σχετικά αλυσίδα. Στο Jackaroo.

Πραγματικά παιδιά σας το προτείνω άπειρα. Κλάσεις ανώτερο από όλα τα άλλα μαζί, αν συνεχίσει έτσι απλά θα τα "σκουπίσει" όλα στο κομμάτι Junk Food/Fast Food (με εξαίρεση φυσικά τα Σουβλάκια)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
6 minutes ago, BlueBlade said:

Στο Jackaroo.

Το πέτυχα στο Burger Festival, εξαιρετικό

Αλυσίδα όμως? Μόνο στο Πειραιά δεν έχει κατάστημα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Thresh είπε

Το πέτυχα στο Burger Festival, εξαιρετικό

Αλυσίδα όμως? Μόνο στο Πειραιά δεν έχει κατάστημα?

Από ότι καταλαβαίνω εκεί το πάνε.

Πρόσφατα άνοιξαν νέο κατάστημα στην Κυψέλη. Εικάζω ότι θα ακολουθήσουν και άλλα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τα 3 αυτα σιγουρα το KFC ειναι καλυτερο, ειδικα τα boxmaster/twister (και τα δυο με τορτιγια) ειναι πολυ καλα.
ΑΛΛΑ εαν θες κατι καλυτερο με λιγο παραπανω (και προσφορες με vodafone cu τοτε δοκιμασε simply burger, κλασεις ανωτερο απο ολα αυτα.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...