Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus Συνδρομή Τουρκίας


dinhio
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από dinhio,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, johnfree είπε

και με αυτο τον τρόπο δεν έχεις πρόβλημα; σου κατεβάζει ελληνική μεταγλώττιση; 

το μονο θεμα μου το έκανε στην αρχή για να μπει η κάρτα στο  account (3 προσπαθειες) απο εκει και πέρα ότι αγοράζω απο το ps5 γίνεται αμέσως και στο δευτερόλεπτο. Όσο για την μεταγλώττιση να σου πω την αλήθεια δεν με ενδιαφέρει και δεν το έχω κοιτάξει αλλά φαντάζομαι οι γλώσσες καθε τίτλου αναφέρονται στο store. 

Επεξ/σία από xotic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2.8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Φαντάζομαι αντιλαμβανεστε την τυχαιότητα της κατάστασης. Σε άλλον μπορεί να γίνει αγορά από το ps5, σε άλλον μόνο αν φορτώσει το wallet απο ps5 ή browser, σε άλλον γίνεται πχ μόνο απο το app. Στην δική μου περίπτωση ισχύει το τελευταίο καθώς εκεί έχω τις περισσότερες επιτυχείς αγορές. Και από την κονσόλα έχω καταφέρει να πραγματοποιησω αγορές αλλά στο app μέχρι τώρα είναι 100% στην δική μου περίπτωση. Μια ακόμη πρόταση θα κάνω σε όσους ακόμα δεν μπορούν να τα καταφέρουν.

Μην πάτε να κάνετε αγορές στο "τσίμα τσίμα". Αν πχ αυτό που θέλετε να αγοράσετε κάνει 25 ευρώ, μην έχετε στην κάρτα σας 25,20. Το πιο πιθανό είναι να μην ολοκληρωθεί η αγορά. Επαναλαμβάνω αυτό ισχύει στην δική μου περίπτωση. Όταν πάω στο όριο να αγοράσω κάτι δεν ολοκληρώνεται. Μου γράφει ότι η κάρτα είναι expired κτλ. Οποτε 1 με 2 ευρώ φορτωμενα πάνω από αυτό που θέλουμε να αγοράσουμε. Μια εικασία δική μου γιατί συμβαίνει αυτό ενώ πχ εμείς υπολογίζουμε ορθώς το συνάλλαγμα, μάλλον το ps store δεν έχει live currency changes όπως τα διεθνή δίκτυα. Καταλαβαίνω ότι αυτό μάλλον φαίνεται χαζό, αλλά δεν βρίσκω άλλη εξήγηση περα του ότι δεν ανανεώνει συχνά/σωστά  οπότε πρέπει να υπάρχει ένα περιθώριο. Anw, αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα και μενα αγοραζει κανονικα παιχνιδια αλλα συνδρομη δε κανει 

δοκιμασα απο κινητο και απο λαπτοπ και με vpn kai χωρις..

δε ξερω τι να κανω ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα ενοψει προσφορων ειναι καποιος διατεθειμενος μετα απο καταθεση να μου οληρωσει συνδρομη μεσω Cryptopay ? γτ κανουν 2 εργασιμες να μπουν τα χρηματα και φοβαμαι μη χασω την εκπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Dcmpaira είπε

Καλησπερα ενοψει προσφορων ειναι καποιος διατεθειμενος μετα απο καταθεση να μου οληρωσει συνδρομη μεσω Cryptopay ? γτ κανουν 2 εργασιμες να μπουν τα χρηματα και φοβαμαι μη χασω την εκπτωση.

αγορασε usdt με την καρτα σου και ξανακαντα ευρω ειναι μικρο το fee, επισης οι εκπτωσεις ειναι στο black friday - δεν εχουν μπει ακομα προλαβαινεις ανετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/11/2022 στις 1:38 ΠΜ, mixalisss είπε

καλησπερα και μενα αγοραζει κανονικα παιχνιδια αλλα συνδρομη δε κανει 

δοκιμασα απο κινητο και απο λαπτοπ και με vpn kai χωρις..

δε ξερω τι να κανω ;

Ακριβώς το ίδιο εδώ κ ένα μήνα και δεν έχει λήγει με ποσα διαφορετικά vpn και ότι μου εχουνε προτείνει όλοι !

τι να πω !συνδρομη δεν κάνει με τπτ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, giokyr7 είπε

Ακριβώς το ίδιο εδώ κ ένα μήνα και δεν έχει λήγει με ποσα διαφορετικά vpn και ότι μου εχουνε προτείνει όλοι !

τι να πω !συνδρομη δεν κάνει με τπτ 

θα παρω μονο το god of war και αν ειναι περιμενω το Black friday να δουμε τι θα δωσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/10/2022 στις 11:52 ΜΜ, dinhio είπε

Το παρόν θέμα δημιουργείται έπειτα από την πολλή ζήτηση που επικρατεί για την τουρκική συνδρομή και τον τρόπο με τον οποίο μπορούμε να την αποκτήσουμε καθώς και απορίες γύρω από την συγκεκριμένη συνδρομή.

Σχετικα με τις συνδρομές , οι τιμές είναι πολύ φθηνές λόγω της υποτίμησης της λίρας στην Τουρκία , περίπου 460TL δηλ. 25,30€ για ένα χρόνο η deluxe συνδρομή ενώ στην Ελλάδα είναι 120€ η αντίστοιχη.

Οδηγίες

όπως τις βρήκα από το μέλος Klainmaingr

Μεσω Cryptopay:

  • Κανεις ενα cryptopay account με τα κανονικα σου στοιχεία (θελει σελφι, διπλωμα ή ταυτότητα και εναν λογαριασμό για να φαίνεται η διεύθυνση).
  • Ζητάς να σου εκδοσουν μια virtual καρτα. Παίρνει κάποιες μερες και ισως εξτρα verification για να το κάνουν process. ( Σημ. Θα σας ζητήσει ένα έγγραφο κρατικο, τραπεζικό ή ΔΕΚΟ που να φαίνεται το όνομα σας και η κατοικία σας, τώρα όσοι δεν έχουν τραπεζικό ή ΔΕΚΟ μπορείτε να κάνετε αίτηση μέσω gov.gr για να βγάλετε ηλεκτρονικά μια βεβαίωση κατοικίας. )
  • Βαζεις λεφτά σε usdt και μετα τα μεταφερεις στην virtual καρτα που εφτιαξες. Περιπου 60-65ε για μια διετία ειναι αρκετά. 
  • Ανοίγεις urban vpn. Πας στο τουρκικο ps store και κανεις νεο account με μια τυχαία διεύθυνση τουρκιας. Αν οι τιμες ειναι σε λίρες, το έκανες σωστα. ( Σημ. Βάζετε δηλαδή μια ψεύτικη διεύθυνση κάπου μέσα στην Τουρκία συνήθως Κωνσταντινούπολη γτ θα χρειαστεί να συνδέθουμε με vpn μέσω αυτής της περιοχής για να αγοράσουμε συνδρομή. Επίσης βάζουμε πόλη στην Τουρκία ώστε να μπεί ο λογαριασμός σε Τουρκικές λίρες. Κρατάμε της διεύθυνση και τον ΤΧ. Κωδικο γιατί θα τα ξαναβάλουμε στην κάρτα)
  • Πας payment management. Βαζεις την virtual cryptopay. ( Με τα στοιχεία της κάρτας μέσα από την εφαρμογή της Cryptopay και Διεύθυνση κατοικίας την ψεύτικη που βάλαμε και στον λογαριασμό για το PS Store)
  •  Κανεις add funds και τα βαζεις ανα 200tlr μεχρι να εξαντλήσεις τα λεφτα της καρτας ( Αν δεν πετυχαίνει δοκίμασε να κάνεις πρώτα το Vpn που αναφέρεται παρακάτω και μετά να βάλεις λεφτά μέσω Vpn , επίσης οπου έχει State βάζουμε την περιοχή πχ Κυψέλη και  στο City την πόλη πχ Αθήνα).
  • Κατεβάζεις το Windscribe Free Vpn κανεις ένα λογαριασμό και συνδέεσαι με την περιοχή της Τουρκίας που έβαλες ώστε να φαίνεται ότι βρίσκεσαι σε εκείνη την περιοχή, αλλιώς δεν σε αφήνει να αγοράσεις συνδρομή!! Για παιχνίδια αφήνει. Επειτα πας ps plus και αγοράζεις τη συνδρομη που θες (460τλρ το εξτρα premium). Αν θες κανεις buy again μεχρι τριετια (σε αυτητην περίπτωση βαλε κανα 80ρι στην καρτα για να σαι καλυμμένος και να μείνουν και ρεστα.

Αυτά. Τα βήματα μετα την προσθήκη της κάρτας μπορούν να γινουν και κατευθείαν στην κονσολα χωρις vpn.

Σχετικά με πιθανά errors/fails που μπορεί να σας βγάλει κατά την προσθήκη της κάρτας στο PS Store.

Γενικα τα transactions ειναι λιγο hit and miss. Χθες δοκιμαζα και δεν ψηνόταν. Σημερα ψηθηκε οποτε αδειασα την καρτα και πηρα τις συνδρομές. Ολα τα παραπάνω με ανοιχτο urban vpn τουρκιας απο browser. Αν σας βγάλει too many failed entries πρέπει να περιμένετε ένα 24ωρο μέχρι να προσπαθήσετε ξανά.

Μέσω Crypto.com :

( Φαίνεται να μην λειτουργεί)

Παρόμοια είναι η διαδικασία και με την παραπάνω διαδικτυακή τράπεζα, η διαφορά είναι μόνο στις προμήθειες αν και είναι αμελητέα μικροποσά, λεπτά του ευρώ…μπροστά στο 100€ που γλιτώνουμε.

Επίσης άλλη μια διαφορά είναι στην έγκριση που μπορούν να πάρουν τα έγγραφα σας για να σας ανοίξουν τον λογαριασμό, πάλι ζητάει τα 3 συγκεκριμένα:

  • Διαβατήριο, ταυτότητα, δίπλωμα
  • Φωτογραφία
  • Έγγραφο για την διεύθυνση κατοικίας

Στη συνέχεια αφού τα κάνετε όλα αυτά επιλέγετε από τις κάρτες την Midnight blue και ζητατε έκδοση virtual, σας ζητάει πάλι τα παραπάνω έγγραφα και μετά από καμιά μέρα σας την βγάζει.

Στην συνέχεια είναι πολύ σημαντικό να ενεργοποιήσετε μέσα από τις ρυθμίσεις της virtual κάρτας το International usage για διεθνείς αγορές. Έπειτα κάνετε top up και γεμίζετε την κάρτα με λεφτά.

Έπειτα ακολουθείτε τις οδηγίες με τον λογαριασμό του Playstasion Store, την ψεύτικη διεύθυνση, add payment method κλπ.

Οδηγίες για την Crypto.com αλλά και για την Cryptopay , τις βρήκα εδώ. (https://shortest.link/5YFU)

⚠️⚠️⚠️Πριν ξεκινησετε να κάνετε την διαδικασία σιγουρευτείτε από αλλά μέλη απο πρόσφατες αναρτήσεις ότι λειτουργουν ακόμα, οι παραπάνω τρόποι.

Επίσης αντί να βγάλετε virtual προπληρωμένη κάρτα μπορείτε να βάλετε προπληρωμένη PS Store τούρκικη καρτα αν βρείτε κάπου φθηνά στο διαδίκτυο ή αν είστε Τουρκία για ψώνια.

* Revolut, PayPal, ελληνικες κάρτες δεν λειτουργούν.⚠️⚠️⚠️

Καλή επιτυχία .😁

Καλησπέρα,πως κατάφερες να κανεις top up τον λογαριασμό στην cryptopay?δοκιμάζω μέσω τράπεζας αλλά λέει ότι θα κρατήσει προμήθεια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, totostef42 είπε

Καλησπέρα,πως κατάφερες να κανεις top up τον λογαριασμό στην cryptopay?δοκιμάζω μέσω τράπεζας αλλά λέει ότι θα κρατήσει προμήθεια 

Οτι συναλλαγη να κανεις υπαρχουν προμηθειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, totostef42 είπε

Δηλαδή στέλνω λεφτά σ αυτόν το λογαριασμό και σε 2 μέρες θα εμφανιστούν στην cryptopay?

A191A074-D1C9-4122-96BB-83181650C541.jpeg

1-2 εργασιμες - αν δεν θες να περιμενεις μπορεις να αγορασεις usdt με την καρτα σου και μετα να τα μετατρεψεις παλι σε ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, solid21 είπε

στο assets , το USDT θα το δεις και σαν Tether USD

Δεν είχε πάει ποτε σ αυτό το παράθυρο γιατί νόμιζα ότι αφορά μόνο αγορά crypto.Οποτε αγοράζω αυτό κ το μετατρέπω σωστά;

5A343137-5C1A-4721-AD04-40185E6CF93C.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, totostef42 είπε

Δεν είχε πάει ποτε σ αυτό το παράθυρο γιατί νόμιζα ότι αφορά μόνο αγορά crypto.Οποτε αγοράζω αυτό κ το μετατρέπω σωστά;

5A343137-5C1A-4721-AD04-40185E6CF93C.jpeg

αγοραζεις usdt και μετα τα πουλας και τα κανεις παλι ευρω - υπαρχουν και εδω fees οσο πιο μεγαλο το ποσο τοσο πιο πολλα τα fees

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...