Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus Συνδρομή Τουρκίας


dinhio
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από dinhio,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 28/10/2022 στις 5:42 ΜΜ, klainmaingr είπε

Υπάρχει πολλή τυχαιότητα στην όλη διαδικασία.

Διαφορετικά vpn/μη vpn/συσκευές κτλ βοηθάνε στο να λειτουργήσει.

Ένα πολύ σύνηθες λάθος είναι να έχεις βάλεις λεφτά στην cryptopay αλλα να μην τα έχεις μεταφέρει στην κάρτα σου. Έτσι πας να κάνεις συναλλαγή, το υπόλοιπο είναι μηδέν και σου ρίχνει άκυρο.

Προσωπικά είχα επιτυχία με urban vpn. Όσο περίεργο και αν ακούγεται αν δοκιμάζετε και δεν περνάει, δοκιμάστε λίγο αργότερα ή με κάποια άλλη συσκευή. Απο τη στιγμή που υπάρχουν funds στο wallet, θεωρητικά πρέπει να γίνονται όλα κανονικότατα και μέσω κονσόλας. Αλλα πολλές φορές ίσως βγάλει error και χρειαστεί browser. Δεν υπάρχει εύκολη ή σταθερή λύση. Trial and error.

Εχω το ιδιο προβλημα

 

οταν παω να κανω add  funds μεσο του chrome και ενεργοποιημενο το wevpn  μου βγαζει error

μου κανει 1 ωρα  για να μου φορτωσει την crypto pay μεσο chrome

οποτε τι κανω;

Επεξ/σία από Cubicolor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 Στον δικό μου λογαριασμό δούλεψε άψογα ο οδηγός του dinhioΣε φίλο που δοκίμασα ακριβώς το ίδιο δεν μπορούσε να κάνει αγορά απευθείας από την κάρτα της crypto αλλά ούτε και να βάλει funds, έβγαζε error η σου έλεγε να δοκιμάσεις αργότερα.

Αυτό που έκανα ήταν με κλειστό wifi στο κινητό άνοιξα windscribe συνδέθηκα σε server που είχα δηλώσει σε πόλη τουρκίας ( Istanbul) έκανα hotspot το κινητό συνδέθηκα μέσο του υπολογιστή (κλειστό wifi) απο chrome και τα πήρε όλα κανονικά. Ελπίζω να βοηθήσει κάποιους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Whiteyez είπε

 Στον δικό μου λογαριασμό δούλεψε άψογα ο οδηγός του dinhioΣε φίλο που δοκίμασα ακριβώς το ίδιο δεν μπορούσε να κάνει αγορά απευθείας από την κάρτα της crypto αλλά ούτε και να βάλει funds, έβγαζε error η σου έλεγε να δοκιμάσεις αργότερα.

Αυτό που έκανα ήταν με κλειστό wifi στο κινητό άνοιξα windscribe συνδέθηκα σε server που είχα δηλώσει σε πόλη τουρκίας ( Istanbul) έκανα hotspot το κινητό συνδέθηκα μέσο του υπολογιστή (κλειστό wifi) απο chrome και τα πήρε όλα κανονικά. Ελπίζω να βοηθήσει κάποιους.

να σε ρωτησω κατι;

οταν παω να κανω add funds με την  crypto  pay  σαν  στοιχεια δεν βαζω της  τουρκιας;;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Cubicolor είπε

να σε ρωτησω κατι;

οταν παω να κανω add funds με την  crypto  pay  σαν  στοιχεια δεν βαζω της  τουρκιας;;

 

Της Τουρκίας βάζεις ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

την  καρτα  την  βλεπει το  playstation  store..

το  προβλημα ειναι οταν παω να κανω  add funds

Οποτε τι να  φταιει αραγε;

image.png.ca631637feaf2f5b80368544df1ff597.png

και εχω  ανοικτο το vpn  μου

 

Επεξ/σία από Cubicolor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Cubicolor είπε

την  καρτα  την  βλεπει το  playstation  store..

το  προβλημα ειναι οταν παω να κανω  add funds

Οποτε τι να  φταιει αραγε;

image.png.ca631637feaf2f5b80368544df1ff597.png

και εχω  ανοικτο το vpn  μου

 

Η διεύθυνση που βάζεις πρέπει να είναι ακριβώς η ίδια με το λογαριασμό που έβαλες στο PlayStation και στην cryptopay.

Βαλε vpn Τουρκίας με την διεύθυνση που έχεις δώσει, μπες δηλαδή πχ με vpn Κωνσταντινούπολης και όχι Τουρκίας γενικά. 

Επίσης έχεις βάλει κινητό κλπ στην κάρτα την Cryptopay, για να σου στείλει το sms για έγκριση οταν πας και κάνεις add funds;

Εκεί κανονικά όταν πατάς add funds σου βγάζει μετά μια λίστα με ποσά ώστε να φορτώσεις το wallet και ξεκινάει από 10Tl μέχρι 200,00Τl αν θυμάμαι καλά. Μόλις πατήσεις ένα ποσό σου έρχεται μήνυμα κωδικός στο κινητό, σου κάνει pop up στην σελίδα η visa με ένα κουτάκι να βάλεις τον κωδικό. 

Επίσης τσεκαρε ότι έχει πάρει τα λεφτά η εικονική κάρτα σου. Όταν πηγαίνεις στην εφαρμογή της Cryptopay στο cards και κατεβαίνεις κάτω να σου λέει Load και δίπλα το ποσό που έχεις βάλει.

Επίσης δοκίμασε να κάνεις τις παραπάνω διαδικασίες από κινητό και μέσα από την εφαρμογή του PlayStation με ενεργοποιημένo vpn της πόλης.

Επεξ/σία από dinhio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Cubicolor είπε

την  καρτα  την  βλεπει το  playstation  store..

το  προβλημα ειναι οταν παω να κανω  add funds

Οποτε τι να  φταιει αραγε;

image.png.ca631637feaf2f5b80368544df1ff597.png

και εχω  ανοικτο το vpn  μου

 

Δοκιμάζεις χωρίς vpn. Κάνεις login στον τουρκικό λογαριασμό χωρίς vpn. Βάζεις τα πραγματικά στοιχεία της κάρτας και όχι τα τουρκικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, dinhio είπε

Η διεύθυνση που βάζεις πρέπει να είναι ακριβώς η ίδια με το λογαριασμό που έβαλες στο PlayStation και στην cryptopay.

Βαλε vpn Τουρκίας με την διεύθυνση που έχεις δώσει, μπες δηλαδή πχ με vpn Κωνσταντινούπολης και όχι Τουρκίας γενικά. 

Επίσης έχεις βάλει κινητό κλπ στην κάρτα την Cryptopay, για να σου στείλει το sms για έγκριση οταν πας και κάνεις add funds;

Εκεί κανονικά όταν πατάς add funds σου βγάζει μετά μια λίστα με ποσά ώστε να φορτώσεις το wallet και ξεκινάει από 10Tl μέχρι 200,00Τl αν θυμάμαι καλά. Μόλις πατήσεις ένα ποσό σου έρχεται μήνυμα κωδικός στο κινητό, σου κάνει pop up στην σελίδα η visa με ένα κουτάκι να βάλεις τον κωδικό. 

Επίσης τσεκαρε ότι έχει πάρει τα λεφτά η εικονική κάρτα σου. Όταν πηγαίνεις στην εφαρμογή της Cryptopay στο cards και κατεβαίνεις κάτω να σου λέει Load και δίπλα το ποσό που έχεις βάλει.

Επίσης δοκίμασε να κάνεις τις παραπάνω διαδικασίες από κινητό και μέσα από την εφαρμογή του PlayStation με ενεργοποιημένo vpn της πόλης.

οταν κανω login  στην cryptopay κανω login μεσα απο τον chrome στον  υπολογιστη μου και οχι απο το  κινητο..

επισης εχω το wevpn και σαν περιοχη εχει το denizli της  τουρκιας.

οταν κανω add funds  στο playstation  βαζω πχ 20 tl   για να  φορτωσει το wallet. ολα αυτα  τα κανω απο τον  υπολογιστη μου και οχι απο το  κινητο.

πχ εδω  εχει μεσα λεφτα το  υπολοιπο με την   φορτωση  της.

το balance ειναι 3.90 και την εχω φορτωσει με  4.90

 

οποτε  που κανω  το  λαθος;

image.png.454c6dc7b4894d164fb067f169b36d00.png

Επεξ/σία από Cubicolor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Cubicolor είπε

 

οποτε  που κανω  το  λαθος;

 

Υπάρχει μια πιθανότητα λένε σε ξένα forum από άλλους που έχουν παρόμοια προβλήματα, ότι ίσως είναι λόγω μικρών ποσών. 

Δοκίμασε από κινητό μέσα από browser και PlayStation app με την διεύθυνση που έδωσες στην cryptopay αλλά και με την ψεύτικη χωρίς vpn αλλά και με vpn πόλης και στα δύο (browser+app).

Δηλ. ανοίγεις chrome στο κινητό , κατεβάζεις και την εφαρμογή του PlayStation και δοκιμάζεις κανονική διεύθυνση και στα δύο. Αν δεν πιάσει κανείς εκκαθάριση ιστορικού, σβήνεις το ps app και κατεβάζεις στο κινητό εφαρμογή vpn πόλης και πάλι από την αρχή. Ανοίγεις τον Chrome , χτυπάς google, στο ανοίγει στα τουρκικά, μετά ps store, σύνδεση . Κατεβάζεις ξανά το ps store αλλά τώρα μέσω τουρκική ς ip και έπειτα δίνεις την κανονική διεύθυνση.

Αν ούτε και τοτε μετά επαναλαμβάνεις ακριβώς τα παραπάνω με την ψεύτικη διεύθυνση(την ίδια ακριβώς που είχες δώσει και στον νέο λογαριασμό του PlayStation) πάλι με και χωρίς vpn από κινητό σε browser και app.

( Σε εμένα έπιασε η τουρκική ψεύτικη διεύθυνση με vpn από κινητό σε browser.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν έφτιαξα και εγώ μια cryptopay virtual card πριν απο 1 ωρα. ανεβασα ολα τα εγγραφα μεσω της εφαρμογης και μετα την ταυτοποιηση που μου πηρε 30 λεπτα εβαλα την καρτα στο τουρκικο λογαριασμο μου και την πηρε μια χαρα. Το προβλημα ειναι οτι ειτε παω μεσω chrome η σαφαρι και μεσω nordvpn να προστεσω λεφτα μου πεταει error και δεν τα παιρνει. προσπαθησα και να βαλω λεφτα απο το playstation 5 και παλι δεν τα παιρνει. στο balance της καρτας έχει λεφτα μεσα 20€.

 

update:

Μέσα από safari και PS store και χωρις vpn χωρις να βαλω λεφτα στο λογαριασμο μου χρεωσε την καρτα αφου μου εστειλε κωδικο στο κινητο OPT και εκανα προπαραγγελία το Sonic :D 

 

Screenshot 2022-10-31 at 22.50.20.png

Επεξ/σία από dream21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια χαρά δουλεύει η κάρτα cryptopay χωρίς να περάσετε funds στον λογαριασμο σας και χωρις VPN. Την περασα στον λογαριασμο μου και εκανα 3 αγορες  Forspoken, Sonic frontiers και WRC Gen κατευθειαν απο το Safari και το Playstation store TR συνολικής αξίας 1800₺ =98€. Το God το ειχα κάνει αγορά  παλιοτερα μεσω crypto.com Visa card 

 

Screenshot 2022-11-01 at 00.11.02.png

Screenshot 2022-11-01 at 00.19.47.png

Επεξ/σία από dream21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και απο εμένα, καταρχήν ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες!

Εμένα μου δούλεψε με cryptopay μετα απο μερικες deny δεχτηκε την καρτα απο το browser (με γενικο VPN τουρκιας) αλλα δεν δεχοταν το add funds.

με τα πολλα στο app της cryptopay ενεργοποιησα τα Notifications και στη συνεχεια εβαλα στο κινητο το windscribe vpn. εκανα Login στο ps app στο κινητο και απο εκει αγορασα κατευθείαν τη συνδρομή χρησιμοποιόντας την κάρτα. 

Μαλλον κόλλαγε στο οτι δεν ερχοταν μηνυμα με το κωδικο της συναλλαγης.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Isobitis_r είπε

Καλησπέρα και απο εμένα, καταρχήν ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες!

Εμένα μου δούλεψε με cryptopay μετα απο μερικες deny δεχτηκε την καρτα απο το browser (με γενικο VPN τουρκιας) αλλα δεν δεχοταν το add funds.

με τα πολλα στο app της cryptopay ενεργοποιησα τα Notifications και στη συνεχεια εβαλα στο κινητο το windscribe vpn. εκανα Login στο ps app στο κινητο και απο εκει αγορασα κατευθείαν τη συνδρομή χρησιμοποιόντας την κάρτα. 

Μαλλον κόλλαγε στο οτι δεν ερχοταν μηνυμα με το κωδικο της συναλλαγης.

 

 

Kαι εμένα μου έστειλε κάθε φορά που έκανα αγορά και διαφορετικό OPT για να ολοκληρωθεί η κάθε συναλλαγή.

 

Screenshot 2022-11-01 at 00.08.01.png

Επεξ/σία από dream21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...