Προς το περιεχόμενο

Η 55ρα "μάζεψε", θέλω 65ρα!


Πέτρος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Πέτρος είπε

Πέρασε, πάμε για άλλα.

Έχει το ΜΜ σήμερα στις 9 το βράδυ κάποιο αντίστοιχο event.

1500 + ευρω πας για oled ,μην κοιτας τα αλλα,η περιμενεις να πεσει λιγο η c1 κατω απο 1500 ,η παιρνεις c1 ,η αν δινεις 2κ τοτε πας σε c2-s95b κτλ ..Αλλα σε τοσα λεφτα μονο oled θα σκεφτομουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, SOCRATIS1000 είπε

1500 + ευρω πας για oled ,μην κοιτας τα αλλα,η περιμενεις να πεσει λιγο η c1 κατω απο 1500 ,η παιρνεις c1 ,η αν δινεις 2κ τοτε πας σε c2-s95b κτλ ..Αλλα σε τοσα λεφτα μονο oled θα σκεφτομουν

Από Sony, κάτι τέτοιο?

https://www.mediamarkt.gr/product/tileorasi-psuxagogia/tileoraseis/tileorasi-sony-oled-65-4k-xr65a75kaep/1697788

Χωρίς Miracast/Screen mirroring, χωρίς VRR (έστω κι αν άμεσα δεν το χρησιμοποιώ), φτωχή είναι γμτ.

Επεξ/σία από Πέτρος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, kwma είπε

Αν έχεις κάρτα Eurobank, δες το MediaM. Έχει 20% επιστροφή. Ενδεικτικά LG OLED 65C26LD στα 2099€ - επιστροφή = 1.680€. 

Στο Σκρουτζ από 1.968€!

Δεν συμμετέχει στο πρόγραμμα η συγκεκριμένη, τουλάχιστον μέχρι πριν λίγο που κοίταξα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, kwma είπε

Συμμετέχει!

Εσύ δίκιο έχεις, γιατί το banner γράφει σε "όλες τις τηλεοράσεις από >499€".

Αν πατήσεις πάνω και σε βάλει στις διαθέσιμες, έχει στις επιλογές αριστερά ("Δείξε μου") να τσεκάρεις το "Επιστροφή". Αν το κάνεις, η συγκεκριμένη δεν περιλαμβάνεται.

Πρέπει να πάω βόλτα από κατάστημα, να τη δω από κοντά και να το ξεκαθαρίσω. Καλή επιλογή φαίνεται πάντως, ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, SOCRATIS1000 said:

1500 + ευρω πας για oled ,μην κοιτας τα αλλα,η περιμενεις να πεσει λιγο η c1 κατω απο 1500 ,η παιρνεις c1 ,η αν δινεις 2κ τοτε πας σε c2-s95b κτλ ..Αλλα σε τοσα λεφτα μονο oled θα σκεφτομουν

Εξαρταται τις συνθηκες που βλεπεις την χρηση και το υλικο. Oι Oled δεν ειναι μονοδρομος ιδιως σε φωτεινα δωματια θα ελεγα ειναι τηλεορασεις για αποφυγη.

Η QN90B ηταν πολυ καλη περιπτωση ιδιως οταν εκανε 1600 συν 400 δωροεπιταγη. Πολυ φωτεινη τηλεοραση με εξαιρετικα μαυρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, privateer είπε

Εξαρταται τις συνθηκες που βλεπεις την χρηση και το υλικο. Oι Oled δεν ειναι μονοδρομος ιδιως σε φωτεινα δωματια θα ελεγα ειναι τηλεορασεις για αποφυγη.

Η QN90B ηταν πολυ καλη περιπτωση ιδιως οταν εκανε 1600 συν 400 δωροεπιταγη. Πολυ φωτεινη τηλεοραση με εξαιρετικα μαυρα

Συγνωμη αλλα σε διαμπερες διαμερισμα μενω ,ολες οι κοθυρτινες ανοιχτες στον τεταρτο οροφο ,εχω δυο mode ,το ενα full bright contrast κτλ, και το αλλο το νορμαλ..Μια χαρα ειναι .Τωρα αν θελει να το βαλει σε κανα μαγαζι αλλο αυτο και θελει εξτρα φωτεινοτητα

 εχω δει νανο q led κτλ ,εχει φιλος μου,οποτε την βλεπω λεω ευτυχως που πηρα oled ,αυτα τα γκριζα περιμετρικα που βλεπω δεν τα αντεχω,αλλα προτιμησεις ειναι αυτες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει τέτοιο θέμα με εμένα. Τέντες σχεδόν όλο το χρόνο, κουρτίνες όσο έχει φως και χαζοβλέπουμε, τα σοβαρά έτσι κι αλλιώς βράδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 minutes ago, SOCRATIS1000 said:

Συγνωμη αλλα σε διαμπερες διαμερισμα μενω ,ολες οι κοθυρτινες ανοιχτες στον τεταρτο οροφο ,εχω δυο mode ,το ενα full bright contrast κτλ, και το αλλο το νορμαλ..Μια χαρα ειναι .Τωρα αν θελει να το βαλει σε κανα μαγαζι αλλο αυτο και θελει εξτρα φωτεινοτητα

 εχω δει νανο q led κτλ ,εχει φιλος μου,οποτε την βλεπω λεω ευτυχως που πηρα oled ,αυτα τα γκριζα περιμετρικα που βλεπω δεν τα αντεχω,αλλα προτιμησεις ειναι αυτες 

Μην συγκρινεις μια oled με μια midrange τηλεοραση. Το θεμα να εχεις δει την qn90b. Τωρα για την φωτεινοτητα οταν αναθμισεις στο μελλον σε μια φωτεινοτερη τηλεοραση θα καταλαβεις την διαφορα. Τωρα οπως ειπες εισαι οκ αλλα παντα υπαρχει το καλυτερο. Παντως σε αυτα τα λεφτα οι τηλεορασεις αυτες ειναι πολυ κοντα η μια στην αλλη. Τελεια δεν υπαρχει και ολες εχουν τα πλεονεκτημα και μειονεκτηματα τους.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε το νου σας όσοι ψάχνετε/κοιτάτε αυτές τις μέρες γιατί παίζει πολύ εκθεσιακό, χωρίς να αναφέρεται πουθενά.

Μόλις γύρισα από ΜΜ/Public και μου το ανέφερε ο υπάλληλος όταν ρώτησα συγκεκριμένα. Στην ταμπελίτσα (μοντέλα 20/21), τσιμουδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφτασα να κοιτάζω 65” την LG G26LA vs Sony 65A95K.

Η LG είναι κάπως οικονομικότερη και δίνει και την LG Soundbar S80QY δώρο.

Η Sony λένε ότι έχει καλύτερη εικόνα και καλύτερο ήχο (χωρίς χρήση soundbar).

Δεν ξέρω τι να κάνω τελικά. Τα reviews δεν ξέρω πόσο να τα εμπιστευτώ και όλα καταλήγουν να σου παρουσιάζουν ότι και οι δυο είναι καλές και έχουν αλλά πλεονεκτήματα η μια και αλλά η άλλη. Αν συνυπολογίσεις την soundbar ως αξία, τότε η LG βγαίνει σημαντικά οικονομικότερη, αλλά αν θεωρήσεις ότι σου κάνει ο (βάσει reviews) καλύτερος ήχος της Sony, τότε πιθανόν δεν παίζει ρόλο η soundbar.

Εσείς τι λέτε;

Τις έχετε δει live εκτός demo; Δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα από τα demos των καταστημάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@dolph

Η Sony χρησιμοποιεί την νέα τεχνολογία QD-OLED. Τα reviews που κοιτάζεις θεωρώ πως όντως ειναι σωστά. Κάτι κερδίζεις κάτι χάνεις ανάλογα την επιλογή σου. Ωστοσο η A95K ψηφίστηκε ως η καλύτερη 4Κ τηλεόραση του 2022 και η G2 πηρε την τρίτη θέση πίσω από την S95B.

Rtings (website) και HDTVTest / Tech with KG (Youtube) θεωρώ πως ειναι αξιόπιστες πήγες για reviews.

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/sony-a95k-oled-vs-lg-g2-oled/31217/31238?usage=1&threshold=0.10

Επίσης ο συμφορουμιτης τις έχεις συγκρίνει από κοντά, αναλυτικά (η s95b ειναι πολύ κοντά στην Α95Κ που κοιτάζεις καθώς έχουν το ίδιο πάνελ):

 

@Πέτρος Πρόσφατα έπαιξε η LG C2 (δώρο το ΦΠΑ) στα 1500€ εάν θυμάμαι σωστά. Φαντάζομαι ότι θα βάλουν αντίστοιχες πρόσφερες Black Friday.

Επεξ/σία από Shyn
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Shyn είπε

Πρόσφατα έπαιξε η LG C2 (δώρο το ΦΠΑ) στα 1500€ εάν θυμάμαι σωστά. Φαντάζομαι ότι θα βάλουν αντίστοιχες πρόσφερες Black Friday.

Στο "Π"? Όχι, δεν ήταν τόσο χαμηλά η C2 η 65ρα (εκτός κι αν δεν την πήρα ποτέ χαμπάρι).

Κοιτάζω τους "μεγάλους" κάθε μέρα για κάποια σιωπηρή προσφορά, μια πρώτη βόλτα σε ΜΜ χτες ήταν μάλλον απογοητευτική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...