Προς το περιεχόμενο

Η 55ρα "μάζεψε", θέλω 65ρα!


Πέτρος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Πέτρος είπε

Στο "Π"? Όχι, δεν ήταν τόσο χαμηλά η C2 η 65ρα (εκτός κι αν δεν την πήρα ποτέ χαμπάρι).

Κοιτάζω τους "μεγάλους" κάθε μέρα για κάποια σιωπηρή προσφορά, μια πρώτη βόλτα σε ΜΜ χτες ήταν μάλλον απογοητευτική.

Ναι στο πλαίσιο. Κάπου στα 1600€ έβγαινε αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς. Πάντως στο budget θεωρώ πως αξίζει να πας σε OLED (LG C1/C2)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Shyn είπε

Ναι στο πλαίσιο. Κάπου στα 1600€ έβγαινε αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς. Πάντως στο budget θεωρώ πως αξίζει να πας σε OLED (LG C1/C2)

Εκεί κοιτάζω κι εγώ, απλά προς το παρόν 2k+ παντού για C2 (ακόμα και με επιστροφή από ΜΜ 1700+ και δεν θέλω να χρησιμοποιήσω τον συγκεκριμένο λογαριασμό), οπότε υπομονή.

Πραγματικά, δεν την πήρα χαμπάρι εκτός κι αν έφυγε αμέσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον καταλήγω στην G2, δεδομένης της μεγάλης διαφοράς τιμής σε σχέση με την Sony, ιδίως αν συνυπολογίσεις την ηχομπάρα δώρο.

Μπορεί η Sony να έχει θεωρητικά καλύτερο ήχο ως σκέτη τηλεόραση, αλλά με την ηχομπάρα η LG θα απογειώνει τον ήχο.

Οι διαφορές στην εικόνα δεν μου φάνηκαν ιδιαίτερα μεγάλες, και η αλήθεια είναι ότι δεν είδα την μία να ξεχωρίζει από την άλλη (ίσως λίγο η LG να μου φάνηκε καλύτερη, αλλά παίζει ρόλο το σετάρισμα και η θέση στο μαγαζί, που εκεί κάνουν τα δικά τους τα καταστήματα...). 

Επί της ουσίας, παρόμοια εικόνα χωρίς να έχω καταφέρει να δω πώς αποδίδουν σε περιεχόμενο TV και πόσο χάλια μπορεί να είναι. Υποτίθεται ότι και οι δύο κάνουν το σχετικό upscaling, αλλά δεν μπόρεσα να διαπιστώσω το πόσο καλά το κάνει η κάθε μία. Ως συνήθως, έχουν τα demo τους, άντε να σου βάλουν με χίλια παρακάλια να παίξεις και ένα YouTube βιντεάκι.

Μόλις κάνω αγορά (αν στο ενδιάμεσο δεν μου εμφανίσει κανέναν λογαριασμό η καλή μου, αχαχαχαχαχα!), θα σας ενημερώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sidequest...

Τί παίζει με τους πόντους της €bank, όσοι έχετε μπλέξει?

Βλέπω για εξαργύρωση κάτι 1% σε καύσιμα, 1% σε σ/μ κλπ...για τη c2, πχ, τα 400-420€ θα πρέπει να γίνουν περίπου 40k αγορές σε ένα χρόνο?

Έχω καταλάβει κάτι λάθος ή αυτοί δεν πάνε καλά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Sidequest...

Τί παίζει με τους πόντους της €bank, όσοι έχετε μπλέξει?

Βλέπω για εξαργύρωση κάτι 1% σε καύσιμα, 1% σε σ/μ κλπ...για τη c2, πχ, τα 400-420€ θα πρέπει να γίνουν περίπου 40k αγορές σε ένα χρόνο?

Έχω καταλάβει κάτι λάθος ή αυτοί δεν πάνε καλά?

έχεις καταλάβει λάθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η Επιστροφή σου δίνει κάποιους πόντους που αντιστοιχούν σε ευρώ πίστωσης στην κάρτα σου για κάθε αγορά (σχεδόν).

Ανά καιρούς δίνει μεγάλη πίστωση πόντων/ευρώ (δηλαδή επιστροφή), σε συνεργασία με κάποιους πωλητές προϊόντων.

Αυτή την περίοδο για παράδειγμα έχει την προσφορά με το 20% επιστροφή σε κάποιες τηλεοράσεις με αγορά από το Media Markt. Για παράδειγμα, παίρνεις μια τηλεόραση 1.000 ευρώ και μπαίνει πίστωση στην κάρτα σου το πόσο των 200 ευρώ (δηλαδή το 20%) για να το χρησιμοποιήσεις σε όποια εταιρεία συμμετέχει στο πρόγραμμα.

Δεδομένου του ότι στο πρόγραμμα συμμετέχουν και μεγάλα super markets, είναι σαν να παίρνεις πίσω μετρητά στο 100% της χρήσιμης αξίας τους (δεν σε σπρώχνει δηλαδή να ψωνίσεις κάτι αχρείαστο). 
Άρα, είναι σαν να σου κόστισε 800 ευρώ η εν λόγω τηλεόραση.

Ελπίζω να βοήθησα.

Επεξ/σία από dolph
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dolph είπε

Η Επιστροφή σου δίνει κάποιους πόντους που αντιστοιχούν σε ευρώ πίστωσης στην κάρτα σου για κάθε αγορά (σχεδόν).

Ανά καιρούς δίνει μεγάλη πίστωση πόντων/ευρώ (δηλαδή επιστροφή), σε συνεργασία με κάποιους πωλητές προϊόντων.

Αυτή την περίοδο για παράδειγμα έχει την προσφορά με το 20% επιστροφή σε κάποιες τηλεοράσεις με αγορά από το Media Markt. Για παράδειγμα, παίρνεις μια τηλεόραση 1.000 ευρώ και μπαίνει πίστωση στην κάρτα σου το πόσο των 200 ευρώ (δηλαδή το 20%) για να το χρησιμοποιήσεις σε όποια εταιρεία συμμετέχει στο πρόγραμμα.

Δεδομένου του ότι στο πρόγραμμα συμμετέχουν και μεγάλα super markets, είναι σαν να παίρνεις πίσω μετρητά στο 100% της χρήσιμης αξίας τους (δεν σε σπρώχνει δηλαδή να ψωνίσεις κάτι αχρείαστο). 
Άρα, είναι σαν να σου κόστισε 800 ευρώ η εν λόγω τηλεόραση.

Ελπίζω να βοήθησα.

Ωραία, αυτό ακριβώς ρωτάω, για αυτόν ακριβώς το λόγο.

Πήγα στη €bank, στους όρους του προγράμματος κλπ, κοιτάζω για την εξαργύρωση και δίπλα στα συνεγαζόμενα καταστήματα (πχ Σκλαβενίτης που με βολεύει) έχει ένα ποσοστό (1% στην περίπτωσή μας).

Έτσι όπως το δείχνει, εγώ καταλαβαίνω ότι μπορώ κάθε φορά να εξαργυρώνω το 1% των πόντων που έχω. Στα yellows που έχω από την "Π", απλά τα ξοδεύω όλα, μπορώ μηδενίσω αυτό που πληρώνω.

Αν ισχύει το ίδιο και εδώ, στην "Επιστροφή", είμαι μια χαρά προφανώς και όπως το γράφουν/διάβασα, το κατάλαβα λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εξαργυρώνεις το σύνολο του ποσού που έχεις, όποτε θέλεις.

Πας στο super market και αν έχεις 300 ευρώ επιστροφή, τα χρησιμοποιείς (εξαργυρώνεις) όλα και γεμίζεις (ένα πανέρι - μην είσαι και πλεονέκτης 😁).
 

Επεξ/σία από dolph
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, dolph είπε

Εξαργυρώνεις το σύνολο του ποσού που έχεις, όποτε θέλεις.

Πας στο super market και αν έχεις 300 ευρώ επιστροφή, τα χρησιμοποιείς (εξαργυρώνεις) όλα και γεμίζεις (ένα πανέρι - μην είσαι και πλεονέκτης 😁).
 

Σε ευχαριστώ, μάλλον πέρασα ένα μικρό εγκεφαλικό κάποια στιγμή και άρχισα να χαζεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως στα λεει ο dolph ,Πετρο.

Εγω τη C1 τη πηρα 1200Ε με 20% επιστροφη, αρα μου μπηκαν 240Ε στη καρτα που τα εφαγα σε Σκλαβενιτη για ψωνια.

Αρα ουσιαστικα μου βγηκε 960Ε. Παλι καλα παντως που τη πηρα πριν κανα διμηνο και δε περιμενα γιατι ηταν η καλυτερη τιμη για αγορα απο μεγαλο καταστημα και δε βλεπω να ξαναπεφτει εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για την ιστορία, τρέχει καλή προσφορά για τη  s95b της samsung, όπου δίνει - η εταιρεία, όχι το κατάστημα που την πουλάει - δώρο με την τηλεόραση την ηχόμπαρα HW-q800b.

Επειδή τη ζαχαρώνω καιρό τώρα τη συγκεκριμένη είναι καλή περίπτωση με oled πάνελ στα 1570 περίπου από skroutz ετοιμοπαραδοτη. 

ΑΛΛΑ, δεν υποστηρίζει dolby vision, που είναι το πιο διαδεδομένο αν δεν κάνω λάθος. 

Γενικά έχω διαβάσει - κυρίως στο reddit - παράπονα για την απόδοση της τηλεόρασης, περισσότερο λόγω του κόστους. Τα reviews είναι θετικότατα κατά τα άλλα.

 

ΥΓ τώρα που έγραψα το σχόλιο θυμήθηκα ότι θες 65αρα. My bad 

Επεξ/σία από Demis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Dantε είπε

Οπως στα λεει ο dolph ,Πετρο.

Εγω τη C1 τη πηρα 1200Ε με 20% επιστροφη, αρα μου μπηκαν 240Ε στη καρτα που τα εφαγα σε Σκλαβενιτη για ψωνια.

Αρα ουσιαστικα μου βγηκε 960Ε. Παλι καλα παντως που τη πηρα πριν κανα διμηνο και δε περιμενα γιατι ηταν η καλυτερη τιμη για αγορα απο μεγαλο καταστημα και δε βλεπω να ξαναπεφτει εκει.

Μια χαρά μου έβγαινε με πόντους και δωροεπιταγή που είχε αυτό το 3ήμερο,αλλά μου την έκανε η €Bank με το όριο.

Θέλουν τηλέφωνο απαραίτητα για να το αυξήσουν, αλλά από Δευτέρα...που θα έχει λήξει η προωθητική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...