Προς το περιεχόμενο

Τα πιο νόστιμα σουβλάκια


xchristosx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 3/11/2022 στις 2:13 ΜΜ, MikeJ είπε

Βλέπω πολύ στροφή στη "ποιότητα" δλδ σουβλατζίδικα που πουλάνε κάτι παιδικά σε μέγεθος σουβλάκια χωρίς πατάτα και χωρίς τζατζίκι και κάτι απροσδιόριστους κιμάδες για κρέας που συνήθως είναι τέρμα overated όπως Οι Ρωσίδες, ο Κώστας κοκ.

Κανονικά σουβλατζίδικα με τίποτα τούμπανες πίτες με γύρο, πατάτα και τζατζίκι υπάρχει;

 

Μεγαλο πιτογυρο θα βρεις και δω  ''Γευστικό Σουβλάκι'' Αγίου Νικολάου 29, Ίλιον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 201
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

18 λεπτά πριν, zx1234r είπε

Εμένα ρε παιδιά όλα τα σουβλάκια που έχω φάει στη ζωή μου, μου άρεσαν και έχω δοκιμάσει απο 120 διαφορετικά μαγαζιά σε όλη την επικράτεια. Λέτε να έχω πρόβλημα στις νευρικές απολήξεις της γλώσσας απο τα πολλά καυτερά?

Ο  καυτερος  αγρινιου  5  χαλανδρι  ειναι  καλος...ενας  τρωει  πεντε  καιγονται  ασε  που  με  τις

πορδες  σπας  το  εμπαργκο  του  πουτιν.

Λεωφορος  αλεξανδρας  και  γκυζη  στον  πεζοδρομο  βαραταση   σουβλακια  ο  γιωργος  απο  τα  60τυς

Ο  κλασικος  καβουρας  πλατεια  εξαρχειων.

Ναυαρινου  και  ιπποκρατους  στο  "καλοψημενο"

Σουβλακι  βριλλησιων  στην  πλατεια  αναληψεως.

Οδος  σλημαν  διπλα  απο  την  αγια  τριαδα  στην  λεωφορο  κηφισιας.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα οσα βλεπω να συμβαινουν γυρω μας στο θεμα "σουβλακι" στο τελος θα μου τη βαρεσει και θα ανοιξω μαγαζι! 🤣

Μονο χοιρινο σουβλακι και μπιφτεκι. Ειτε σκετα ειτε τυλιχτα. Αναψυκτικα κρασι και μπυρες. Χωρις πατατες! Τιποτα αλλο!

Χωρις ντελιβερι!

Αν τελικα ασχοληθω και το ανοιξω, θα ενημερωσω σε σχετικο νημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, xchristosx είπε

Με τα οσα βλεπω να συμβαινουν γυρω μας στο θεμα "σουβλακι" στο τελος θα μου τη βαρεσει και θα ανοιξω μαγαζι! 🤣

Μονο χοιρινο σουβλακι και μπιφτεκι. Ειτε σκετα ειτε τυλιχτα. Αναψυκτικα κρασι και μπυρες. Χωρις πατατες! Τιποτα αλλο!

Χωρις ντελιβερι!

Αν τελικα ασχοληθω και το ανοιξω, θα ενημερωσω σε σχετικο νημα.

Το delivery φέρνει το χρήμα 💵💲💶 😁

Επεξ/σία από NiKoSmile
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, NiKoSmile είπε

Το delivery φέρνει το χρήμα 💵💲💶 😁

Θεωρω οτι οταν μπλεξεις με το ντελιβερι και γινεται πανικος για να φυγουν οι παραγγελιες, καπου χανεται η μπαλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, xchristosx είπε

Ειναι γεγονος οτι η ποιοτητα εχει πεσει κατακορυφα σχεδον παντου!

Μαγαζια που σου λενε ειναι καλα νοστιμα κτλπ, πας και ειναι αθλια ή μπαινεις να διαβασεις κριτικες και διαβαζεις τραγικα πραγματα, και δεν μιλαμε να διαβασεις 1-2 αρνητικες κριτικες, μιλαμε για πολλες αρνητικες κριτικες με το να χουν συμβει τραγικα πραγματα.

Ειναι δυσκολο να βρεις καλο φαι εξω πλεον, πολυ δυσκολο!

Στις πιο πολλες περιπτωσεις, βρισκεις καρβουνιασμενα κρεατα (τα πετανε πανω σε δυνατη φωτια για να ξεπετανε τις παραγγελιες) τα οποια ως γνωστο στην ιατρικη κοινοτητα προκαλουν σοβαρα προβληματα υγειας εως και καρκινο. Οι απανθρακωμενες τροφες γενικοτερα αλλα ειδικα το απανθρακωμενο κρεας και οι καρβουνιασμενοι υδατανθρακες, προκαλουν σοβαρα προβληματα υγειας σε βαθος χρονου και μετα ψαχνεται ο κοσμος γιατι επαθε αυτο που επαθε ετσι ξαφνικα. Για οτι βγαινει απο τηγανι, δεν μιλαμε καν για τα διαφορα σπορελαια τηγανολαδα. Ακομα και σπιτι να τηγανισεις σε σπορελαια, βλαπτει! Οποτε, το παραδοσιακο γνησιο σουβλακι ειτε σκετο ειτε τυλιχτο ειναι χωρις πατατες τηγανιτες. Οι τηγανιτες πατατες ειναι μια προσθηκη που εγινε πολλα χρονια μετα απλα για να τιγκαρουν με κατι φτηνο τον πεινασμενο πελατη. Γευστικα δεν προσφερουν τιποτα και ειναι φουλ βλαβερες για την υγεια.

Καταληξαμε να ψαχνουμε να βρουμε σουβλακι που δεν ειναι καρβουνιασμενο επειδη το ξεπεταξαν για να βγουν οι παραγγελιες ή απλα ειναι ασχετος κακοπληρωμενος-οργισμενος ο ψηστης. Καταληξαμε να τρωμε τυλιχτα με ειτε ωμες πιτες (απλα τις πετανε πανω για μερικα δευτερα σε δυνατη φωτια και προκειμενου να μην καρβουνιασουν τις σερβιρουν ωμες) τις οποιες τις βλεπεις οτι δεν ειναι ψημμενες, ειναι ωμες! Αν τις ζητησεις καλοψημμενες, θα στις καρβουνιασει και αν πεις κατι θα σου πει εσυ τις ζητησες καλοψημμενες.

Κρεατικα, φουλ στα αλατια-πιπερια να καλυψουν τη γ ποιοτητα κρεατος. Μυριζει το κρεας. Κεμπαπ, οτι πιο νοστιμο εχει φτιαχτει ποτε απο τον ανθρωπο. Αντε τωρα να βρουμε καθαρο και σωστα φτιαγμενο κεμπαπ. Παιρνω τα υλικα φτιαχνω σπιτι μου και το απολαμβανουμε, οκ. Οταν θες ομως να βγεις βολτα να φας εξω με τη παρεα σου, που πας; Εχω παει στο ιδιο μαγαζι και ηταν τελεια και μετα ξαναπηγαμε και τρεχαμε τουαλετες. Δηλαδη, δεν ειναι κατι στανταρ στο θεμα ποιοτητα πλεον, οτι να ναι γινεται. 

Ακόμα μπορείς να βρεις αρκετά καλό σουβλάκι σε κάποια λίγα μαγαζιά.

Έτσι όμως όπως πηγαίνουν τα πράγματα το ερώτημα είναι... για πόσο ακόμα;

13 ώρες πριν, xchristosx είπε

Γενικα η κατασταση ειναι τραγικη και δεν εχει καμια σχεση με τα προηγουμενα χρονια που τρωγες σουβλακι και ηταν ολα οπως επρεπε να ναι. Πλεον, δεν ειναι. Και σε αυτο παιζει ΤΕΡΑΣΤΙΟ ρολο η ανοχη του κοσμου. Δηλαδη, τους σερβιρουν σε μια παρεα στο χ μαγαζι καρβουνιασμενα σουβλακια ωμες πιτες κτλπ. Τα τρωνε! Δεν τα επιστρεφουν πισω επιτοπου. Ακομα χειροτερα, δεν λενε τιποτα ουτε μεταξυ τους και αν πεις και κατι σε λενε και μυστηριο, υπερβολικο. Τους αφηνεις να φανε καρβουνιασμενα κρεατα και ωμες πιτες. Η νεα μαστιγμα. Δεν εχει νοημα, δεν θα καταλαβουν τι τους λες και ποια ειναι η διαφορα σε ψημμενο αψητο και καρβουνιασμενο. Ο αλλος ηρθε η παραγγελια στο τραπεζι, ειχε παρει μπιφτεκια σχαρας με πατατες. Του ρχονται, ειναι ολο το μπιφτεκι απο πανω κατω καρβουνο, τον κοιταζει η γυναικα του, του λεει θα το φας αυτο, του λεω τι κανεις ρε στειλτο πισω, μου λεει ελα μην εισαι υπερβολικος και μυστηριος, δεν θα κανω θεμα για αυτο μια χαρα ειναι. Δεν το φαγε ομως! Τσιμπαγε απο της γυναικας του και απο σαλατες και ψωμια. Υπαρχει ανοχη, μεγαλη ανοχη! Εκει ειναι το θεμα. Αν δεν υπηρχε και τα επεστρεφαν ολοι πισω, θα βαζαν μυαλο ολοι τους. 

Θα μου πεις, εδω υπαρχει ανοχη σε αλλα πιο σοβαρα και τραγικα θεματα, εμεις για τα σουβλακια λεμε και ψαχνουμε;

Όχι ανοχή, Ραγιαδισμός λέγεται.
Αυτή είναι η σωστή λέξη.

Για την ακρίβεια, νεο-ραγιαδισμός.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Aurumnus είπε

Ακόμα μπορείς να βρεις αρκετά καλό σουβλάκι σε κάποια λίγα μαγαζιά.

Έτσι όμως όπως πηγαίνουν τα πράγματα το ερώτημα είναι... για πόσο ακόμα;

Όχι ανοχή, Ραγιαδισμός λέγεται.
Αυτή είναι η σωστή λέξη.

Για την ακρίβεια, νεο-ραγιαδισμός.

Ακριβως!

Απο κατι τετοια σκηνικα εχω διαπιστωσει εδω και χρονια οτι δεν προκειται ποτε να παει κατι καλυτερα, στον οποιοδηποτε τομεα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, tigergreg είπε

 

Ο  κλασικος  καβουρας  πλατεια  εξαρχειων.

Μακρια και αγαπημένοι. Ο Κάβουρας μόνο κλασσικός δεν είναι, μόνο το όνομα του έχει μείνει και τίποτε άλλο. 

Ήτανε μέτριος προς καλός πριν κλείσει αρχές του 10, μετα μεταφέρθηκε σε ένα διπλανό μαγαζί και αφού ανακαίνισαν το αρχικό μαγαζί επέστρεψαν πάλι.

Πατάτες οριακα μέτριες. Σουβλάκι αδιάφορο και μέτριο, μερικές φορές με πείραζε και το στομάχι μου.

Όταν ηταν καλύτεροι και πήγαινα τακτικοτερα, "ξεχνουσαν" να σου βάλουν είτε τα καλαμάκια είτε τις πατάτες στην σακούλα με αποτέλεσμα να ψάχνω την σακουλα σαν μπάτσος πριν φύγω από το ταμείο. Την απόδειξη που ήθελε ο ψήστης για την παραγγελία την έπαιρνε και την πέταγε στο κάδο ενώ κανονικά έπρεπε να την δώσει στον πελάτη, από ένα σημείο και πέρα τους την έδειχνα αλλά την κρατούσα στο δικό μου χέρι για να μην την πάρουν. 

Στο τέλος μια ωραία μέρα έρχομαι σπίτι ανοίγω το πακέτο με τα καλαμακια και βλέπω μόνο τα ψωμάκια μέσα, τα πήρα άγρια στο κρανίο και ήμουν έτοιμος να πάω να τους κάνω φασαρία, με εμπόδισε η μητέρα μου. 

Δικαιολογίες ότι αυτά συμβαίνουν εννοείται πως δεν τις δέχομαι διότι σε ένα άλλο μαγαζί παραδίπλα τους, δεν έχουν κανει ούτε ένα λάθος εδώ και 20 χρόνια. Σε άλλα μαγαζιά πολύ χαμηλότερη συχνότητα λαθών και λάθη του στυλ αντί για γύρο να σου βάλουν καλαμάκι η να σου στείλουν περισσότερα από όσα θα τους πεις. 

Τους έριξα ένα Χ και δεν ξαναπάω ακόμα και τζάμπα να με κεράσουν. Είναι και ακριβοί. Προτιμώ να πάω στον καλό εστιατορα ψηστη και να τα σκάσω κιόλας. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Basilhs23___ είπε

Προτιμώ να πάω στον καλό εστιατορα ψηστη και να τα σκάσω κιόλας. 

Δεν εχω παει στο εν λογω καταστημα αλλα συμφωνω απολυτα με αυτο που λες στο τελος!

Μου χει τυχει καποιες φορες σε διαφορα μαγαζια να δω οτι δεν σεβονται τον εαυτο τους και κανουν τα οσα κανουν, δεν πληρωνω τους τα αφηνω εκει και φευγω.

Πλεον μετα απο τοσα χρονια, οταν ειναι να παω σε ενα μαγαζι να φαω, εχω αποκτησει εμπειρια στη μαλακια που τους δερνει και τους κοβω το τι παιζει πριν ακομα δωσουμε παραγγελια και φευγω στο μπαμ.

Αυτο που παντα λεω και θα συνεχισω να λεω ειναι το εξης: Δεν μας κανουν χαρη στο χ καταστημα, τα λεφτα μας θα δωσουμε! Δεν μας τα χαριζουν! Αν δεν σεβονται αυτο που κανουν και δεν εχουν ανθρωπινη συμπεριφορα, γεια επιτοπου! Ολα τα υπολοιπα, ειναι θεμα ανοχης. Η ανοχη πρεπει να σταματησει. Επειδη εχουν μαθει οι πιο πολλοι να ανεχονται γενικοτερα, για αυτο φτασαμε και στα επιπεδα που εχουμε φτασει!

Το γενικο προβλημα ειναι η ανοχη στη μαλακια! Αν σταματησει αυτο, σταδιακα ολα θα βελτιωνονται συνεχως!

Ο καθενας κανει τα οσα κανει επειδη τον ανεχονται οι μαλθακοποιημενοι γυρω του!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Basilhs23___ είπε

Μακρια και αγαπημένοι. Ο Κάβουρας μόνο κλασσικός δεν είναι, μόνο το όνομα του έχει μείνει και τίποτε άλλο. 

Ήτανε μέτριος προς καλός πριν κλείσει αρχές του 10, μετα μεταφέρθηκε σε ένα διπλανό μαγαζί και αφού ανακαίνισαν το αρχικό μαγαζί επέστρεψαν πάλι.

Πατάτες οριακα μέτριες. Σουβλάκι αδιάφορο και μέτριο, μερικές φορές με πείραζε και το στομάχι μου.

Όταν ηταν καλύτεροι και πήγαινα τακτικοτερα, "ξεχνουσαν" να σου βάλουν είτε τα καλαμάκια είτε τις πατάτες στην σακούλα με αποτέλεσμα να ψάχνω την σακουλα σαν μπάτσος πριν φύγω από το ταμείο. Την απόδειξη που ήθελε ο ψήστης για την παραγγελία την έπαιρνε και την πέταγε στο κάδο ενώ κανονικά έπρεπε να την δώσει στον πελάτη, από ένα σημείο και πέρα τους την έδειχνα αλλά την κρατούσα στο δικό μου χέρι για να μην την πάρουν. 

Στο τέλος μια ωραία μέρα έρχομαι σπίτι ανοίγω το πακέτο με τα καλαμακια και βλέπω μόνο τα ψωμάκια μέσα, τα πήρα άγρια στο κρανίο και ήμουν έτοιμος να πάω να τους κάνω φασαρία, με εμπόδισε η μητέρα μου. 

Δικαιολογίες ότι αυτά συμβαίνουν εννοείται πως δεν τις δέχομαι διότι σε ένα άλλο μαγαζί παραδίπλα τους, δεν έχουν κανει ούτε ένα λάθος εδώ και 20 χρόνια. Σε άλλα μαγαζιά πολύ χαμηλότερη συχνότητα λαθών και λάθη του στυλ αντί για γύρο να σου βάλουν καλαμάκι η να σου στείλουν περισσότερα από όσα θα τους πεις. 

Τους έριξα ένα Χ και δεν ξαναπάω ακόμα και τζάμπα να με κεράσουν. Είναι και ακριβοί. Προτιμώ να πάω στον καλό εστιατορα ψηστη και να τα σκάσω κιόλας. 

Ωραία όσα λες, αλλά κάπου στην αρχή του thread ανέφερες τα Άγραφα. Φαντάζομαι εννοείς αυτά απέναντι από εκεί που ήταν ο παλιός Διόνυσος, σωστά; Είναι το μόνο μαγαζί που με έχει πάει αίμα 2/2 φορές (μιλάμε βέβαια για εποχές που ήταν ακόμα ανοιχτός ο Διόνυσος). Και τόσα χρόνια όταν έρχομαι Αθήνα έχω φάει από πολλά "περίεργα" μέρη, αλλά το 2/2 δεν το έχει καταφέρει κανένα. Ούτε καν ο Κάβουρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, BrocasHelm είπε

Ωραία όσα λες, αλλά κάπου στην αρχή του thread ανέφερες τα Άγραφα. Φαντάζομαι εννοείς αυτά απέναντι από εκεί που ήταν ο παλιός Διόνυσος, σωστά; Είναι το μόνο μαγαζί που με έχει πάει αίμα 2/2 φορές (μιλάμε βέβαια για εποχές που ήταν ακόμα ανοιχτός ο Διόνυσος). Και τόσα χρόνια όταν έρχομαι Αθήνα έχω φάει από πολλά "περίεργα" μέρη, αλλά το 2/2 δεν το έχει καταφέρει κανένα. Ούτε καν ο Κάβουρας.

Αν πηγαινα σε ενα χ μαγαζι και ειχα αυτη τη καταληξη στη πρωτη φορα, δεν θα ξαναπηγαινα δευτερη φορα.

Πως προεκυψε το 2 στα 2;

🥴

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, xchristosx είπε

Αν πηγαινα σε ενα χ μαγαζι και ειχα αυτη τη καταληξη στη πρωτη φορα, δεν θα ξαναπηγαινα δευτερη φορα.

Πως προεκυψε το 2 στα 2;

🥴

Μιλάμε για κοντά 20 χρόνια πριν, τακτικός στην περιοχή εγώ όταν βρισκόμουν Αθήνα, φοιτητικά χρόνια και κραιπάλες, το φαγητό ήταν από τα μικρότερα προβλήματα που με ένοιαζαν (πχ συγκριτικά με την τότε κατανάλωση αλκοόλ). Είχε το πλεονέκτημα του location, άφηνες την μπύρα, πεταγόσουν απέναντι να φας, γυρνούσες στην μπύρα σου.

Πλέον στην ηλικία που είμαι ούτε καν μπορώ να πλησιάσω τις τότε αντοχές.

Αλλά τα Άγραφα έχω και τα λέω ως το χειρότερο μέρος που έχω φάει ποτέ οποιασδήποτε μορφής street food (και έχω φάει σε πολλά περίεργα μέρη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόμας στον νέο κόσμο

Κώστας στο Μοναστηράκι

Ποιότητα>Ποσότητα αλλιώς τρως ένα κιλό μακαρόνια με 1 ευρώ και ξεχνάς το street food.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 χρόνια νεοκοσμιτης μεγάλωσα με σουβλάκια από τον Αχιλλέα κ το Εμπειρο. 

Αχιλλέας είναι το πιο νόστιμο σουβλάκι που έχω φάει απ όλα τα μαγαζιά που έχω δοκιμάσει σε όσα μέρη της Ελλάδας έχω πάει. Μικρό μεν κάτι που δεν με ενοχλεί, αντιθέτως μου αρέσει, αλλά η γεύση του είναι η πιο ξεχωριστή απ όλα. 

Δεν βάζει πατάτες μόνο αν το ζητήσεις, είναι πάντα σωστά ψημένο γι αυτό ίσως χρειαστεί να περιμένεις αρκετά κ έχει πάντα τις ίδιες αναλογίες. Να τονίσω ότι δεν έχει delivery κ ΣΚ είναι κλειστά νομίζω αυτά τα δύο τα λένε όλα. 

Μετακόμισα Γλυφάδα κ άκουγα συνέχεια για την λειβαδια μέχρι που έφαγα κ οκ για μένα είναι απλά ένα σουβλάκι της σειράς λίγο καλύτερο από τα άλλα. 

Έμπειρο είναι πολύ καλύτερο από πολλά που έχω δοκιμάσει έρχεται μέσα σε 5 λεπτά αλλά εννοείται δεν έχει την ποιότητα του Αχιλλέα, παραμένει όμως ένα γευστικό πιτογυρο. 

Για κεμπάπ φυσικά Τόμας κ αυτό στον νέο κόσμο μόνο που στα κεμπάπ δεν έχω μεγάλη εμπειρία γιατί είναι φαγητό το οποίο δεν προτιμώ συχνά. 

Όποιος δεν έχει φάει Αχιλλέα κ γουστάρει ποιοτικό πιτογυρο να το βάλει στόχο ζωής στην κυριολεξία! 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, original911 είπε

30 χρόνια νεοκοσμιτης μεγάλωσα με σουβλάκια από τον Αχιλλέα κ το Εμπειρο. 

Αχιλλέας είναι το πιο νόστιμο σουβλάκι που έχω φάει απ όλα τα μαγαζιά που έχω δοκιμάσει σε όσα μέρη της Ελλάδας έχω πάει. Μικρό μεν κάτι που δεν με ενοχλεί, αντιθέτως μου αρέσει, αλλά η γεύση του είναι η πιο ξεχωριστή απ όλα. 

Δεν βάζει πατάτες μόνο αν το ζητήσεις, είναι πάντα σωστά ψημένο γι αυτό ίσως χρειαστεί να περιμένεις αρκετά κ έχει πάντα τις ίδιες αναλογίες. Να τονίσω ότι δεν έχει delivery κ ΣΚ είναι κλειστά νομίζω αυτά τα δύο τα λένε όλα. 

Μετακόμισα Γλυφάδα κ άκουγα συνέχεια για την λειβαδια μέχρι που έφαγα κ οκ για μένα είναι απλά ένα σουβλάκι της σειράς λίγο καλύτερο από τα άλλα. 

Έμπειρο είναι πολύ καλύτερο από πολλά που έχω δοκιμάσει έρχεται μέσα σε 5 λεπτά αλλά εννοείται δεν έχει την ποιότητα του Αχιλλέα, παραμένει όμως ένα γευστικό πιτογυρο. 

Για κεμπάπ φυσικά Τόμας κ αυτό στον νέο κόσμο μόνο που στα κεμπάπ δεν έχω μεγάλη εμπειρία γιατί είναι φαγητό το οποίο δεν προτιμώ συχνά. 

Όποιος δεν έχει φάει Αχιλλέα κ γουστάρει ποιοτικό πιτογυρο να το βάλει στόχο ζωής στην κυριολεξία! 

Δεν εχει τυχει ποτε φαω πιτογυρο απο εκει που λες. Σε πρωτη ευκαιρια θα παω και θα επανελθω με συγκριση σε σχεση με αυτο που χω ποσταρει στη φωτο. Thanks for the info!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...