Προς το περιεχόμενο

Τα πιο νόστιμα σουβλάκια


xchristosx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 201
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

31 λεπτά πριν, transport_planner είπε

Ο Μπούλης στον Κεραμεικο 

Slow food, απίθανη γεύση ΑΛΛΑ παιδικές μερίδες. Υλικά όλα φρέσκα και ισορροπημένα. 

Βρισκεις ευκολα να παρκαρεις εκει ή ειναι σε δυσκολο σημειο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη Θεσσαλονίκη το πιο νόστιμο σουβλάκι (καλαμάκι) το έχω φάει απο τα Γοριλάκια. Γενικά όταν βλέπεις ψητοπωλεία που δεν έχουν καθόλου γύρο λογικά έχουν κάποια σπεσιαλιτέ για να επιβιώνουν.

Γενικότερα, το καλύτερο σουβλάκι νομίζω το έχω φάει στην Κατερίνη απο Κουντουριανό.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kazantzidis είπε

Κατι για Θεσσαλονίκη υπάρχει; 

Θα σου έλεγα "Ζυγό" επί της Λαγκαδά αλλά νομίζω θα το ξέρεις ήδη. Κυρίως για ποσότητα βέβαια, κάρβουνο, μπακέτα και μπόλικο λίπος..

Από κει και πέρα κάθε γειτονιά έχει και από ένα "φημισμένο" σουβλατζίδικο..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανερυθριακος στην Ερυθραια ειναι αξιοπρεπης

δυστυχως δω πανω εχουν πλακωσει τα γκουρμε και δε βρισκεις ορθοδοξο πασοκικο σουβλακι πια 😪

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, fredd0 είπε

Πανερυθριακος στην Ερυθραια ειναι αξιοπρεπης

δυστυχως δω πανω εχουν πλακωσει τα γκουρμε και δε βρισκεις ορθοδοξο πασοκικο σουβλακι πια 😪

Τιμιο δειχνει. Θα το δοκιμασω συντομα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, phanispal είπε

Σε νήμα για νόστιμα σουβλάκια αν είναι ο καθένας να γράφει το "γούστο" του να το κλείσουμε το μαγαζί.

Μας συγχωρείς, άλλη φορά θα φροντίσουμε να εκπαιδεύσουμε τις γευστικούς μας κάλυκες όπως εσύ, για να μας αρέσουν τα ίδια. 😜

Επεξ/σία από Haldol
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεσσαλονίκη: Ο Γιώτης στην τούμπα έχει τον πιο νόστιμο χοιρινό ξεροψημένο γύρο. Από εκεί και πέρα υπάρχει και ο κατεψυγμένος γύρος εν Ελλάδι και άλλες απομιμήσεις που θέλουν ψάξιμο.

 

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θερμήσια Ερμιόνης πριν 8 - 10 χρόνια. Το μαγαζί δεν θυμάμαι πως λεγόταν. Το είχαν μεγάλοι άνθρωποι, ήταν στην κουζίνα μια γιαγιά. Εξωτερικά τσαντίρι. Λοιπόν μέσα στο σουβλάκι μπορούσες να βάλεις αντί για πατάτες, πατατάκια τσιπς (αυτά τα μικρά τα τετραγωνισμένα). Είχα περάσει να πάρω σουβλάκι και της λέω δεν θέλω πατατάκια έχεις πατάτες; Και μου λέει κάτσε να σου καθαρίσω να τις τηγανίσω! Αυτό μου έχει μείνει. Ειδικά σήμερα που όπου και να πας έχουν προψημένες. Έβαζε μέσα στο σουβλάκι μια δικιά της σοσ μουσταρδόμελο. Άλλη διάσταση. Και η πίτα φοβερή. Πλέον έχω να φάω πάνω από 5 χρόνια σουβλάκι τυλιχτό και αυτό είναι το μόνο που θα ξαναέτρωγα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Backpacker είπε

Το πιο ωραίο σουβλάκι το έχω φάει στην Λιβαδειά έξω απ'το γήπεδο. 
Το πιο ωραίο πιτόγυρο πανελλαδικά με διαφορά στο Χάρμα στις Σέρρες.

Η Λιβαδεια (η πόλη και όχι το γνωστό σουβλατζιδικο στο κέντρο της Αθήνας), λέγεται ότι έχει την καλύτερη φήμη και παράδοση στα σουβλακια. 

Εγώ είχα φάει μια φορά από εκεί όταν πήγα μονοήμερη. Πολύ ωραία αλλά δεν μπορούσα να κρίνω και αντικειμενικά λόγω ότι ήμασταν όλοι πεινασμένοι τότε, τα φάγαμε και είπαμε πάλι καλά που φάγαμε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Basilhs23___ είπε

Η Λιβαδεια (η πόλη και όχι το γνωστό σουβλατζιδικο στο κέντρο της Αθήνας), λέγεται ότι έχει την καλύτερη φήμη και παράδοση στα σουβλακια. 

Εγώ είχα φάει μια φορά από εκεί όταν πήγα μονοήμερη. Πολύ ωραία αλλά δεν μπορούσα να κρίνω και αντικειμενικά λόγω ότι ήμασταν όλοι πεινασμένοι τότε, τα φάγαμε και είπαμε πάλι καλά που φάγαμε. 

 

Εχω παει στο μαγαζι στον πεζοδρομο που ναι εκει στη κρυα βρυση εχει ενα ποταμι διπλα και μια μεγαλη εκκλησια πιο κατω και μια πιτσαρια απεναντι. Τα σουβλακια που φαγαμε εκει τη πρωτη μερα και οι πιτσες απεναντι, ειναι και τα 2 μαγαζια τελεια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...