Προς το περιεχόμενο

Παράλληλα τελικά η μετάδοση του Παγκοσμίου Κυπέλλου σε ANT1 και ANT1+ αλλά όχι για όλα τα ματς


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι φήμες επιβεβαιώθηκαν, με τον Όμιλο ANTENNA να ανακοινώνει πριν λίγο και επίσημα ότι όλοι οι αγώνες του Παγκόσμιου Κυπέλλου 2022 που διεξάγεται αυτές τις ημέρες στο Κατάρ, θα μεταδοθούν παράλληλα και από την ελεύθερη συχνότητα του ANT1.

Η απόφαση έρχεται ως αποτέλεσμα των τεράστιων προβλημάτων που αντιμετωπίζει η streaming υπηρεσία του Ομίλου, του ANT1+, με προβλήματα στη μετάδοση αρκετών αγώνων, αρχής γενομένης από τον αγώνα Αγγλία - Ιράν όπου η υπηρεσία κατέρρευσε. Και στα υπόλοιπα ματς όμως, το streaming διακρίνονταν από πολλά τεχνικά προβλήματα όπως και στην περίπτωση του αγώνα της Αργεντινής με τη Σαουδική Αραβία.

Σύμφωνα με το επίσημο δελτίο τύπου, ο λόγος των τεχνικών προβλημάτων είναι ο μεγάλος όγκος ζήτησης. Συγκεκριμένα αναφέρονται τα εξής:

«Κατά τη διάρκεια μετάδοσης αγώνων του Παγκοσμίου Κυπέλλου, δημιουργήθηκαν τεχνικά προβλήματα στο ΑΝΤ1+. Η εταιρία του εξωτερικού που ανέλαβε το development της πλατφόρμας δεν κατάφερε να ανταπεξέλθει στον μεγάλο όγκο ζήτησης που υπήρξε. Η αδυναμία αυτή προκάλεσε αναστάτωση στους χρήστες του ΑΝΤ1+ και γι’ αυτό ο Όμιλος ΑΝΤΕΝΝΑ αντέδρασε από την πρώτη μέρα, δίνοντας ελεύθερη πρόσβαση στη θέαση των αγώνων. Η ομάδα του ΑΝΤ1+  συνεχίζει να εργάζεται για την αποτελεσματική επίλυση των προβλημάτων που προέκυψαν».

Στην ανακοίνωση, ο Όμιλος ANTENNA αναφέρει ακόμα ότι «όσοι πήραν την 6μηνη προσφορά, με 50% έκπτωση, από τις 17 Οκτωβρίου 2022, αλλά και σε όλους εκείνους που θα εγγραφούν στο ΑΝΤ1+ έως και τις 6 Δεκεμβρίου 2022, θα λάβουν αυτόματη και δωρεάν επέκταση της συνδρομής τους για επιπλέον 3 μήνες».  

Θα πρέπει να σημειωθεί ότι αν και στο δελτίο τύπου γίνεται αναφορά στη μετάδοση «όλων των αγώνων» από τη συχνότητα του ANT1, αυτό δεν ισχύει από τη στιγμή που από την 3η αγωνιστική και μετά, πολλοί αγώνες θα διεξάγονται την ίδια ώρα. Μετά από σχετικό ερώτημα, ενημερωθήκαμε ότι στην περίπτωση αυτή ένας από τους δύο αγώνες θα μεταδίδεται από τη streaming υπηρεσία του ANT1+. 


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 125
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αναφορά σε κείμενο

θα λάβουν αυτόματη και δωρεάν επέκταση της συνδρομής τους για επιπλέον 3 μήνες

δυνατο δωρο. τυχερούληδες, σας φτιαξανε ασχημα

Επεξ/σία από basilis_k6
  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικά τα ελληνικά κανάλια, μόνο ως κανονικά κανάλια δεν λειτουργούν.

Εχουν φτιαχθεί μόνο ως μοχλοί πίεσης και δεν πρόκειται ποτέ να κάνουν κάτι σωστά, γιατί δεν τους ενδιαφέρει κιόλας.

  • Like 21
  • Thanks 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αγώνες που θα δείχνει το ANT1 plus θα είναι δωρεάν ή θα είναι μόνο για αυτούς που έχουν πληρώσει συνδρομή.

Επίσης έψαξα στο internet για live web tv του ΑΝΤ1 και δεν βρήκα τίποτα μόνο Ant1+ μου βγάζει για live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε μπαγλαμαδες καντε ολα τα παιχνιδια με συνδρομη. Θελουμε να δουμε ενα 5x5 και αντιθετως βαζω και βλεπω 22 βλακες να βαρανε μια μπαλα. Δεν υπαρχει τιποτα πιο βαρετο για μενα. Φτιαξτε ενα καναλι μονο για το μουντιαλ οσο κραταει θα καταστρεψετε το καναλι για ενα ολοκληρο μηνα. 

Και στις 8 λεγατε για εκατομμυριουχο εδω και μερες και βλεπω παλια μαλακιες.

Μην μιλησω για το Ζετακι στις 3 ετσι. Αιντε το μπελα μου.

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 6
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Exodia The Forbidden One είπε

Οι αγώνες που θα δείχνει το ANT1 plus θα είναι δωρεάν ή θα είναι μόνο για αυτούς που έχουν πληρώσει συνδρομή.

Επίσης έψαξα στο internet για live web tv του ΑΝΤ1 και δεν βρήκα τίποτα μόνο Ant1+ μου βγάζει για live.

Το πιθανότερο σενάριο είναι να μεταδοθεί ο δεύτερος αγώνας από το antenna.gr, για όλους δηλαδή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Arkin είπε

Δεν υπαρχει τιποτα πιο βαρετο για μενα.

Lol 😂 πρέπει να είμαστε ελάχιστοι σε αυτή τη χώρα εγώ έμαθα ότι γίνεται mudial από τη γυναίκα μου

  • Like 11
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, itanium είπε

Lol 😂 πρέπει να είμαστε ελάχιστοι σε αυτή τη χώρα εγώ έμαθα ότι γίνεται mudial από τη γυναίκα μου

Πρεπει να εχω δει 10-20 λεπτα μπαλα φιλε μου τοτε με το Euro 2004 στον τελικο στα 32 μου. Δεν αντεχετε ρε φιλε τι πραγμα ειναι αυτο. Ειμαστε πολλοι μην νομιζεις. Τουλαχιστον ολοι οι gamers/σινεφιλ/σειροφιλοι δυσκολα να βλεπουμε μπαλα. 

  • Like 15
  • Thanks 6
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Πρεπει να εχω δει 10-20 λεπτα μπαλα φιλε μου τοτε με το Euro 2004 στον τελικο στα 32 μου. Δεν αντεχετε ρε φιλε τι πραγμα ειναι αυτο. Ειμαστε πολλοι μην νομιζεις. Τουλαχιστον ολοι οι gamers/σινεφιλ/σειροφιλοι δυσκολα να βλεπουμε μπαλα. 

Ναι σωστά γιατί όλοι οι gamers/σινεφίλ/σειροφιλοι περιμένουν πώς και πώς  το 5x5 στον ΑΝΤ1.

EEF9FC3E-6B0D-45EC-86DA-7833E4EF744E.gif

  • Like 4
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρέ στα 38  εχω αρκετά χόμπι όπως το gaming κλπ όταν έχω από τη δουλειά αλλά η πλακα ειναι οτι ενώ έχω ήδη ποσταρει ξανά εδώ νόμιζα ότι το mundial και όλη η φάση με τον  αντ1 είναι για του χρόνου το καλοκαίρι και όταν η συζυγος με ενημέρωσε ε ένα πολιτιστικο σοκ ήρθε... 🤣

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...