Προς το περιεχόμενο

Aγορά Gaming Gift Cards με επιστροφή σε Yellows της αξίας συναλλαγής - Winbank [ΤΕΛΟΣ]


gdal73

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 378
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, XghosT7 είπε

Πήρα και εγώ για Battle.net πριν ~50 λεπτά. Αν την πατήσουμε.... ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω.

Πόσοι να προχωρήσαν σε συναλλαγή και δεν γράφουν σε forum, σε όλη την Ελλάδα....

Καλά μην το λες, εγώ έστειλα το λινκ σε ένα φίλο που παίζουμε wow μαζί και μου είπε ε σιγά, για 100 ευρώ θα μας δώσουν 100 yellows...Και εγώ έτσι θα το μετέφραζα πάντως η αξία της αγοράς σε ευρώ είναι 100 άρα η αξία σε yellows θα είναι 100.Δεν ξέρω ποιος το ερμήνευσε αλλιώς αλλά εμένα με έπεισε 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, coyote2 είπε

να το εξαργυρώσω άμεσα ή να το κρατήσουμε να δούμε τι μπορεί να γίνει?

Ισως ειναι σωστότερο να το κρατήσουμε μέχρι να σκάσουν τα yellows?

Δε ξερω κατα ποσο μπορεις να επιστρεψεις κωδικό παρά μόνο αν μπορεί να ακυρωθεί κάπως.

Άσχετο αλλά σχετικό, και να θέλεις να πληρώσεις με χρεωστική δε φαίνεται να υπάρχει τέτοια επιλογή. Δηλαδή δε ξέρω αν μπορείς να κάνεις το λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, coyote2 είπε

να το εξαργυρώσω άμεσα ή να το κρατήσουμε να δούμε τι μπορεί να γίνει?

Ισως ειναι σωστότερο να το κρατήσουμε μέχρι να σκάσουν τα yellows?

Το μονο που μπορείς να κερδίσεις με αυτή την λογική είναι αν δεν μας βάλουν τους yellow πόντους θα μπορείς να πουλήσεις τον κωδικό -15% σε κάποιον ώστε να μην "χάσεις" 100 ευρώ, εκτός και αν θα έβαζες ούτος η άλλως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, coyote2 είπε

να το εξαργυρώσω άμεσα ή να το κρατήσουμε να δούμε τι μπορεί να γίνει?

Ισως ειναι σωστότερο να το κρατήσουμε μέχρι να σκάσουν τα yellows?

Και εγώ θα το κρατήσω για μερικές ημέρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ αγόρασα 2x50€ για PSN και μου ήρθαν κανονικά οι κωδικοί. Θα τους κρατήσω για κάποιες μέρες για να είμαι σίγουρος.

Στο τηλέφωνο ο υπάλληλος το τσέκαρε μου είπε και όντως είναι 50000 για 100ευρώ αγορές...το οποίο είναι και το όριο μου είπε. Παρόλα αυτά έστειλα και γραπτή ερώτηση για να δω τι θα πουν και να το έχω και γραπτά ότι πουν.

2 λεπτά πριν, XghosT7 είπε

Το μονο που μπορείς να κερδίσεις με αυτή την λογική είναι αν δεν μας βάλουν τους yellow πόντους θα μπορείς να πουλήσεις τον κωδικό -15% σε κάποιον ώστε να μην "χάσεις" 100 ευρώ, εκτός και αν θα έβαζες ούτος η άλλως.

Σε κάποιο σημείο στους όρους έλεγε για 14 μέρες δικαίωμα υπαναχώρησης. Δεν ισχύει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stafftw είπε

Καλά μην το λες, εγώ έστειλα το λινκ σε ένα φίλο που παίζουμε wow μαζί και μου είπε ε σιγά, για 100 ευρώ θα μας δώσουν 100 yellows...Και εγώ έτσι θα το μετέφραζα πάντως η αξία της αγοράς σε ευρώ είναι 100 άρα η αξία σε yellows θα είναι 100.Δεν ξέρω ποιος το ερμήνευσε αλλιώς αλλά εμένα με έπεισε 😋

Εγώ προσωπικά το ερμηνέυω: το πόσο που αγοράζω (πχ 100 ευρώ) σε yellows άρα 50.000. 

Αλλίως θα είχε τυπωθεί: "Τα yellows που θα πιστωθούν στον λογαριασμό σας θα είναι ίσα με το ποσό της συναλλαγής". 

Είναι και το άλλο, γιατί υπάρχει όριο 50.000 yellows? αν δεν υπήρχε θα είχε γίνει μια κατάχρηση κάτσε καλά και θα έμπαινε η τράπεζα μέσα άσχημα..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προσφορά αναφέρει ξεκάθαρα:
Απόκτησε giftcard για τις κορυφαίες πλατφόρμες gaming μέσω winbank και δώρο η αξία της σε yellows!
Έστω κάρτα 100 ευρώ, θα πρέπει να μπουν όσα yellows χρειάζονται ώστε αυτά τα yellows να έχουν αντίστοιχη αξία με την αξίας της κάρτας.

Τι εννοεί giftcard όμως; Υπάρχει ξεχωρίστη PS card για gifts ;

Μάγκες μήπως τη πατήσαμε; Μόνο η roblox αναφέρεται ως gift card.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, chocorello είπε

Τι εννοεί giftcard όμως; Υπάρχει ξεχωρίστη PS card για gifts ;

Μάγκες μήπως τη πατήσαμε; Μόνο η roblox αναφέρεται ως gift card.

Δαίμονας του εμπορίου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, chocorello είπε

Η προσφορά αναφέρει ξεκάθαρα:
Απόκτησε giftcard για τις κορυφαίες πλατφόρμες gaming μέσω winbank και δώρο η αξία της σε yellows!
Έστω κάρτα 100 ευρώ, θα πρέπει να μπουν όσα yellows χρειάζονται ώστε αυτά τα yellows να έχουν αντίστοιχη αξία με την αξίας της κάρτας.

Τι εννοεί giftcard όμως; Υπάρχει ξεχωρίστη PS card για gifts ;

Μάγκες μήπως τη πατήσαμε; Μόνο η roblox αναφέρεται ως gift card.

Όροι & προϋποθέσεις
Τι αφορά η ενέργεια;
Η προωθητική ενέργεια αφορά αποκλειστικά τη χρήση της υπηρεσίας πληρωμής
«Ψυχαγωγία και Ψηφιακό περιεχόμενο» που παρέχεται μέσω του συστήματος
ηλεκτρονικής Τραπεζικής winbank (winbank
web banking/winbank mobile app), με σκοπό
την πληρωμή της «Euronet Card Services ΑΕ Παροχής Υπηρεσιών Πληροφορικής» για
την απόκτηση
gift card - άυλης κάρτας ψηφιακού περιεχομένου (digital content) των
SONY Playstation (PSN Digital Code, PS+ Digital Code), MICROSOFT XBOX (Xbox Giftcard),
BLIZZARD (Battle.net Digital Code), Twitch (Digital Code) &
Roblox.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, EuphangeL είπε

Δαίμονας του εμπορίου

Χωρίς πλάκα, αν ψαχτεί κανείς βλέπει 2 ειδών κάρτες για top up:

Η προσφορά αναφέρει giftcard, στα προιόντα δεν αναφέρει giftcard πουθενά εκτός του roblox.
Μπορεί κάποιος να κάνει το κόπο να επικοινωνήσει μαζί τους και ίσως να τους ηχογραφήσει κιόλας; :P

image.png.18c902aac4394624a368a3ac00105acc.png

Μόλις τώρα, darkscreamer είπε

Όροι & προϋποθέσεις
Τι αφορά η ενέργεια;
Η προωθητική ενέργεια αφορά αποκλειστικά τη χρήση της υπηρεσίας πληρωμής
«Ψυχαγωγία και Ψηφιακό περιεχόμενο» που παρέχεται μέσω του συστήματος
ηλεκτρονικής Τραπεζικής winbank (winbank
web banking/winbank mobile app), με σκοπό
την πληρωμή της «Euronet Card Services ΑΕ Παροχής Υπηρεσιών Πληροφορικής» για
την απόκτηση
gift card - άυλης κάρτας ψηφιακού περιεχομένου (digital content) των
SONY Playstation (PSN Digital Code, PS+ Digital Code), MICROSOFT XBOX (Xbox Giftcard),
BLIZZARD (Battle.net Digital Code), Twitch (Digital Code) &
Roblox.

Ωραίος, ηρέμησα κάπως 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως σε παρόμοιες προσφορές, με επιστροφή σε αξία, ήταν ξεκάθαρο με παραδείγματα πάντα τι σημαίνει αξία (πχ εδώ https://yellow.piraeusbank.gr/el/yellows/prosfora/kerdise-yellows-sti-mediamarkt). Όταν ήταν 1 ευρώ 1 πόντος, πάντα έλεγε "με κάθε 1 ευρώ αξίας αγοράς, ένα πόντος", δεν έλεγε ποσοστό επιστροφής επί της αξίας. 

Θέλω να πιστεύω ότι δεν ειναι λάθος. Γιατί ακόμα και ο υπάλληλος που μίλησα και το είδε, έτσι όπως το διαβάζουμε από πάνω μου είπε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Μπορει να χρησιμοποιηθει το ποσο της MS σε αγορα κονσολας;

Έχω την αίσθηση πως γίνεται και συμφέρει καλύτερα από αγορά games στο xbox λόγω vpn κλειδιών.

Εγώ πήρα τελικά μια 50αρα για psn και θα καθίσω στ'αυγά μου.

Επεξ/σία από Lobo10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...