Προς το περιεχόμενο

Aγορά Gaming Gift Cards με επιστροφή σε Yellows της αξίας συναλλαγής - Winbank [ΤΕΛΟΣ]


gdal73

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, customer26 είπε

Επειδή χρησιμοποιώ χρόνια τα yellows, η "ισοτιμία" τους πάντα ήταν 500 yellows = 1€, οπότε μην αγχώνεστε θα τα πάρουμε τα 50.000 yellows, τα οποία εξαργυρώνονται κανονικά στο δίκτυο των συνεργατών (σκλαβενίτη/shell και λοιπούς).

Αχ βρε Πειραιώς, χριστουγεννιάτικο δώρο μου κανες το Diablo IV, να σαι καλά, θα τη θυμάμαι αυτήν την κίνηση για πολύ καιρό μπροστά! 😉

Βρέθηκε άνθρωπος που όχι μόνο ξέρει πως δουλεύουν τα yellows αλλά τα χρησιμοποιεί κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 378
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μολις με πηραν τηλ παλι απο την πειραιως και επειδη ξεκινησε επιθετικα (με υφακι) η κοπελα κ μ ρωτησε γιατι εκανα τοσες αγορες ανεπιτυχως στο ψηφιακο προιον, της ειπα οτι με πηρε και αλλη κοπελα οτι υπηρχε ενα προβλημα το οποιο επιληθηκε και θα ηθελα τωρα εγω να σας κανω μια ερωτηση επειδη μ ειπατε οτι η κληση καταγραφεται, αν το ποσο των 100 ευρω π πηρα θα το πιστωθω σε 50000 yellows και μ ειπε ναι σωστα καταλαβατε, λεω ειστε σιγουρη, μ ειπε ναι οκ ευχαριστω λεω, γεια σας!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, SingSong είπε

Βρέθηκε άνθρωπος που όχι μόνο ξέρει πως δουλεύουν τα yellows αλλά τα χρησιμοποιεί κιόλας.

Spoiler

Πιο συγκεκριμενα, 1 yellow = 0.002 ευρω, οποτε 50κ = 100 ευρω. Συνηθως στα συνεργαζομενα καταστηματα με ρωτανε αν θελω εξαργυρωση, η οποια πρεπει να φαινεται ως επιλογη οταν εχεις 500 yellow (1 ευρω) και πανω. Αν εχεις δλδ 500 yellow, μπορεις να ζητησεις εξαργυρωση. ΙΚΕΑ με ρωτανε παντα. Κρητικο/Σκλαβενιτη σπανια και βλεπω οτι πατανε απο μονοι τους "οχι" στην εξαργυρωση.

Κλασικα εγω ΙΚΕΑ κανω μια εξαργυρωση τον χρονο

Με πηραν τηλ κατα τις 5 και θα γινει αντιλογισμος της 1ης χρεωσης που ειχα τα ξημερωματα, και οτι επρεπε να κανω νεα αγορα για να λαβω κωδικο, τον οποιο ελαβα μεσα σε 2" απο την επιβεβαιωση.

Προσωπικα επειδη υπαρχουν 2 winbank στην οικογενεια, θα τα κανω εξαργυρωση αφου λαβω τα yellows. Ετσι και αλλιως, στο ps wallet εχει max 150 ευρω, οποτε...

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες σε όλους που συνέβαλλαν στο thread, προσωπικά πριν λίγο αγόρασα την 100αρα psn card μου και έχω μια ιδέα. Όποιος διαθέτει πιστωτική mastercard μπορεί να συνδυάσει και την προωθητική ενέργεια που αναγράφεται εδώ, αγοράζοντας την gift card του αξίας 100 ευρώ ας πούμε με την mastercard του και στη συνέχεια και να βάλει τη συναλλαγή σε 2 δόσεις, στην οποία περίπτωση θα του επιστρέψουν την 1η δόση αξίας 50 ευρώ + τα 100 ευρώ σε yellow(κέρδος 150 ευρώ με μια συναλλαγή ας πούμε)! Δυστυχώς εγώ την αγόρασα με κάρτα visa και το σκέφτηκα μετά, αλλά λογικά πληρεί τις προϋποθέσεις και των 2 προσφορών η συγκεκριμένη διαδικασία, αν δεν κάνω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, k_kouts είπε

Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες σε όλους που συνέβαλλαν στο thread, προσωπικά πριν λίγο αγόρασα την 100αρα psn card μου και έχω μια ιδέα. Όποιος διαθέτει πιστωτική mastercard μπορεί να συνδυάσει και την προωθητική ενέργεια που αναγράφεται εδώ, αγοράζοντας την gift card του αξίας 100 ευρώ ας πούμε με την mastercard του και στη συνέχεια και να βάλει τη συναλλαγή σε 2 δόσεις, στην οποία περίπτωση θα του επιστρέψουν την 1η δόση αξίας 50 ευρώ + τα 100 ευρώ σε yellow(κέρδος 150 ευρώ με μια συναλλαγή ας πούμε)! Δυστυχώς εγώ την αγόρασα με κάρτα visa και το σκέφτηκα μετά, αλλά λογικά πληρεί τις προϋποθέσεις και των 2 προσφορών η συγκεκριμένη διαδικασία, αν δεν κάνω λάθος.

Εύχομαι η visa που εβαλες να ειναι πιστωτικη και οχι χρεωστικη γιατι δε θα λαβεις τα yellows οπως αναφερεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ναι πιστωτική έβαλα, ούτως ή άλλως από ότι είδα, δεν σε αφήνει να βάλεις εσύ στοιχεία κάρτας, αλλά επειδή γίνεται από το περιβάλλον της τράπεζας η συναλλαγή σου δίνει τη δυνατότητα είτε να επιλέξεις λογαριασμό χρέωσης ή κάρτα χρέωσης, που εκεί βγάζει μόνο πιστωτικές αν δεν κάνω λάθος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, vickjim είπε

Εύχομαι η visa που εβαλες να ειναι πιστωτικη και οχι χρεωστικη γιατι δε θα λαβεις τα yellows οπως αναφερεται

Τα λέει και στο pinned μήνυμα. Ο όρος χρεωστική δεν υπάρχει μέσα στο winbank κατά την αγορά. Χρεώνεις απευθείας τον λογαριασμό σου. Στην καρτέλα "κάρτες", βλέπεις μονο τις κάρτες που δεν έχουν καμία σχέση με τον λογαριασμό σου, δηλαδη πιστωτικές και προπληρωμένες. Οποτε δεν μπορεις να χρεωσεις καταλαθος την χρεωστικη σου σε αυτην την αγορα.

image.png.ddcaa8c761f173ad1f02e1baef4ca713.png

Ή

image.png.c567c4f77a6ad393e828136822fee391.png

(μονο η πιστωτικη φαινεται στο drop down menu)

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Panos1987 είπε

Όσοι αγοράσατε με  χρέωση λογαριασμου πήρατε άμεσα 25yellows? 

Σήμερα, ενώ έκανα την αγορά χτες το πρωί... Το θέμα είναι να πάρουμε τα υπόλοιπα 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Panos1987 είπε

Όσοι αγοράσατε με  χρέωση λογαριασμου πήρατε άμεσα 25yellows? 

Γενικα δεν πιστωνονται το ιδιο λεπτο, μπορει να παρει 2-3 μερες ο αντιλογισμος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ... Έκανα εγγραφή στο πρόγραμμα και μετά έκανα την αγορα σήμερα το πρωί . Δεν έκανα όμως σύνδεση στην εφορμογη yellow και λέω μην επηρεάζει αυτό στην απόδοση των yellows... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, Panos1987 είπε

Όσοι αγοράσατε με  χρέωση λογαριασμου πήρατε άμεσα 25yellows? 

 

32 λεπτά πριν, funkopop είπε

Σήμερα, ενώ έκανα την αγορά χτες το πρωί... Το θέμα είναι να πάρουμε τα υπόλοιπα 😅

Σας εχει εκκαθαριστει ηδη δλδ η συναλλαγη στο winbank?

Edit: Τελικα τα πηρα και εγω τα 25 yellows

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το μόνο περίεργο είναι ότι λέει δωρο η αξία της κάρτας σe yellows. Αν η κάρτα είναι 100€ γιατί απλά να μην είναι 100 yellows ? 

Θυμάμαι παλιότερα έγραφε σε άλλη προσφορά για κάθε 1ευρω περνεις 10 yellows.. εδώ δεν λέει κάτι τέτοιο.. 

Και κάτι άλλο που σκέφτηκα δηλαδή η τράπεζα θα χαρίσει σε 10.000 ατομα ας πουμε που θα παρουν 100€ ... ? Αυτό μου φαίνεται περίεργο.. να χαρίσει 1.000.000

Επεξ/σία από achisael
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και 100 ατομα να ειναι ειναι 10000€

Η τραπεζες δεν δινουν ουτε τον πυρετο τους,θα δωσουν τοσα χρηματα;;Ειναι σαν να κανει δωρο 100ευρα ρε παιδια…Μακαρι να ειναι αληθινο αλλα δυσκολο μου φαινεται,δεν εχει κανενα κερδος να το κανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...