Προς το περιεχόμενο

FTTH Cosmote vs Vodafone vs Wind


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η νόβα έχει καλες τιμές γιατί δεν υπάρχει υποστήριξη από πίσω. Αν σου τύχει στραβή και υπάρχει πρόβλημα στην σύνδεση θα κανεις τον σταυρό σου μέχρι να στο λύσουν. Ούτε μεταξύ τους τα τμήματα δεν μπορούν να συνεννοηθούν, φαντάσου να είναι και η υποδομή τρίτου παρόχου. Και μην πει κανεις όλοι ίδιοι είναι. Εγώ προειδοποίησα γιατί έχω νόβα κι ευτυχώς 1,5 χρόνο τώρα η γραμμή είναι σταθερή  αλλά οποτε έχω χρειαστεί να επικοινωνήσω για μικρο πράγματα η ατάκα είναι η γνωστή "θα επικοινωνήσουμε το συντομότερο δυνατόν μαζι σας" και φυσικά ποτέ δεν σε παίρνει κανείς πίσω. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 153
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
6 hours ago, ksessalonikios said:

Η νόβα έχει καλες τιμές γιατί δεν υπάρχει υποστήριξη από πίσω.

H Nova έχει καλές τιμές γιατί δίνει μόνο από το δικό της δίκτυο τα 300/500/1000Mbps, οπότε δεν πληρώνει "νοίκι" σε άλλο πάροχο.

Αντιθέτως τα 200 που δίνει στο δίκτυο των άλλων 2 είναι σε παρόμοια καθόλου καλή τιμή όπως κι αυτοί.

Αν δεν πέσουν οι τιμές χονδρικής, θα συνεχιστεί το "έργο" με την χαμηλή υιοθέτηση του FTTH και θα συνεχίσουμε να ακούμε μπούρδες τύπου "δεν υπάρχει ζήτηση στην αγορά".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 16/02/2024 at 13:56, GREG10ARIS said:

Καλησπερα,

Ειμαι και εγω στο τελος της 2ετης συμβασης με οτε, 29€ 100αρα με το κουπονι και σκεφτομαι να αλλαξω μιας και η τιμη που δινουν τωρα για το ιδιο πακετο ειναι 33€.

Hcn δεν υπαρχει στην περιοχη μου, μονο τα last mile πακετα που δεν με ενδιαφερουν οι τιμες και Inalan δε θελω να παω λογω αρνητικων σχολιων.

Σκεφτομαι να παω προς nova FTTH μιας και εχουν καλες τιμες, φανταζομαι εφ οσον υπαρχει οπτικη στην πολυκατοικια θα χρειαστει μονο η εγκατασταση ετσι; το 500/100 στα 29€ μου φαινεται πολυ καλο, υπαρχει περιπτωση να δωσει καλυτερη τιμη ο οτε αν πω οτι φευγω;

καποιοι εχουν να πουν καλα σχολια για την Hcn και οτι βρηκαν την ηρεμια τους.σε καθε παροχο παντα θα ακους τα καλυτερα και τα χειροτερα.αν η πολυκατοικια εχει υποδομη για οπτικη ηδη τοτε ολα οκ.αν βαλεις hcn βεβαια θα ριξουν αλλη ινα. ο οτε μπορει να δωσει καλυτερη τιμη μπορει και οχι οποτε ειναι λιγο ρισκο αν μπλοφαρεις.

ναι αφου εχεις ινα τοτε θα σου φερουν το nokia απο Nova και εισαι ready.ειναι ont και router μαζι σε μια συσκευη

On 16/02/2024 at 17:52, GREG10ARIS said:

Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες, δεν το γνωριζα αυτο.

Θα παρω τις επομενες μερες να ρωτησω αν η καλυψη γινεται απο το δικο τους δικτυο και το πακετο αφορα την 500αρα.

Εχεις προσωπικη εμπειρια, προτεινεις να προχωρησω με νοβα αν καλυπτει το δικο της δικτυο;

ισως στον χαρτη του ftth να λεει σε ποιον παροχο ανηκει το ftth αλλιως ισως να φαινεται στην σελιδα διαθεσιμοτητας.

On 16/02/2024 at 17:52, GREG10ARIS said:

Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες, δεν το γνωριζα αυτο.

Θα παρω τις επομενες μερες να ρωτησω αν η καλυψη γινεται απο το δικο τους δικτυο και το πακετο αφορα την 500αρα.

Εχεις προσωπικη εμπειρια, προτεινεις να προχωρησω με νοβα αν καλυπτει το δικο της δικτυο;

στο ftth

α.ειναι δυσκολο να εχεις θεμα.

β.αν εχεις θεμα με ενα παροχο θα εχεις και με τον αλλον αφου η ινα και το olt ανηκει σε εναν παροχο.μονο ο εξοπλισμος αλλαζει και το bandwidth με το εξωτερικο.

γ.εγω πχ εχω vdsl nova.στην  πραξη ομως και το dslam kai o χαλκος ειναι του οτε.μονο το cpe ειναι Nova

10 hours ago, ksessalonikios said:

Η νόβα έχει καλες τιμές γιατί δεν υπάρχει υποστήριξη από πίσω. Αν σου τύχει στραβή και υπάρχει πρόβλημα στην σύνδεση θα κανεις τον σταυρό σου μέχρι να στο λύσουν. Ούτε μεταξύ τους τα τμήματα δεν μπορούν να συνεννοηθούν, φαντάσου να είναι και η υποδομή τρίτου παρόχου. Και μην πει κανεις όλοι ίδιοι είναι. Εγώ προειδοποίησα γιατί έχω νόβα κι ευτυχώς 1,5 χρόνο τώρα η γραμμή είναι σταθερή  αλλά οποτε έχω χρειαστεί να επικοινωνήσω για μικρο πράγματα η ατάκα είναι η γνωστή "θα επικοινωνήσουμε το συντομότερο δυνατόν μαζι σας" και φυσικά ποτέ δεν σε παίρνει κανείς πίσω. 

προσωπικα στελνω email συνηθως και ολα οκ.μια φορα μονο καλεσα που ηθελα  να ενεργοποιηθει το 5g.ευκολο προβλημα.

Επεξ/σία από poulinos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...